2021 Aralık Anneleri

Nasil kestin? Ben emmeyi bırakmadan gece emmeyi bırakacağına inanmıyorum bizimkinin. Cok bağımlı özellikle bu ara nefes aldırmıyor geceleri. Hastayım bir de dünden beri, mahvetti beni gece

Nasil kestin? Ben emmeyi bırakmadan gece emmeyi bırakacağına inanmıyorum bizimkinin. Cok bağımlı özellikle bu ara nefes aldırmıyor geceleri. Hastayım bir de dünden beri, mahvetti beni gece
Geçmiş olsun Valla bizimkide öyle buralarda cok isyan ettim yazdım hatta. En geç 2 saatte bir kalkıyordu yani mafolmuştum. Dr sordum diş döneminde mi diye değil ama damaklar aktif yerleşiyor dedi. 4 gün sonra diş patlattı ve ben o arada kestim düşün vermedim ağladı uğaştı 40 dk sürdü eşimde dahada çoştu ağlaması bana kaldı iş hep yine. Sonra yarım saat sürdü sonra 15 dk. Sabaha karşı 5te falan artık uyumuyor acıkıyor o yüzden ozaman veriyorum uyuyor geri 7 8 kalkıyor. Şuan yine bir tane daha gelicek diş ama öyle zırt pırt kalkmıyor daha azaldı kalkıncada 10 dk uğraş sonucu uyuyor alışma süreci daha ilerde görcez bakalım meme emmesede kalkcak mı uyanma alışkanlığı mı meme alışkanlığı mı bu kalkmalar Ama ek gıdayı olumlu etkiledi en azından daha iyi. Öğün yemiyor hala ama yediği yeterliymiş. İlerisi için korktum ben büyüdükçe meme bağımlılığı daha artar ve zorlaşır ek gıdayı düzene sokmanız şuan sütün yeterli ama 3 aya dahada hareketlenir ve yetmez zayıflamaya başlar dedi bende böyle bi karar verdim. Gündüz istediği kadar emiyor. Bide büyüdükçe zaptetmek daha zorlaşcağı için kestim şuan bile tepinirken can yakıyor zor ele avuca geliyor ağlayınca.

Uyku eğitiminin emme versiyonu olmuş seninki Ay valla ben ne yapacağım bilmiyorum. Kızım böyle değildi sanki. Ya da ben unuttum herseyi unuttuğum gibi inşallah yolunda gider hep insan sabah kalkınca sıfır enerjiyle uyanıyor insan
Benimkide eline alıp oynuyor ilk iki kasigi aliyor ağzının ucuyla sonra tükürüp eline aliyor
Bunları yazdığımızı düşününce bi gülme geldi bana Sıpalar parmaklarında oynatıyor bizi

Yani beni istediği kadar zorlasın ben artık kestim geri dönmeyi düşünmüyorum. İnsan cok yoruluyor baktığımda evde sanki hiç birşey yapmıyorum görüntüde ama yoruluyorum ya. Yaşları geldi hala düzen yok

Bizde 2 gündür gece gündüz fenayız sürekli ağlıyor köpek dişlerimi çıkıyor ne calpol verince sakinliyor bu gece 3 ye verdim gözler kapalı ağlıyor ne emiyor ne susuyor

Bizde 2 gündür gece gündüz fenayız sürekli ağlıyor köpek dişlerimi çıkıyor ne calpol verince sakinliyor bu gece 3 ye verdim gözler kapalı ağlıyor ne emiyor ne susuyor
Ay bitter bitmedi be çilen yine mi diş aralık bebeleri mi böyle ya en son hatırlar mısınız ek gıdaya geçiş için heyecan yapıyoduk alışverişler falan

