2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Eki Görüntüle 2900701
kızlar az önce aldığım ıslak havlular geldi. Şunlara bile bakıp duygulanıyor insan ya 😂🥰 dışı bile havlu gibi içini açmadım ..
İki kutu aldım toplam 32 tane. Her pakette 40 tane var..
çok almışsın diyende oldu iyi yapmışsın diyende.. bana normal gelmişti alırken çünkü ben sürekli temizleme pamuğu ile yapamazmışım gibi geliyor popo silme olayını. Yıkarım arada ama sürekli yapmam sanırım tekken hele zarar vermekten korkarım .
çok mu almışım sizce? Ama sonuçta hep kullanılacak bir şey bu.. hemen normal ıslak mendilede geçmem zaten bir süre bundan alırım hep diye düşünüyorum ben
Bende bundan aldım çok güzel. Daha çok lazım olacak az değilmbence. Ama ben 40 gün temizleme pamuğu kullanacam Sonrasında ıslak mendile geçerim

Kızlar şimdi kontrolden çıktım nstde hic sancı yok ve coook şükür ki rahim ağzı aynı kalmış kısalmamış 28 mm de duruyor. Bebeğin gelişimi de güzel, böyle bekler en az 37ye kadar merak etme dedi yatışa devam, ekstradan progestan da verdi, sanırım kullandığımı saniyodu 🤦 ciger geliştirici de vurduk kuveze girmez falan dedi, içimi rahatlatti çok şükür..

Ben mucho aldım, hem internetteki yorumlar çok iyi hem de bir arkadaşım elektrikli pompadan daha iyi sağdı benim sütümü dedi. Ama elektrikli pompa lazım. Kiralamaya da aylık 400 tl vermiş son doğum yapan arkadaş. O da çok yüksek geldi. Bi doğsun öyle bakarız dedik ama arada çok performans farkı varsa kiralarız biz de. Annem meme kanseri atlattı, bende de kistler falan var. Doktor çok iyi boşaltman lazım göğsünü dedi 😕 biraz korkuyorum.
Allah korusun iyi düşün iyi olsun inşallah 🙏 ben bebekten sonra da evde olacağım çalışmıyorum ama göğsümü boşaltmak için elimde bir tane olsun istiyorum o yüzden iyi bir markadan bir tane alacağım. Kiralamayı hiç düşünmedim gerek görmedim, belkide ilk olduğu için önemini bilmiyor da olabilirim ondan bu rahatlık da olabilir 😅

Bende bundan aldım çok güzel. Daha çok lazım olacak az değilmbence. Ama ben 40 gün temizleme pamuğu kullanacam Sonrasında ıslak mendile geçerim
Bende bi denerim pamuk ama zorlanırsam buda zaten doğdundan itibaren öneriliyor ya bunu denerim hemen inşallah pişik filan olmaz hiç biri🥰🥰
Kızlar şimdi kontrolden çıktım nstde hic sancı yok ve coook şükür ki rahim ağzı aynı kalmış kısalmamış 28 mm de duruyor. Bebeğin gelişimi de güzel, böyle bekler en az 37ye kadar merak etme dedi yatışa devam, ekstradan progestan da verdi, sanırım kullandığımı saniyodu 🤦 ciger geliştirici de vurduk kuveze girmez falan dedi, içimi rahatlatti çok şükür..
Çook sevindim çok şükür canım🥰 inşallah bekleyecek daha da 🥰 bol bol dinlen

Son zamanlarda neredeyse her ayağa kalkışımda hissediyorum ben o kasılmayı, böyle sanki birisi içerden kaslarımı tutup aşağı çekiyor gibi hissediyorum alt karın bölgemde. Oturunca geçiyor, o yüzden çok durmuyorum üzerinde
Teşekkür ederim 🙏 bana da kasılma falan oluyordu normal karşılıyorum ama dün gece öyle üst üste oldu ki cidden doğurcam sandım Allahtan geçti de rahat ettim 😅

Incir hosafını ben bir tanıdığımdan daha duymuştum. Gelinine sürekli yapmış, çok da artmış sütü bana da tavsiye etmişti. Dediğin gibi ilk zamanlar artarsa zaten sonra gerek kalmaz. Emzirme de susatiyor sanırım. Ben normalde de çok su içerim zaten. Inşallah bebeklerimizi besleyecek yeterli sütümüz olur 😊
Evet çok su düşkünü değilimdir ama emzirdikce su ihtiyacı oluyor kana kana içiyordum. Hatta damacana servisi yapan çocuk abi siz bu evde kac kişi yaşıyorsunuz siparişi sık veriyorsunuz demişti 🤣 inşallah keyfimiz moralimiz de yerinde olur da bol bol emziririz sütümuz olur 🙏

