2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Merhaba arkadaşlar, gebeligimin başından beri yeşil akıntı var bende, bir defa fitil kullandım daha beter oldum. Doktor başka birşey vermeyeceğim bazı gebeliklerde hormonlardan dolayı oluyor dedi, doğumdan sonra geçecek ama 36. haftada fitil vereceğim yoksa doğum anında enfeksiyon nedeniyle yırtılma çok olur dedi. Şu an 32. Haftadayim. Var mı benim gibi bu akıntıdan çeken? Doktorunuz ne önerdi?

Tamam canım teşekkür ederim. Benim 1 saat sonra 159 çıktı açlık 85 di. Bakalım 2 saat sonraki kaç çıkacak
Canım senden sonra ki bir kaç mesajı okudum ama bir yerde yanlış var açlık 95in altında olması lazım tokluk 1. Saat en fazla 140 2. Saat en fazla 120 olması lazım doktorlar genelde 1. Saat 140 altı çıkıyorsa 2. Saat ölçüm istemiyor. Toklukları arkadaşlar 2. Saat için 140 demişler ama 2. Saat 120 olması lazım en fazla

Çok teşekkür ederim. Bugün çok daha iyiydim bol bol sıvı tükettim. Ama iştahım yok gibi pek bir şey yiyemedim. Baş ağrısı ve halsizlik var ama dünü düşününce şükrediyorum

Herkese iyi bayramlar arkadaşlar haftalar geçtikçe hepimizin şikayetleri artıyor maalesef geçen gün benimde tansiyonum düştü sıcaklarda çok etkili az Bir zaman kala isallah bu şikayetlerimiz günlük olur hepimize sorunsuz sağlıkla kucaklariz yavrularımızı

Tansiyonum ona alti, protein kacagi da yok cok sukur. Tansiyonumu surekli takip ediyorum yuksek degil. Ben de telaslaniyordum ilk baslarda ama baktim bebisim iyi olan bana oluyor sabretmeye calisiyorum. Bacaklarim ayaklarim elletimin eklem yerleri hep şişmiş halde. Allah yardimcimiz olsun bugunleri de atlatiriz insallah

Ben tuzu hamur isini kestim ve bol su iciyorum yine de ödemim var. Demek ki bunlarla ilgisi yokmus ödemin.

Yuruyunce ya da ayakta durunca daha çok ödem oluyor ve agri yapiyor. Dinlendikce iniyor sisligi. Özellikle sabahlari ödem olmuyor

Yuruyunce ya da ayakta durunca daha çok ödem oluyor ve agri yapiyor. Dinlendikce iniyor sisligi. Özellikle sabahlari ödem olmuyor
Bende bir kere varis çorabımı gitmedim kuaföre gideceğim için o gün ayaklarım davul gibi oldu. Onun dışında varis çorabı giydiğim için çok şükür görmedim şişme

Ben tuzu hamur isini kestim ve bol su iciyorum yine de ödemim var. Demek ki bunlarla ilgisi yokmus ödemin.
Olabiliyor tabiki. Genelde ilk sebep olan şeyler bunlar olduğu için söyledim tansiyonda sebep olabiliyor birçok farklı etken de vardır mutlaka bilmediğimiz

Ben 32-37 haftalar arası çalışabilir alıp almamakta cok kararsız kaldım gerçekten. Bi yandan bebekle geçireceğim zaman fazla olsun istiyorum bi yandan bu havada hergun nasıl kalkıp gideceğim diyorum. Ücretsiz izin de kullanacağım inşallah. Siz ne düşünüyorsunuz ne yapacaksınız kızlar :)

32de rapor alacağım. Özel okulda çalıştığım için ben bir sene ara vereceğim. Sonrası artık Allah Kerim

Doktor bana da doguma kadar sabret demisti son kontrolde ama o zaman bu kadar şişmemistim ve ayakta durmak bu kadar zorlamiyordu. Simdi ayakt hic duramiyorum surekli oturma ya da yatma pozisyonundayim, tansiyonumu kendi cihazimla takip ediyorum. Bayram sonrasina randevu aldim bakalim

Bende bir kere varis çorabımı gitmedim kuaföre gideceğim için o gün ayaklarım davul gibi oldu. Onun dışında varis çorabı giydiğim için çok şükür görmedim şişme
Bende de varis vardi ögretmenlik yaptigim dònemde fazla ayakta kalmaktn varis baslangici olmustu. Ayaklarim şişmeye hep musait zaten.

Ben çalışabilir alacağım ancak 37. Haftaya kadar değil. 3 hafta daha çalışayım diyorum. Kızıma da zaman ayırmak için 35. Hafta iken İzne ayrılmayı düşünüyorum. Sonrasını düşünmedim hiç. Plan yapınca hiç beklediğim gibi olmuyor maalesef. Allah kolaylığını verir inşallah

Kızlar bu göğsü ucu sertliği dediğiniz nasıl birşey yani ben dikkat etmedim ama öyle bariz sertlik yok. Nasıl anlarım neye dikkat etmm gerek. İlk baştan beri nemledirici yada bitkisel yağ karışımı kullanıyorum

Bendee 12 13 kg aldim 61ile basladim 72 73 geliyorum ama bende ödem de cok olmaya basladi sizde de varmi ayaklarim cok sistii
Aynıyız canım. Bende 63 le başladım. 75im şuan. Son 3 gündür ayaklarım felaket. Tuzlu suya sok ayaklarını dedi doktor ama en etkilisi dik duvara taslamak başka çaresi yon diyor doktor.. yaşadığın yer de nemliyse onunda çok etkisi oluyor. Ben bayramda İstanbul içindeydim nemden mahvoldum ne tuvalete gidebildim ne nefes alabildim.

MEB de Öğretmen olan arkadaşlar, biz şu an yaz tatilindeyiz ama 32. Haftada çalışabilir raporu almamıza gerek var mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…