2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ne kadar alması lazım günde ortalama canım? Ben de emziriyorum direk göğsümden sağmadam kaç cc olduğunu bilmeden veriyorum. Mesela 1 ayın sonunda kaç kg almış olması lazım?
En son gittiğim CC hesabı yapma istiyorsa ver demişti herkes bir şey konuşuyor kilo alımı günlük 20-30 ve üstüyse iyi diyorlar

Kızlar hiç anlamadığım bi konu var lütfen yardım edin...
Şimdi bebek arabalarinda baston ve travel diyor... bunlarda yenidoğan için ya da daha büyük bebekler için ayrım var mı ?
Ve kışın baston kullanılmıyor ya da baston tipi 6 aylık olduktan sonra kullanıma uygun gibi bi durum var mı ? Nedense baston denilenler kışın korunaksız gibi yani benim kafaa bu konuda çok karışık ya

Ayrıca travel ne onu da tam bilmiyorum
Bastonlar daha hafif biraz daha teferruatsız katlanınca travel sistem kadar yer tutmaz ve fiyatı da uygun travel sistemde araba koltuğu (puset) da oluyor 9 ay 1 yaşa kadar onu kullanıyorsun sonra kendi kumaşını ya da oturma ünitesini(modele göre değişiyor) takıyorsun ben şahsen travel sistemi daha çok seviyorum daha sağlam oluyor ama arabanın bagajını dolduruyor o açıdan da baston puset daha kullanışlı oluyor sürerken falan da daha hafif

Yenidoğanlar için tam yatar pozisyonlular uygun mu acaba...

Slm kizlar moralim bozuk normal mi bilmiyorum cok bilgisizim bu konuda
Sabah kalpsoktorunda terminimiz vardi hersey normal dedi sonra kalbinin biraz alt tarafina bakti evet aciklik var hala dedi korkacak birsey yok her yenidogan bebekte oluyor dedi zamanla kapanacak dedi 3 ay sonraya termin verdi ama almacan coook iyi olmadigi icin neyin acik oldugunu anlamadim ayni durumda olan var mi ? İnternette baktim boyle birsey cikti bilgisi olan beni bilgilendirebilmi korkmalimiyim bilmiyorum ama kendimi cok kotu hisediyorum yetersizmisim gibi

Eklentiler

• DF0C83DA-95D9-468C-96DA-F6E24F7FC132.png
    266,5 KB · Görüntüleme: 22
Yenidoğanlari mutlaka 2-3 saatte besleyin diyorlar o süre Max süre.
Ondan önce uyanirsa yada uyanık ve araniyorsa verin diyorlar.Yani aradan 1 saat geçmiş olsa ve araniyorsa mutlaka ver 2-3 saati bekleme dedi.
Benim doktorda 3 saate bir ver daha erken ararsa oyala diyor yoksa midesi genisler diyor 3 saate bir 60cc emiyordu simdi 2 saate bir acikmaya basladi bende veriyorum 90cc emmeye basladi doktorun ne dedigi dogru ama acikinca ac tutamayiz ama yinede bir sistem olusturlmasi lazim 1 saate bir verirsek oyle alisacak saatini bilmesi daha iyi degilmi

İzledim eşim olmadan yapamam o da çocukta bir şey yok diyor

Sarı ve cıvık
Ben NaCl damlatiyordum cok ise yaramadi bende onun makine var onunla bebege inhalasyon yaptirdim tabi doktora sordum sabah aksam 2ml yaptim cok sukur 1 ay sonra 1 haftadir nefes almasi iyi burun tikanikligi gecti

Çok iyi yapiyorsun devam et canım benim de göğüslerim yumuşak ben de senin gibi emmiyor diye düşünüyordum ama kilo alımı normal çoktı doktorda. Sakın gelmiyor az diye düşünme öyle daha çok stres oluyorsun ve azalıyor emzirirken hep sütüm bol bebeğim doyacak diye kendi içinden konuş saçma gelebilir ama bana iyi gelmişti. Bol sütlü günlerimiz olsun

Bende internette öyle okumuştum midesi genişler vs diye az veriyodum.Kilo alımı az çıkmıştı doktor siz bu çocuğu aç birakmişsiniz dedi (kilodan değil)
Agladiginda meme verince susuyormu demişti yada mama evet demiştim o zaman gazdan değil açlıktan agliyordur demişti)
Aç birakmiśsiniz kelimesi burdan.Her doktorun görüşü farklı bu konuda sanırım.Ama ben her arandığında ellerini emdiğinde agladiginda vermeye çalışıyorum mümkün olduğunca tabi daha çok yeni yemişse vermiyorum.Ama 1 saat sonra vs olunca veriyorum azar azar.Şuan kilosu güzel gidiyor 1 haftada 400 Gr civari almış demekki önceki yaptığım yanlişmiş artık ağlama atakları da kesildi hep gazdan sanıyordum meğer gerçekten aç birakmişim bebeğimi

Bu mesajı genel olarak yazıyorum kimse yanlış anlamasın polemiğe girmek istemem
Şuanda bebeklerimiz çok küçük ve bizim tek görevimiz onların ihtiyaçlarını karşılamak. Ağlasa bile oyala meme verme diyen doktora söyleyecek bir şey yok ama yapmayın. Aranızda güvenli bağ oluşturmak istiyorsanız bebeğinizin size verdiği sinyalleri anlayıp cevaplamanız onun size güvenmesini sağlar. Bu aylarda bebeklerin ihtiyaçları belli ; beslemek, altını değiştirmek ve gaz çıkarmalarını yardımcı olmak. Düşünün bebeksiniz açlıktan ağlıyosunuz ve anneniz ( henüz bizi kendilerinden bağımsız bile düşünemeyecek kadar küçükler ) size yemek vermiyo . Bize güvenmeleri için onları n ihtiyaçlarını zamanında Karşıladığımızda ileride anne - çocuk ilişkisi güvenli temeller üzerinde kurulmuş olucak .

Aynı durum benim bebeğimde de var, korkma. Detaylı ultrasonda cıkmıştı ilk küçük bir delik var demişti doktor. Doğduktan sonra 1 haftalıkken çocuk kardiyoloğu ultrasonla baktı boyutu çok küçük ama hala kapanmamış dedi 2 ay sonra kontrol verdi. Bunların 2 çeşidi varmış bizimki vsd doktor büyük ihtimalle kendi kendine kapanacak dedi. Hiç sorun etmedi, kontrollerini aksatmayın dedi. Çok sık rastlanan bir durummuş , dermansız bişey olmasında kapanacak inşallah bebişlerimizinki

Enjektör ile veriyoruz ama yine de almıyor enjektör rahatına geliyor ağzına sıkıyoruz diye

Siz vermeye devam edin bence..
Benim ki hep mamayla beslendi şuan yaklaşık 40 günlük 1haftadir emmeye başladı.Biberondan sonra meme reddide olmadı şükür seninki daha çok minik pes etme
Evet çok uğraşıyorum şu aralar böyle hikayeler çok duydum umut oluyor 2 aylıkken meme tutan bile varmış

Evet hatayı orafa yaptim zaten sarılık olur diye korktum memeye direndiginde mama verdim bu kadar çabuk alisacagini düşünemedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…