2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ne zamqna kadar 60cc veriyordunuz acaba?

Kızlar bugün yoğurt yedim valla bizimkiler artık kızdı.Gaz yapıyor diye hicbirseyi yemiyorum diye.
Valla insanlar ne yemek yapacağını şaşırıyor evlerine gelince herşey gaz yapıyor diyirlar ki artık yemeye başla oda alışsın.Valla bugün mantı yedim artık 40 gün sonra

Bende herşey gaz yapiyor diye aksama yapacak yemek ismi bulamiyorum. Yazik eşime 1 aydir oda ben ne yersem ondan yiyordu artık bugün nohut yemeği yaptim eşim için ama benimde pişince canim istedi yarim tabak yesem mi diye düşünüyorum.

Ya oyle de gece pek aramiyor ki yani zorla uyandiriyorum ve zorla veriyorum bebege...2saatte 1besleyin demelerinin mantigi ne o zaman eger onlar aranacaksa
Beslenme konusunu şöyle anlattılar bana.
İlk başta ne zaman istiyorsa emecek ama en geç son emzirmeden 3 saat sonra tekrar emecek.
Tabii ne kadar emdiği önemli her iki memeden de 15 dakika yani yarım saat emecek.

Benimki çok sarılık oldu, mavi ışık vs aldık. O zaman 1 saat arayla emzir demişlerdi ki zaten asla 15 er dakika ememiyordu. 5 dakika sonra en geç memede sızıyordu. Mama desteği de yapıldı ama mamayı sevmedi bizimki.

Ben de doğru besleyemiyorum diye üzülüyordum süresini anlayamadığım için. Sürekli her emzirmem kaç dk sürdü not alıyordum. Sonra başka bir doktor söyledi, bebekler ilk hafta günü kadar sonrasında 7-8 bez kadar çiş yapıyorsa yeterli besleniyordur dedi. Bezdeki sarı mavi çizgi olayını da bilmiyordum, doktor gösterdi bu çizgi tamamen maviyse bez dolmuştur diyebiliriz dedi. Ben de sonrasında da buna göre takip ettim.

15. Günde başka bir doktora götürdüm bu bizim devamlı takip yapacağımız doktoru olacak. Sarılık geçtiği için ve kilo alımı normal olduğu için geceleri 4 5 saat uyuyabilir, uyandırmayın ama siz de mutlaka uyuyun dedi. Ardından emzirince bambaşka olur o süt dedi. Gerçekten ara ara 4 saat uyuyor, o zaman meme de iyi doluyor.

Kızlar bizim 1 aylık oldıktan sonra bebiş kakasını günde 1 ya da 2 kere yapmaya başladı, sizde durumlar nedir? Benzer şeyler yaşayan var mi normal midir acaba
Benimki de aynı. Günde 1 yada 2 kere yapıyor bazen iki gün yapmıyor. Ben incir kefir abarttigim zaman gün içinde yapma sayısı artıyor yada yağlı birseyi kaçirdigim zaman. Normal canım artık yavaş yavaş sindirim sistemleri oturuyormuş

Annenin beslenmesi geçmiş, kızlar ben herşeyi yiyorum Sadece eğer gaz yapıcı birşey yediysem üstüne kimyonlu su içiyorum. Hersey gaz yapıyor diye bakarsak bu sefer sütümüz kaliteli olmaz yada az olur. Ben kolay kolay kuru soğan yiyen biri değilken şimdi hergün çeyrek çiğ soğan yiyorum mesela süt arttirdigi icin. Soda iciyorum sütün kalitesini artıyor.Kefir ,muz, domates o bu. Nohut yiyorum, yoğurtlu çorba yapıyorum yani keskin bir sınır koymadım kendime çünkü sütüm artsın ve iyi beslesin diye.Her bebekte olduğu gibi gaz sancısı oluyor ama ne bileyim oyle cok rahatsiz olmuyor, her sabah iki cay kasigi kendi rezene kimyon çayımdan veriyorum ve malum biogaia. Kendi zart zart gün içerisinde devamlı çıkarıyor. Onu yeme bunu yeme sütümüzün kalitesi düşer bazen az yediğim zaman tek tip beslenme yaptigim zaman sütüm çok azalıyor benim ciddi ciddi. Neyin cok rahatsiz ettigini kendim takip ediyorum ona göre hareket ediyorum bir dahakine ya az yiyorum yada yemiyorum bir süre.

