2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Hayırlı olsun, güzel haberlerini bekliyoruz inşallah 🥰 günü belli olması sanki daha mı iyi oluyor. Benim günü 36 haftadan sonra vericez demişti dr. Heyecan la bekliyecez artık.
Valla heyecanımızı arttırdığı kesin. Erken doğum riskine karşı hastane valizimizi 2 ay oldu hazırlayalı. Acaba bişey unuttuk mu eksik var mı diye döne döne bakıyoruz. İnşallah hepimiz böyle planlandığı gibi gider sağlıkla bebişlerimizi alır geliriz evlerimize🙏🥰

Kızlar merhaba o kadar uzun zaman oldu ki buraya girmeyeli ne kadar çok şey olmuştur kim bilir. Benden haberler pekte iyi değil gibi, Çarşamba günü gittim doktora bebek normalden 2 hafta geride dedi :KK43: hatta ilk oğlumu sordu kaç kilo doğdu diye 3.710 deyince oooo şişko doğmuş dedi :)))) ama bunu anlamadım ben Haziranın son haftası çok büyük bir enfeksiyon geçirdim ve bu durumda asla birşey yiyemedim tek yediğim şey Tarhana çorbası idi o dönem 2 - 3 kiloda verdim şuana kadar aldığım toplam kilo 4.700 bu hafta bol proteinli beslenip Çarşamba tekrar gideceğim bakalım düzelme olmuş mu diye.

Birde sıcaktan mide bulantısı yaşayıp içine fenalık hissi gelen oluyor mu?

.
Çok gecmıs olsun, hurma da bebeğe kg aldıran bişey. Muzda öyle bol protein ile acıgı kapatırsınız. Zaten bu haftalar daha hızlı ve cok kg alıyorlar

Bende dogunda kızımı hastaneye alırlar mı dye duşunuyorum kimseye bırakamam bende senin gibi korkular yaşıyorum evim uç katlı ve merdivenlerden koyduğum kapılar açık kalınca inip çıkıyor kapılar kapandı mı diye kontrol efiyorum dış kapıyı açınca ana yol var ve garaj kapısını eşim kapatmıyor biran dalgınlık çok şeye malolabilir heleki sen sancı çekerken ama sen sezeryan olacaksan bence olacağın hastaneye yatacağın gun git derim çocuklar yanında olsun hastaneden çıkınca çocuklarını gözunden ayırma ama erken gitmen gerekyorsa bir apart tut yani kirala eşyalı ben de kızımı götureceğim yanımda ya da kız kardeşim gelirse ona teslim ederim genç aklı başınd yaşlılar çok dalgın oluyor annnene bbannneler özellikle
Sat’a göre 36 haftalıklar ama ultrasona göre 34 haftalıklar dedi doktor Cuma günü. 36 haftaya kadar dayanırlarsa çok iyi dedi. İnşaAllah 36.haftaya kadar doğmazlar da Ankaraya gitmem gerekmez. Hastaneye gidip gelmem nerden baksan 4/5 saati bulur çünkü o kadar uzun sürede acaba bir şey oldu mu korkusu beni öldürür. Millet sohbete daldığı zaman birbirlerini bile görmüyor çünkü.

Canim allah bagislasin evlatlarini
Gordugum kadariyla 36. Haftadasin ve 36. Hafta cok da erken dogum olmuyor eger bebeklerin gelisim geriligi yoksa evde olmayi tercih ederdim
Amin Rabbim kimseyi evlatlarıyla sınamasın. Sat’a göre 36 haftalık ama doktor ultrasona göre 34 haftalık olduklarını söylüyor. Bebeklerde herhangi bir gelişim geriliği yok çok şükür 2 hafta daha dayanırlarsa iyi olur dedi doktor.

Kızlar iki üç gündür sıcaktan evde çok kötü durumdayım. Soğuk su şişesi koyuyorum yada dus ancak biraz kendime geliyorum oda kısa sürüyor. Sıcaktan kollarımda derman yok sanki. Halsizlik oluyor birde tansiyon 8-3 e kadar düşüyor. Napsam bilemedim. Care bulan söylesin uykusuzluk artık sinirimi bozuyor sürekli ağlıyasım var.

Hic yasina bakma yavrucum benim ki 8 bucuk yasinda bebegin biberon ve emzigine el koydu simdiden biz de onu dusunuyoruz napicaz diye
Aboow 🙄 dogrudur bebek 1 iken 2 olacaklar başımıza kıskanclik yuzunden herseyi beklerim onlarda haklı 7 8 yıl cocuk yapma sonra kalk kardes yap ee akillarda az az sariyor artik bi bocalayacagiz hepbrlikte

Kızlar kola içeniniz okuyor mu hiç. İçiyosanız ne sıklıkla 😞 çok canım çekiyor bir kaç sefer içtim sadece içmemek için zor tutuyorum ben kendimi
ben gazlı içecek normalde de tercih eden biri değilim pek ama eşim alırsa bir iki yudum tadına bakıyorum göz hakkı😂 toplasan 8 ayda bir bardak tadına bakmalarım olmuştur anca😂 ama canın istiyorsa haftda bir iki den zarar geleceğini ben sanmıyorum.. arkadaşlar dondurma yemiyorum filan yazmış ben de ona dur diyemiyorum mesela açık kapalı hepsini yiyorum hemde her gün 😬😬 çok seviyorum napim🤷🏼‍♀️

Kızlar 33 haftadan sonda doktor onbeş günde bir mi gelin dedi. Yoksa haftalık çağıran var mı?

