2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kiralama nasıl oluyor kuzum hastaneden falan mı
Yok canım kiralama firmaları oluyor sırf bu işi yapan. Bildiğim hastanelerde ordan kiralıyor çünkü biz hastanedeki makina üzerinden almıştık numarayı. Biraz büyük oluyor ama çekimi çok kuvvetli, kiraladığında sana özel biberon süt sağma aparatı yeni oluyor tabi onu alıyorsun. Sadece makina/motor kiralanıyor. İstanbul Anadolu yakasındaysan yeri de kosuyolundaydi. Adını da bulmaya çalışırım

Yok canım kiralama firmaları oluyor sırf bu işi yapan. Bildiğim hastanelerde ordan kiralıyor çünkü biz hastanedeki makina üzerinden almıştık numarayı. Biraz büyük oluyor ama çekimi çok kuvvetli, kiraladığında sana özel biberon süt sağma aparatı yeni oluyor tabi onu alıyorsun. Sadece makina/motor kiralanıyor. İstanbul Anadolu yakasındaysan yeri de kosuyolundaydi. Adını da bulmaya çalışırım
Yok kuzum Avrupa yakasındayım ben ama araştırayım işe yarıyorsa eğer

Bende araştırıyorum işte belki burda alan vardır fikir olur diye sordum ama heralde kimse daha almamış , arkadaşımın da sezeryan olmuştu 2 gün sütü gelmedi hastanede hem emzirdi hemde şırıngayla mama verdiler 2. Günün sonunda eve çıktı kaynanası bulgur hoşaf aşure ne bulduysa yaptı He bide humana çay içiyordu sütü gelmeye başladı birinden emzirirken öbüründen süt akıyordu kısmet tabi benim ilkin de hiç böyle şeyler yapmadık 🤦‍♀️ Şimdi tecrübeliyim. 😂
Hiç kendini sartlama ilkinde gelmeyip ikincide gelen çok var. Bol temas sık emzirme ile inşallah bunda bol bol sütün olur 🙏 incir kaynatıp suyunu içiyordum bende başlarda, anneye kilo bebeğe süt yapıyor 😁bir süre denenebilir

Hiç kendini sartlama ilkinde gelmeyip ikincide gelen çok var. Bol temas sık emzirme ile inşallah bunda bol bol sütün olur 🙏 incir kaynatıp suyunu içiyordum bende başlarda, anneye kilo bebeğe süt yapıyor 😁bir süre denenebilir
Kuzum benimki acemilikti hiç birşey yapamadım sadece Malta’na içiyordum oda pek fayda etmedi şimdi süt yapan şeyleri biliyorum mesela 😂

Ben daha once boyle bir sorun yasamistim havuc ve nar suyu ic demisti doktorum hemen eski seviyesine gelmisti
Ama simdi 36. Haftadayiz tekrar ayni sorunla karsilastik havuc ve nar suyu eski seviyesine getirmedi ama daha da azalmadi suyum yarin tekrar kontrolum var bakalim o zaman belli olacak
Havuc suyunu bende bi deneyecegim hyirli haberler alirsin canim ins.. guzel gecsin yarinin

Kızlar selamlar. 37girdim ben de sadece alttaki kemiğim ağrımaya başladı sanırım yumuşuyor. Sancım falan yok en azından hissetmiyorum varsa bile yarın doktor kontrolum var nst de durum belli olur. Yalnız başka bir problemin var el ve ayaklarımda kaşıntılar başladı ve minik su baloncukları oluşuyor. Asm de tüm değerlerime baktırdım normal çıktı her şey. Ama bazen öyle çok kaşınıyor ki aklım çıkacak. Günde kaç kez soğuk su tutuyorum. Aynı durumu yaşayan var mı doktolarınız ne dedi? ben henüz yarın söyleyeceğim.

Kuşum benim ilk gebeliğim de 35 e kadar hiç muayene yapmamıştık tabi yine erken doğum riskim vardı 35 de zar zor o muayeneyi yaptı ama tam anlayamamıştı 37+6 suyum geldi gittim sancı tavan ama ben birşey hissetmiyordum ne açılma var ne bişey ve çatı çok dar olduğu için mecburi sezeryan olmuştum
Anladım canım, biraz zamanla belli oluyor yani. Ben her iki doğum şekline de eşit mesafedeyim ama şekerden dolayı doktor sezaryen tercih eder belki diye düşünmüştüm, kontrol edildiği için önemsemedi belki de

Tesekkur ederim canım içim rahatladı biraz valla. Basta o kadar sık oldu ki cidden doğurcam sandım. Uzandım uyumayı bekliyorum kasılmam da azaldı çok şükür insan bir panik oluyor valla.
Son zamanlarda neredeyse her ayağa kalkışımda hissediyorum ben o kasılmayı, böyle sanki birisi içerden kaslarımı tutup aşağı çekiyor gibi hissediyorum alt karın bölgemde. Oturunca geçiyor, o yüzden çok durmuyorum üzerinde

Canım benim tamamen isteğe bağlı sezaryen. Bundan önce bi kaybım var haftası büyük olduğu için suni sancıyla tahliye edildi normal doğum şeklinde bu durum da bende travma yarattı. O yüzden normal istemediğimi belirttim doktoruma ve sezaryen için günü belirledik.
Evet canım, bana da kendi fikrini söylerken şey dedi doktor, ben böyle düşünüyorum ama siz özellikle sezaryen isterseniz yaparım problem değil, illa normal doğum olsun demem dedi.

