2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Allah razı olsun evet dr usg ile bakti sorun görmedi yarın da alttan bakip öyle yollucam dedi. Enfek çıkmış kanımda o yüzden abtini tedavisi başladık bakalim yarına kadar takipteyim. Son iki nst güzeldi ilaçlar sayesinde. İlaçlara da devam ediyorum ama sürekli ilaçla mi devam etcez yoksa bırakınca eve gidince ilaçların etkisi geçer mi diye korkuyorum
Yok gecmez korkma
Ama arkadasim benim sana nacizhane tavsiyem suyunu bol ic bulabilirsen havuc nar suyu al ic
Gecen hafta ben ishaldim bi de kusmalarkm oluyor biliyorsunuz suyum nerdeyse bitmelik olmus
Ishal normal insanda bile susuzluk yapiyor bi de bebeis var biz de
Sonra su sorunuyla ugrasma bide al simdiden tedbirini

Biri mide bulantisi mi dedi
Yemin ederim mide bulantisina raziyim
Hergun istisnasiz deli gibi kusuyorum ilac aldigim halde zaten suyumun azalma sebeplerinden biri de bu
Çok kötü bir durum gerçekten:KK43: Ben 2 gündür eve sigamadim, seni düşünemiyorum. İns en kısa zamanda geçer🙏

Yok gecmez korkma
Ama arkadasim benim sana nacizhane tavsiyem suyunu bol ic bulabilirsen havuc nar suyu al ic
Gecen hafta ben ishaldim bi de kusmalarkm oluyor biliyorsunuz suyum nerdeyse bitmelik olmus
Ishal normal insanda bile susuzluk yapiyor bi de bebeis var biz de
Sonra su sorunuyla ugrasma bide al simdiden tedbirini
Suyuna iyi dedi bide serumla destek veriyor sürekli ama ishal devam ederse dediğin gibi olabilir tabi Allah korusun önlem almak lazim haklisin

Cok teşekkür ederim canım. Doktor da salgin var dedi ishal sancıları bu kasilmalari tetiklemistir dedi. Bide biraz enfeksiyonum yüksek çıkmış antibiyotik baslancak yarına kadar buradayız takip edecek ve alttan rahim ağzı uzunluğu ölçüp öyle taburcu edecekmis ins sorun görmezse. Normal usg de sorun görmedi
Inşallah hiç sorun görmez canım🤲

günaydın ,dün kontrolüm vardı. kilo 1800 ama boyuna bakamıyorum artık kavisli hal aldığı için yanıltabilir, kilodan takip daha iyidir dedi. her şey yolunda dedi çok şükür. ancak ben kasılmalarımdan ve kramplarımdan bahsettim . tam da çalışabilir raporu alacaktım. bunları yaşıyorsan çalışamazsın istirahat etmen lazım dedi. ama iyiyim yürüyüş yapıyorum kendimi yormuyorum dedim. ayakta kaldığın müddetçe bebek yerçekimi etkisine girer ve doğumu hızlandırır şu sıralar dinlenmen daha iyi dedi. masa başında çalışıyorum ama iş icabı çalıştığım yerde bölümler arası gidip geliyorum. magnezyum verdi 1 hafta evden çalışacağım. geçmezse adolet mi nedir öyle bir ilaca başlayacak ve eve geçeceksin tamamen dedi. kafamı karıştırdı bu durum. yani yürüyün diyen var dinlenin diyen var. ben yürüsem de 30 dk geçmiyor ve gayet sakin hareket ediyorum ama bu haftalar tehlikeli haftalar, dinlenmek şart diye anlıyorum.
bakalım bekleyip göreceğiz. dilerim hepimiz selametle ve vaktinde kavuşalım evlatlara 🤗
Bende senin gibi yuruyus yapiyordum kasilmalarim cogalmisti son gunlerde nst bisey cikmadi ama doktorum yuruyus icin erken dedi banada dinlen bu haftalarda dedi bide magnezyumu 2ye cikardi galiba bu haftalarda asagi yukari hepimizde ayni durumlar gozlemleniyor erken dogum riskine karsi 36 37 haftaya kadar pek kendimizi yormamaliyiz

