2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bende bir iki kez içtim ama fantayı içiyorum arada valla. Kağan Kocatepe var ya doktor onu dinlemiştim hatta içtiğimde abartmayın canınız çekerse için tabi bir bardak dısında abartmayın demişti. Günde bir bardaktan fazla içmeyin sadece dedi
Yok kız nerde günde içicem eşim bırakmaz o çok sever sırf huyumu bildiğinden o da vazgeçti ayran yapıyo boyuna 🤣 ama yerini asla tutmaz çanta bile kolanın yerini tutmuyo ben çok seviyordum. Emzirme döneminde de içemeyiz gaz yapar . Zararlı olan şeyler lezzetli ya. Bu aralar cips kola çok istiyom ama hayırlısı olsun tutuyom kendimi 😅

Yok yok benim de tansiyonum 9-6 ama adalet mi nedir o tansiyon ilacını bana da kullandırmisti doktor. Tansiyondan ziyade kasılma olmasın damarlar gevsesin diye veriyorlar. Son haftaya kadar kullandirmiyorlar artık bebek hazır olunca kesiyor doktor
Ya ben insallah cumartesi rahim ağzı uzunluğuma bakıp biraktirir diye umut ediyorum çünkü bu kasılmaları ishalin tetiklediğini düşündü doktor, ishal de geceli cok oldu kalmadi ağrısı falan ama hayırlısı artık 🤷

Yardım istersin bezini getir kıyafet sen sec, battaniye sen ört gibi. Önemli hissetsin kendini. Bide kardesinden onun istediği bir hediyeyi almış gşbi verirseniz sevgi kuvvetlendirir. Benim ilk ikisi arasında 9 yas var farkında bşr ablaydı ama simdi 2.5 yas olucak. Sürekli karnımın üstüne yatıyor uyuyor hatta kardesim cak yaptı bana diyerek 🤭 bende yakın yaş deneyimi sahibi değilim ama kucağına bile vermeyi düşünüyorum istediğinde. Araya mesafe koymak istemiyorum. Park yatağı odamızda ufaklıga da anne yanı küçük portatif yatak almak istiyorum. İki çocuk odada olacak. Bıraz alısınca kendi isterse ablası ile ranza da yatabilir. Birden odadan çıkarmak haksızlık gibi geliyor 😔
Biz şimdiden ranza aldık sırf aynı odada yatacaklarini bilsin diye. İlk kızımı 6 aylıkken odasına ayırdık ve o düzen devam etti. Beraber uyusak bile hep yatağını bildi, o düzeni de bozmak istemiyorum 😔kardeş gelince kendini farklı odada yalnız hissetsin de istemiyorum. Beni en çok düşündüren konu bu aslında, bebek sürekli uyanacak aynı odada olurlarsa abla da uyanacak 🙄

Yaaa helal olsun aslında iyi yapıyorsun keşke herkes yapabilse. Ama ben tam da böyle kabarcıklı içecekler hastasıyım 🤣 kolalı jelibon iyimiş 😁
Ben obezite ameliyatı oldum midemi küçülttüğüm için yasak, tekrar mide büyür ve hastalanırım diye bşr bıraktım bidaha içmedim, koklamadım bile 😂evdede eşim çok canı çekerse dısarı da içiyor, çocuklar alışmasın diye. Bilmediğin şeyi özlemiyorsun. Ama soğuk çay bizimkilerin favorisi😂

Ya ben insallah cumartesi rahim ağzı uzunluğuma bakıp biraktirir diye umut ediyorum çünkü bu kasılmaları ishalin tetiklediğini düşündü doktor, ishal de geceli cok oldu kalmadi ağrısı falan ama hayırlısı artık 🤷
Kontrol amaçlı riske atmamak için başlamış olabilir. Nstde de bişey çıkmazsa inşallah gerek görmez Bundan sonrası için 🙏

Kızlar kola içeniniz okuyor mu hiç. İçiyosanız ne sıklıkla 😞 çok canım çekiyor bir kaç sefer içtim sadece içmemek için zor tutuyorum ben kendimi
Dışarda yemek yersem içiyorum bende ama ayda belki en fazla 2 kez. Bende bu aralar meyveli soda içmeye başladım halbuki önceden hep sade içerdim koruyucu vs var içinde ama her yediğinizde bir şey var zaten sadece olabildiğince dikkat ediyorum.

