2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Karın sertlesmesiyle birlikte ağrı mi oluyor
Şuan agrım yok ayağa kalktığında hafif bir baskı ya da ağrı tarzı bir şey vardı. Uzandığım için pek hissetmiyorum ama kasılmayı hissediyorum nefesimi daraltıyor. Sıklığı düştü şuan ama takipteyim duruma göre hastaneye gitmeyi düşünüyorum.

Şuan agrım yok ayağa kalktığında hafif bir baskı ya da ağrı tarzı bir şey vardı. Uzandığım için pek hissetmiyorum ama kasılmayı hissediyorum nefesimi daraltıyor. Sıklığı düştü şuan ama takipteyim duruma göre hastaneye gitmeyi düşünüyorum.
Uzaninca ağrınin gecmesi iyi bisey, kasilmalar o nefes kesen sertlesmeler bizde de oluyor ins sıklıgı azalır kafanı dağıtmaya çalış

Bende araştırıyorum işte belki burda alan vardır fikir olur diye sordum ama heralde kimse daha almamış , arkadaşımın da sezeryan olmuştu 2 gün sütü gelmedi hastanede hem emzirdi hemde şırıngayla mama verdiler 2. Günün sonunda eve çıktı kaynanası bulgur hoşaf aşure ne bulduysa yaptı He bide humana çay içiyordu sütü gelmeye başladı birinden emzirirken öbüründen süt akıyordu kısmet tabi benim ilkin de hiç böyle şeyler yapmadık 🤦‍♀️ Şimdi tecrübeliyim. 😂
Insallah bol bol sütümüz olur da gerek kalmaz böyle şeylere 😅 yine de takviye iyidir zarar gelmez tabi 😁

Arkadaşlar geçen kontrolde doktora doğum şeklini sordum tabi ne düşünüyorsunuz filan diye, 38’e kadar normal doğum gözüyle bakıyorum, 38’de çatı muayenesi yapıp ona göre karar vereceğim dedi. Bende gebelik şekeri vardı ama diyetle kontrole aldık, suyum falan normal hep yine de normal doğumda sıkıntı olur mu diye korkuyorum.. Baştan sezaryen diye kararlaştırılanlar neye göre öyle oluyor acaba?
Kuşum benim ilk gebeliğim de 35 e kadar hiç muayene yapmamıştık tabi yine erken doğum riskim vardı 35 de zar zor o muayeneyi yaptı ama tam anlayamamıştı 37+6 suyum geldi gittim sancı tavan ama ben birşey hissetmiyordum ne açılma var ne bişey ve çatı çok dar olduğu için mecburi sezeryan olmuştum

Uzaninca ağrınin gecmesi iyi bisey, kasilmalar o nefes kesen sertlesmeler bizde de oluyor ins sıklıgı azalır kafanı dağıtmaya çalış
Tesekkur ederim canım içim rahatladı biraz valla. Basta o kadar sık oldu ki cidden doğurcam sandım. Uzandım uyumayı bekliyorum kasılmam da azaldı çok şükür insan bir panik oluyor valla.

Tesekkur ederim canım içim rahatladı biraz valla. Basta o kadar sık oldu ki cidden doğurcam sandım. Uzandım uyumayı bekliyorum kasılmam da azaldı çok şükür insan bir panik oluyor valla.
Ay olmaz mi artık yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik böyle böyle gecircez bu günleri insallah

Kızlar birşey sorucaktım , süt sağma makinesi alan var mı aranızda varsa hangisini tavsiye edersiniz benim kızımda sütüm 3-5 damla anca geliyordu yetmedi sonra kesildi 3 gün eme bildi yavrum şimdi yine aynı şey olsun istemiyorum
avent'in pembe, elektronik olani ile mochinin manuelini aldim, bildigimden mi kesinlikle hayir :)) calistigim icin elektronik lazim olacak elbet 😅 arastirdigimda kimi cok memnun kimi hic memnun degil aventten ama yine de en cok satanlardan biriydi, bir de hepsiburada'da kampanya vardi. mochiyi de meraktan aldim 😅

Bende de hipertiroid var. Zaten ekstra yoruyor tiroid insani. Seninki hangisi?
Bir de cok yuklenmissin kendine. Dogru degil bu kadari. Dikkat et bence 🙈
Gebelikte çıkıyor troid yükseliyor hep. Hipotroid galiba. Öyle ama çocukları bırakıcak kimsem yok onlarla cıkıncada azcık hava alsın istedim, napıyım onlara da yazık.

avent'in pembe, elektronik olani ile mochinin manuelini aldim, bildigimden mi kesinlikle hayir :)) calistigim icin elektronik lazim olacak elbet 😅 arastirdigimda kimi cok memnun kimi hic memnun degil aventten ama yine de en cok satanlardan biriydi, bir de hepsiburada'da kampanya vardi. mochiyi de meraktan aldim 😅
Mochi bildiğim kadarıyla emzirirken öbür süt boşa gitmesin diye takılıyor aventten memnun kalmamıştım arayış içerisindeyim 😂

Canım sen hamilesin, iki çocuğun var bir de karnında can var. Yetemeyebilirsin de, çok normal. Tek başına, yardım olmadan kolay mı? Ben yeri geliyor kendime yetemiyorum. Allah sağlık sıhhat versin, her şey olur. Her gün aynı olmaz ya. Karın dediğin etle de doyar, sandvicle de. Üzme kendini. Rabbim yardımcın olsun, güç kuvvet versin sana. 🤲
Çok çok teşekkür ederim, hepinize çok teşekkür ederim. Hepiniz okadar güç ve moral verdinşz ki kendimi çabuk toparladım. Bazen düşüyor gardımız ama hepimiz anneyiz güçlüyüz tabiki 😍 bir anne yeri geldiğinde 10 kaplan gücünde olabiliyor. Hepinizi çok öpüyorum, sağlıklı mutlu doğumlar diliyorum hepimize 🥰🥰🥰🥰

Bende aynı durumdayım. Benim çocuklarda 7 ve 1.5 yaşında. Dediğin gibi büyükler yardımcı oluyor yine ama onlara da kıyamıyoruzki. Benim de belim falan çok ağırıyor. Yalnızımda. Evden çıkmamaya gayret ediyorum ama çocuklar sıkılıyor işte. Erken doğacak diye de korkuyorum. Evle çocuklarla ilgilenmekten kendime bakamaz oldum o yüzden bebiş düşük kiloda doğacak sanırım. Allah canına sağlık versin. Allah büyüktür yine de başarırız bazı zamanlar kendimizi yetersiz hissetmemiz normal bence
Kesinlikle öyle canım işte hassas bir zamana denk geldi. Bazen öyle hissediyoruz. Çok şükür hepinizin güzel temennileriyle daha çabuk toparladım.

X