2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Alttan vuran ağrı,batma gibi benimde çok oluyor. Yürümekte bile zorlanıyorum. Baş aşağı olduğu için dedi doktor, normal demişti. Çok dinlenmek gerekiyor, ayakta durunca artıyor benim.
Haftam daha erken olduğu için korktum bende inşallah önemli bir şey değildir. Ama bebeğin hareketleri iyi olduğu için rahatım

Ayyy kofim doğru diyorsun bugün öğlen falan bi coştu sonra duruldu dediğin gibi sanırım bazen oluyor öyle hiç hareket hissetmesem giderdim doktora bak bahanem olurdu ama bu sefer gitmek istemedim Allah bahane vermesin valla gitmek için ben yine arsızlığımdan gitmiş olayım

Ay bende de 2 gundur durum bu. Demek ki herkesin ayni mi kizim cok hareketliydi karnimda. Bu sekilde hareketi azaldiginda 2 3 gun sonra doguma gitmistik Bu bebek biraz erken hareketsizlesti diye tedirgin oldum acaba erken mi gelecek diye
Yok yok endişe etme benden dünden beri evham yaptım ama normale döndü yine sanırım pozisyon falan değiştiriyorlar ya da kafalarına göre takılıyolar bazen farketmeden yorulmuş oluyoruz o da etkiler tabi. Erken gelmesinler dursunlar azcık daha

Bende de hipertiroid var. Zaten ekstra yoruyor tiroid insani. Seninki hangisi?
Bir de cok yuklenmissin kendine. Dogru degil bu kadari. Dikkat et bence

Kesinlikle benzer şeyler yaşıyoruz. Ben de bu sabah bacak krampı ile uyandım hala geçmedi. Bacaklarım ağrıyor, kasik ağrım yoktu o hafiften arada hissettiriyor, çabuk yoruluyorum. Geliyor gelmekte olan
Ayy bende krampla uyandımm gecenin bi vaktii Her şey yolunda demek ki hepimiz aynı şeyleri yaşadığına göre

Benimkide en çok meyve ve tuzlu şeyler yiyince oynuyo yaa tatlı şeylere çikolatalara o kadar düşkün değil Bana çekmiş canım oğlum hee evet süt içince ayrı oynuyor tabii
Benim kiz hepinizinken çilgin galiba hicbir seye oynamasa da et yiyince kesin oynuyor

Arkadaşlar geçen kontrolde doktora doğum şeklini sordum tabi ne düşünüyorsunuz filan diye, 38’e kadar normal doğum gözüyle bakıyorum, 38’de çatı muayenesi yapıp ona göre karar vereceğim dedi. Bende gebelik şekeri vardı ama diyetle kontrole aldık, suyum falan normal hep yine de normal doğumda sıkıntı olur mu diye korkuyorum.. Baştan sezaryen diye kararlaştırılanlar neye göre öyle oluyor acaba?

Merak ettim de sancısı olmayan var mı ? Yada hissettiklerini rutin gebelik ağrısı sayan doğum daha var diyen
Ben uzanmış ya da uzun süre oturmuşsam kalkarken Alt tarafta hafif ağrı oluyor ama biraz yürüyünce geçiyor. Onun dışında ben mide bağırsak ağrısı çekiyorum. Bebek değil de beni kendi öz organlarım mahvediyor. Şu an için sancım kasılmam falan olmadı hiç. Arada sertleşiyor karnım ama o da dayanılmayacak gibi değil. Gerçi ben ilk gebeliğimde de hiç sancı çekmedim. 34+1 de 4 cm açılmam olmuştu sancısız kasılmasız. Ben yoğun adet sancısı çekiyordum öncesi belki de ondan olanı hissetmiyorumdur.

Tam olarak bilgim yok ama yaşlanmanın derecesi de önemli sanırım. Yani sizi birkaç hafta daha götürüp bebeği besleyebilecek durumdaysa plasenta, o zaman sorun olmaz bence.

Bende bu konuyu düşünüyorum hala. Manuel almayı düşünüyorum wee'nin makinesini tavsiye ediyorlar birkaç yerde çok iyi yorumlara denk geldim ama bilemiyorum şuan için aklımda o var alıp denemek istiyorum fiyatı da uygun.

Manueller pek işe yaramıyor diye duydum ama bilmiyorum ben daha önce arkadaşımdan aventin elektirikli olanını almıştım ama hiç bir işe yaramamıştı elle sağdığımda belki daha fazla gelmiştir

Çocuklarla zor oluyor gerçekten. Allah kolaylık versin. Bir de aşırı sıcak havalar. Dinlenmeye çalış canım her fırsatta

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…