2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bende aynı durumdayım. Benim çocuklarda 7 ve 1.5 yaşında. Dediğin gibi büyükler yardımcı oluyor yine ama onlara da kıyamıyoruzki. Benim de belim falan çok ağırıyor. Yalnızımda. Evden çıkmamaya gayret ediyorum ama çocuklar sıkılıyor işte. Erken doğacak diye de korkuyorum. Evle çocuklarla ilgilenmekten kendime bakamaz oldum o yüzden bebiş düşük kiloda doğacak sanırım. Allah canına sağlık versin. Allah büyüktür yine de başarırız bazı zamanlar kendimizi yetersiz hissetmemiz normal bence

Canim ayni sorun bendede var suyu yetersizmis sizinkisi duzeldimi
Ben daha once boyle bir sorun yasamistim havuc ve nar suyu ic demisti doktorum hemen eski seviyesine gelmisti
Ama simdi 36. Haftadayiz tekrar ayni sorunla karsilastik havuc ve nar suyu eski seviyesine getirmedi ama daha da azalmadi suyum yarin tekrar kontrolum var bakalim o zaman belli olacak

Bence bu haftalarda doktorlarimizla iletisimde kalalim gerekirse usenmeyip gidelim, biraz o kafaya girmeye basladim. Varsin bosuna gitmis olalim

Ya benim doktorum nst’ye göndermiyor, bir anlamı olduğunu düşünmüyorum diyor. Herkes giriyor mu nst’ye? Merak ettim
Bir anlamı olmaz olur mu nst de bebeğin kalp atışına bakılıyor annenin sancısı var mı ona bakılıyor bazı sancılar hissedilmeyebilir ama nst de görünüyor bu kadar doktor gönderiyorsa boşuna değildir ben 3 kez girdim nst ye ne olur ne olmaz diye gönderiyor doktor

İşte yalnız olunca dikkat edemiyor insan maalesef. Benim küçük oğlumda sürekli kucağımda. Oturduğum yerde alıyordum ayakta az almaya çalışıyordum. Geçen hasta oldu iyice yapıştı bana ve o gün karnım aşağı indi. Allah’a emanet devam ediyoruz bakalım.

Bence bu haftalarda doktorlarimizla iletisimde kalalim gerekirse usenmeyip gidelim, biraz o kafaya girmeye basladim. Varsin bosuna gitmis olalim
Bende böyle düşünmeye başladım ya şimdi kendimi takip ediyorum devam ederse hemen hastaneye gidicem

Her temizlik yaptigimda ayni seyi yasiyorum ama ben oyle ev silme degil baya supur sil islerinde
Kasılmalarım da genelde kendime dikkat etmeyince oluyor biraz corap falan giyim gazla beraber gidiyor
Devam ederse git bi acile falan en azindan nst ye bakarlar umarim bisi yoktur

Kiralama nasıl oluyor kuzum hastaneden falan mı

Karın sertlesmesiyle birlikte ağrı mi oluyor

Ben bunu aldım kullananların yorumları iyiydi

Eklentiler

• IMG_20210728_190305.jpg
    86,7 KB · Görüntüleme: 26
Benimki gecen ctsi 2100 dü bakalım yarin tekrar kontrol var. İgnenin etkisi ikinci dozdan 48 saat sonra falan başlıyor insallah etkili biseydir de gelişir ciğerler
Benimki gecen ctsi 2100 dü bakalım yarin tekrar kontrol var. İgnenin etkisi ikinci dozdan 48 saat sonra falan başlıyor insallah etkili biseydir de gelişir ciğerleri
1 saat sonra 4. Doz oluyor sanırım benim o var kuzum 2 doz öğlen oldu çünkü.

Gecen nst ye girdim ya
Kasıklarımda adet sancisi gibi sancilar oluyordu gun icin de bazen de kasılmalar gerginlesmeler
Meraktan eşime dedim ki ben sana her bak dedigimde nst ye bak bakalim nolcak
O gerginlik ve kasılmalarda nst 7 8 degerlerinde falan cikiyodu
Ama 2 kere adet sancisi gibi kasik agrim oldu vajinama baski yapan birinde 30lara kadar cikti nst digerinde 80lere kadar
Ama doktorum duzensiz sancilar dedi

Aynen bana da garip geldi, ben de agri hissetmiyodum ama nst de çıktı ve bunlar rahim ağzının kısalmasina sebep oldu. Nst de çıkmasa dr alttan bakmicakti bilemicektik kısalmayi

Bende önceden daha fazla kendimi yorardım bu konuda. Hele ki fırını falan temizlemek için eğilip kalkınca topallayarak gezerdim bel ağrısından. Bu sefer sadece sildim ama öncesinde de vardı, ağrıdan çok kasılma beni korkuttu. Şuan takip ediyorum devam ederse hemen gidicem bir an panik oldum ama sakin kalmaya çalışıyorum

Acaba sütüm olacak mı bu zaten başlı başına kafami kurcalıyor bir de makine derdimiz var şuan oturdum başka marka arıyorum
Bende araştırıyorum işte belki burda alan vardır fikir olur diye sordum ama heralde kimse daha almamış , arkadaşımın da sezeryan olmuştu 2 gün sütü gelmedi hastanede hem emzirdi hemde şırıngayla mama verdiler 2. Günün sonunda eve çıktı kaynanası bulgur hoşaf aşure ne bulduysa yaptı He bide humana çay içiyordu sütü gelmeye başladı birinden emzirirken öbüründen süt akıyordu kısmet tabi benim ilkin de hiç böyle şeyler yapmadık Şimdi tecrübeliyim.

Ayy inşallah sancı falan yoktur. Bazen biz hissetmesekte sancı oluyormuş heralde. Bakalım çok az kaldı kontrole ama bir şey hissedersem bu geceden gidicem şuan uzandım uyumayı bekliyorum şimdilik iyiyim.

Çok zor oluyor biliyor benim kızım 7 aylık olana kadar hep ben ilgilendim kimse yoktu yanımda şuan 10 aylık 5 dk durursa öpüp başımıza koyuyoruz annemde duruyor oda mecbur gündüzleri hep yanındayım sadece yatarken yanında yokum allah yardımcın olsun

Canım benim tamamen isteğe bağlı sezaryen. Bundan önce bi kaybım var haftası büyük olduğu için suni sancıyla tahliye edildi normal doğum şeklinde bu durum da bende travma yarattı. O yüzden normal istemediğimi belirttim doktoruma ve sezaryen için günü belirledik.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…