34+1 de gittim 10 gün sonra çağırdı sonrasında her hafta

Kızlar merhaba o kadar uzun zaman oldu ki buraya girmeyeli ne kadar çok şey olmuştur kim bilir. Benden haberler pekte iyi değil gibi, Çarşamba günü gittim doktora bebek normalden 2 hafta geride dedi :KK43: hatta ilk oğlumu sordu kaç kilo doğdu diye 3.710 deyince oooo şişko doğmuş dedi :)))) ama bunu anlamadım ben Haziranın son haftası çok büyük bir enfeksiyon geçirdim ve bu durumda asla birşey yiyemedim tek yediğim şey Tarhana çorbası idi o dönem 2 - 3 kiloda verdim şuana kadar aldığım toplam kilo 4.700 bu hafta bol proteinli beslenip Çarşamba tekrar gideceğim bakalım düzelme olmuş mu diye.

Birde sıcaktan mide bulantısı yaşayıp içine fenalık hissi gelen oluyor mu?

.
Gecmis olsun proteini özellikle kirmizi eti arttirin isterseniz. Bunun disinda kasar peyniri ve muz da kilo aldiriyor diyorlar ama kirmizi etin yerini tutmuyor gibi geliyor. Toparlanacaktir bebis

Kızlar iki üç gündür sıcaktan evde çok kötü durumdayım. Soğuk su şişesi koyuyorum yada dus ancak biraz kendime geliyorum oda kısa sürüyor. Sıcaktan kollarımda derman yok sanki. Halsizlik oluyor birde tansiyon 8-3 e kadar düşüyor. Napsam bilemedim. Care bulan söylesin uykusuzluk artık sinirimi bozuyor sürekli ağlıyasım var.
Ah nerde çare canım, nefes alamıyorum gece yatarken. Dün gece kalkıp buzluktan buz aküsü aldım bı beze sarıp resmen ona sarılarak yattım. Hergun duş ayağa soğuk su falan felan anlık rahatlatıyor 😔

Amin Rabbim kimseyi evlatlarıyla sınamasın. Sat’a göre 36 haftalık ama doktor ultrasona göre 34 haftalık olduklarını söylüyor. Bebeklerde herhangi bir gelişim geriliği yok çok şükür 2 hafta daha dayanırlarsa iyi olur dedi doktor.
Anladim dayanirlar insaallah bol bol dinlenmeye calis evdeki bebeklerle zor oluyor ama dua da edelim bol bol

Ayni durumdayim ben de tatlim sabaha kadar tuvaletle su icme arasinda gidip gelmekten dogru duzgun uyuyamiyorum sabaha karsı balkonda falan anca uyuyabiliyorum
O ayaklarimin alti yaniyo ya mahvediyo beni

Ayni durumdayim ben de tatlim sabaha kadar tuvaletle su icme arasinda gidip gelmekten dogru duzgun uyuyamiyorum sabaha karsı balkonda falan anca uyuyabiliyorum
O ayaklarimin alti yaniyo ya mahvediyo beni
Hayatımda hiç böyle bir dönemim olmadı hep üşüyen biri oldum. Ay ne güzelmiş o zamanlar, kıymet bilmemişim. Avcumun içinden ateş çıkıyor sanki. Sabaha karşı uyudum tam derin uykuya geçmişken 7 de benim kız uyandı 🤪 susadım acıktım bitmez bugün erkenden mesai başladı 😂😂😂

Hayatımda hiç böyle bir dönemim olmadı hep üşüyen biri oldum. Ay ne güzelmiş o zamanlar, kıymet bilmemişim. Avcumun içinden ateş çıkıyor sanki. Sabaha karşı uyudum tam derin uykuya geçmişken 7 de benim kız uyandı 🤪 susadım acıktım bitmez bugün erkenden mesai başladı 😂😂😂
Ayyy deme yaaaa aynisini yasiyorum resmen benim oglanda erkencidir tam ben uyuyorum o uyaniyo anneeee kalkkk diye
Neyse az kaldi yavrucum sabir

gece yatmadan ve sabah kalkınca duş alıyorum ılık suyla. kan ter içerisinde uyanıyorum malesef. tek çare klima gibi duruyor :işsiz: Allah hepimize kolaylık versin :/

Ben zaten sıcağı seven biri değilim. Bu sene de bu sıcaklar mahvetti. Ev sabah güneşini yatak odasından, akşam güneşini de salondan alıyor. Kaçmam mümkün değil, her yer yanıyor. Dün pikniğe gittik, ama nasıl esen bir yer. Eve gelmek istemedim bile. Zor uyuyorum, sırılsıklam uyanıyorum. Is yerinde kullandığım minik bir masa vantilatörüm vardı, onu yatış ,oturuş durumuma göre calistiriyorum sürekli. Evin bütün camlarını sonuna kadar açıyorum gece essin de öyle uyuyayım diye. Sonra sabaha karşı genzim doluyor gibi. Hasta olmaktan da tedirginim.

Ben zaten sıcağı seven biri değilim. Bu sene de bu sıcaklar mahvetti. Ev sabah güneşini yatak odasından, akşam güneşini de salondan alıyor. Kaçmam mümkün değil, her yer yanıyor. Dün pikniğe gittik, ama nasıl esen bir yer. Eve gelmek istemedim bile. Zor uyuyorum, sırılsıklam uyanıyorum. Is yerinde kullandığım minik bir masa vantilatörüm vardı, onu yatış ,oturuş durumuma göre calistiriyorum sürekli. Evin bütün camlarını sonuna kadar açıyorum gece essin de öyle uyuyayım diye. Sonra sabaha karşı genzim doluyor gibi. Hasta olmaktan da tedirginim.
Haklisin canim aman dikkat bi de son gunlerde griple falan ugrasma
Zaten hapsursan covid den supheleniyolar

X