Sürekli ölçüyorum genelde 95/6 98/6 civarlarinda çıkıyor o yüzden biraz tuzlu tüketiyorum kötü mü yapıyorum bilmiyorum ama yatmadan bi tuzlu ayran icmeyi planliyorum. Benim gebelik öncesi de tansiyonum hep 10-11lerde olurdu zaten. Doktorum da dedi tansiyon ilacı bu zaten çarpıntı normal dedi ama mecbursam kullanicam diye düşünüyorum kasılmaların yeniden baslamasini baska nasil durdurabilirz ki? İnsallah ctsi kontrolde ilacı bıraktırır yaa
Yok zaten değerlerin güzel çıkıyormuş, tuzlu ayran icmekle de iyi yapıyorsun tabiki.. Çok geçmiş olsun🥰💁‍♀️

Biz şimdiden ranza aldık sırf aynı odada yatacaklarini bilsin diye. İlk kızımı 6 aylıkken odasına ayırdık ve o düzen devam etti. Beraber uyusak bile hep yatağını bildi, o düzeni de bozmak istemiyorum 😔kardeş gelince kendini farklı odada yalnız hissetsin de istemiyorum. Beni en çok düşündüren konu bu aslında, bebek sürekli uyanacak aynı odada olurlarsa abla da uyanacak 🙄
İlk kızım konusmaya baslayınca kendisi odayı ayırmıstı babam horluyor rahatsız oluyorum burada uyumıycam diye (ilginç kendi kararlarını alan ciddi bir çocuktu, hala öyledir) ikinci daha düşkün bize, arada abla ile ranzada yatıyor ama pandemi nedeniyle okul evdeydi ve online dersler yüzünden bilgisayar uyandırınca sabah erken saatlerde odaya geri dönüş oldu. Şimdide birden kardeş geldi sen git gibi olur diye ayırmıyorum. bezi bile sonraya erteliyorum, kıskanıp tekrar yapar dıye bıraktırmadım. Hersey yoluna girer dert etmeyelim tatlı tatlı geçinecekler eminim 🥰

Ben obezite ameliyatı oldum midemi küçülttüğüm için yasak, tekrar mide büyür ve hastalanırım diye bşr bıraktım bidaha içmedim, koklamadım bile 😂evdede eşim çok canı çekerse dısarı da içiyor, çocuklar alışmasın diye. Bilmediğin şeyi özlemiyorsun. Ama soğuk çay bizimkilerin favorisi😂
Geçmiş olsun bacım iradene maşallah hep öyle gitsin 😊 bende çoğunlukla limonata soğuk çay içiyorum işte

Ben de hamileliğimde hiç gazlı içecek içmedim ama arasıra cips tavukburger dondurma falan yiyorum kahvaltıda bir bardak açık çay ve günde bir fincan Türk kahvesi içiyorum
Burger king yaptım bende arada sırada ama kola yerine ıce tea falan idare ettim yerini tutmasada 😁 kahve tutkum yok o yüzden hiç içmedim ama bir fincan çay bazen 2 fincan çay oluyor .
gazlı içecek iyi değil zaten iyi yapmışsın içmemekle

Bugün eşimle market alışverişine çıktık ordan da aldığı şortu değiştirmek için AVM ye gittik ama sıcaktan yorgunluktan mahvoldum nerdeyse bayılacaktım eve geldim dinlendim duş aldım da anca kendime gelebildim bu da son olsun dedim doğuma kadar akşam serinlikte yürüyüş hariç dışarı çıkmama kararı aldım serin serin evde takılacağım

X