Kızlar bisey sorucam ya gerçi annelerimizden faydalanizcaz bu dönemde ama.
1- Internette bebegi düz zemine yatırım yastık koymayın deniyor kaç ay yastık koymuycaz bilen var mi🤔🤔😱
2- kundak kaç ay yapılmalı ilk zamanlar yapıcaz sanırım ama kaç aya kadar yapılmalı??
Ilk 1 sene kullanmayın diyor takip ettiğim bazı uzmanlar bende gittiği yere kadar kullanmayı düşünmüyorum. Kundak olayı da ilk aylar için diye biliyorum mesela ilk 3 ay vs ama bazı bebekler hiç sevmiyor bazıları çok seviyor bırakmak istemiyor 😅 daha dün instada denk geldim 6 ay olmuş bebek kundağı bırakmıyor diye bazı anneler söyleniyordu 😅

Kızlar bisey sorucam ya gerçi annelerimizden faydalanizcaz bu dönemde ama.
1- Internette bebegi düz zemine yatırım yastık koymayın deniyor kaç ay yastık koymuycaz bilen var mi🤔🤔😱
2- kundak kaç ay yapılmalı ilk zamanlar yapıcaz sanırım ama kaç aya kadar yapılmalı??
Uzmanlar 1 yaşına kadar düz zeminde yatırmayı öneriyor bende ilk oğlumu hep düz yatırdım ama reflüsü olan bebekler için başın hafif yüksek olması iyi oluyor. Özellikle yedikten sonra hafif dik yatırmak bence faydalı. İkinci oğlumun yatağının altından baş kısmını hafif yükselttim iyi geldi. Hatta şimdi aynı mantıkta reflü yatakları varmış bi bakın derim benim hoşuma gitti. Kundak hiç yapmadım ama ince bir battaniye ile kundak gibi kollarını sardım daha rahat uyuyorlar o zaman

Ilk 1 sene kullanmayın diyor takip ettiğim bazı uzmanlar bende gittiği yere kadar kullanmayı düşünmüyorum. Kundak olayı da ilk aylar için diye biliyorum mesela ilk 3 ay vs ama bazı bebekler hiç sevmiyor bazıları çok seviyor bırakmak istemiyor 😅 daha dün instada denk geldim 6 ay olmuş bebek kundağı bırakmıyor diye bazı anneler söyleniyordu 😅
Kundak konusunu hiç araştırmadım ben, düşününce anne karnında sıkışık ortamda olduğu için onun devamı gibi geliyor olabilir ama diğer taraftan da çocuğun artık normal hayata adaptasyonunu geciktiriyor gibi geliyor. Eldiven de bence öyle 2-3 gün kullanmıştık. Yüzünü gözünü de cizmeyince teması öğrensin eli boşuna terlemesin diye devam etmedik. Ama ikisi için de kar/zarar olayını hiç arastirmadim🤷

Kızlar suan hastanedeyim yatış verildi 🙁 aksam ishaldim geceye dogru ishal agrilarim arttı ve karın sertlesmesi de sıklaştı diye hastaneye geldik acile. Hemen karından usg baktı bebekte ve rahim ağzında sorun yoktu. Nst bağlandı ve 3 kere falan 40lara çıktı, serum verildi duzelmesi umuduyla, serumdan önce bi güzel kustum berbatti, serumdan sonraki nst de düzelme yoktu, kendi doktorumla görüştüler ve yatış kararı alındı. Yine nst bağlıyım yaklaşık 40 dkdır falan bir kere 60a ve bir iki kere de 40a çıktı. 3 tane ağızdan ilac verdiler ağrıların azalmasi için. Biraz daha iyi dedi nst icin hemsire. Sanci aralıklari açılmış daha da ilaclar etki gösterecektir dedi. Bide ciger geliştirici iğne yaptı her ihtimale karşı 🙁 cok korkuyorum kızlar yaa 9 gibi doktorum gelcek bakalim ne dicek dua edin nolur
Çok geçmiş olsun. Ağrın çok mu fazla? Benimde çocuklar hasta ishal kusma. Onlarla ilgilenirken biraz ağrım oldu gece hiç yatamadım. İshalimde var korktum şimdi. Kontrolüm Pazartesi diye gitmedim Dr da.

