2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ödemi olan var mi ? Ben şişmiş halde sadece oturuyorum zira yürümek mümkün degil bacaklarim uyusup kasilip kaliyor. Yürüyemez oldum bacaklarim ellerim hep ödem. Tuz ve hamur işini çoktan kesmistim, bol su da içiyorum ama ödemden kurtulamadim.
Oturmakta ödemi artırıyor birgun olmuştu ertesi gun geçti dışarda çok kalmıştı çok ter attım su yeterli gelmemişti zannımca surekli hareket halindeyim ekmek yyorum sabahları herşeyden yiyorum diyebilirim ama ödem olmuyorum ama dogum haftası hafif ödem oluyor bende

Ben ilk kez denemek için yaptım canım haftaya doktor kontrolüm var da ona gidince söyleyeceğim. Sağlık ocağında kandan da ölçtüreceğim bakalım evdekilerde sonuç kayması olabiliyormuş.
2 saat sonra 127 çıktı bu arada, iyi galiba 😊
Bebekte ve suyunda belirti yoksa niye bu doktorlar huzursuz ediyorlar ki yediklerin ble bu ölçumleri değştirir doktorun kesin yaptır dedi mi bence uğraşma benim yaş 39 doktorun böyle bir söylemi olmadı bebek iyi herşey yolunda diyor eğer sizde de öyleyse kendinizi huzursuz etmeyin evde kardeşim kendini ölçerdi emin olmak için benide ölçerdi hep farklı sonuçlar çıkardı😂

Canım ilk gebeliğim benimde böyle değildi ama ay olarak yine aynı aylarda doğum yapmıştım yine sıcaktı ama böyle zorlanmadım hiç..bulantı 5 ay sürdü şimdide reflü ne yesem ağzımda çöl kötü bir duygu..sanırım bebeğin pozisyonu çok önemli ..midemi ve kalbimi çok sıkıştırıyor mahvoldum
Bebek baskı yapıyor kaburgaya hele kafası midenin altındaysa birde gazlı yiyecekleri akşam yemeğinde yeme meyveyi oniki bir gibi ye sut urunlerinide içme gazda şişirip baskıyı artırıyor nefesini bile kesiyor bende bir hafta kadar olmuştu geçen gebeliğimde surekli su içiyordum mbogazım yanıyordu çunku

Bir şey söylicem ben göğüs uçlarıma ıncıa jel krem kullanıyordum buraya da birkaç kez yazmıştım memnun olduğumu ama o bitmek üzere olduğu için bir de lansinoh u alıp deneyim dedim ve iki kez lansinoh sürmem yetti göğüs uçlarımı yumuşacık yaptı kuruma acı sızlama hiçbir şey kalmadı iki haftadır hiçbir şey sürmüyorum ıncıa yı nerdeyse 4-5 aydır kullanıyordum memnun olduğumu sanmışım lansinoh u kullanınca onun pek de işe yaramadığını anladım sizin de bildiğiniz olsun
Öncelikle teşekkür ederim bilgilendirme yaptığınız için...😊 merak ettim çoğu arkadaş göğsümden süt geldi, sızlıyor, acıyor vs.. yazmış da bende henüz bunlar olmadı. Acaba normal midir?🙈 çatlaklar için de en fazla üç kez bebe yağı kullanmışımdır, maalesef bu tür ürünleri düzenli kullanamıyorum, umarım çatlamam😬

Ben 34. Haftamdayim 12 13 kg aldim. sözde kendime hedef koymustum 15 maximum olcam diye ama bakalim kac olcaz 😂
Ben hiç hedef koymadım hatta başından beri de baya yedim 20 dk da bir bir şey yiyorum 😅 bünye meselesi ya boşver ye gitsin bebek doğunca zaten en az 7 kilo gider 😁😁😁

Ödemi olan var mi ? Ben şişmiş halde sadece oturuyorum zira yürümek mümkün degil bacaklarim uyusup kasilip kaliyor. Yürüyemez oldum bacaklarim ellerim hep ödem. Tuz ve hamur işini çoktan kesmistim, bol su da içiyorum ama ödemden kurtulamadim.
Benim el ve ayaklarım çok erken şişti. Vücudum ödem tutardı zaten, hamilelikle de iyice rahatsız etti bu durum. Doktorum el ve ayaklarda normal görüyor. Hamilelikte beklendiğini söylüyor. Her kontrolde biraz bacaklarımı sıkıyor, bacaklarda olmadığını söylüyor. Ama yüzüm, burnum sistiginde endişelenmişti ve genel bir kan idrar tahlili istemişti. Gece daha çok rahatsız ediyor ve sabah uyandığımda ayaklarımın üstüne basamıyorum. Ellerimi kullanamıyorum. Normalde de çok tuzlu yemem zaten, tuzsuza yakın yerim. Hamur işi sıcaklarda yemez oldum. Normalde yerdim. Su tüketimim çok fazla. Bünyeyle alakalı olduğunu düşünüyorum. Doğumdan sonra kurtulacağız inşallah 🙏

