2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben özel de çalışıyorum hatta bir sene ara verecegım dedim. Doktorum vana tam 32+0 a randevu aldırttı ne olursa olsun bugün gelip raporu alıp SSK’ya götüreceksin dedi. Galiba doğum parası için bir şey için. Tam olarak bılmıyorum ama kesinlikle almam gerektiğini söyledi

Kızlar bu göğsü ucu sertliği dediğiniz nasıl birşey yani ben dikkat etmedim ama öyle bariz sertlik yok. Nasıl anlarım neye dikkat etmm gerek. İlk baştan beri nemledirici yada bitkisel yağ karışımı kullanıyorum
Benim göğüs ucumun yapısı sert annemle ablamın öyle değil mesela. O yüzden mecburen kullanmam lazım yoksa çok acı çekeceğim

Ben hiç hedef koymadım hatta başından beri de baya yedim 20 dk da bir bir şey yiyorum 😅 bünye meselesi ya boşver ye gitsin bebek doğunca zaten en az 7 kilo gider 😁😁😁
YEdi kilo mu 😂keşke öyle bir mucize olsa ben eve geldiğimde dört kilo civarında hafiflemiştim bebek 3290 gramdı bende işlemiyor

Çok geçmiş olsun okurken kendime olmuş gibi ter bastı
İnşallah günün geri kalanı daha iyi geçmiştir
Bol su iç çok kaybetmişsindir, sevgiler

Ben çarşıya inip kumaşçıdan muslin aldım metresi 35 lira. Terziye sordum kenarlarına overlok geçecek 20 lira da ona veririm oh mis gibi iki battaniye çıkar ordan. kalan küçük parçalardan da ağız bezi yapacağız. Oldu bitti :)
200 neymiş Ya yatak yorgan mi alıyoruz 🙄
BEnde anlamadım hastane çıkışları o fiyat

Merhaba arkadaşlar, gebeligimin başından beri yeşil akıntı var bende, bir defa fitil kullandım daha beter oldum. Doktor başka birşey vermeyeceğim bazı gebeliklerde hormonlardan dolayı oluyor dedi, doğumdan sonra geçecek ama 36. haftada fitil vereceğim yoksa doğum anında enfeksiyon nedeniyle yırtılma çok olur dedi. Şu an 32. Haftadayim. Var mı benim gibi bu akıntıdan çeken? Doktorunuz ne önerdi?
Bende var ama doktıra hiç söylemedim hamilelikle başladı hormonal birşey mi yoks enfeksiyon mu ben gebelikle alakalı olduğu için söylemedim fitil çok önceki gebeliğimde kullanmıştım sdece akıntı artıyor onun için söylemedim

YEdi kilo mu 😂keşke öyle bir mucize olsa ben eve geldiğimde dört kilo civarında hafiflemiştim bebek 3290 gramdı bende işlemiyor
Valla ben söyleyenlerin yalancısıyım daha hiç doğurmadım 😅😂😂😂😂 ilk anda 4 kilo vermişsin ne güzel kalan 3 kiloyu da 2 haftada veririz belki ya neden olmasın 😂😂

Merhaba arkadaşlar, gebeligimin başından beri yeşil akıntı var bende, bir defa fitil kullandım daha beter oldum. Doktor başka birşey vermeyeceğim bazı gebeliklerde hormonlardan dolayı oluyor dedi, doğumdan sonra geçecek ama 36. haftada fitil vereceğim yoksa doğum anında enfeksiyon nedeniyle yırtılma çok olur dedi. Şu an 32. Haftadayim. Var mı benim gibi bu akıntıdan çeken? Doktorunuz ne önerdi?
Benim 2. Kez oldu ikisinde de 3lü fitil kullandım geçti. Çok dikkat etmeye çalışıyorum bolsu içiyorum arada sarımsaklı yoğurt yiyorum. Terleyip ıslak bırakmamaya dikkat etmek lazım. Benim doktorum direk fitil veriyor geçmezse muayene edelim demişti şuan geçti ama inşallah doğuma yakın yine olmaz.

Ya kızlar ben bugün bundan aldım ama eve geldiğimde içeriğine baktım 2 tane 125 cc 2 tane 260 cc çıktı şişe kısmı cam değil plastik aynı boydan 2 şer tane olması gereksiz değil mi ya bunu değiştirsem mi . Siz aldınız mı

Eklentiler

• FE1046B8-99D3-4642-95F6-66D7C5C7AA33.jpeg
    FE1046B8-99D3-4642-95F6-66D7C5C7AA33.jpeg
    112,5 KB · Görüntüleme: 47
Benim 2. Kez oldu ikisinde de 3lü fitil kullandım geçti. Çok dikkat etmeye çalışıyorum bolsu içiyorum arada sarımsaklı yoğurt yiyorum. Terleyip ıslak bırakmamaya dikkat etmek lazım. Benim doktorum direk fitil veriyor geçmezse muayene edelim demişti şuan geçti ama inşallah doğuma yakın yine olmaz.
Bana 6 gün kullanılan donaxyl isimli bir fitil verdi bir defa, hiç kaşıntı yokken felaket bir kaşıntı başladı, miktarı da çoğaldı. Doktor tekrar vermeyeceğim dedi. Ben de kefir içiyorum, yoğurt ve bol su tüketiyorum ama akıntı hala devam ediyor.. inşallah erken doğuma sebebiyet vermez.