Evet canım, bana da kendi fikrini söylerken şey dedi doktor, ben böyle düşünüyorum ama siz özellikle sezaryen isterseniz yaparım problem değil, illa normal doğum olsun demem dedi.
Özeller genelde isteğe bağlı bırakıyor sanırım. Ağustos annelerinde gördünüz mü bilmiyorum ama bi anne adayının günü geçmişti normal doğum bekleniyordu fakat bebek kakasını yutmuş yoğun bakıma alınmış. Kaybetmişler bebeği. Çok üzücü çok. İnsan etkileniyor. İki doğum şeklinde riskler elbette var ama illa normal diye de diretmemek lazım ya.

Özeller genelde isteğe bağlı bırakıyor sanırım. Ağustos annelerinde gördünüz mü bilmiyorum ama bi anne adayının günü geçmişti normal doğum bekleniyordu fakat bebek kakasını yutmuş yoğun bakıma alınmış. Kaybetmişler bebeği. Çok üzücü çok. İnsan etkileniyor. İki doğum şeklinde riskler elbette var ama illa normal diye de diretmemek lazım ya.
Bence de kesinlikle diretmemek lazım, süreç ne getirirse onu kabul edeceğim ben, önemli olan bebeğin sağlığı..

Negatif düşünmeyin ilk bebekler sanırım sizlerin😊 işk bebeğim makat geliş 42 haftada sezeryan ile doğum yaptım, ikinci için ssvd denedim yani sezeryan sonrası Vajinal doğum. Normal dogum için hiçbir sorun yoktu bende dr bulup (herkes desteklemiyor) normal doğum denedim sancımla 41 haftalık iken doğuma gittim bebeğim strese girdi sancı artsın diye suni verilince, daha zorlamayalım dedik ikincide sezeryan oldu. Şimdi hiç kasmıyorum, normal doğurcam diye yırtınmam sezeryan olucam diye üzülmem bırakalım bebişler kendi seçsin yolunu❤️. Ama bikaç kriterim var eğer dr uygun görür ise doğum sonrası tentene temas istiyorum ilk bes dk da olsa benimle yada babasının teninde kokusunda olsun bagları kuvvetlendirirelim istiyorum 😍

Anladım canım, biraz zamanla belli oluyor yani. Ben her iki doğum şekline de eşit mesafedeyim ama şekerden dolayı doktor sezaryen tercih eder belki diye düşünmüştüm, kontrol edildiği için önemsemedi belki de
Her ikisi de doğum sonuçta gerçi şimdi sezeryana doğum gözüyle bakmıyor kimileri kimi duysam ayyy sezeryan mı oldun deniliyor gırtlaklayasım geliyor 😂

Kızlar bugün kontrolde bir de bu karındaki toplanma ve sertleşmeyi sordum. Bir çoğunuz yazmıştı sertleşme bir tarafta şişlik gibi kalkiklik olayını. Gerçi ben sordum ben cevapladımoldu . 😊doktora dedim böyle böyle oluyor acaba yeri daraldidigi icin mi yaşıyorum bu durumu aklima bir tek ol geldi dedim . Hizli hareket edemiyor artik sonicta alan az dedim. Evet o yuzden olur normal durum dedi.

Kızlar daha hiç nst ye girmedim sancım var mı bilmiyorum çünkü ayırt edemiyorum. Ama bu makata doğru biranda giren sancılar mahvediyor beni. Kasıklarımda ve vajınaya doğru da var sancılarım. Hergün aksama doğru başlayıp gece dahil devam ediyor ara ara. Nolcak böyle 😔

Kızlar 4. Dozumu da şimdi oldum ciğer geliştiricinin
Hayırlısı ile zamanında gelsin bebişin canım. Muhtemel doğum aynı gün gözüküyor seninle 24 eylül, 26 ağustos itibariyle 36 hafta doluyor, konuş bebişinle seni görmeyi çok istiyorum ama biraz daha zaman var diye. Olumlama yap işe yarar inşallah. Biraz daha sıksa dişini yeter. Ne aceleci ponçik çıktı bu 2021 bebeleri 🙃

Kızlar daha hiç nst ye girmedim sancım var mı bilmiyorum çünkü ayırt edemiyorum. Ama bu makata doğru biranda giren sancılar mahvediyor beni. Kasıklarımda ve vajınaya doğru da var sancılarım. Hergün aksama doğru başlayıp gece dahil devam ediyor ara ara. Nolcak böyle 😔
Takip sayaçları oluyor telefon a yükleyip sıklıklarını kontrol etsen dr bilgilendir sonra. 5 dk bire düşüyorsa zaten doğum baslamıs demektır. Arada yoklamalar hazırlık oluyor önemli olan sıklık ve düzenli olması.

X