2021 Aralık Anneleri

Belki bizim doktor da ilerleyen aylarda diyecekyir
Hiç sormadım
4. Ay kontrolğnde direkt sağlık ocağından verdiler
Bn dr sordum sağlık ocağı verirse alma dedi verincede dr hayır dedi diyince tmm dediler
Onlar direk veriyorlar önemli olan drun ne zmn derse

Aynen canım haklısın bizde 40 ı çıkmadan soğuk kar demedik 7 kapı yaptık valla benimde kafam dağılıyordu

Kizlar bugun rotanin 2. Sini olduk.
Kizimda kanli kaka basladi. Cokta halsiz surekli uyuyor. Bagirsaklarinda dugum olabilirmis. Bursaya acile gidiyoruz cocuk cerrahisi gormeliymis. Panik oldum yasayan oldu mu boyle bir durum.
Bizde ilk rota asısından sonra kanlı kaka başladı ıkıncısını yaptırmayın dedı doktor alerjıyı tetıklıyormuss. Cok pişman oldum yaptrdıgıma

Bizde ilk rota asısından sonra kanlı kaka başladı ıkıncısını yaptırmayın dedı doktor alerjıyı tetıklıyormuss. Cok pişman oldum yaptrdıgıma
Hala devam ediyor mu peki kanli kaka? Biri ara ara tekrarladigini yazmis korktum. Suan ben de cok pismanim

Kızlaar ne alayım ne alayım derken ikeanın sitesinde mama sandalyesi normalde stokta yoktu. Stokta görünce sabah aldım gitti
Bende düşün düşün sinir oldum ikeadan verdim sipariş hem mutfağım küçük hem de istersem ayaklarını çıkartıp götürürüm istediğim yere oturursa oturur, oturmazsa oturmasın

Kizimda kanli kaka basladi. Cokta halsiz surekli uyuyor. Bagirsaklarinda dugum olabilirmis. Bursaya acile gidiyoruz cocuk cerrahisi gormeliymis. Panik oldum yasayan oldu mu boyle bir durum.
Alerjidir ya düğüm niye olsun ya ay bize de haber ver.

Geçmiş olsun canım. Daha bugün olmuş aşıyı o kadar çabuk düğüm olur mu. İnşallah değildir

Uyumuyorsa zorlama canım, sinirlendiğinle kalırsın boşa çabalama. Kabullenmek en güzeli

Dün ben bugün sen. O sinirlilik hali çok kötü bişey ya. Hem kendi duygularınla savaşıyorsun hem de bebeğin anlamasın üzülmesin diye ona gülümsemeye çalışıyosun ama o kadar doğal o kadar normal hisler ki.. hepsi anneliğin doğasında var. Anneme anlattıkça böyle böyle sabrı sukuneti öğreniyorsun diyor.
Ama iyi haber. Bizimki bugün çok neşeli, uyku ve beslenme konusunda çok düzenliydi. Kim bilir belki yarın seninki de düzelir

Bence için nasıl rahat ediyorsa öyle yap. Rüya öğünü deniyor bu uyandırmadan emzirmeye ve 4 ay civarında 4 saatte bir tavsiye ediliyor. Benim kızımın da kilosu düşük, ben yapıyorum. Bazen az bazen çok emiyor. Hem de sütün devamlılığı sağlanmış olur diye düşünüyorum. Çünkü akşam 8:30 9:00 gibi uyuyor. Uyandırmadığım günler sabah 4-5 i buluyor uyanması. Çok uzun geliyor bana. Benimki de 2-3 ay arası 300 gr aldı, bronşiolit oldu her hafta hastaneye taşındık, beslenme reddi yaşadık. Bu ay düzeldi şükür.
Ben de başlamadım. Hatta büyük çocuklarımda 8-9 aylıkken tshlil yaptırmıştım, hiç demir kullanmadım. Yine öyle yaparım.
Rotadandır o, alerjiyi tetikliyor. Çok bebekte duydum. Bağırsak düğümlenmesi değildir, Allah korusun.

Stres olduğunu hissediyor o da stres oluyordur. Eşin uyutmayı denesin. Geçen gece 1,5 saat uyutamadım, eşimi uyandırıp verdim eline. 5 dk sonra uyutup yatırdı, kendi de yattı

Uyumuyorsa zorlama canım, sinirlendiğinle kalırsın boşa çabalama. Kabullenmek en güzeli
Ama uykusu da var aslında öylece bırakırsam sabaha kadar bu döngüyü yaşarız diye korkuyorum
Zaten öyle oluyor bi gün iyiyse ertesi gün felaket bu ne kadar sürecek böyle anlamadım
Sabrı sükuneti öğreniyor muyum emin değilim bebişe gülümsüyorum ama eşim için aynı şeyi söyleyemem
Böyle günlerde kendi kendime sürekli şunu söylüyorum bugünleri unutma sen 2.çocukla başa çıkamazsın

Stres olduğunu hissediyor o da stres oluyordur. Eşin uyutmayı denesin. Geçen gece 1,5 saat uyutamadım, eşimi uyandırıp verdim eline. 5 dk sonra uyutup yatırdı, kendi de yattı
Yarım saat evvel eşime teslim ettim baya bir ağlama sesleri geldi ama gitmedim direndim
Şu an ses yok uyumuş olabilir ona bile gidip bakmaya mecalim yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…