2021 Aralık Anneleri

Allah allah kız benim görüştüğüm de çocuğa sınır koyma diyordu
Ama senin emme süresi az ise belki iyice acıksın diyedir.
Ben mesela uyandığında emzirmezsem bekleyince iyice huysuzlanıyor sonra verdiğimde aktif ememiyor
Sen 4 saati de bi dene hangisinden verim alabiliyorsan onu uygularsın

Hala saat başı emiyor benimki,aslında oyuncak etti diyebilirim.Az emiyor kalkmak istiyor kaldırıyorum etrafa bakıyor geri yatıyor emiyor filan,evvelki gün damlalarını kaşıkla verdim nasıl yiyor kasiktan ilaçlar biltti kaşık gelmedi diye çığlığı bastı kaşıkla yemek istiyor elma rendeledim cam reddede icine biraz sıcak su döktüm kasigin ucuyla 6 kaşık verdim.Dunde ablası elinde borekle yanına geldi direk böreği bakıp ağzını açıp kapamaya başladı yine elma verdim 8 kaşık filan kasigin ucuyla ama yedi bugün muz verecegim bakalım napacak ?Dün sadede 1 kez mama verdim mesela kalanında hep beni emdi.Ek gıdaya alışırsa mamayi bırakırız inşallah.

Bir soru daha sorucam oioi nin vakumlu beslenme tabağı var ya onun alternatifi varmı yani daha uygun fiyatlı yine vakumlu olacak ama blw açısından yoksa dolaptan alicam önlüğü ve kasesiyle beraber

Bnde uyanır uyanmaz emzirmezsem sıkıntı oluyor
5 dk emecek biraz oyala sonra tekrar emzir
Ama öyle emmiyor
Yenidoğan sürecine geri döndük
4 saat bn beklesem bebe beklemez ki

Oyy seninki iştahlı olacak o zaman maşallah mamaya gerek kalmaz gibi

Aynen doktor artık gözlerine kadar kaşıyacak o zaman süreceksin dedi.

Göz kaşıma dişten miymiş

Saf shea yağı kullanabilirsin canım, egzamaya birebir

Ama bu bizim hic belli olmuyo ki ya. Benimki gelir gider emcükler yani ☹ Ne sorun olurmus ki kusuyo iste o mu

Bizimki kendi 4 saate cikarmisti ama versem de icmiyordu, 4 saat dolunca da 220 cc falan iciyordu yani baya. O nasil yonlendirirse oyle hareket ettim hep ama hu yonlendirisini sevmedim benim memeler de 4 saatte bir sagmaya alisti artik, 5-6 saat olursa o zaman sertlesmeye basliyor anca
Sen 4. Atak döneminde olmayasın seninle 1 hafta aramız vardı doğumdan önce şuan biz ataktayız daha 2 hafta var bitmesine
Ataktir donemseldir diye dua ediyorum resmen cocugumun huyu suyu degisiyor ne manyak ataklar bunlar ya

Bir soru daha sorucam bebelerinize ayak bastiriyomusunuz, basarak dimdik durmak ve oturmak istiyor yatmak istemiyor artık
2 aylıktan beri basıyor canım 3 aylıktan biride ellerinden tutunca kalkıyor bide nara atıyor başardım der gibi çok komikAyakta fıs fıs kayıkçı yapıyoruz. Ama yurutece hoppalaya filan koymuyorum zaten almadım da.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…