2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
asla kimse icin olumsuz bir sey soylenek istemem sakin yanlis anlasilmasin da doktorlar bu doguma kadar olan kusmalari psikolojik adlandırıyorlar. 3 farkli hekimden duydum bunu.

mesela bir arkadasim esi ile konusmadan eşi sebebiyle hamile kalmis, aylarca serumlar, aciller modundaymis, sonra doktor kizim sen bu bebegi istemeden mi hamile kaldin diye sormuş, doktorla dertlesmisler, bu arkadasin suratina tokat gibi çarpmış, o gunden sonra bir daha acillik olmamış. o kadar etkisinde kalmis ki bize bile 5 yil sonra anlatmıştı.

hamilelik cok garip bir psikoloji. icinde pek cok korku barındırıyor. hepimizin ortak ve farkli korkulari, endiseleri var.
Ben size şu yönden katılıyorum yaşadığım için, dün bel ve kasık ağrım vardı panikledim kafamda sürekli kalbi durursa modu var, kalktım gittim bebişimi gördüm en son aslında 4 gün önce görmüştüm neyse gördüm ve görünce ağrılarım geçti birden bıçak gibi🙄bir kere de eşim görevdeydi birden kalp çarpıntısı tansiyon düşmesi yaşadım sonra eşim izin alıp geldi acile gittik eşimi görünce geçti zaten ama yine de gittik psikolojik dedi doktor 🙈 Fetal dna sonucum çıktı bugün ne ağrı ne sızı kaldı ben de gerçekten psikoloji çok değişik ve herşeyde payı olan bir etken😕 Ben kendi yaşadıklarımdan sadece pay çıkardım istifra etme konusunu bilemiyorum ☺️

bşrden oldu sola dönünce tam rahmimde hissettim . bıcak saplanor gibi oldu sonra yayıldı ve azaldı bittş. hemen sırt üstü yatıp nefes alıp verdim . 20sn 30sn e gecmiştir belki 1 dk . ama ilk defa böyle yogun oldu . ilk defa mınters hareket yaptım acaba
benimkilerde 10-+5 banada oluyor arada normalmis , rahimde buyuyor ya . birde bana aniden hareket edince oluyor. gobek deligi civarimda da olur bazen

Canım doktorun bıraz garıpmıs ınsan bebegının kalbının sesını duymak ıster ılla bır problem olmasına gerek yok kı 😕
Devlet ya canm ondan 3 Dr değiştirdim hepsi aynı malesef😔
Masallah gözunaydin. Benimde yarin randevum kalbim küt küt atiyor
Sağol canm sende hayırlı haberlerle geleceksin Allah'ın izniyle ❤️
cok sukur 🙏🏼 cok sacma ya nasil dinletmezki sonucta hamile kalinca ilk keseyi goruyoru rahatliyoruZ sorna kalp atisini duyunca cok seviniyoruZ emin oluyoruz . 🤷🏻‍♀️ degisikmis bu doktor
Çok ters devlettekiler malesef😔

Cok ilginc 12 haftaliksiniz ve auana kadar kalp sesini neden dinletmedi doktrounuz?yani siz isteyin dinlemek isterim diye...ben perinatologa gidiyorum gecmisteki 3 dusuk sebebiyle ve ilk defa bu sefer kalp atisi oldu bebegimde...doktorum dinletti sonra masadan kalkmadan yeniden rica ettim 1 kere daha dinleyebilirmiyim diye ve hayir demedi...yani bebege zarari olsa bir perinatolog ayni gun 2 kere dinletmezdi...bence siz de talep edin en dogal hakkiniz
Söyledim canm daha hiç bi Dr dinletmed rica etsem çok az dinletrmsiniz dedim risk yoksa niye dinleteyim dedi işin kötü yanı aynı hastanede 3dr değiştirdim hiç biri dinletmiyor sanırım devlet hastanesi böyle kızıma hamile iken özele gdiyordum hiç böyle şeyler yaşamamıştım resmen bişey sorma diye bebeği bile 2saniye gösterip tamam sıkıntı yok deyip yolluyorlar ve monitörden TLF ile foto çekiyorum ultrason kağıdı da vermiyorlar sadece şuana kadar rica minnet bikere alabildim

