2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Valla bizim de öyle hemen hemen her bezde kaka var doktorumuza sorduk hatta iki çocuk doktoruna sorduk normal zamanla azalcak dediler henüz bir azalma yok. Bu arada kilo alımınız normal ayda 700-1000 arası normal kabul ediliyor demişlerdi. Bizim de kilo alımı iyi olunca kakaya takılmadı belki de. Doktorlar her ne kadar normal desede gözlemlerime göre bence bizim kakalar fazla içimde bir şüphe yok değil biraz daha beklicem azalma olmazsa araştırma içine gircem açıkcası.

Mrb canim ben bastan beri sma optipuro kullaniyorum. Trendyol veya hepsiburada yı takip ediyorum. 1000gr (500gr×2) 139tl aldım bugün. Demir kutular 400gr veya 800gr onlar pahaliya geliyor

Hayır üzülmeyin gece acıkmış olsa kendisi uyanır zaten hatta sevinmelisiniz gece gündüz farkını çözmüş maşallah ama 4 saati geçirmeyin bence gece için söylüyorum tabi, ben 3 saat 45 dakikaya alarmımı kuruyorum uyanmazsa diye altını alıp emzirene kadar 4 saati buluyor. 1 hafta öncesine kadar ben de gündüz 2 gece max 3 saatte bir alarmla emziriyordum. Benimki de 44 günlük doktor uyandırma sakın dedi düzenini bozma ilerde sıkıntı olur dedi bırak kendi biyolojik saatinde acıkınca uyanır o diyede ekledi.

Sütünüz çokmu her saat başı nasıl yetti benim sütüm pek yetmiyor sanırım
Merhaba ilk başta çoktu hem saatte bir emziriyordum üstüne sağdığımıda içiriyordum çift besliyordum yani 10-15 gün böyle yaptım son zamanlarda başta ki gibi değil günü kurtarıyoruz çok şükür. Yetmiyor diye düşünmeyin sakın yetiyordur, çiş kaka durumu nedir özellikle çiş sadece sütle besliyorsanız ?

bizim alerji gecmeyen pşikle ve kanlı mukuslı kaka ile ortaya cıktı.
şuan yüzünde benek benek isilikler var ama sıcaktan olmadıgına eminim cnkü rahat giydiriyorım
Canım bizim bebişin de yanaklarında minik minik kırmızı kabarcıklar çıkmıştı, doktor kontrolde kuruluktan oldu dedi. Mustela stelatopia yüz kremi sürmemizi istedi. Günde 3 kez yanaklarına. Bir haftadır kullanıyoruz, çok azaldı, geçmek üzere. Havalar birden çok serinledi Ankara’da. Belki sizinki de mevsim geçişinden olmuştur der doktor.

bizim alerji gecmeyen pşikle ve kanlı mukuslı kaka ile ortaya cıktı.
şuan yüzünde benek benek isilikler var ama sıcaktan olmadıgına eminim cnkü rahat giydiriyorım
Birebir aynı bizim de yüz de isilik gibi şeyler kanlı mukuslu kaka ve evet geçmeyen pişik yüz için linola(face) tavsiye ederim düzenli kullanımda geçiriyor atopik dermatitli bebekler için.

Merhaba kizlar,
Umarim hepiniz iyisinizdir.3 cocukla buralara ugramak cok zor oldu.
Bizim Sizin dualariniza ihtiyacimiz var.ortanca oglumun g6pd diye bir hastaligi oldugundan dogumda test yapildi bebise.sonra tekrarlandi ve sonuc pozitif.biraz once Dr aradi.endiselendim cunku ortancada telefonda Boyle bir hastalik var deyip aciklamali mektup yollamislardi ama bunda doktor yarin gelin yuzyuze konusalim dedi.baska ciddi bir hastalik mi var diye cok korkuyorum.lutfen dua edin olmasin.

Umarim olmaz canım dualarımız seninle inşallah bir sıkıntı yaşamazsıniz

Bizim doktorumuz da 1 aylıkken gittiğimizde geceleri uyuyorsa bırak 4 5 saat uyusun sen de uyu uykunu al hem süt biriksin dedi ama geceleri max 3 saat olunca emziriyorum şimdi 46 günlük olduk daha yeni yeni bazen 4 saat oluyor
Bebeğiniz kaç kilo acaba? Benimki 5 kiloyu devirmiş bir tosuncuk ve 4 saat hiç ayrı kalmışlığı yok memeden en geç 3 oldu o da yüzyılda bir görülen doğa olayı gibiydi müthişti ama 1 defa oldu

Aynı durumdayız ama ben kahve içmeye de korkuyorum bebek de uyuyamaz diye günde 1 tane türk kahvesi içmeye korkar oldum siz ne kadar tüketiyosunuz? Hamilelikte hiç kahve içmedimm ama artık canım istiyor
Canım selamlıque kafeinsiz ( decaf) türk kahvesini öneririm normal kahveden hiçbi farkı yok çok lezzetli hamileliğimde de hep bunu tükettim şimdi de hem gaz yapmaz hem uyku kaçırmaz

Kremin fotoğrafını paylaşabilir misiniz ben de linola face aldım ama düzenli kullanmadığımızdan mıdır nedir geçmedi ben de alayım ondan

İlk başlarda bizimde kaka sayısı 7-8 di kilo alımı da yavaştı. Doktor kilo alımını kakası etkiler düzenli probiyetik kullan demişti . Probiyotik başlayınca düzenlendi, azaldı kaka sayısı, kilo artısıda hızlandı.

Malesef mamayı bırakıp memeyle besledim 4 gün Malesef sadece 30 gram almış doktor tekrar mama dedi emziriyorum mama dan önce sonra gene mama veriyorum ama doymuyor nasıl arttırıcam su içiyorum Hurma yiyorum incir yiyorum şaşırdım artık bebekte emmek istiyor ama anada süt yok

Bebeğiniz kaç kilo acaba? Benimki 5 kiloyu devirmiş bir tosuncuk ve 4 saat hiç ayrı kalmışlığı yok memeden en geç 3 oldu o da yüzyılda bir görülen doğa olayı gibiydi müthişti ama 1 defa oldu
Maşallah maşallah kaç günlük oldunuz anne sütü mü alıyor sadece mama takviyesi yapıyor musun ben de mamayı kestim pazar 4450 idi bugün 4580 geldi günlük 30-40 gr almış ama mamaya gözüm gitmedi değil yine daha çok alsın diye ahh sütüm bol olsa tosun gibi olurdu yağlı çünkü sütüm ama artmıyor nurlanasıca

Biz probiyotik kullanıyoruz zaten değişmedi kaka sayısı kilo alımıda iyi yani doktorun dediğine göre etkilememiş iyi almışız kilo 2990dık doğumdan sonra 1 ayda 1610 gr almışız dediğiniz gibi kaka yapmasaydı daha çok alırdık belki de bilemiyorum ki mantıken öyle evet.

Bizim randevumuz haftaya salı ben de sorulacaklar listeme not aldım bakalım ne diyecek doktorumuz yazarım size de yoksa benim de aklıma takılıyor bu durum..

Olsun üzülmeyin lütfen mama kötü birşey değil ki ben de mamayla büyümüşüm gayette sağlıklıyım Emziriyorsunuz antikor alıyor neticede ne güzel maşallah olduğu kadar napalım bestlak damla alabilirsiniz humana still tea, bol su ve en önemlisi uyku sanırım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…