2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Doktor karından usg ile baktı bebekte ve rahim ağzında sorun görmedi ama enfeksiyon değerim biraz yüksek çıkmış antibiyotik baslancak. Yarına kadar buradayız takip edecekler sürekli nst antibiyotik ilaclar vs insallah yarın rahim ağzı uzunluğunu normal ölçüp eve yollar. Kendinize cok dikkat edin bu korku cok zormus

Çok geçmiş olsun benimde 32+0 da gittiğimde 60larda sancim çıktı 40 60 arası düzenliydi ilaçlar iyi gelir canım rabbim.sifa versin bebiş doğsa bile hiç korkma riskli haftaları gectik birazcık kuvezde kalıp evinize dönersiniz sağlıkla sihatle geçirirsin inş hastane gununu

Canım bana sancıyı tarif ederken böyle etti doktorum. Herkesin farklı olabilir tabi, annemin belinden girmiş iki doğumunda da. Bana ilk adet ağrısı gibi dedi, ben de bilmiyorum adet ağrısını, benim adetin ikinci günü hafif bir belim sızlar başka ağrı bilmem çok şükür. Ben bilmiyorum deyince karnın üst kısmını gösterdi,ordan aşağı dogru girecek sancı dedi. Ben kasiklarimda kasılma ve vajinada batma oluyor diye korkmuştum. Bana böyle anlattı. Dinlenince geçiyorsa, düzenli değilse sorun yokmuş. Dinlen bol bol.

Ahh o korku yok mu? Annelik bebek rahme düştüğünde başlar diyorlar ya, ne kadar doğru. Başlarda düşük korkusu, bir şey olacak korkusu, erken doğum korkusu. Rabbim hepimize vaktinde sağlıklı sıhhatli kucağımıza almayı nasip etsin. Takip altında olman çok iyi. Sancı devam etmezse rahim ağzı uzunluğunun değişeceğini düşünmüyorum ben. Içini ferah tut canım.

geçmiş olsun sağlıkla evine dönersin inşallah acil şifalar

günaydın ,dün kontrolüm vardı. kilo 1800 ama boyuna bakamıyorum artık kavisli hal aldığı için yanıltabilir, kilodan takip daha iyidir dedi. her şey yolunda dedi çok şükür. ancak ben kasılmalarımdan ve kramplarımdan bahsettim . tam da çalışabilir raporu alacaktım. bunları yaşıyorsan çalışamazsın istirahat etmen lazım dedi. ama iyiyim yürüyüş yapıyorum kendimi yormuyorum dedim. ayakta kaldığın müddetçe bebek yerçekimi etkisine girer ve doğumu hızlandırır şu sıralar dinlenmen daha iyi dedi. masa başında çalışıyorum ama iş icabı çalıştığım yerde bölümler arası gidip geliyorum. magnezyum verdi 1 hafta evden çalışacağım. geçmezse adolet mi nedir öyle bir ilaca başlayacak ve eve geçeceksin tamamen dedi. kafamı karıştırdı bu durum. yani yürüyün diyen var dinlenin diyen var. ben yürüsem de 30 dk geçmiyor ve gayet sakin hareket ediyorum ama bu haftalar tehlikeli haftalar, dinlenmek şart diye anlıyorum.
bakalım bekleyip göreceğiz. dilerim hepimiz selametle ve vaktinde kavuşalım evlatlara

Benimde 1-2 gün sürmüştü sonra düzeldi. Bol bol su içtim ve kuru kayısı yedim bide kiraz çok iyi geliyo.

Çok şükür canım hastane ortamı güzel değil ama en azından kendini daha güvende hissedersin. 35. Haftaya girdim alisverislerim tamam ama hiç yıkama çanta hazırlama işlerine girismemistim. Hazırlasam iyi olacak galiba

Evet tatlim herkes farkli yasiyo bu hamileligi maalesef kimi bebek istemez dusurmeye ugrasir dusmez kimi bebek ister 7 24 yatar bebek durmaz rabbim herkesi bir sekildi sınıyor
Benim doktorum da dedi 36 yi bi gorelim sonra korkmuycaz diye sen su an 32 sin az daha gayret bebegin yeni yeni ciger gelisimi basliyo yat yatabildigin kadar

Çok teşekkür ederim. Taburcu olduktan sonra ilaçlara devam ettin mi kalmalar icin? Bide bundan sonra riskli mi sayilcak benim sürecim

Cok cok gecmis olsun iyi ki fark edip gitmissin hemen daha da artmadan sancilar merak etme verdikleri ilaclar durdurur sancilarini
Geldi mi doktorun ne dedi haber ver bize mutlaka

Aynen biz bu bayram arasi bebek kıyafetlerini yıkayıp dolaba yerlestirdik bu haftasonu da hastane çantası hazirlicaktik kendimizi burda bulduk hazirla mutlaka gecikmissin bile

Cok cok gecmis olsun iyi ki fark edip gitmissin hemen daha da artmadan sancilar merak etme verdikleri ilaclar durdurur sancilarini
Geldi mi doktorun ne dedi haber ver bize mutlaka
Allah razı olsun evet dr usg ile bakti sorun görmedi yarın da alttan bakip öyle yollucam dedi. Enfek çıkmış kanımda o yüzden abtini tedavisi başladık bakalim yarına kadar takipteyim. Son iki nst güzeldi ilaçlar sayesinde. İlaçlara da devam ediyorum ama sürekli ilaçla mi devam etcez yoksa bırakınca eve gidince ilaçların etkisi geçer mi diye korkuyorum

Öyle canım.. karından usg ile iyi dedi, sancı da yoktu son nst de ama ilaclarin etkisiyle öyle oldu inşallah kalıcı devam eder

Biri mide bulantisi mi dedi
Yemin ederim mide bulantisina raziyim
Hergun istisnasiz deli gibi kusuyorum ilac aldigim halde zaten suyumun azalma sebeplerinden biri de bu

Ay bak doktorda öyle dediyse demkki hissettiğim şey tamda sancıydı bende hemen annemi aradım o da sancı dedi. Birde annemde hep şey der erkek çocuğunun ağrısı belden gelir diye belimde şiddetli olunca direk o sözü geldi aklıma zaten.. neyse ki tekrarlamadı yarın kontrolüm var bakalım doktor ne diyecek kaç kilo oldu çok merak ediyorum

Çok geçmiş olsun inşallah böyle bir hadise bir daha yaşamazsınız ve doğumunuz olması gereken sürede olur ve güzel geçer

Tatlim yastiksiz nerdeyse 1 1 bucuk yasina kadar yatirdim ama refluden korktugum icin yataginin bas kismini biraz yukselttim hep
Kundak olayina da gelince eskiden kizardi doktorlar simdi siddetle oneriyolar bebek kundaklara sigana kadar kundakliycaz demek ki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…