2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Gunaydi
Kalp atisi yavaslamamisti yoksa hemen alacakti bebek cok kucuk 1 gun 1gundur diye gonderdi
Hareketleri azalirsa hemen alacak zaten surekli kontrole gidicem
Normalde 800ml civari olmaliymis bu haftalarda benim ki 89ml falan cikti

Bizimde kontrolümüz vardı 2340 gr olmuşuz boyu konusunda bişey söylemiyor ve ilk nst oldu sancı çıkmadı pozisyonu güzel dedi kanalın girişinde bekliyor tombik olacak azıcık dedi ama eşimle ikimizde iriyiz zaten hemde şeker var hala hamile kaldığımdakikilodayım doğumdan sonra kaç kilo olurum bilmem 36ya kadar içimizde tutalım bebişi dedi

Nstleri baslayan veya bilen arkadaslara bi sorum var, son kontrolde dr bir sonraki gelisinde nst yapalım dedi ama bu nst ye muayeneden önce mi girmem lazım dr sonuca baksın diye veya muayeneden sonra mi kendisi yönlendiriyor nasıl oluyor ona göre erken gitmemiz gerekir çünkü

Doktor kasılmam çok dediğim için muayeneden sonra göndermişti canım barkot vermişti 15-20 dakika sürüyor sıkılmayım diye telefon almıştım yanıma ona bakarak oyalandım yoksa zaman geçmiyor sonra sonucu tekrar doktora gösterdik bir şey çıkmamıştı iyi dedi

Maaşallah kilosu ne güzelmiş Boyunu uzun zamandır benim doktorum da söylemiyor. Uzun boylu olacak diyor sadece. Sağlıkla büyüsün, vaktinde gelsin inşallah.

Benim doktorum muayeneden sonra nstye bagladi. Sonra sonucuna bakar diye dusundum. Hastanelerde nst farkli bir odada mi oluyor?

Önce oluyor canım, yani şöyle artik nst randevusu veriyor doktor bana. Nst sıram gelince nst çıktısı ile odasına çağırıp standart ultrason kontrolünü ve nst çıktısı kontrolünü yapıyor. Hastaneden hastaneye farkediyor olabilir tabi. Ben artık randevu almıyorum her kontrol sonrası doktor asistanı nst randevusu veriyor sonrasında da doktor görüyor. Sen yine ilk olacagi için öncesinde oradaki hemşirelere/memurlara sorarsın

Ben sordum doktora öncesinde nst ye girip oyle gidecekmişim yanına ..
daha sonra randevu almak için hastaneyi arayınca tekrar sordum 45-30 dk randevudan önce gelmeniz yeterli nst için dediler .. sonrasında da randevuya geçiyormuşuz

Doğru bazı durumlar olabiliyor suyunda azalma bende onu yaşamıştım bir öncekinde ama bunda merak ediyorum bir aydan fazla oldu gitmedim daha ama bebekler doğar doğmaz kilolarını alıyorlar bende çok zayıf doğmuşum ama bir ay içinde tutulacak hale gelmişim hayırlısı olsun daha iki aya yskın zaman var

Gunaydi

Kalp atisi yavaslamamisti yoksa hemen alacakti bebek cok kucuk 1 gun 1gundur diye gonderdi
Hareketleri azalirsa hemen alacak zaten surekli kontrole gidicem
Normalde 800ml civari olmaliymis bu haftalarda benim ki 89ml falan cikti
Çıkar merak etme suyu istenen seviyeye gelirse bence bebeği tutar susuz bebeklerrde kalp atışı yavaşlar diye duşunuyorlar ama öyle olmuyor benim bebeğimde olmamıştı yani bir hafta çok dikkat et doktorun fikri değişir ama hep devam etmen lazım aslında hiç ara vermemen lazımdı suyu da artır sutte içmiştim ben hvuç suyuda havucu pişiripte ye sebze yemeklerinde olsun birde ödem atan şeyler kullanma tarçın zencefil maydonoz vb gibi ben herşeye maydonoz koyuyorum da peyniri bile dereotu maydonozla yiyorum.

Doğru diyosun canım. Eşinin destek olmasına çok sevindim. İnşallah doğumdan sonra da bizlere destek olurlar hep

Çok gecmıs olsun Rabbim sıfalar versin, bebeğinde hayırlı olsun Rabbim saglıcakla buyutmeyı nasıp etsin inşallah. Tez zamanda kavusursunuz inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…