2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Yok gecmez korkma
Ama arkadasim benim sana nacizhane tavsiyem suyunu bol ic bulabilirsen havuc nar suyu al ic
Gecen hafta ben ishaldim bi de kusmalarkm oluyor biliyorsunuz suyum nerdeyse bitmelik olmus
Ishal normal insanda bile susuzluk yapiyor bi de bebeis var biz de
Sonra su sorunuyla ugrasma bide al simdiden tedbirini

Biri mide bulantisi mi dedi
Yemin ederim mide bulantisina raziyim
Hergun istisnasiz deli gibi kusuyorum ilac aldigim halde zaten suyumun azalma sebeplerinden biri de bu
Çok kötü bir durum gerçekten Ben 2 gündür eve sigamadim, seni düşünemiyorum. İns en kısa zamanda geçer

Suyuna iyi dedi bide serumla destek veriyor sürekli ama ishal devam ederse dediğin gibi olabilir tabi Allah korusun önlem almak lazim haklisin

Inşallah hiç sorun görmez canım

Bende senin gibi yuruyus yapiyordum kasilmalarim cogalmisti son gunlerde nst bisey cikmadi ama doktorum yuruyus icin erken dedi banada dinlen bu haftalarda dedi bide magnezyumu 2ye cikardi galiba bu haftalarda asagi yukari hepimizde ayni durumlar gozlemleniyor erken dogum riskine karsi 36 37 haftaya kadar pek kendimizi yormamaliyiz

Ilk 1 sene kullanmayın diyor takip ettiğim bazı uzmanlar bende gittiği yere kadar kullanmayı düşünmüyorum. Kundak olayı da ilk aylar için diye biliyorum mesela ilk 3 ay vs ama bazı bebekler hiç sevmiyor bazıları çok seviyor bırakmak istemiyor daha dün instada denk geldim 6 ay olmuş bebek kundağı bırakmıyor diye bazı anneler söyleniyordu

Uzmanlar 1 yaşına kadar düz zeminde yatırmayı öneriyor bende ilk oğlumu hep düz yatırdım ama reflüsü olan bebekler için başın hafif yüksek olması iyi oluyor. Özellikle yedikten sonra hafif dik yatırmak bence faydalı. İkinci oğlumun yatağının altından baş kısmını hafif yükselttim iyi geldi. Hatta şimdi aynı mantıkta reflü yatakları varmış bi bakın derim benim hoşuma gitti. Kundak hiç yapmadım ama ince bir battaniye ile kundak gibi kollarını sardım daha rahat uyuyorlar o zaman

Kundak konusunu hiç araştırmadım ben, düşününce anne karnında sıkışık ortamda olduğu için onun devamı gibi geliyor olabilir ama diğer taraftan da çocuğun artık normal hayata adaptasyonunu geciktiriyor gibi geliyor. Eldiven de bence öyle 2-3 gün kullanmıştık. Yüzünü gözünü de cizmeyince teması öğrensin eli boşuna terlemesin diye devam etmedik. Ama ikisi için de kar/zarar olayını hiç arastirmadim

Çok geçmiş olsun. Ağrın çok mu fazla? Benimde çocuklar hasta ishal kusma. Onlarla ilgilenirken biraz ağrım oldu gece hiç yatamadım. İshalimde var korktum şimdi. Kontrolüm Pazartesi diye gitmedim Dr da.

Sıkma canını sancı çıksda hemen doğmaz olur öyle sancılar rahim apzında incdlme yoksa o iş hemen olmaz sancılar kesilince eve gönderirler stres yapma

Masa başından da otursan erken kalkıp işe gitmen gerekecek yurumeyle bir değil ki temiz havada yurumek ile kapalı ortamda oturmak surekli oturmak ödem yapar pıhtı yapar ben oturduğum için gebelşğimde çalışmam yapacağım yurume en fazla kırkbeş dk ama sekiz saat kapalı ortamda kalmak bana göre değil ama sende ağrılar varsa bunu çalışmayla alakası yokturdur sadece hareket artırır onun için demiştir sağlıklı gebelik için kendine zaman ayır derim

Ilk süreçte sıçrayarak uyanmasın rahat uyusun diye tavsiye ediliyormuş ama sıkı olmayacak şekilde özellikle ayakları rahat olacakmış. Benimde hiç tecrübem yok biraz araştırdım sadece. Eldiven olayına kesinlikle katılıyorum bende eldiven takma taraftarı değilim. Herkes bebeğini gözlemleyip kar/zarara göre karar verir artık

Reflu yatagi aldim bakalım. belki lazım olur diye

Ay canım benim çok geçmiş olsun düzelir inşallah korkma sakin olmaya çalış

Canım çok geçmiş olsun dikkat et kendine inşallah bir an önce cikarsin hastaneden evinde rahat edersin

Çok geçmiş olsun. Ağrın çok mu fazla? Benimde çocuklar hasta ishal kusma. Onlarla ilgilenirken biraz ağrım oldu gece hiç yatamadım. İshalimde var korktum şimdi. Kontrolüm Pazartesi diye gitmedim Dr da.
Teşekkür ederim ya ishal ağrısı cok oluyo araya kasılma da giriyor iste nasil bişey anlamadım

Çok teşekkür ederim. Taburcu olduktan sonra ilaçlara devam ettin mi kalmalar icin? Bide bundan sonra riskli mi sayilcak benim sürecim
Ben hast yatmadım canım sadece çalışamaz raporu almıştım hatta işime yakın diye farklı hast gittim dr bana serum takmak istedi ben istemiyorum diye kağıt imzaladım kendi dr uma sordum agrin olursa mutlaka haberim olsun dedi çok şükür öyle çok bi sancim olmamıştı ama 2 haftadır cidden kasılmalarım var yürüyüş yapamıyorum çok yoruluyorum ev işi yapamıyorum istediğim gibi üstünde yavaş yavaş sadece yarın da benim kont var bakalım ne dicek dr 2 3 gündür penguen gibi yürümeye başladım benim 2.gebeligin olduğu için dogum sancısı nedir çok iyi biliyorum.yasadiklarimiz kasılma sadece ama çok durmaz diyo dr 37+ları görsek yetecek seninde düzelir allahın izniyle ilaçlar iyi gelir demişti dr bana

selametle inşallah canım sabır ve dua ile geçecek bu bir ka haftamız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…