2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ama anlam veremediğim şey şu;geçen hafta doktora bu ağrılardan bahsettiğimde özellikle kalçama giren ağrıdan artık normaldir dedi pek önemsemedi.Yani bu yaşadıklarım kasılmamıdır? Cumartesi kontrolüm var hem de nst ye giricem. 1 bck gün daha merakla dayanmam lazım. Gene de sizin dediğiniz gibi sancıları takip edicem zamanını. Teşekkürler

Yok kuzum 40 a göre 19 Eylül ama sezeryan olduğu için 12 Eylül dedi doktorumuz tabi sıpa beklerse amin inşallah sağlıkla zamanlarında gelsinler

Benim var cnm öyle Bi kaşınma ki yara yapana kadar kaşınıyor kendinden geçiyor insan. Sonraki durum çok fena . Ben doktora sormadım kendim eliminasyon diyetiyle başa çıktım bu durumda. Anladım ki kefir çökelek hariç tüm süt ürünleri (süt dahil ) ve tim tahıl grubu bulgur buğday ekmeği dahil kaşıntıya sebep oluyor veya tetikliyor. Yedikten 25-30 dk sonra başlıyor kaşıntılar ve uyuyana kadar geçmiyor . Buz iyi geliyor ama geçici. Seninkinin sebebi farklı olabilir tabi bilemiyorum ama ben beslenmemi düzeltince kaşıntım olmuyor. Bak resim de ekliyorum. Geçmiş olsun

Eklentiler

• 2F90D1C9-0464-4A3D-B586-EF10F5B0CDE8.jpeg
    87,9 KB · Görüntüleme: 43
Evet ilk bebek olacak inşallah. Öncesinde bi kaybım olunca ister istemez korkuyorum buna da bişey olacak diye hayırlı yol hangisi ise o şekilde doğumlarımız gerçekleşir inşallah

Canım doktorunu aradın mı? Çünkü şu gelince direkt hastahaneye çağırıyorlar riskli oluyor. Nişan değil ama su önemli
Canım hemen doktorumu aradım hastaneye geldi baktı suyun devamı olmadığı için şimdilik sadece istirahat verdi ve bol su Şükür iyi gidiyor çünkü daha küçükler ne kadar kalırsa o kadar iyi

Üzdünn e şimdi ne alıcaz biz avent baya iyi marka ama sana yaramamış. Bazen en pahalı şeyi alsanda yaramıyorsa yaramıyor valla. Kişiden kişiye değişir mi acaba bilemedim şimdi

Ben mucho aldım, hem internetteki yorumlar çok iyi hem de bir arkadaşım elektrikli pompadan daha iyi sağdı benim sütümü dedi. Ama elektrikli pompa lazım. Kiralamaya da aylık 400 tl vermiş son doğum yapan arkadaş. O da çok yüksek geldi. Bi doğsun öyle bakarız dedik ama arada çok performans farkı varsa kiralarız biz de. Annem meme kanseri atlattı, bende de kistler falan var. Doktor çok iyi boşaltman lazım göğsünü dedi biraz korkuyorum.

Peki ona bakıp bir karar veriyorlar mı?
Ben doktor değiştirdim yakın zamanda. Adam ne sorsam yapılan araştırmalarla vs uzun uzun anlatıyor. O yüzden çok güvendim doktoruma. Ama kediyi öldüren merak işte sorayım gidince

400 mu ne kadar artmış herşeyin fiyatı. Ateş ölçer fiyatlarını görünce de ne olmuş böyle dedim. Performans farkı ben iki makinayı kiyasladigimda çok vardı biraz sanayi tipi sonuçta. Ama sadece boşaltma için fazla olabilir. Çok emen bebekse o boşaltır diye düşünüyorum. Doğunca karar verirsin artık Annecigine geçmiş olsun, sana da sağlık versin inşallah