Eki Görüntüle 2900701
kızlar az önce aldığım ıslak havlular geldi. Şunlara bile bakıp duygulanıyor insan ya 😂🥰 dışı bile havlu gibi içini açmadım ..
çok almışsın diyende oldu iyi yapmışsın diyende.. bana normal gelmişti alırken çünkü ben sürekli temizleme pamuğu ile yapamazmışım gibi geliyor popo silme olayını. Yıkarım arada ama sürekli yapmam sanırım tekken hele zarar vermekten korkarım .
çok mu almışım sizce? Ama sonuçta hep kullanılacak bir şey bu.. hemen normal ıslak mendilede geçmem zaten bir süre bundan alırım hep diye düşünüyorum ben
Yok canım ya çok değil bence de. Biseylerini silmeye de kullanıyorsun sadece popo temizliği diye düşünme. Genelde pamuk kullandım ama elimin altında da ıslak mendil hep oldu. Sağlıcakla kullanın ☺️

Benim var cnm öyle Bi kaşınma ki yara yapana kadar kaşınıyor kendinden geçiyor insan. Sonraki durum çok fena . Ben doktora sormadım kendim eliminasyon diyetiyle başa çıktım bu durumda. Anladım ki kefir çökelek hariç tüm süt ürünleri (süt dahil ) ve tim tahıl grubu bulgur buğday ekmeği dahil kaşıntıya sebep oluyor veya tetikliyor. Yedikten 25-30 dk sonra başlıyor kaşıntılar ve uyuyana kadar geçmiyor . Buz iyi geliyor ama geçici. Seninkinin sebebi farklı olabilir tabi bilemiyorum ama ben beslenmemi düzeltince kaşıntım olmuyor. Bak resim de ekliyorum. Geçmiş olsun 💐
Sizinki demekki intoleransla alakalı. Ama benim öyle olduğunu sanmıyorum. Sadece ayak parmaklarım ve el parmaklarım kaşınıyor bacaklarımda yok. Ayak altlarım da kaşınıyor ve sabah uyandığımda çok fazla şişmiş oluyor el ve ayaklarım. Sanırım ödemin artmasıyla vucudun en üç noktalarındaki kan basıncı aşırı artıyor ve o sebeple oluyor. TAbi kendi yorumum doktora gidip gelince sonucu yazarım. Size de geçmiş olsun çok zor bir durum. Ama ben sizin yerinizde olsam yine de bir tam kan sayımı yaptırırıdım. Gebelik zehirlenmesi veya kolastaz da aynı belirtileri veriyor ve ani bebek ölümlerine sebep oluyormuş. Korkutmak istemem ama baktırmakta fayda var diye düşünüyorum.

Eki Görüntüle 2900701
Iyi yapmisin baya uzun süre gider bunlar sağlıkla kullansın bebiş 😍 hatta pamuğa gerek olmadan ılık suda mendilleri suya tutup kullanabilirsin kızım doğduğunda hastaneye pamuk götürmemiştim ıslak mendili ılık suyla yıkayıp silmistik

Ben mucho aldım, hem internetteki yorumlar çok iyi hem de bir arkadaşım elektrikli pompadan daha iyi sağdı benim sütümü dedi. Ama elektrikli pompa lazım. Kiralamaya da aylık 400 tl vermiş son doğum yapan arkadaş. O da çok yüksek geldi. Bi doğsun öyle bakarız dedik ama arada çok performans farkı varsa kiralarız biz de. Annem meme kanseri atlattı, bende de kistler falan var. Doktor çok iyi boşaltman lazım göğsünü dedi 😕 biraz korkuyorum.
Allah yardımcın olsun kuzum 🙏 çok geçmiş olsun

Etki yapıyor mi canim. Arkadasimda olucakta ikiz onun dinlen falan demiş doktor olunca . Bana gerek görmedi heralde progestan ile erteliyoruz şuan doğumu
Sanırım yapıyormuş kuzum , bende gece yatmadan önce progestan fitil olarak kullanıyorum ilk sancım olduğunda serum ve progestanı vermişti dün daha kötü olunca her ihtimale karşı ciğer geliştiriciyi verdi