Öncelikle teşekkür ederim bilgilendirme yaptığınız için...😊 merak ettim çoğu arkadaş göğsümden süt geldi, sızlıyor, acıyor vs.. yazmış da bende henüz bunlar olmadı. Acaba normal midir?🙈 çatlaklar için de en fazla üç kez bebe yağı kullanmışımdır, maalesef bu tür ürünleri düzenli kullanamıyorum, umarım çatlamam😬
Süt benden de gelmedi o bir belirleyici değil dedi bir doktor videosunda gelmesi de normal gelmemesi de dedi ben biooil kullanıyorum karnıma henüz karnımda çatlak yok ama sol kasığımdan belime kadar küçük çatlaklar oluştu sürekli soluma yattığım için sanırım ağırlık hep o tarafa gidince 🙂

Benim gibi nefes darlığı çeken varmı? Özellikle yemekten sonra nefes alamıyorum hiç..geceleri uyku hiç yok.çok zorlanıyorum..çarpıntı için kansızlık nedeniyle olabilir dedi doktorum kan değerlerim idrar testleri normal çıktı ama ben bırakın yatmayı oturamıyorum bile..eşimle annem bu Halime çok üzülüyor..bir huzur bulamadım..böyle rahat rahat hamilelik geçirenlere çok imreniyorum 🧿🧿
Acaba tansiyon olabilir mi , benim tansiyonum yükseliyordu, tansiyon ilacına başladığımızdan beri daha rahatım. Güzelce uyuyabiliyorum .

Çok kötü bir gece geçirdim. Dün bayramlaşmaya çıktım bir yerde meyve ikram ettiler ben meyve yedim midem başladı guruldamaya sıkıştım tuvalete zor attım kendimi ishal oldum bu böyle her gittiğim yerde devam etti. Eve geldim akşam kemiklerim sızlamaya başladı. Nefesim kesildi kustum derken titremeye başladım. Çok üşüdüm sonra terleme başladı gece 4-5 kez üstümü değiştirdim derken uyuya kaldım sabah bacağıma giren krampla uyandım. Hala ishal gibiyim. Ama geceye göre çok iyiyim. Bugün yola çıkacaktık çıksam mı yatsam mı bilemedim. Kızımı da önden yolladım. Kafam karmakarışık 😕
Çok geçmiş olsun okurken kendime olmuş gibi ter bastı
İnşallah günün geri kalanı daha iyi geçmiştir
Bol su iç çok kaybetmişsindir, sevgiler
Yandan bağlamalı ben sadece hastane çıkışında alıyorum açıkcası hep kafadan giydirmeli oluyor benimkiler ama onları kulkanacaksan yeterli battaniye iki tane vardı geçen sefer benim yeterliydi birini pusete örtuyordum gelşnce yıkıyordum şimdi birtane daha aldım geçen mağazada gördum ikiyuz kusurdu çok yuksek geldi muslim battniye sen çok bile almışsın tabi kışlık versiyonlarıda varsa sonradan almak durumu olmaz birde bu ihtiyaçlar bebeğin kendisine göre değişiyor bazı bebekler midede hazım sorunu oluyor çok çıkarıyorlar bende iki tane yeterliydi bakalım bunda lazım olursa yine alırım
Ben çarşıya inip kumaşçıdan muslin aldım metresi 35 lira. Terziye sordum kenarlarına overlok geçecek 20 lira da ona veririm oh mis gibi iki battaniye çıkar ordan. kalan küçük parçalardan da ağız bezi yapacağız. Oldu bitti :)
200 neymiş Ya yatak yorgan mi alıyoruz 🙄

Bazen nefes almak için çırpınıyorum. Kaburgalarım ağrıyor. Gece uykusu kesik kesik. Reflü dan dolayı bazen oturup öyle uyuyorum. Sırt ağrımdan dolayı ne oturabiliyorum nede ayakta durabiliyorum. Kimse rahat değil yanlız değilsin ama az kaldı geçicek inşallah. Yemeğe gelince aç kalkıyorum karnımı doyurunca aynı senin gibi oluyorum. Aç kalkınca 10 dakka sonra karnım davul gibi oluyor. Birde soda mümkünse tüket hergün 1 tane ama sade soda çok iyi geliyor . Etrafımda kim varsa soda içen hamilelikte kemik gelişimine etki ettiği için deve gibi çocuklar oldu 😁
Ay canım yanlıZ değilim demekki aynı beni tarif etmişsin birebir aynı şeyleri yaşıyoruZ

X