Kızlar benim bebeğim sesli kakasını yapıyor ve cıvık yani sulu gibi ishal mi sizce ? Bir de kokulu biraz tedirgin oldum sizlerin nasıl aynı mı yoksa bizde mi sorun var
Anne sütü ile besleniyorsa normal canım. Bizimkinin kakası ekşi ekşi kokuyor
İlk oğlumda yaşadım. Bir Masum üfürüm var bir de içinde kan akışı masum olmayanı var. Bizimkinin deliği büyüktü( kulağınızı dayasanız bile duyulacak kadar). Düzenli doktor kontrollerimiz oldu. Çok şükür kapandıama bizim iki yaşı buldu kapanamsı. Korkulacak bir durum değil. Tedavisi yok kendiliğinden kapanıyor

Bol kimyonlu yedim ben. Artık yiyorum herşeyden kimyonlayarak. Yoğurt ayran cacıkta içiyorum

İnşallah oyledir çok korkuyorum kapanmazsa diye. ama pozitiv olmaya ve dusunmeye calisiyorum

Bana da erkanda kan gosterdi kan akiso vardi cok korkuyorum yinede kapanmazsa ne olur diye merak bile edemiyorum oyle birsey dusuncesi bile beni maffediyor

Bana da erkanda kan gosterdi kan akiso vardi cok korkuyorum yinede kapanmazsa ne olur diye merak bile edemiyorum oyle birsey dusuncesi bile beni maffediyor
canım bizde de var 2 tane delik var hemde .
ama biz özelde iyi bimcocuk kardiyolıgına gözüktük.
vsd asd diye geciyor. üfürüm diyo cocuk doktorları.
kalbine kulagımı dayayınca bende duyuyıordım. şu sıra duymuyorum ama ultrasonla ekg ile bakılmalı düzenli olarak.
ameliyatlık bi durum yoksa dua etmekten başka caremiz yok.
ilknduydugumda bende cok üzüldüm. ondan mıdır nedir başka hastalıkları da cıktı oglumun.
ama allah tedavisiz hastalık vermesin .
hiç kendini üzme . mutlu ol ama muayene oldugunuz doktorunuz mutlaka iyi bi cocuk kardiyologu olsun

ozel bakim istiyormi peki benim yapacagim birsey varmi cok korkuyorum cok uzgunum kendimi nasil sakinlestirecgim bilmiyorum

Ben bezin tamamen mavi olmasını beklemiyorum. Çünkü çişin değdiği yer mavi oluyor, her yer maviyse çok dolmuştur

İlk zamanlar gaz yapıyor diye neredeyse aç geziyordum. Sonra sütümün kaliteli olmayabileceği aklıma geldi. Şimdi her şeyden yiyorum. Gaz yapıyor ama masajla filan idare ediyoruz. Sadece Kuru fasulye ve nohut hiç yemedim daha. Haşlayıp ilk suyunu dökersen gaz yapmaz dedi doktorumuz.

ozel bakim istiyormi peki benim yapacagim birsey varmi cok korkuyorum cok uzgunum kendimi nasil sakinlestirecgim bilmiyorum
şükretmemiz lazım .
başta aglarken dudak cevresi morarıyordu ben o yüzden az aglatmaya calıştım.
sürekli takip et moraran bi yeri varmı diye .
bşrde böyle bebeklerin cerrahi bi müdahalesinde kalbindeki delikler mikrop kapmaması için koruyucu antibiyotik yapılması lazım işlemler öncesinde bunu söylediler . bu aklında bulunsun . atıyorıö deligi gecmedi . allah korusun . diş cektircek atıyorum ameliyat olcak başka bişeyden o antibiyotik yapılmalı.
allah böyle yaratmış dicez kabul edicez. deliğin konumu önemli . iyi bi doktorda takip önemli

Bilgi için sagolun hiç bir yeri morarmiyor iki defa sol elinin morardigini fark etmistim ama ilkini bilmiyorum ikincisinde eli basinin altinda kalmisti o yuzden diye dusundum kolunun ustune yatiyor diye demek bu yuzden mis bundan sonra dahaa az aglatmaya calisacagim

Kızlar benim oğlum uykudayken ara ara huzursuz şekilde başını iki yana çevirip elleri ve ayaklarıyla hareket halinde gazdan olabilir mi çünkü karnı tok altı temiz

kendini üzme . bizim bebegin bçbrek sorunu vardı gebelikten beri belli olan. dogumdan sonra kalp , tortikollis süpriz oldu. birde besin alerjisi geldi. yok yok :)
ben başta hiç aglayamadım bi üzüntü oldu anneligimden bile zevk almadım.
sonra dedim şükret . bizim bebegimiz tüp bebek.
biz ne kadar güclü olursak bebeklerimiz o kadar güclü olur.
şimdi düşünmüyorum. allahın verdigi canı , allah korumasını bilir. biz üzerimize düşen kontrollerini yaptırıp iyi bakalım gerisi nasip .
burda cok üzücü seyler okuyoruz.
herkesim durumumfarklı bende hep kendimi sorguladım neden benim başıma geldi diye ama yapacak bişi yok

Bebeğimden ara ara hırıltı geliyor genzini mi temizlemek lazım nasıl yapabilirim?
0,5 ml kadar Serum fizyolojik şırıngaya çekip burnuna sıkıyorum.yatarken kafasını yana çevirip o şekilde yapıyorum. Her iki burun deliğine toplam 0,5 ml Fazla yapmıyorum
Kızlar bebeğini kehribar kolye alan varmı. Gaz sancısina ve bir sürü şeye iyi geldiği söyleniyor. Deneyen oldumu
Kesinlikle alacağım. 2 aylık falan olduğunda kullanmaya başlarım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…