Kesin dogrulugu vardır demiyorum elbette ama ben bunu bir kac sitede de okumustum belirtileri cok yogun olanlarin %70 ihtimalle kiz oluyormus benim oglumda tuttu hakikaten rahat geçirmiştim ilk 12 haftada o zmn kilo aliyordum simdi tam tersi kilo veriyorum bakalim tutacak mi bende :) tahminen 2 hafta sonra anlariz sizlere de hbr veririm :)
Kesinlikle katılıyorum kızıma hamile iken o kadar kötüydüm ki Dr kızlar hormonları daha çok etkiler kesin kız seninki demişti ve öylede olmuştu bunda sabah bulantısı oluyor bide akşam yanma oluyor bakalım bu nasıl olacak kız erkek farketmez ama süpriz yapıp kız olsa çünkü benim prenses hergün dua ediyor kız kardeşim olsun diye

bşrden oldu sola dönünce tam rahmimde hissettim . bıcak saplanor gibi oldu sonra yayıldı ve azaldı bittş. hemen sırt üstü yatıp nefes alıp verdim . 20sn 30sn e gecmiştir belki 1 dk . ama ilk defa böyle yogun oldu . ilk defa mınters hareket yaptım acaba
Olur canım normal ani hareket yapınca da çok olur

daha sma'ı çocukların ilaçlarını karşılamıyorlar.. ah ah..
inşallah hepimizin minikleri sağlıklıdır: )
Canim boyle bir riskiniz oldugunu bilmiyordum cok uzuldum❤️😥 benimde kuzenim 9 aylikken kaybettik sma hastasiydi.. bizimde tup bebek yolumuz boyle basladi ama farkli hastaliktan.. embryolar inshaAllah saglikli cikar boyle bir risk alamayiz zaten en dogrusunu yapiyorsun🙏🏻Allahim Sag salim kucagina almayi nasib etsin

Boyle konulari ilerleyen zamnaalrda bol bol konusuruz insallah ama simdi gorunce hemen paylasmak istedim. Ben kundak kullanmayi seviyorum. Ilk zamanlar cocugu rahatlattigina inaniyorum. Bu kundakta simdi cok pahali ve stokta bile yok. Aslinda ne kadar yapmasi basit ne kadar basic bir sey siz de gorun istedim. Hepi topu bebek battaniyesine cirt cirt dikmisler.

Ben size şu yönden katılıyorum yaşadığım için, dün bel ve kasık ağrım vardı panikledim kafamda sürekli kalbi durursa modu var, kalktım gittim bebişimi gördüm en son aslında 4 gün önce görmüştüm neyse gördüm ve görünce ağrılarım geçti birden bıçak gibi🙄bir kere de eşim görevdeydi birden kalp çarpıntısı tansiyon düşmesi yaşadım sonra eşim izin alıp geldi acile gittik eşimi görünce geçti zaten ama yine de gittik psikolojik dedi doktor 🙈 Fetal dna sonucum çıktı bugün ne ağrı ne sızı kaldı ben de gerçekten psikoloji çok değişik ve herşeyde payı olan bir etken😕 Ben kendi yaşadıklarımdan sadece pay çıkardım istifra etme konusunu bilemiyorum ☺️
Gözün aydın canm sonuçlar için senin bebeğini hep erkek hissetmiştim çok ilginç bu arada bende ne zaman merak etsem kızıma hamile iken bebeğimi sanki ağrım var gibi olup acile gidiyorum hep 😀. Çıkışta da eşim ne çabuk iyişeştn diyip gülerdi kesinlikle psikolojik

Boyle konulari ilerleyen zamnaalrda bol bol konusuruz insallah ama simdi gorunce hemen paylasmak istedim. Ben kundak kullanmayi seviyorum. Ilk zamanlar cocugu rahatlattigina inaniyorum. Bu kundakta simdi cok pahali ve stokta bile yok. Aslinda ne kadar yapmasi basit ne kadar basic bir sey siz de gorun istedim. Hepi topu bebek battaniyesine cirt cirt dikmisler.

Ben kundak değilde uyurken sıçramasın diye sadece ince bi örtü ile sıkmadan kollarını sabitlerdim hafif ilk haftalar kundak konusuna gelince karşı değilim kundak yapılmasına

Kızlarrr fetal dna sonucumuz temiz çıktı çok şükür🙏🏻🥰🥳 veee cinsiyetimiz erkekmişşş bütün teoriler çöpe😂
Aaah gozun aydin canim cok mutlu oldum olsun saglikli gelsin bebisler tahminler felan bahane😍🥰 ben nasil dayanicaksam 20.haftaya kadar su pandemi bitseydi.. sukur saglikli buyusun bebisin🙏🏻

Kundak harika birsey ebebekte bahsettigim tarzda birsey var cnm ben de ondan alicam iyi kotu is gorur

Kundak harika birsey ebebekte bahsettigim tarzda birsey var cnm ben de ondan alicam iyi kotu is gorur
Ben kizimda onden fermuarli olan penye kundaklardan kullanmistim. O kadar memnun kalmiatim ki cocugumun boyuna gore kundak olmayacak kadar buyudugunde penye ile fermuar alip extra buyuk boyunu dikmistik :) simdi de hersey yolunda gitsin insallah alisveria zamani gelsin alalim yavrularimiza cici cici :)

