2021 Aralık Anneleri

Saat 9dan beri uyutmaya çalışıyorum ve uyumuyor. Aşırı huzursuz ve mutsuz bu akşam ben de gittikçe sinirli tahammülsüz bi insan oluyorum böyle durumlarda nasıl başa çıkacağım bilmiyorum 😔
Şu dönem bi geçseydi hakikaten her akşam uyku savaşları
Kaldır oyna yani uğraşma. Bugün 9da sızdı eylül 🤷🏻‍♀️ Hiç de sinyal vermedi oynaşıyoduk öylesine meme verdimdi bana kalsa. Artık herşeyden etkileniyolar değisebilir de her şey.

Ama uykusu da var aslında öylece bırakırsam sabaha kadar bu döngüyü yaşarız diye korkuyorum 😂

Zaten öyle oluyor bi gün iyiyse ertesi gün felaket bu ne kadar sürecek böyle anlamadım 🥺
Sabrı sükuneti öğreniyor muyum emin değilim bebişe gülümsüyorum ama eşim için aynı şeyi söyleyemem🤣
Böyle günlerde kendi kendime sürekli şunu söylüyorum bugünleri unutma sen 2.çocukla başa çıkamazsın 😂
Polyanna misın beybirella dis gelecek bi daha dis gelecek baska dişler gelecek arada ataklar sonra sendromlar falan filan.. 🥲

Bence için nasıl rahat ediyorsa öyle yap. Rüya öğünü deniyor bu uyandırmadan emzirmeye ve 4 ay civarında 4 saatte bir tavsiye ediliyor. Benim kızımın da kilosu düşük, ben yapıyorum. Bazen az bazen çok emiyor. Hem de sütün devamlılığı sağlanmış olur diye düşünüyorum. Çünkü akşam 8:30 9:00 gibi uyuyor. Uyandırmadığım günler sabah 4-5 i buluyor uyanması. Çok uzun geliyor bana. Benimki de 2-3 ay arası 300 gr aldı, bronşiolit oldu her hafta hastaneye taşındık, beslenme reddi yaşadık. Bu ay düzeldi şükür.

Ben de başlamadım. Hatta büyük çocuklarımda 8-9 aylıkken tshlil yaptırmıştım, hiç demir kullanmadım. Yine öyle yaparım.

Rotadandır o, alerjiyi tetikliyor. Çok bebekte duydum. Bağırsak düğümlenmesi değildir, Allah korusun.
8 9 aydan sonra da mı kullanmadınız sıfır yani 🤔

Saat 9dan beri uyutmaya çalışıyorum ve uyumuyor. Aşırı huzursuz ve mutsuz bu akşam ben de gittikçe sinirli tahammülsüz bi insan oluyorum böyle durumlarda nasıl başa çıkacağım bilmiyorum 😔
Şu dönem bi geçseydi hakikaten her akşam uyku savaşları
Bu akşam bizde aynıyız atağın en zirve gününü yaşadım uykusu var uyumuyor huzursuz sinirli babasına verdim kucağında gezdirirken bizle kavga eder gibi sesler cikartiyodu 🤭 meme veriyorum ağzına kadar doymuş vaziyette yine de hem emecem diyor hem de ememiyor, bütün yumruğu ağzında söylenip durdu acaba diş mi dedik ama kizariklikta yok ama ben damakligi agzina tutunca rahatta etti biraz anlamadım dişmidir atakmidir demin biraz oyaladiktan sonra tekrar meme verdim emerken uyuya kaldı🌞 artık uyanmaz uzunca bir ara çok yıpratti kendini cunku

Tahlilde eksiklik çıkmadı, vermedim. Çıksa verecektim ama. Gerek varsa kullanılır kafasındayım. O demir ilaçları dişi de çürütüyor çünkü. Kullandıktan sonra temizlemeyi ihmal etmeyin dişleri.
Ay evet çıkarsa aklımizda olsun 🤗 peki şimdi bize baslandı ya tahlil yaptırınca iyi ise ilacı keserler mi ki 🤔 Her şeye rağmen devam mı derler ekstra takviye gibi

Bu akşam bizde aynıyız atağın en zirve gününü yaşadım uykusu var uyumuyor huzursuz sinirli babasına verdim kucağında gezdirirken bizle kavga eder gibi sesler cikartiyodu 🤭 meme veriyorum ağzına kadar doymuş vaziyette yine de hem emecem diyor hem de ememiyor, bütün yumruğu ağzında söylenip durdu acaba diş mi dedik ama kizariklikta yok ama ben damakligi agzina tutunca rahatta etti biraz anlamadım dişmidir atakmidir demin biraz oyaladiktan sonra tekrar meme verdim emerken uyuya kaldı🌞 artık uyanmaz uzunca bir ara çok yıpratti kendini cunku
Bizimki de babasının kucağında dağılmış bir şekilde uyumuş😂

Ay evet çıkarsa aklımizda olsun 🤗 peki şimdi bize baslandı ya tahlil yaptırınca iyi ise ilacı keserler mi ki 🤔 Her şeye rağmen devam mı derler ekstra takviye gibi
Bilmem kesilebilir bence ama doktordan doktora değişir uygulama. Bizimki ne diyecek bilmiyorum, daha gitmedik ama ben bildiğimi okurum 😂
Uyumuş ona sevinecek halim bile yok 3 saat önce tatlı sipariş etmiştim boykot ediyorum onu da yemeyeceğim 🤣
Bence kilo sorunun yoksa ye gitsin, kaybettiğin enerjiyi yerine koy. Oğluşunun umrunda değildir 😂
Aklında olsun, uyumuyor mu durmuyor mu ver babaya. Sen sakinle sonra alırsın.

Canım senı en ıyı anlarım heralde ınsan cok stres yapıyor kılo almayınca. Hanı tombul olması dert degıl hıc kılo almıyor kı en hızlı kılo alacağı dönemler bunlsr. Emıyorda bnm kızım sütüm de var yanı nıye yaramıyor. Ne pis bıseymiş bu alerjı bısey yemeye korkar oldum
Malesef alerjiden duzelir insallah kan testi yapildimi sizin

Kizlar bugun rotanin 2. Sini olduk.
Kizimda kanli kaka basladi. Cokta halsiz surekli uyuyor. Bagirsaklarinda dugum olabilirmis. Bursaya acile gidiyoruz cocuk cerrahisi gormeliymis. Panik oldum yasayan oldu mu boyle bir durum.
Geçmiş olsun canım çok üzüldüm🥺

Hala devam ediyor mu peki kanli kaka? Biri ara ara tekrarladigini yazmis korktum. Suan ben de cok pismanim
Devam edıyor maalesef dıyet yapıyorum be olduğunu da bulamadık 2. Aya kadar cok ıyıydı kilo alımı 2. Aydan sonra cok yavaşladı.
Malesef alerjiden duzelir insallah kan testi yapildimi sizin
yok yapılmadı çocuk doktorumuz yapılsada çakmaz zaten deneme yanılma yoluyla bulmak diyet daha mantıklı diyor

X