Ben araştırıp kiwi baby' nin elektrikli göğüs pompasını aldım. Yorumlar gayet iyiydi. Diğer pahalı ürünlerle aynı işi görüyor yazmış herkes. Tek eksisi şarjdayken çalışıyor diğerleri gibi değil priz nerdeyse orda sağım yapıyorsun ama bence önemli değil. Sürekli sağım yapılmıyor sonuçta. El pompasını da arkadaşım verdi kaynattım steril ettim hazırladım. Zaten göğüs pompaları önerilmiyor ama mastit olma durumunda hayat kurtarıyormuş. En güzeli elle sağımmış. Bakalım ben yinede aldım yani mastit durumu olursa diye. Ben aldığımda 120tl gibiydi fiyatı. Şu anda yine indirimde internetten bakabilirsiniz :KK5:
Hangi siteden aldın kuzum

Gözün Aydın kuzum çok sevindim , progestan vermesi iyi olmuş fitil şeklinde mi verdi

Ben bunu aldım kullananların yorumları iyiydi
Bende wee'yi iyi diye duydum almaya da karar vermiştim ama şikayet vara çok fazla yazmışlar kararsız kaldım. Zaten her aldığımız üründe illaki memnun kalmayanlar var ama kafam karıştı. Hiç denedin mi göğsü tutuyor mu hava kaçırıyor diyenler var bir sürü 🤔

Kızlar bende dün doğum sonrası için korse siparişi verdim Happy Mom da okumuştum bi arkadaş doğumdan 6 saat sonra doktoru taktırmış korseyi sezeryanlı olmasına rağmen ve çok rahat ettiğini yazmış owli doğum sonrası korse demişti bende aynısından sipariş ettim , ilk sezeryanda hiç birşey yapamamıştım bişey de bağlamamıştım zaten onun şişkinliği inene kadar da hamile kalmıştım 😂

Sanırım yapıyormuş kuzum , bende gece yatmadan önce progestan fitil olarak kullanıyorum ilk sancım olduğunda serum ve progestanı vermişti dün daha kötü olunca her ihtimale karşı ciğer geliştiriciyi verdi
Hi m anladım. Dinlenmeye bak o zaman canım. Ağır mis igneler oyle duymustum. Inşallah gününe yakın doğar da 🙏🙏ne kadar geç okadar iyi hepimiz icin canim 😘😘

Çok şükür canım, çok sevindim 🤗

Kizlaar fikir verebilir misiniz?
Ailemin oldugu yerdeyim, memlekette. Burda hastane ve doktor daha iyi epidural var. Epiduralli normal dogum istiyorum.
Doguda yasiyoruz. Esim isi geregi evde su an. Ve ancak dogum zamani gelebilecek dogum memlekette olursa. Kendi evimde olursa dogum esim yanimda olacak ama hastane ve doktor cok iyi degil epidural yok.
Ne yapsam karar veremedim. Dogum oncesinde, aninda esim yanimda olsun istiyorum ama burdaki hastane daha iyi dedigim gibi. Gitmesem doguma yaklasik 1.5 ay var bu sure zarfinda esimden ayri kalacagiz.
Napsam kiii 🥴🥴🥴
Yani bence eş var eş var. Hani annenin olduğu yerde ve teşekküllü bir hastanede doğum yapmak güzel elbette. Bakımın vs çok daha rahat olur ama eğer eşin de sana yardımcı olan özverili biri ise o kadar uzak kalmak da iyi değil. Sonuçta doğum yapar yapmaz da donemezsin yolculuk hemen olmaz 1.5 ay dediğin olur 2-2.5 ay. Ben de aynı şeyleri düşünmüştüm ailem İzmir'de oturuyo kendim meslek sebebi ile doğudayim. Gitmedim çünkü yani eş bu sonuçta o kadar zaman yalnız kalması falan ne bilim insanın içine sinmez.

Inşallah benimki de hareketlenir 🤲 Vajinama yaptığı o baskıyı bile hissetmek istiyorum bugün. Az önce minicik bir hareket hissettim ama emin de olamadım o kadar naifdiki
Kız oluyo öyle benimki normalde öyle hareketlidir ki yani aşırıdir öyle diyim. Öyle on onbeş günde bir o kadar hareketsiz bir gün geçiriyor ki panik oluyorum sonra bakıyorum aynı. Arada olur bence. Bu durumda önerilen tatlı çikolata falan yiyip sol yanına yatıp birkaç saat istirahat etmek. Hareket artışı varsa sıkıntı yoktur deniyor.

X