Kızlar suan hastanedeyim yatış verildi 🙁 aksam ishaldim geceye dogru ishal agrilarim arttı ve karın sertlesmesi de sıklaştı diye hastaneye geldik acile. Hemen karından usg baktı bebekte ve rahim ağzında sorun yoktu. Nst bağlandı ve 3 kere falan 40lara çıktı, serum verildi duzelmesi umuduyla, serumdan önce bi güzel kustum berbatti, serumdan sonraki nst de düzelme yoktu, kendi doktorumla görüştüler ve yatış kararı alındı. Yine nst bağlıyım yaklaşık 40 dkdır falan bir kere 60a ve bir iki kere de 40a çıktı. 3 tane ağızdan ilac verdiler ağrıların azalmasi için. Biraz daha iyi dedi nst icin hemsire. Sanci aralıklari açılmış daha da ilaclar etki gösterecektir dedi. Bide ciger geliştirici iğne yaptı her ihtimale karşı 🙁 cok korkuyorum kızlar yaa 9 gibi doktorum gelcek bakalim ne dicek dua edin nolur
Sıkma canını sancı çıksda hemen doğmaz olur öyle sancılar rahim apzında incdlme yoksa o iş hemen olmaz sancılar kesilince eve gönderirler stres yapma

günaydın ,dün kontrolüm vardı. kilo 1800 ama boyuna bakamıyorum artık kavisli hal aldığı için yanıltabilir, kilodan takip daha iyidir dedi. her şey yolunda dedi çok şükür. ancak ben kasılmalarımdan ve kramplarımdan bahsettim . tam da çalışabilir raporu alacaktım. bunları yaşıyorsan çalışamazsın istirahat etmen lazım dedi. ama iyiyim yürüyüş yapıyorum kendimi yormuyorum dedim. ayakta kaldığın müddetçe bebek yerçekimi etkisine girer ve doğumu hızlandırır şu sıralar dinlenmen daha iyi dedi. masa başında çalışıyorum ama iş icabı çalıştığım yerde bölümler arası gidip geliyorum. magnezyum verdi 1 hafta evden çalışacağım. geçmezse adolet mi nedir öyle bir ilaca başlayacak ve eve geçeceksin tamamen dedi. kafamı karıştırdı bu durum. yani yürüyün diyen var dinlenin diyen var. ben yürüsem de 30 dk geçmiyor ve gayet sakin hareket ediyorum ama bu haftalar tehlikeli haftalar, dinlenmek şart diye anlıyorum.
bakalım bekleyip göreceğiz. dilerim hepimiz selametle ve vaktinde kavuşalım evlatlara 🤗
Masa başından da otursan erken kalkıp işe gitmen gerekecek yurumeyle bir değil ki temiz havada yurumek ile kapalı ortamda oturmak surekli oturmak ödem yapar pıhtı yapar ben oturduğum için gebelşğimde çalışmam yapacağım yurume en fazla kırkbeş dk ama sekiz saat kapalı ortamda kalmak bana göre değil ama sende ağrılar varsa bunu çalışmayla alakası yokturdur sadece hareket artırır onun için demiştir sağlıklı gebelik için kendine zaman ayır derim

