2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Gunaydin,

biraz yanlis anlasilmisim. Hamileligin basindaki mide bulantilarinin sebebi bhgcnin hizli artisi. Ama sonrasinda bu artis yavasliyor ve bir cok kiside mide bulantilari azaliyor. Ancak azalmayan bir grup var. yazdigim teori bu grupla ilgili. Tum hamilelikteki bulantilar psikolojik demek istemedim yani.

ben bunun bebeği isteyip istememkle de tam ilgili olduğunu düşünmüyorum. Sadece korkular. 8. Kez tüp bebek denemesiyle ikizleri olan arkadaşım da doğumdan bir gün öncesine kadar kusmuş, bence bu da bebeklere bir şey olursa, doğunca yeterli gelemezsem stresinden.
Olabilir canım.Benim mesela 3 düşük geçmişim var onlar 5-6 haftaya gelebildiler sadece.Mide bulantım onlarda olmamıştı.Bu gebeliğimde şükür 10+3 olduk ama hala bulantım yok.Oncekileri erken kaybettigim için bulantım olmamistir belki bunda olur diye düşündüm ama hala yok.
Aslında herkesin metabolizması farklı sonuçta herkesin beta hcg si gebelik boyunca artıyor belli bir süre.Ama neye göre bulantı oluyor onu anlayabilmiş değilim bende🤷‍♀️Ama doktorum şanslısın bu konuda çağırma dedi.Sonuc olarak ben sadece bulantinin cinsiyetle alakalı olduğunu pek düşünmüyorum.Gebeliğin gidişatı ile ilgisi vardır belki ama onu bilemiyorum.Saglikli olsunlarda 🙏Herkesin gönlünden geçen olsun🤗

Olabilir canım.Benim mesela 3 düşük geçmişim var onlar 5-6 haftaya gelebildiler sadece.Mide bulantım onlarda olmamıştı.Bu gebeliğimde şükür 10+3 olduk ama hala bulantım yok.Oncekileri erken kaybettigim için bulantım olmamistir belki bunda olur diye düşündüm ama hala yok.
Aslında herkesin metabolizması farklı sonuçta herkesin beta hcg si gebelik boyunca artıyor belli bir süre.Ama neye göre bulantı oluyor onu anlayabilmiş değilim bende🤷‍♀️Ama doktorum şanslısın bu konuda çağırma dedi.Sonuc olarak ben sadece bulantinin cinsiyetle alakalı olduğunu pek düşünmüyorum.Gebeliğin gidişatı ile ilgisi vardır belki ama onu bilemiyorum.Saglikli olsunlarda 🙏Herkesin gönlünden geçen olsun🤗
Bu da benim 3. Ve en gergin hamileliğim. 2. Bebeğimi kaybettim. En gergin bu hamilelikte olduğum halde ne bir mide bulamtım var ne tiksinmem ne koku hassasiyetim. Gebeliğe dair hiç bir emarem yok.

ama daha önceki hamileliklermde daha 3er haftalıkken mide bulantılarım başlamıştı, göğüslerm füze olmuşlardı, etten tiksinmiştim...

2.hamileliğimde canım hep sağlıklı sebzeler, salatalar geçerdi mesela, ama bebeğim sağlıklı değilmiş. Şimdi de elim hep karbonhidrata gidiyor, umarım bu bebek iyidir.

gerçekten ben de anlayamıyorum bu hamilelik hallerini

Günaydın kızlar saglıklı mutlu sabahlar. Benim kontrol 10.30 da. Sabaha kadar 4 kere uyandim uyudum. Herseferindede kabus gördüm bebekle ilgili.her uyandiğimdada şükür rüyaymış dedim. Korkuyorum hastaneye gitmeye. Alla im kimseye hayal kırıklığı yaşatmasin
cnm harika haberlerle gel inşallahhh :) hemen bize yaz durumu.

Bu da benim 3. Ve en gergin hamileliğim. 2. Bebeğimi kaybettim. En gergin bu hamilelikte olduğum halde ne bir mide bulamtım var ne tiksinmem ne koku hassasiyetim. Gebeliğe dair hiç bir emarem yok.

ama daha önceki hamileliklermde daha 3er haftalıkken mide bulantılarım başlamıştı, göğüslerm füze olmuşlardı, etten tiksinmiştim...

2.hamileliğimde canım hep sağlıklı sebzeler, salatalar geçerdi mesela, ama bebeğim sağlıklı değilmiş. Şimdi de elim hep karbonhidrata gidiyor, umarım bu bebek iyidir.

benim iş arkadaşım hamileliği boyunca özellikle ilk 6 ay günde 10-15 kez kusmuş ama kız tip1 diyabet hastası onunla bağlantılı olabileceğini düşünüyor son aylarda bile kusma devam etmiş sadece azalmış. bizim işimiz gereği dışarıda görevimiz çok oluyor uzak yerlere de gidebiliyoruz kız hep işlerden birinde beni yol tuttu ilk kez o gün kustum hep o ana bağlıyorum o gün yaşanmasaydı bence o kadar ağır geçirmeyecektim der. bu arada kızı var :)
sanırım bu durum insanın kendi vücudu ile de alakalı bazıları daha dirençli olabiliyor galiba. ben olaya kendi açımdan bakarsam oğlumda da koku hassasiyetim oldu birçok gıdadan tiksindim tamam ama hiçbir zmn midem çok bulanmadı ve kusmadım. bu gebeliğimde çok da yorgunum içimden hiçbirşey yapmak gelmiyor. neyse 12.haftada inşallah herşey hepimiz için normale dönecek :)

İnşallah bu sefer sağlıkla kucağımıza alırız.Benim başlarda ara ara tiksinme gibi birşey oldu peynire,süte kahveye gibi..Ama progestani etkiside olabilir.Simdi rahatlıkla yiyebiliyorum.Ama ilginç dereceden zeytin ekmek çekiyor canım hep yada lahmacun çiğ köfte :))
Tatlıyı çok seven biri olarak bir bunu gözlemledim.Tatlidan uzaklaştım biraz.Bakalim cinsiyetler yakın zamanda belli olur herkesin..🙂Ama benim geçmişinde biraz kötü olduğu için her defasında acaba iyimi gelişimi devam ediyormu diye düşünüyorum hep kontrollere korkuyla gidiyorum çıkınca dünyalar benim oluyor eğer iyiyse bebek.O yüzden herkese sağlıklı gebelikler umarım çok çabuk geçer zaman gün sayarız 🙏

Evet teyzeler biz geldik ense kalınlığımız burun kemiğimiz filan çok iyi doktor teyzemizde bize cinsiyet tahmini yaptı bi de size soralım dedik

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    77,8 KB · Görüntüleme: 57
  • image.jpg
    image.jpg
    76 KB · Görüntüleme: 58
Basda kiz denildimi cok degisiyor temmuz annelerini takip ediyorum 1112 13. haftalards kiz denilenlerden degisenler olmus. 2016 eylul annelerindeydim zamaninda 20. haftaya kadar okadar degisen olduki özellikle kiz denilip erkege dönenler😅
yaa aynen ben de çok duymuştum kız denilip sonra erkek olduğu ortaya çıkan bebeleri :)

X