2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Dışarda yemek yersem içiyorum bende ama ayda belki en fazla 2 kez. Bende bu aralar meyveli soda içmeye başladım halbuki önceden hep sade içerdim koruyucu vs var içinde ama her yediğinizde bir şey var zaten sadece olabildiğince dikkat ediyorum.
Ya sondaydı bende meyveli severim ama sadesi gibi faydalı değiş diye sade içmeye çalışıyorım önünde tadı aşırı kötü geliyor

Yok kız nerde günde içicem eşim bırakmaz o çok sever sırf huyumu bildiğinden o da vazgeçti ayran yapıyo boyuna 🤣 ama yerini asla tutmaz çanta bile kolanın yerini tutmuyo ben çok seviyordum. Emzirme döneminde de içemeyiz gaz yapar . Zararlı olan şeyler lezzetli ya. Bu aralar cips kola çok istiyom ama hayırlısı olsun tutuyom kendimi 😅
Seneye yeriz😀😀😀

Daha az önce dondurma yedim gofrette yedim valla bunlrı baya tükkettim ben gazlı içecek pek içmedim 3 bardak ancadır ama gün geliyo neredeyse haftada 3 gün dondurma yiyorum yaa
Dondurma zararlı değildir ya, Algida felan paketli dondurmalarda illa ek biseyler vardır ama güvenilir açık dondurma yapan yerler varsa şeker dışında bir zararı varmıdır ki 🤷

Kızlar doğum tarihimizi dün kontrolümüzde belirledik. 30 Ağustos'ta olacak inşallah. (38+5)O zamana kadar bir aksilik olmazsa tabi. Benim hem plesanta yapışıklıgından hem de rahim ağzı kısalığından dolayı erken doğum riskim vardı. 2 aydır vajinal yolla progestana başlamıştım. Kısalık ilerlemedi çok şükür. Yaklaşık 1 ay önce doktoruma sormuştum ciğer geliştirici iğne yapıp hiç riske atmadan bebeği erken alır mısınız diye. Doktorum bekleyebildiğimiz en son dakikaya kadar bekleriz, ciğer geliştirici iğneler kortizon sonuçta ilerde çocukta ne gibi bir yan etkisi olur bilemeyiz dedi. O yüzden mecbur kalmadıkça yapmayacağım demişti. Sürekli korkarken bu haftalara geldik şükür. Ben 16.haftadan sonra kendi tüp bebek doktorumu bırakıp riskli gebelik uzmanı olan perinatoloğa başlamıştım. Normalde üniversitede profesör. O yüzden 30 Ağustos tatilinde memorialde yaptıracak doğumu. Hastane ne kadar alacak, doktor ne kadar alacak henüz bilmiyoruz. İlk nst 2 hafta sonra olacak.

Yardım istersin bezini getir kıyafet sen sec, battaniye sen ört gibi. Önemli hissetsin kendini. Bide kardesinden onun istediği bir hediyeyi almış gşbi verirseniz sevgi kuvvetlendirir. Benim ilk ikisi arasında 9 yas var farkında bşr ablaydı ama simdi 2.5 yas olucak. Sürekli karnımın üstüne yatıyor uyuyor hatta kardesim cak yaptı bana diyerek 🤭 bende yakın yaş deneyimi sahibi değilim ama kucağına bile vermeyi düşünüyorum istediğinde. Araya mesafe koymak istemiyorum. Park yatağı odamızda ufaklıga da anne yanı küçük portatif yatak almak istiyorum. İki çocuk odada olacak. Bıraz alısınca kendi isterse ablası ile ranza da yatabilir. Birden odadan çıkarmak haksızlık gibi geliyor 😔
Bu annelik hep bi duygusallık ☹️ aynen dediğin gibi yapmaya calışacağım hatta simdiden esime diyorum asıl ilgiyi oğlumuza verecegiz ki o kiskanclik asiriya gitmesin diye dengeyi bulmaya calisacagiz insallah

Şu an benim korkum da kardeş kıskançlığı 😔 daha şimdiden ben kardeşimle yaticam derdinde, tabi asıl niyeti bebisle beni yatırmamak 😊
Ya ben bu yaşi aştik diye dusunuyodum biliyo musun
Benim ki 8 bucuk yasinda
Gel gör ki emzik ve biberon aldim ya bebege
Kocaman cocuk biberona el koydu her seyini onunla iciyo arada emzik de deniyor
Yandik ki ne yandik