Kundak konusunu hiç araştırmadım ben, düşününce anne karnında sıkışık ortamda olduğu için onun devamı gibi geliyor olabilir ama diğer taraftan da çocuğun artık normal hayata adaptasyonunu geciktiriyor gibi geliyor. Eldiven de bence öyle 2-3 gün kullanmıştık. Yüzünü gözünü de cizmeyince teması öğrensin eli boşuna terlemesin diye devam etmedik. Ama ikisi için de kar/zarar olayını hiç arastirmadim🤷
Ilk süreçte sıçrayarak uyanmasın rahat uyusun diye tavsiye ediliyormuş ama sıkı olmayacak şekilde özellikle ayakları rahat olacakmış. Benimde hiç tecrübem yok biraz araştırdım sadece. Eldiven olayına kesinlikle katılıyorum bende eldiven takma taraftarı değilim. Herkes bebeğini gözlemleyip kar/zarara göre karar verir artık 🥰

Uzmanlar 1 yaşına kadar düz zeminde yatırmayı öneriyor bende ilk oğlumu hep düz yatırdım ama reflüsü olan bebekler için başın hafif yüksek olması iyi oluyor. Özellikle yedikten sonra hafif dik yatırmak bence faydalı. İkinci oğlumun yatağının altından baş kısmını hafif yükselttim iyi geldi. Hatta şimdi aynı mantıkta reflü yatakları varmış bi bakın derim benim hoşuma gitti. Kundak hiç yapmadım ama ince bir battaniye ile kundak gibi kollarını sardım daha rahat uyuyorlar o zaman
Reflu yatagi aldim bakalım. 😊belki lazım olur diye

Ay canım benim çok geçmiş olsun düzelir inşallah korkma sakin olmaya çalış

Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Doktor karından usg ile baktı bebekte ve rahim ağzında sorun görmedi ama enfeksiyon değerim biraz yüksek çıkmış antibiyotik baslancak. Yarına kadar buradayız takip edecekler sürekli nst antibiyotik ilaclar vs insallah yarın rahim ağzı uzunluğunu normal ölçüp eve yollar. Kendinize cok dikkat edin bu korku cok zormus 🙁
Canım çok geçmiş olsun dikkat et kendine inşallah bir an önce cikarsin hastaneden evinde rahat edersin 🙏

Çok geçmiş olsun. Ağrın çok mu fazla? Benimde çocuklar hasta ishal kusma. Onlarla ilgilenirken biraz ağrım oldu gece hiç yatamadım. İshalimde var korktum şimdi. Kontrolüm Pazartesi diye gitmedim Dr da.
Teşekkür ederim ya ishal ağrısı cok oluyo araya kasılma da giriyor iste nasil bişey anlamadım 🙁

Çok teşekkür ederim. Taburcu olduktan sonra ilaçlara devam ettin mi kalmalar icin? Bide bundan sonra riskli mi sayilcak benim sürecim
Ben hast yatmadım canım sadece çalışamaz raporu almıştım hatta işime yakın diye farklı hast gittim dr bana serum takmak istedi ben istemiyorum diye kağıt imzaladım kendi dr uma sordum agrin olursa mutlaka haberim olsun dedi çok şükür öyle çok bi sancim olmamıştı ama 2 haftadır cidden kasılmalarım var yürüyüş yapamıyorum çok yoruluyorum ev işi yapamıyorum istediğim gibi üstünde yavaş yavaş sadece yarın da benim kont var bakalım ne dicek dr 2 3 gündür penguen gibi yürümeye başladım benim 2.gebeligin olduğu için dogum sancısı nedir çok iyi biliyorum.yasadiklarimiz kasılma sadece ama çok durmaz diyo dr 37+ları görsek yetecek seninde düzelir allahın izniyle ilaçlar iyi gelir demişti dr bana

Evet tatlim herkes farkli yasiyo bu hamileligi maalesef kimi bebek istemez dusurmeye ugrasir dusmez kimi bebek ister 7 24 yatar bebek durmaz rabbim herkesi bir sekildi sınıyor
Benim doktorum da dedi 36 yi bi gorelim sonra korkmuycaz diye sen su an 32 sin az daha gayret bebegin yeni yeni ciger gelisimi basliyo yat yatabildigin kadar
selametle inşallah canım sabır ve dua ile geçecek bu bir ka haftamız

X