Herkese günaydın. Dün aile hekimliğinden hemşire aradı, takip için çağırdı beni. Sabahtan gittim, hastane çantası, dogum şekli, emzirme gibi konulardan konuştuk. Söylediklerinin çoğu zaten sizin de bildiğiniz şeyler, bu yüzden uzatıp sıkmayım sizi. Ama belki bilmeyenler vardır diye incir hoşafından bahsedeyim dedim. Süt artırıcı etkisi varmış. Şekersiz yapılmasını tavsiye etti. Onun haricinde sadece bol su içmeyi önerdi. Sık sık emzir,her emzirmeden sonra her göğüs için bir bardak su içmeyi ihmal etme dedi. Normal doğum olursa karnıma dokundugumda rahmimi hissedermisim, orayı elimle ovalayıp daha hızlı toparlanmasını sağlayacakmışım. Hastanede bebeğin topuk kanı alınacakmış ama 5.gün aile hekimligine gidip tekrar topuk kanı aldıracakmışız. Yine o küçük el cihazı ile kalp atışını da dinledik Dün biraz tedirgin etmişti miniğim. Akşam banannesine gittik, onun sesini duyunca çok tepki veriyor, hiç durmuyor kuzum Bundan sonra hareket etmezse babannesini arayıp, sesini dinletmeye karar verdim.

Ben araştırıp kiwi baby' nin elektrikli göğüs pompasını aldım. Yorumlar gayet iyiydi. Diğer pahalı ürünlerle aynı işi görüyor yazmış herkes. Tek eksisi şarjdayken çalışıyor diğerleri gibi değil priz nerdeyse orda sağım yapıyorsun ama bence önemli değil. Sürekli sağım yapılmıyor sonuçta. El pompasını da arkadaşım verdi kaynattım steril ettim hazırladım. Zaten göğüs pompaları önerilmiyor ama mastit olma durumunda hayat kurtarıyormuş. En güzeli elle sağımmış. Bakalım ben yinede aldım yani mastit durumu olursa diye. Ben aldığımda 120tl gibiydi fiyatı. Şu anda yine indirimde internetten bakabilirsiniz

Yaa canım benim çok tatlısınn Verdiğin bilgiler içinde teşekkürler Telefonuma çekip arşivliyorum hemen hepsi çok değerli

İncir hoşafı kesinlikle bende de çok işe yaradı. Günlük 4-5 inciri kaynatiyordu kayınvalidem sağolsun suyunu içiyordum. Süt iyice artinca, kızımla birbirimize alışınca gerek kalmadı zaten. Bir de her gece emzirmeye kalktığımda rahat 1 litre suyu bitiriyordum. Yani bunlar tek başına etken değildir tabi de az da olsa faydası olsa yeter.

Evet canım yakın haftalarda artık hepimiz benzer şeyler yaşıyoruz valla nasıl bir düzen kurduysa yaradan bebeler doğduktan sonra da haftası haftasına aynı gelişimi gösteriyorlar
Yaa evet Rabbim ne güzel düşünmüş planlamış her şeyi en detayına kadar İçimizde canlı var her gün her saat gelişiyor büyüyor resmen ben hala inanamıyorum Çok enteresan duygular içerisindeyim. Bu şoku atlatmadan doğurucam sanırım

hakikaten ya bende sanki erken doğuracakmışım gibi hissediyorum hep ama sanki normalinden 1 hafta önce gibi Şimdi böyle dedim ya bi bakıyomuşuz herkes doğuruyomuş ben en sona kalıyomuşum

Incir hosafını ben bir tanıdığımdan daha duymuştum. Gelinine sürekli yapmış, çok da artmış sütü bana da tavsiye etmişti. Dediğin gibi ilk zamanlar artarsa zaten sonra gerek kalmaz. Emzirme de susatiyor sanırım. Ben normalde de çok su içerim zaten. Inşallah bebeklerimizi besleyecek yeterli sütümüz olur

kızlar az önce aldığım ıslak havlular geldi. Şunlara bile bakıp duygulanıyor insan ya dışı bile havlu gibi içini açmadım ..
İki kutu aldım toplam 32 tane. Her pakette 40 tane var..
çok almışsın diyende oldu iyi yapmışsın diyende.. bana normal gelmişti alırken çünkü ben sürekli temizleme pamuğu ile yapamazmışım gibi geliyor popo silme olayını. Yıkarım arada ama sürekli yapmam sanırım tekken hele zarar vermekten korkarım .
çok mu almışım sizce? Ama sonuçta hep kullanılacak bir şey bu.. hemen normal ıslak mendilede geçmem zaten bir süre bundan alırım hep diye düşünüyorum ben

Çölyak yok dimi sende. Bende de bir ara kaşıntı oluştu ama benim duş jelinden di.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…