2021 Aralık Anneleri

Şampuan hiç aklıma gelmedi
Dur yarın başka şampuanla yıkayayım ya bi de kanatmış tam tepe nasıl denk getirip yapmışsa
Yaa inşallah kulağı filan ağrımıyordur
Bugün gittik doktora konak da kaşındırır dedi. Eskisinden az ama var konak. Ama bence bariz farketti Şampuanı kesince. Kulağına da baktı enfeksiyon falan yok. Neden yapıyor bu çıldırırcasına cekistirmeyi anlamadım 🙄 Kulağı ağrısı bide hiç durmaz gibi geliyor bana. Arada geliyorlar ama sürekli de ağlamıyor çok şükür. Dene bakalım sen de farkedecek mi 😘
Kulağını çekiyorsa orta kulak iltihabı olmasın? Genelde orta kulak iltihabında kulaklarını çekermiş bebekler ağrıdığı için
Biz de şüphe ettik ama doktor bakti bugün bisey yok dedi. Doktoru da azarladı zaten zor baktı kadın 🤣 Doktor da sinirli diyor bizim yerden bitmeye 😂😂

Bugün gittik doktora konak da kaşındırır dedi. Eskisinden az ama var konak. Ama bence bariz farketti Şampuanı kesince. Kulağına da baktı enfeksiyon falan yok. Neden yapıyor bu çıldırırcasına cekistirmeyi anlamadım 🙄 Kulağı ağrısı bide hiç durmaz gibi geliyor bana. Arada geliyorlar ama sürekli de ağlamıyor çok şükür. Dene bakalım sen de farkedecek mi 😘

Biz de şüphe ettik ama doktor bakti bugün bisey yok dedi. Doktoru da azarladı zaten zor baktı kadın 🤣 Doktor da sinirli diyor bizim yerden bitmeye 😂😂
Ya Bnde eczaneye sordum yapar dedi emerken bi saçını çekiyor görmelisin
Şampuan aldım bakalım fark olacak mı

Ahahahahah bu kadar siniri snereden yükleyor bu çocuklar anlamadım gitti 😂😂

Konak kaşıntı mi yaparmis benimki de kulak çekiştiriyor ama kulakları iyi enfeksiyon yok acaba saç dipleri mi kasiniyordu bende eczaneye bakıyım şampuan için
Disten de kulak vekistirme olurmus

Ya çocuklarınızı nasıl uyutuyorsunuz? Gerçekten çok zor durumdayım artık yeni bir yolda bulamıyorum emerken kucakta ayakta sallanarak yürüyerek omza yatıp vs vs sırayla hepsini deniyorum reddediyo soyuyorum olmuyo emzik veriyorum atıyo battaniyede sallanıyordu 1 haftadır yok artık onuda istemiyo şimdi kendim sallayacak gibi battaniyeyi kapatınca uyudu birden. Karanlık mı istiyor diyorum gözlerini kapatıyorum battaniyeyle öyle de uyumuyo. Ağlamaktan sesi kısıldı oda bende perişan haldeyiz varsa bildiğiniz başka bir yol Allah rızası için söyleyin de yapayım vallahi sinirden artık hüngür hüngür ağlıyorum

Ya çocuklarınızı nasıl uyutuyorsunuz? Gerçekten çok zor durumdayım artık yeni bir yolda bulamıyorum emerken kucakta ayakta sallanarak yürüyerek omza yatıp vs vs sırayla hepsini deniyorum reddediyo soyuyorum olmuyo emzik veriyorum atıyo battaniyede sallanıyordu 1 haftadır yok artık onuda istemiyo şimdi kendim sallayacak gibi battaniyeyi kapatınca uyudu birden. Karanlık mı istiyor diyorum gözlerini kapatıyorum battaniyeyle öyle de uyumuyo. Ağlamaktan sesi kısıldı oda bende perişan haldeyiz varsa bildiğiniz başka bir yol Allah rızası için söyleyin de yapayım vallahi sinirden artık hüngür hüngür ağlıyorum
Önce sen sakın olman lazım bide dün okurum yorgun uyku diye bisey varmış.Uyku zamanı gecikince uyumakta zorlanırmis bebek.Erkek bebek seninki de sanırım canım karnının tok olduğundan emin ol.Ayaklarini soy odayı serin yap sıcaksa cam aç yatağa yatir yanına yat ediyorsa emzir emmiyorsa emzik ver ama bebegin yüzü saba dönük yan yatır.Ayaklariyla filan oyna sakinkesir.Sonrada uyur.Ama lütfen önce sen sakın ol ağlıyor diye korkma bide saat tut uyandıktan 2 saat sonra mutlaka tekrar uyut.Ga birde uyutma şeklinde sen kararlı ol.Yatakta uyuyamadım diye hemen kucağa alıp kalkma oyun oyna 5 dakika sonra yine dene🥰

Ya Bnde eczaneye sordum yapar dedi emerken bi saçını çekiyor görmelisin
Şampuan aldım bakalım fark olacak mı
Benim oğlumda konak yok şampuanlada çok nadir yıkıyorum ama aynı şekilde emerken koparcak gibi çekiyor saçını kaşıyor burnuna eliyle bastırıp ne kadar nefessiz kalabileceğini deniyo sanki. Hatta yaşlı dedeler gibi kulak arkasını kaşıyor kulağını çekiştiyor bazen değişik değişik hareketler. Ben ya sıcak basıyor emerken ondan yada saçını başını keşfediyor ona bağladım artık🤷🏻‍♀️

Sürekli tek bir yöntemle uykuya geçirmeye çalışın o yönteme alışana kadar sadece onu tekrarlayın ilk başta uyuması 2 saat sürsede zamanla alışıp artık kısa sürede uyucaktır. Banyo ve masaj tercih edebilirsiniz gece uykusundan önce. Karnı tok ve alttan üstten gazının olmadığından emin olun gece uykusu için sürekli aynı saatte odaya geçin. Gündüz uykularında uyanık kalma aralıklarını eşit tutmaya çalışın siz rahat ve sakin olun kucağınızda sakinleştirip öyle uyku hazırlığına geçebilirsiniz.

Sen erken doğum yaptin ya biraz atak zamanlarınız yeni mi geliyo acaba? 🤔

Benim oğlumda konak yok şampuanlada çok nadir yıkıyorum ama aynı şekilde emerken koparcak gibi çekiyor saçını kaşıyor burnuna eliyle bastırıp ne kadar nefessiz kalabileceğini deniyo sanki. Hatta yaşlı dedeler gibi kulak arkasını kaşıyor kulağını çekiştiyor bazen değişik değişik hareketler. Ben ya sıcak basıyor emerken ondan yada saçını başını keşfediyor ona bağladım artık🤷🏻‍♀️
Emerken terliyosa terden de kafa kaşınabikir bence. Ara ara saçları taramak lazım gün içinde

20220426_203616.jpg

Ben başladım destekli oturtmaya atıyo kendini sağa sola 🤣
Hep bi yere gitme çabası. 🤣

Anlamıyorum ki derdi ne
Saçını bn öyle çeksem çığlık çığlığa ağlar
Kendi ama rahatlıyor gibi

X