2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Sevgili arkadaşlar aranızda İzmir de ikamet eden vardır illaki. Yeni doğum yapmış bir anne vefat etmiş. Bebek için özellikle 0-3 ay içerisinde doğum yapmış anne sütüne ihtiyaç varmış . Yardımcı olmak isteyeniniz illaki olucaktır ben izmir de oturmuyorum . Gidecek birini bulabilirsem göndericem süt sizlerden de yardımcı olabilecek biri olursa arzucilasun hesabı ile iletişime geçin lütfen . Ben şahsen tanımıyorum tesadüfen denk geldim inşallah yardımcı olabilecek birileri çıkar aranzdan
Ahhh keske yakın olsaydım. 😔

Kizlar bebeğim sarılık oldu :KK43: bugün hastaneden çıkacağım pazartesi çocuk kontrolüne tekrar kontrole gideceğim meme emerken sürekli uyumak istiyor.zor bir işmiş emzirmek gerçekten
Cnm bol bol emzir 2 saatte bir muhakkak uyandır. Mama ver arada şekerli şeyler ye kş sütün tatlı olsun çünkü tatlı şeyler yediğinde de satılığa iyi geliyormuş.

Sevgili arkadaşlar aranızda İzmir de ikamet eden vardır illaki. Yeni doğum yapmış bir anne vefat etmiş. Bebek için özellikle 0-3 ay içerisinde doğum yapmış anne sütüne ihtiyaç varmış . Yardımcı olmak isteyeniniz illaki olucaktır ben izmir de oturmuyorum . Gidecek birini bulabilirsem göndericem süt sizlerden de yardımcı olabilecek biri olursa arzucilasun hesabı ile iletişime geçin lütfen . Ben şahsen tanımıyorum tesadüfen denk geldim inşallah yardımcı olabilecek birileri çıkar aranzdan
Ben İstanbulda da olsam dondurur bir şekilde yollardım süt akıyor her yerim balon gibi ama çok uzak mesafedeyim inşallah bulursunuz

Merhabalar devlette sarılık kontrolü kan tahlili ile mi yapılıyor bilirubin değerine mi baktılar ben özelde yaptırdım bi cihaz var derisine tutup bakılıyor eşim güvenilir bulmadı haftaya randevumuz var da duruma göre kan mı aldırsak diyorum
Merhaba tatlım evet cihazla baktılar, daha sonra yenidoğan yoğun bakımından bir hemşire kanda aldı ilk 3.gün kontrolünde, üç ayrı doktor baktı herseyini kontrol ettiler ve sarılık değeri yükselmemişti gününe göre. Ikinci kontrolde tek doktor baktı ve sadece cihazla ölçtüler çünkü doktorda bakınca dedi sarılığı kalmamış o yüzden kan gerekli görülmedi. Başka kontrolleri yaptılar.Ama anlıyorlar cihazla yada kandan bakmadan da gerekli görürlerse kandanda bakarlar diye tahmin ediyorum

Hanımlar,
Doğum yapanlarınıza hayırlı olsun, bebeklerinizi sağlıkla büyütün inşaallah :nazar:
Bebeklerini kaybedenlere Allah sabır versin, bir daha evlat acısı yaşatmasın inşaallah🙏
Doğumu bekleyenlerinize de bebeklerini sağlıkla kucaklarına almak nasip olsun🙏

Bir süredir ara ara alevlenen doktor tartışması var, anlıyorum anlık sinirle yazılıyor ama aranızda sağlık çalışanları, sağlık çalışanı yakınları olanlar var, o an ki sinirle birbirinizi kırıp incitiyorsunuz.
Sizler belki tüm sağlık çalışanlarını kastetmiyorsunuz lakin sağlığımızı emanet ettiğimiz insanlar için ne olursa olsun şiddet söylemleri bizlere yakışmıyor.

Bu gibi durumlardan en doğru adım İl sağlık, sağlık bakanlığı gibi yetkili mercilere resmî şikayette bulunmaktır.

Lütfen artık bu bahsi kapatın rica ediyorum.

Kızlar doğuma yakın asiri akintisi olan var mıydı aranızda.2 gündür çok geliyor.birde bebek 3 kilo 700 gr olmuş bu kiloya yakın Doğu yapan varmiydi?(normal).çok zor olmaz mı ya?
Benim de öyle olmuş akıntım çok değil ama çok terliyorum, suyum da azalmaya başlamış sezeryana karar verdik beni bir telaş aldı.

Benim de öyle olmuş akıntım çok değil ama çok terliyorum, suyum da azalmaya başlamış sezeryana karar verdik beni bir telaş aldı.
İnşallah sağlıcakla kucağına alırsın.suyum normaldi.sanirim ilk normal doğum deneyeceğiz.4 cm acilmam vardi.doktorum yatisini yaparım ama beklersin dedi.dogum başlamamış maalesef.

