2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar yardımınıza ihtiyacım var, bugün 37+6 olduk, dün kontrolüm vardı hersey yolunda şükür, önümüzdeki çarşambaya sezaryen günü verdi doktor ama bugün bebeğin hareketleri yok denecek kadar az, sizde de olmuş muydu bu günlerde bir azalma yoksa acile gitsem mi?

Kızlar öksürüğüm azalmayınca dün tekrar göğüs hastalıkları doktoruna gittim, tomografi çekindim zatürre olmuşum😪😪 ve emin olmak için covid testide verdim malum çok benziyo görüntüler inşallah covid değilimdir, Dua edin lütfen 🙏🏻 Çok moralim bozuldu, endişeliyim 😢

Canim çok geis olsun. Bende dogumdan sonra 1 hafta öksürdüm hırıldadim sanirim genel anesteziden . Rabbim şifa versin

Kızlar covid sonucum pozitif😟 şok oldum hastaneden eve başka bir yere cıkmadım eve kayınvalidem kuzenim geldi onlarda bısey yok. Annem eşimde hiç belirti yok aşılılar gerçi. Doktor yeni değil 10 günlük fln dedi.Antibiyotik tedavisi başladık. Bebişte bişey yok şükür. Aman dikkat edin ben maskesiz hastane koridorunda bile yürümemiştim.

Canim üzüdüm ama dikkat et ilerletme bol vitamin al bol bol su iç

Kızlar yardımınıza ihtiyacım var, bugün 37+6 olduk, dün kontrolüm vardı hersey yolunda şükür, önümüzdeki çarşambaya sezaryen günü verdi doktor ama bugün bebeğin hareketleri yok denecek kadar az, sizde de olmuş muydu bu günlerde bir azalma yoksa acile gitsem mi?
Merhaba ben de 37+3um benim de 2 gundur hreketleri daha az ama hareket ediyor ben yerinin iyice daralmasina bagladim acikcasi...sali gunu nasip olursa bizim de randevumuz var ve c.tesi de sezeryanimiz olacak saglik olursa🙏

Ah kuzum ya gecmis olsun 10gunlukse artik gecme asamasinda demekki kolay atlatmıssin hemen toparlarsin da gecer inşallah. Hastane odasinda hep maskesiz durduk dogal olarak ama gelen hemşireler doktor falan hep maskeliydi oda disarisinda hep maske taktik inşallah kapmadan geçiririz önümüzdeki günleri de bir an önce aşı olmak istiyorum ben de ptsi kontrolüm var yarin da bebisin kontrolü soracağım iki doktora da ne zaman vurulabilirim diye. Rabbim şifacin olsun bebisini de uzak etsin canim
Çok teşekkürler canım, işte bi anlık dikkatsizlikte oldu demek ki ne zaman nerden gelceği belli değilmiş gerçekten. Ama maşallah annem eşim aşılı hiç grip gibi bile olmadılar o yüzden çok şaşırdık. Kesinlikle hemen ol aşını bende atlatayım zamanım gelince hemen olucam🙏🏻
Canim üzüdüm ama dikkat et ilerletme bol vitamin al bol bol su iç
Teşekkür ederim canım aynen beslenmeme dikkat etcem😘

Merhaba ben de 37+3um benim de 2 gundur hreketleri daha az ama hareket ediyor ben yerinin iyice daralmasina bagladim acikcasi...sali gunu nasip olursa bizim de randevumuz var ve c.tesi de sezeryanimiz olacak saglik olursa🙏
Teşekkür ederim canım, ben de öyle düşündüm aslında, hareket ediyor ama çok yavaş, dün kontrolden geldiğimiz için de gidip gitmemek konusunda muallakta kaldım, bekleyim o zaman hiç hissedemezsem giderim.

Korkma canım herkesin aynı olacak diye birşey yok.Ameliyathane 16 dereceymiş onlar bile üşüyordu.Üstlerden biri sanırım nem olmasini istemiyormuymuş neymiş.
Operasyon basit aslında hemen bebeği alıyorlar doktorumdan da çok memnunum hatta tekrar olsa ona gitmeyi düşünüyorum.
Operasyon sonrası o belden vurdukları iğneyi omzuna yayildigini hissettim.Zaten soğuktu gazda aldı bağırsaklar sonuçta operasyonda dışarı çıkartıyorlar bağırsakları diye biliyorum o sırada gaz dolmuş ve onun etkisi olmuş olabilir.Doktorum taburcu olduğumda kuvve,tli iğne yazmış 4adet sanada yazarlarsa mutlaka al onunla kendime geldim.
Aşırı dayanilmayacak ağrın olursa vurdurcaksin.
Mutlaka yanına hırka al.Corap al.Sicak su torbası bile goturebilirsin.Ben götürdüğüm hicbirseyi giyemedim ağrıdan acidan gözüm görmedi.Resim bile cekinemedim.
Sütün gelmezse mama işte ordan yapuyorlar 30 CC lik.Yaninda mama götürme ben hiç goturmedim.2adet bez vs de koyuyorlar.Bol sıvı tüket, yürüyüş yap.
Merhaba siz hangi hastanede yaptınız acaba