3 mü Kız çocuk calpol bağımlısı olacak Bizimki de inliyor dönüp duruyor yatakta. Sabah tam ablasını servise bindirmeye çıkacaktım uyandı ağlayıp duruyor. Onu da alelacele battaniyeye sardım çıktım. Gelince de uykusu açıldı tabi tekrar uyutmaya uğraş. Uyu uyan ben de iyice sersem gibi oldum. Vücut ağrısı, uykusuzluk, yorgunluk.. Eskiden geç kalkıp idare ediyordum simdi kızım için erken de kalkmam gerekiyor çok zorlanıyorum ne yalan soyleyim. Uykusu düzene girseydi en azından gece düzgün uyurdum. Bi ara güzeldi birkac kez emiyordu, bayağıdır suyunu çıkardı gercekten emmenin. Diş desen senin minnoş gibi hiç bitmiyor habirw yenisi çıkıyor. En son bugün alt yan dişler patlamış artık diştense bitsin bu işkence lütfen

Kesecek istikrar göremiyorum kendimde. Bir de gece ortalığı ayağa kaldırır eşimle papaz oluruz. Diğer çocukları da uyandırır. Sen kurmuşsun düzeni bence de devam et böyle Ben ilik nakline devam edeyim en iyisi

Gece uyumadan önce pirinç ünlü mama verirsen gece rahat edersin.saat kaçta uyuyor bilmiyorum yatmadan 1 saat önce ver mutlaka burde öyle dene.Biberon alıyorsa biberona yap bebelac sütlü muzlu pirinçli var Benimki seviyor gece veriyorum rahat uyuyor.Surekli emdiği için doymuyor muhtemelen

Mesela suan kim ayakta ben bu sefer 2 saat uyumadı emecek diye acıktı düzgün emmemişti yemekte de sallandı abartısız 2 saat uğraştım ve emzirdim uyudu tabi o iki saatte bizde eşimle boşanma noktasına geliyoruz böyle uzayınca henüz düzen yok tam ama inat var bende başka çocuk olsa bu kadar rahat olamazdım bende ama eşimi takamam konuşsun dursun

Son 4 dişte calpol vermedim ya
8 diş oldu artık gerçekten tükeniyorum gücüm kalmıyor benimde ağlıyor gece sürekli artık ol adı dr götürcem derdini öğrenmek için eşimde şehir dışında 1 haftadır

Dün irmikli mama verdim akşam biraz daha iyi gibiydi ama sabaha karşı yine başladı aralıksız emme isteği Hiç su içmiyor aklıma o geliyor ama iciremjyorum hiçbir şekilde. Gündüz böyle yapışmıyor yakama gece böyle cocuk bu gece de pirinç unlu deneyim bakalım
Benim eşim diyor ki gerçekten hiç mi uyumuyorsun.. ayrı yatıyoruz bu arada. Uykusu da ağırdır çığlık atsak duymaz Yanıma yat her uyandığımda dürteyim seni diyorum kabul etmiyor sabah işe gidiyorum diye Abarttigimi düşünüyor ama riski de göze alamıyor iki gözüm
Tek başına daha da zor olur tabi canım. Dilleri de yok ki ne dertleri var anlasak

sen iyi ayrı yatırıyosun ben rahatsız oluyosan git başka odaya ama insanda çocuğundan nasıl rahatsız olur bilmem bi benim cocuğum mu sanki diyorum kalıyor erkeklere güzel hayat valla ohh

sen iyi ayrı yatırıyosun ben rahatsız oluyosan git başka odaya ama insanda çocuğundan nasıl rahatsız olur bilmem bi benim cocuğum mu sanki diyorum kalıyor erkeklere güzel hayat valla ohh
Bizimki de ayrı yatmaktan şikayetçi. 2 seneden fazla olmuştur koltuklarda yatiyor zavallım Ben de istemiyorum aslında böyle olsun ama çok fazla horluyor ve dönüyor. Ben zaten uyanınca zor dalan biriyim. Çocuğun durumu malum bir de o uyandirirsa hepten kafayı yerim
Sen de pek damardan girmişsin nasıl gitsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…