Kızlar neden polemiğe giriyorsunuz birbirinizi incitmeyin lütfen Sistemde eksiklikler olabilir. Bunun için hamile hamile, lohusa lohusa halinizle hiç strese girmeyin. Doğmuş bebişinize, doğacak olan bebişinize sımsıkı sarılın öpün koklayın da ben kendime gelemedim o bebişin kaybının ardından o anne 2vlat acısıyla uğrasırken sizde birbirinizin canini sıkmayın lütfen 9 aydır hep beraber bu forumdayız her ne kadar birbirimizi tanımasakta çok sey paylaştık. O yüzden hepiniz, hepimiz çok değerli ve kıymetlisinz :KK68:o yüzden lütfen canınızı ve birbirinizi sıkmayın :KK19:
Haklisiniz...dunden beri cok kotuyum zaten...izmirde bir kadin 5gun once dogum yapmisti...2.cocuguydu ve ilk bebegi down sendromluydu....takip ettigim bir doktorun hastasiydi ve daha 5 gun once dogumunu heyecanini paylasmisti...kadinin dun aksam aort anevrizmasi sebebiyle hayatini kaybettigini ogrendim....geride biri 2yasinda digeri 5gunluk bebek kaldi...etkisinden bir turlu cikamiyorum...sonra diyorum taktigimiz seylerden utanmaliyiz...Rabbim once esinin ve cocuklarinin sonra tum sevenlerinin yardimcisi olsun...bi an olsun aklimdan gitmiyor ve elimde olmadan nasip olursa haftaya girecegim sezeryandan korkmaya basladim...gerek bebegimi gerekse kendimi dusunmekten alikoyamiyorum😞😞😞😞

İnşallah sağlıcakla kucağına alırsın.suyum normaldi.sanirim ilk normal doğum deneyeceğiz.4 cm acilmam vardi.doktorum yatisini yaparım ama beklersin dedi.dogum başlamamış maalesef.
Amin hepimiz sağlıkla alalım inşallah, Allah isteyenlere de sağlıkla nasip etsin. Açılmam var mı bilmiyorum hiç bakılmadı, çocuk kanala girmemiş benim hiç ağrım yok. Keşke kendi geliverse

Kızlar ben büyük wc hala yapamadım ne etsem ya😣 kayısı kompostosu iciyim bugun biraz fazlaca inşallah hem bana iyi gelir hem kızıma gaz yapmaz 😣 başka ne deneyebilirim
1 yemek kaşığı zeytinyagi iyi gelir içebilirseniz kayısıyı da kuru olarak 3 tane keserek cezvede kaynatıp ılık için tanelerini yiyin şeker yoksa bana iyi geliyor inş fayda görürsunuz

Kızlar doğuma yakın asiri akintisi olan var mıydı aranızda.2 gündür çok geliyor.birde bebek 3 kilo 700 gr olmuş bu kiloya yakın Doğu yapan varmiydi?(normal).çok zor olmaz mı ya?
Benim akintim fazlalasti canim.39+3 um.2. oglumu 3.800 civari dogurdum.yirtilmam oldu haliyle ama oun disinda bir sorun yasamadim.vucut musaitse 4.500e kadar sorun olmuyor diye okumustum ama Bende korkuyorum ya 4 u gectiyse diye

Ben kızımı 3730 gr doğurmuştum 🤣 çatınız uygunsa pit diye olur inş 🤲 bu bebise de dr haftasını beklerse 4 kg diyo o da herşey yolunda giderse normal olacak dr um merak etme ben yanında olucam hallederiz dedi ama 4 kg yu gecerse normale zorlamam dedi drum

Amin hepimiz sağlıkla alalım inşallah, Allah isteyenlere de sağlıkla nasip etsin. Açılmam var mı bilmiyorum hiç bakılmadı, çocuk kanala girmemiş benim hiç ağrım yok. Keşke kendi geliverse
Kanala girmemisse muhtemelen acilman da yoktur.senin için sezeryan en iyisi canım bende sanırım sezeryana doğru gidiyorum.

Ben ilk gün yapmıştım canım hastanede rezene fln içtim papatya çayı ve su sürekli bunlardi birde hastanenin verdiği komposto.
Komposto iciyorum bende bugun yeniden yapıyorum bakalım inşallah atlatirim
Duphalac şurup bi araştır canım doktor verdi bana
Evet bugun de yapamazsan alıp kullanacagim canim sagol
Kizlar bebeğim sarılık oldu :KK43: bugün hastaneden çıkacağım pazartesi çocuk kontrolüne tekrar kontrole gideceğim meme emerken sürekli uyumak istiyor.zor bir işmiş emzirmek gerçekten
Evet gerçekten buyuk emek uyandırmak emzirmek gaz Rabbim kolaylık versin hepimize. Hatanede 2saat uyandırmaya çalıştım bir kez😂 sonra hemşire çağırıp uyandırdılar😂

Ben kızımı 3730 gr doğurmuştum 🤣 çatınız uygunsa pit diye olur inş 🤲 bu bebise de dr haftasını beklerse 4 kg diyo o da herşey yolunda giderse normal olacak dr um merak etme ben yanında olucam hallederiz dedi ama 4 kg yu gecerse normale zorlamam dedi drum
Tesekkurler inşallah dediğin gibi olur bir korku aldi beni 😊

X