2021 Aralık Anneleri

Dikkat ediyoruz zaten bana hiç iş yaptırmıyor mutfakta bacağıma asiliyo kucağıma almamı istiyor
Yürümeleri de çözüm değil O asılma olayı mahvediyor beni ya. Bir de gözünün içine bakıp ağlıyorlar mızırdaklar. Yalnız kalınca da nerde pis iş var orda benimki. Evin en kuytusunda bi çiçeğim var gidip ondan toprak alıyor ağzına. Kapı stoperi çiğniyor. Sehpaya tutunup sallıyor. Tv nin önüne dikiliyor vuruyor. Banyoya kaçarsa tabureye tırmanıyor. Su bulursa onu döküyor. Balkon açıksa oraya kaçıyor ablasının terliğini kemiriyor. Bunlar ilk aklıma gelenler

Benimkide aynen öyle çiçeğime takmış durumda mesela çaydanlığı gorunce bana bakarak uf uf diyor parmağıyla göstererek ama onu ellemeye calisiyor mama sandalyesinde bile ayağa kalkıyor yerde küçük bi kırıntı görsün agzinda eline muz veriyorum mama sandalyesinde ayağa kalktığı için orda degil yere oturtup veriyorum elindeki muzu sürte sürte gezmek istiyor temizlik yapmak imkansiz zaten supurgeden korkup agliyor kiz cocuklari sakin olur diyorlar qma benmki tam tersi bisey asla oturmuyor pandali bisiklete bindirdim onda bile ayağa kalkiyor

Mama sandalyesinde bizimki de kalkıyor iyi ki öğrenmişler ayakta durmayı Aksama yemeği yetistirirsem başarı oluyor zaten. Peşine bir adam lazım. O minik kırıntıları ne de güzel topluyorlar dimi

Mama sandalyesinde bizimki de kalkıyor iyi ki öğrenmişler ayakta durmayı Aksama yemeği yetistirirsem başarı oluyor zaten. Peşine bir adam lazım. O minik kırıntıları ne de güzel topluyorlar dimi
Aynen ben çöpçü supurge falan diyorum bide gözümün içine bakıyor bi suç isleyecegi zaman

Benimki dunden beri cekmece dolap kilitleyin kapaklarını çıkarıp takıyor yakındır tamamen açması.Kilit filan işlemiyor hwryere yetişiyor.Park beşiği koyup yemek yapayım diyorum göz yaşları sel oluyor annem alsin diye alınca hemen kesiliyor ağlaması.Yalandan ağlamayı da öğrendiler

Asla yalnız durmuyor mutfakta yanıma alayim eline bisey vereyim diyorum elindekini birakiyor bacağıma yapışıyor bi kere pijamami cikardi çeke çeke oğlum gordu anne böyle gezme çok ayıp diyo benim memede disarda zaten hep

Heyo aralik anneleri neredesiniz? Biz hala dis çıkarıyoruz Şuan 7.ve 8. dışı patlatmaya çalışıyoruz 1.5 ay içinde 8 dis maşallah arka arkaya çıkarıyoruz.Daha cesaret edip elleri bırakamadık ama tek elle koşuyoruz.Bunun dışında vurma, ısırma azar hepsi varHadi anne baba adda gel mama meme dede aba diyoruz.Sizinkiler nasıl?Arkadaşlar bugün instada denkgekdim keçiboynuzu pekmezi ve keçi boynuzu ununun fazla kullanımı çocukluk çağında erken ergenlik yapıyormuş.Kullanan varsa haftada 1 geçmeyelim.Simdilik benden bu kadar

Yemek konusunda da 2 tane yemek tarifi verecegim benim oğlum bayılıyor.2 tane kabak 1 tane tatlı patates yarım soğan 1 küçük baş sarımsak 1 tane domates 2 küp kıyma 1 yemek kaşığı pirinç.Normal yemek yapar gibi küp küp doğrayıp pisiriyiruz.Piserken birazda kuru nane ekliyoruz.2.tarif yarım çay bardağı yeşil mercimek on haşlama yapıyoruz tencerede 1 kul kıyma kavurup üzerine tatlı kaşığı bebek salçası kavuşuyoruz kavurulunca 1 tatlı kaşığı bebek tarhanasi ekleyip kavuşuyoruz üstüne hasladigijiz yeşil mercimek ekleyip sıcak su döküyoruz.Mercimekler tamamen yumuşayıncaya içine 1 yemek kaşığı tel sehriye ekliyoruz tel sehriye de pişince altını kapatıyoruz.Sonra da bebislerin midesine afiyet olsun

Maşallah ya, bizimki daha bababbaaba dadadada diyor sadece bir de filinden tutarak yürüyor kendi başına yürüyemiyor daha.