Ben epiduralli normal doğum yaptım hiç bir komplikasyon da olmadı başım bile agrimadi o derece. Doğumhane yürüyerek gittim ve doğum yaptım ve masadan yürüyerek indim sonra tekerlekli sandalyeye oturdum öyle odama götürdüler bir saat sonra tekrar kalkıp tuvalete gittim yani yurumem hiç bir zaman kisitlanmadi.
Merhaba hastaneniz ve doktorunuzu öğrenebilir miyim
Ben epidural normal doğumu destekleyen bir doktor arıyorum artık son haftalarım netleşmesi lazım

Çok teşekkürler canım, işte bi anlık dikkatsizlikte oldu demek ki ne zaman nerden gelceği belli değilmiş gerçekten. Ama maşallah annem eşim aşılı hiç grip gibi bile olmadılar o yüzden çok şaşırdık. Kesinlikle hemen ol aşını bende atlatayım zamanım gelince hemen olucam🙏🏻

Teşekkür ederim canım aynen beslenmeme dikkat etcem😘
Aşı etkili olmuş ne güzel hangi aşıyı olmuşlardı peki canım

Kızlar covid sonucum pozitif😟 şok oldum hastaneden eve başka bir yere cıkmadım eve kayınvalidem kuzenim geldi onlarda bısey yok. Annem eşimde hiç belirti yok aşılılar gerçi. Doktor yeni değil 10 günlük fln dedi.Antibiyotik tedavisi başladık. Bebişte bişey yok şükür. Aman dikkat edin ben maskesiz hastane koridorunda bile yürümemiştim.
Çok büyük geçmiş olsun cnm 10 gün olmussa muhtemelen en kısa zamanda atlatırsın cnm bol bol su iç C vitamini içeren yiyecekler tüket limon, maydanoz gibi kan sulandırıcı yiyecekleri de tüket inş bu saatten sonra daha kolay atlatırsın 🙏

Benim oğlanın hareketleri de tam 38.hafta içerisinde bir iki gün çok azalmıştı hatta yok denilecek kadar dürtüyordum çok zayıf tepki veriyordu bende acile gidecektim ne oluyor diye. Sonra magnezyumlu soda içtim belki kasılmadandir diye karnim cok sertti sonraki gün normale döndü. Bir hafta sonrada doğum yaptım. Azalma artma olurmuş bu haftalarda ama yinede insan tedirgin oluyor illaki

Kızlar bebegim 9günlük bir kaç gündür kakasını yaparken sesler cikiyor ishal gibi hani fork fork 😬anlatabildim mi bilemiyorum vede biraz daha sıvı ama mukus yok.
Endişelenmelimiyim normalmidir bilemiyorum henüz çocuk doktoru işini tam oturtmadim.
Anne sütüne alışma sürecinde de böyle oluyormuş ama benimde bir kaç gündür düzenli anne sütü veriyorum mama çok nadir çünkü sağiyorum hep sütüm anca yeterli diye.
Sizinkilerin diskilamasi nasıl?
Ayni seninki gibi. Icerken başlıyor kaka yapmaya sari sivi arada hafif katı sivi, koca adam fork fork ses çıkarıyor🤭 Normal dedi doktor bana canim

Çok büyük geçmiş olsun cnm 10 gün olmussa muhtemelen en kısa zamanda atlatırsın cnm bol bol su iç C vitamini içeren yiyecekler tüket limon, maydanoz gibi kan sulandırıcı yiyecekleri de tüket inş bu saatten sonra daha kolay atlatırsın 🙏
Çok teşekkürer canım inşallah 🙏🏻 Evet beslenmeme ağırlık vercem zorlada olsa yiyorum

Kız bebeği olan arkadaslar isimlerini ne koydunuz acaba 9 aydır fikir beyan etmeyen eşim bugn annesinin ismini koymak istediğini söyledi ismi meryem önüne uygun ne olur

X