Evet ya daha bunlar da küçük anne çocuğu, umarım bizde de durumu iyi yönetebilecek güç kuvvet olur 🙏 kardeşine aldığımız eşyaları ilk onun önüne döktüm hevesi geçsin incelesin diye ama eminim kardeş gelince yine kıymetli olacak 😊
Simdilik hevesli bekliyor dogunca mutlaka kiskanclik yasayacagiz eminim dedigin gibi krizleri iyi yonetiriz insallah 🙏

Kızlar doğum tarihimizi dün kontrolümüzde belirledik. 30 Ağustos'ta olacak inşallah. (38+5)O zamana kadar bir aksilik olmazsa tabi. Benim hem plesanta yapışıklıgından hem de rahim ağzı kısalığından dolayı erken doğum riskim vardı. 2 aydır vajinal yolla progestana başlamıştım. Kısalık ilerlemedi çok şükür. Yaklaşık 1 ay önce doktoruma sormuştum ciğer geliştirici iğne yapıp hiç riske atmadan bebeği erken alır mısınız diye. Doktorum bekleyebildiğimiz en son dakikaya kadar bekleriz, ciğer geliştirici iğneler kortizon sonuçta ilerde çocukta ne gibi bir yan etkisi olur bilemeyiz dedi. O yüzden mecbur kalmadıkça yapmayacağım demişti. Sürekli korkarken bu haftalara geldik şükür. Ben 16.haftadan sonra kendi tüp bebek doktorumu bırakıp riskli gebelik uzmanı olan perinatoloğa başlamıştım. Normalde üniversitede profesör. O yüzden 30 Ağustos tatilinde memorialde yaptıracak doğumu. Hastane ne kadar alacak, doktor ne kadar alacak henüz bilmiyoruz. İlk nst 2 hafta sonra olacak.
Hayırlı olsun, güzel haberlerini bekliyoruz inşallah 🥰 günü belli olması sanki daha mı iyi oluyor. Benim günü 36 haftadan sonra vericez demişti dr. Heyecan la bekliyecez artık.

Hic yasina bakma yavrucum benim ki 8 bucuk yasinda bebegin biberon ve emzigine el koydu simdiden biz de onu dusunuyoruz napicaz diye
Büyük kızda aynı istekte bulunmuştu 9 yas olmasına rağmen bende e bebek te, suluk gibi olan bardak seti vardı 6 lı ondan almıstım. Tüm içeceklerini onunla içiyordu nuby markaydı

Kızlar 33 haftadan sonda doktor onbeş günde bir mi gelin dedi. Yoksa haftalık çağıran var mı?
Bana 15 gun sonra gorelim dedi.
Hadi bakalim ya pespese dogum tarihleri kesinlesmeye basladi 😇 saglikla dogar umarim bebis

Büyük kızda aynı istekte bulunmuştu 9 yas olmasına rağmen bende e bebek te, suluk gibi olan bardak seti vardı 6 lı ondan almıstım. Tüm içeceklerini onunla içiyordu nuby markaydı
Ben de dedim oglum bak bunlar pembe kardesin icin hem kucucukler
Sana daha buyuklerinden alalim bunlari valize koyayim dedim ama nafile kardesi olana kadar o kullancakmis sonra kardesi kullancakmis

Ya ben bu yaşi aştik diye dusunuyodum biliyo musun
Benim ki 8 bucuk yasinda
Gel gör ki emzik ve biberon aldim ya bebege
Kocaman cocuk biberona el koydu her seyini onunla iciyo arada emzik de deniyor
Yandik ki ne yandik
Yok yok daha yeni arkadaşim kendi kıskançlığını anlattı. 10 yaş olmasına rağmen kardeşinin beşiğinde yatiyormus.sabir gerekecek bize.8 buucuk yaş için de biberon iyiymiş Allah yardımcımiz olsun

Kızlar merhaba o kadar uzun zaman oldu ki buraya girmeyeli ne kadar çok şey olmuştur kim bilir. Benden haberler pekte iyi değil gibi, Çarşamba günü gittim doktora bebek normalden 2 hafta geride dedi :KK43: hatta ilk oğlumu sordu kaç kilo doğdu diye 3.710 deyince oooo şişko doğmuş dedi :)))) ama bunu anlamadım ben Haziranın son haftası çok büyük bir enfeksiyon geçirdim ve bu durumda asla birşey yiyemedim tek yediğim şey Tarhana çorbası idi o dönem 2 - 3 kiloda verdim şuana kadar aldığım toplam kilo 4.700 bu hafta bol proteinli beslenip Çarşamba tekrar gideceğim bakalım düzelme olmuş mu diye.

Birde sıcaktan mide bulantısı yaşayıp içine fenalık hissi gelen oluyor mu?

.

X