Maşallah Bizimki daha sıralıyor yürümeye var daha sanirim. Konuşma pek yok baba dede dedirtmeye çalışıyorum Bolca bulduğu şeyi sallıyor, masa, sehpa, ben Hala alkış, baybay, gel gel yapmıyor benim oğlum takmış durumdayım Biraz araştırdım 1 yaşında olup yapmayan bebekler varmış doktorlar normal görüyormuş. İletişimi vs iyi ama taklit pek yapmıyor.

Her çocuğun gelişimi farklı canım benim kızım mesela 15 aylık yürüdü Büyük oğlum yaşında yürütmüştü kız gec kalınca çok korkmuştum ama ellerini ilk biraktigi gün dans etmişti.Aslinda biliyormuş cesaret edememiş.Ama daha yürümeden iki üç kelimeli konuşuyordu.Seninki de farklı alanda öndedir mutlaka iyi gözlemle

3 cocuklu olarak farkındayım farklı olduğunun her çocuğun ama bizde özel bir çocuk var biliyorsun ve her olumsuz durum beni geriyor Bir de 3 ay büyük yeğenim var maşallah fiziksel de zihinsel de süper bir çocuk. Cin gibi maşallah böyle olunca karşılaştırma da çok oluyor ve ister istemez etkileniyorum. Bizimki kendi halinde sakin bir bebek. Annem sagolsun sürekli o yapıyordu bu yapmıyor şeklinde dile döküyor bende gerilim hattı aktif hale geliyor

Biz ilerlettik yürümeyi her odaya bnden önce giriyor düştüğü zaman kendi kalkmayınca öğrendi. Bi konuşamıyor ııı larla anlatıyor bişeyler. Kedi görünce çıldırıyor bugün yakaladı bi tane yüzünü ağzına götürecekti nerdeyse
Yürüdüğünden artık kucak bebek arabasında durmanı istemiyor bırakın beni diyor. Bizim abide erken yürümüştü geç konuşmuştu aynı abinin yolundan gidiyor.
Geçen hafta atak vardı perişan olduk 8 dişimiz yakında köpek dişleri çıkar diyorum hala her bulduğu ağzında
Evet geçen Honkiponkitorino ana sayfada paylamıştı bn keçiboynuzuna bi ısınamamıştım zaten dut ve üzümcüyüm.

Valla bizimki sıralama 3 sn falan ayakta durabilme ve bol bol düşme yeteneklerine sahip. İki gün önce beşikten bir düştü çocuğu havada yakalamaya çalıştım resmen sinirlerim bozuldu çok üzüldüm ağladım düşerken görünce öyle. Kafası şişti biraz.Gece uyandığında panikle uyanmaya başladım artık düştü mü acaba diye ve aşağı kademeye aldım yatağını. Sürekli kalktığı için almamıştım. Gözümün önünden gitmiyor Allah korudu birşey olmadı. Gece beslenmeyi kesmeye başlamıştım ama eşimin dişi geliyor vicdan yaptırımlarıyla ara verdim biraz durulsun kesicem en azından işe yaradığını gördüm. Ek gıdası düzeldi. Benim adımın meme olduğunu sanıyor sanırım beni ne zaman görse mememememe diyor arada anne dede baba bilinçsiz şekilde sanırım ağzından cıkıyor hayır dediğimde anlıyor kızdığım şeyleri biliyor yapmadan önce yüzüme bakıyor. Ve çığlık atarak ağlamayı öğrendi

Çok geçmiş olsun bizimki anne yanında ayağa kalkıyor diye onu kaldırıp park yatak aldık düşecek diye çoğu zaman hala yerde yatırıyorum gündüzleri
Aaa bizde hayır diyince gözümün içine bakıyor bazen ağlıyor

Çok kötüydü ya daha öncede düştü ama bu kötüydü sağol bitter Bizimkiside işte anne yanı olan park yataktan aşağı kademeye aldım artık düşemez. Yüksekteyken işte ayağa kalkmıştı takla atarak düştü sırt üstü. En iyisini yapıyosun çok hareketli zaten seninki bide oyuna gelme kandırmaya çalışıyor ağlayarak ikna etmeye çalışıyor

Zaten kafasını vurmaktan bi hal oluyor geçen gözünü vurmuştu iyi ki kaşı yarılmamış.

Maşallah ya bu cimcime neler yapıyor öyle yürüyünce arabayla gezmek istemiyorlar. Bizimki simdi de pek sevmiyor arabayı. Kucakta gezmek hobisi
Çok geçmiş olsun Dusmeler vurmalar beni de çok etkiliyor Allah korumuş. Seninki de dilli olacak belli Bizimki ağzına lüzumsuz şeyler alıyor ben de kızıyorum diye ağzına alıp gülerek kaçıyor. Tam bir kuçu kuçu o hali Bizi bence de meme olarak görüyorlar. Kardeşim süt diye alistirmis ortalık yerde demesin diye, süt diye geziyor yeğenim de bir level daha atlamak istiyorum sağlıkla. Konuşma olur, yürüme olur hepsine açığım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…