2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bana da oldu 1-2 kere, bazen fazla geliyor ondan kusuyor olabilir. Bir de sen neden yetmediğini düşünüyorsun canım sütünün doktor kilo alımı vs ile ilgili bisey dedi mi, memede kaç dakika kalıyor?
Emmesinden göğsümün yumuşaklığından ama çok şükür iki gündür fark var sanki daha dolu emiyor tek göğsümde emince rahatlıyor iki göğsümü de emse de huzursuz oluyordu ve kilo alımı alt sınırdaydı günlük 20gr gibi ben de artsın diye sürekli emziriyorum dün emerken kustu işte

Bebeğimden ara ara hırıltı geliyor genzini mi temizlemek lazım nasıl yapabilirim?

Bende oluyor genellikle emerken hırıltı oluyor

benmkinden de geliyor zor nefes alıyor sanki geceleri fln. Bi yöntemi var ama korkuyorum yapmaya. Dr osman gönülal Bebeklerde burun tıkanıklığı nasıl geçer yazın. Canlı bebekte gösteriyor

Kızlar bebeğini kehribar kolye alan varmı. Gaz sancısina ve bir sürü şeye iyi geldiği söyleniyor. Deneyen oldumu

Ya oyle de gece pek aramiyor ki yani zorla uyandiriyorum ve zorla veriyorum bebege...2saatte 1besleyin demelerinin mantigi ne o zaman eger onlar aranacaksa
Yenidoğanlari mutlaka 2-3 saatte besleyin diyorlar o süre Max süre.
Ondan önce uyanirsa yada uyanık ve araniyorsa verin diyorlar.Yani aradan 1 saat geçmiş olsa ve araniyorsa mutlaka ver 2-3 saati bekleme dedi.

Kızlar 2 yaşına kadar tv izletilmesi önerilmiyor bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Bizim ki ara ara bakıyor aslında bırakıversek susup izleyecek ama izletmiyoruz

benmkinden de geliyor zor nefes alıyor sanki geceleri fln. Bi yöntemi var ama korkuyorum yapmaya. Dr osman gönülal Bebeklerde burun tıkanıklığı nasıl geçer yazın. Canlı bebekte gösteriyor
İzledim eşim olmadan yapamam o da çocukta bir şey yok diyor
Kızlar bebeklerinizin kakalarının durumu nasıl ?
Sarı ve cıvık

İshal gibi mi bizim de öyle cıvık ama ishal mi anlayamıyoruz günde 1 ya da 2 kere yapıyor

ben de benimkini ishal sanmıştım. Meğer normal kaka öyleymiş. Bak internetten buldum tıpkı böyle yapıyor kakasını

Eklentiler

• 393EFA44-9BE3-4631-BFD5-55A00433C368.png
    544,4 KB · Görüntüleme: 37
Ben de arıyorum ama henüz bir karar veremedim siz bulabildiniz mi?
Çol fazla yorum okudum kimi slingi kullanışsız bulmuş kimi de kanguruya o kadar para vermeyin kullanışsız demiş. Sanırım 1 tane sling alıp deneyeceğim Trendyoldan. Kanguru da bebek iki yönede bakabiliyor sanırım slingde ise sadece anneye dönük oluyor yüzü. Slingin esnekliği ev içerisinde büyük kolaylık sağlayacak bir de yenidoğanlar anne sıcaklığı aradığı için bayağı işimi görür gibi.

İzledim eşim olmadan yapamam o da çocukta bir şey yok diyor

Sarı ve cıvık

benim eşim de bir şey yok diyor. Benim duyduğum hırıltıyı tıkanıklığı duymuyor mu anlamıyorum. Ben eşimle yapayım dedim o da kızına kıyamadı. 5 çizgisine kadar suyu aldı 4 e kadar boşalttı fazla gelir diye, bebeğin burnuna sıkarken yarısını dışarı püskürttü, şırınganın içinde de 1 çizgisine kadar su kaldı hepsini boşaltmadı. Sonra diyor ki hani bir şey çıkmadı e bir şey göndermedin ki burnuna dışarı çıkarsın. Benim yapmam lazım ama korkuyorum ben de. Yapsam çok rahatlar da

Ne kadar alması lazım günde ortalama canım? Ben de emziriyorum direk göğsümden sağmadam kaç cc olduğunu bilmeden veriyorum. Mesela 1 ayın sonunda kaç kg almış olması lazım?

Kızlar bebeğini kehribar kolye alan varmı. Gaz sancısina ve bir sürü şeye iyi geldiği söyleniyor. Deneyen oldumu
Bize amcası hediye almış taktım ama boynu kızardı daha çok hassas olduğu için herhalde. 3 aylık olunca kullanmayı düşünüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…