Süt benden de gelmedi o bir belirleyici değil dedi bir doktor videosunda gelmesi de normal gelmemesi de dedi ben biooil kullanıyorum karnıma henüz karnımda çatlak yok ama sol kasığımdan belime kadar küçük çatlaklar oluştu sürekli soluma yattığım için sanırım ağırlık hep o tarafa gidince 🙂
İnşAllah çatlamayız 🙏🏻 Ben de endişelenmiştim acaba sütüm mü olmayacak diye... demek ki kişiden kişiye değişiyormuş bu durum da...☺️

Ya kızlar ben bugün bundan aldım ama eve geldiğimde içeriğine baktım 2 tane 125 cc 2 tane 260 cc çıktı şişe kısmı cam değil plastik aynı boydan 2 şer tane olması gereksiz değil mi ya bunu değiştirsem mi . Siz aldınız mı
Gereksiz mi hiç bilmiyorum ama bir videoda izlemiştim, bir küçük ve bir orta biberonun yeterli olduğunu söylüyordu. Ben de o şekilde almayı düşünüyorum, henüz almadım.☺️ İhtiyaç dahilinde sonradan da alabiliriz belki..🤷‍♀️

Gereksiz mi hiç bilmiyorum ama bir videoda izlemiştim, bir küçük ve bir orta biberonun yeterli olduğunu söylüyordu. Ben de o şekilde almayı düşünüyorum, henüz almadım.☺️ İhtiyaç dahilinde sonradan da alabiliriz belki..🤷‍♀️
Ya bence bundan hiç almayın çünkü aynı boydan 2 adet var bana çok gereksiz geldi 2 Li farklı boy olsa veya 4 ü farklı olsa anlıcam ama 2 şer tane aynısından var sanırım ikizleri olan almalı 😁

Bana 6 gün kullanılan donaxyl isimli bir fitil verdi bir defa, hiç kaşıntı yokken felaket bir kaşıntı başladı, miktarı da çoğaldı. Doktor tekrar vermeyeceğim dedi. Ben de kefir içiyorum, yoğurt ve bol su tüketiyorum ama akıntı hala devam ediyor.. inşallah erken doğuma sebebiyet vermez.
Yaa erken doğum mu?!😳 Allah korusun, iki gündür bende de var maalesef, bebeğin amniyon sıvısından dolayı zarar veremez diyorlar. Çok aşırı uzun sürerse bir ihtimal diyorlar ama yine de insan endişeleniyor... daha kontrole 4 gün var😢

Ya bence bundan hiç almayın çünkü aynı boydan 2 adet var bana çok gereksiz geldi 2 Li farklı boy olsa veya 4 ü farklı olsa anlıcam ama 2 şer tane aynısından var sanırım ikizleri olan almalı 😁

Sanırım böyle böyle tecrübe sahibi olunuyor😊 önerini dikkate alacağım, teşekkür ederim🙏🏻🌸 tecrübeli anneler nasıl almışlar acaba... 😊

Sanırım böyle böyle tecrübe sahibi olunuyor😊 önerini dikkate alacağım, teşekkür ederim🙏🏻🌸 tecrübeli anneler nasıl almışlar acaba... 😊
Ay hiç bilmiyorum ben de acemiyim ama bak kızkardeşim şey dedi kendisi zaten yenidoğn yoğun bakım hemşiresi. Biberon olarak en iyisi avent diyor. 1 adet 125 cc 1 adet ilerisi için 260 cc al dedi. Başlangıç için de 60cc lik en küçük ama ucuz yollu bişey olabilir wee baby falan al dedi çünkü en fazla 1 hafta kullanabilirsin küçük şişe olması başlangıç için gaz yapmaz dedi içinde fazla hava kalmayacağı için diyor. 1 hafta sonra zaten aventin 125 olanını kullanırsın dedi. Tabi gerek olursa ne olur ne olmaz diye biberon alayım diyorum 😊

Ayy inşallah öyle bir şey olmaz bende ondan çok korkuyorum. Akıntının artması vs normalmiş hamilelikte ama rengi önemli. Yeşil pütürlü kokulu kaşıntılı vs olması sıkıntı işte. Istersen bir de duşta sirkeli suyla falan yıka ben arada bir yapıyorum iyi geliyor bana.

X