Günaydın kızlar saglıklı mutlu sabahlar. Benim kontrol 10.30 da. Sabaha kadar 4 kere uyandim uyudum. Herseferindede kabus gördüm bebekle ilgili.her uyandiğimdada şükür rüyaymış dedim. Korkuyorum hastaneye gitmeye. Alla im kimseye hayal kırıklığı yaşatmasin

asla kimse icin olumsuz bir sey soylenek istemem sakin yanlis anlasilmasin da doktorlar bu doguma kadar olan kusmalari psikolojik adlandırıyorlar. 3 farkli hekimden duydum bunu.

mesela bir arkadasim esi ile konusmadan eşi sebebiyle hamile kalmis, aylarca serumlar, aciller modundaymis, sonra doktor kizim sen bu bebegi istemeden mi hamile kaldin diye sormuş, doktorla dertlesmisler, bu arkadasin suratina tokat gibi çarpmış, o gunden sonra bir daha acillik olmamış. o kadar etkisinde kalmis ki bize bile 5 yil sonra anlatmıştı.

hamilelik cok garip bir psikoloji. icinde pek cok korku barındırıyor. hepimizin ortak ve farkli korkulari, endiseleri var.
Diger seyleri bilemem ama kusmanin psikolojik oldugunu sanmiyorum cunku hamile oldugumu bilmeden basladi bulanti hic beklemedigim bir anda kizimdada hamileydim 9 ay hic midem bulanmadi ne agri ne sizi. Bunda kanamam oluyor ve agrim sancim oluyor dusuk riski olunca.tabi psikolojik olarak abartanda cok var ama gercek yasayanda

hamilelik cok garip bir psikoloji. icinde pek cok korku barındırıyor. hepimizin ortak ve farkli korkulari, kiendiseleri var.
Evet olabilir bu durum insan psikolojisi herşeye sebep olabilir.Ama bahsettiğim arkadaşım çok bebek istiyordu zaten evlenir evlenmez de hamile kaldı ama tabi aşırı kız bebek istiyordu oğlu oldu.Ama şuan oğluna tapıyor tabi😊Evlat sonuç ta kokusunu bir kere alınca aslinda kızmış erkekmiş farketmiyor artık.
Her gebelik farklı olabiliyor sanirim ilk gebeliginde bulantısı olmayip oğlu olan ikinicisinde bulantısı olup kızı olacak olan arkadaşımda var oda agistos annelerinde hatta😊

Günaydın kızlar saglıklı mutlu sabahlar. Benim kontrol 10.30 da. Sabaha kadar 4 kere uyandim uyudum. Herseferindede kabus gördüm bebekle ilgili.her uyandiğimdada şükür rüyaymış dedim. Korkuyorum hastaneye gitmeye. Alla im kimseye hayal kırıklığı yaşatmasin
Gunaydin insallah hersey yolundadir inaniyorum guzel haberlerini alicaz bugun🤲❤️

Diger seyleri bilemem ama kusmanin psikolojik oldugunu sanmiyorum cunku hamile oldugumu bilmeden basladi bulanti hic beklemedigim bir anda kizimdada hamileydim 9 ay hic midem bulanmadi ne agri ne sizi. Bunda kanamam oluyor ve agrim sancim oluyor dusuk riski olunca.tabi psikolojik olarak abartanda cok var ama gercek yasayanda

Evet olabilir bu durum insan psikolojisi herşeye sebep olabilir.Ama bahsettiğim arkadaşım çok bebek istiyordu zaten evlenir evlenmez de hamile kaldı ama tabi aşırı kız bebek istiyordu oğlu oldu.Ama şuan oğluna tapıyor tabi😊Evlat sonuç ta kokusunu bir kere alınca aslinda kızmış erkekmiş farketmiyor artık.
Her gebelik farklı olabiliyor sanirim ilk gebeliginde bulantısı olmayip oğlu olan ikinicisinde bulantısı olup kızı olacak olan arkadaşımda var oda agistos annelerinde hatta😊
Gunaydin,

biraz yanlis anlasilmisim. Hamileligin basindaki mide bulantilarinin sebebi bhgcnin hizli artisi. Ama sonrasinda bu artis yavasliyor ve bir cok kiside mide bulantilari azaliyor. Ancak azalmayan bir grup var. yazdigim teori bu grupla ilgili. Tum hamilelikteki bulantilar psikolojik demek istemedim yani.

ben bunun bebeği isteyip istememkle de tam ilgili olduğunu düşünmüyorum. Sadece korkular. 8. Kez tüp bebek denemesiyle ikizleri olan arkadaşım da doğumdan bir gün öncesine kadar kusmuş, bence bu da bebeklere bir şey olursa, doğunca yeterli gelemezsem stresinden.

X