2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar selam..İstanbul'da oturup çalışmaya devam eden arkadaşlar varsa İBB'nin anne kart uygulamasi varmış geçen gün başvurduk 5dakika da çıktı kart 0-4yas arası çocuğu olanlara 4yil boyunca ücretsiz 150 basimlik var içinde yani.
Sadece 15 lira veriyorsun bir vesikalık resim istiyorlar o kadar resmide geri veriyorlar karta basıp.Benim gibi çalışacak olan anneler varsa yol ücreti cebimize kalır en azından.
Başvuruyu da beyaz masa'nin konteynır gibi camekanlı yerleri var ya ordan yapıyorsunuz.
Yaptırmak isteyenler olursa bilginiz olsun hiç beklemeden çıkıyor.

Haklisiniz...dunden beri cok kotuyum zaten...izmirde bir kadin 5gun once dogum yapmisti...2.cocuguydu ve ilk bebegi down sendromluydu....takip ettigim bir doktorun hastasiydi ve daha 5 gun once dogumunu heyecanini paylasmisti...kadinin dun aksam aort anevrizmasi sebebiyle hayatini kaybettigini ogrendim....geride biri 2yasinda digeri 5gunluk bebek kaldi...etkisinden bir turlu cikamiyorum...sonra diyorum taktigimiz seylerden utanmaliyiz...Rabbim once esinin ve cocuklarinin sonra tum sevenlerinin yardimcisi olsun...bi an olsun aklimdan gitmiyor ve elimde olmadan nasip olursa haftaya girecegim sezeryandan korkmaya basladim...gerek bebegimi gerekse kendimi dusunmekten alikoyamiyorum😞😞😞😞
Aynen cnm bak bende kamu da çalışıyorum. İnan bana bunun meslekle ilgisi yok tamamiyle karekterle ilgisi var. Bugun beğenilmeyen eleştirilen o Dr lar karsımıza Dr olarak değil de bi pazarcı olarak çıksaydı da muhtemelen sorun yaşardık, veya Bi taksi şöförüde olsaydı da aynı şeyi yaşardık Haa sistem de eksiklikler olabilir en basit şöyle Bi örnek vereyim. Bizim okul zamanımızda ögretmeminde tokat yemeyen yoktur muhtemelen şimdi sıkıysa bizi vuran Ögretmenler şimdi vursunlar ögrencilerini eskiden normal karşılanan bu şiddete inat hiç ögrencilerine şiddet uygulamayan bir sürü ögrwtmende vardı. ama sistemin vermiş olduğu rahatlığıyla şiddeti uygulayanda
Burda sistem değil işte karakter konuşuyor. Vijdanı olan şiddete başvurmadı olmayanda vurdu. Bu her meslekte geçerli.
Ama tabii ki ihmal varsa onun yeri mahkeme
O yüzden Allahım her alan da her konuda ii insanlara denk getirsin hepimizi 🙏

Haklisiniz...dunden beri cok kotuyum zaten...izmirde bir kadin 5gun once dogum yapmisti...2.cocuguydu ve ilk bebegi down sendromluydu....takip ettigim bir doktorun hastasiydi ve daha 5 gun once dogumunu heyecanini paylasmisti...kadinin dun aksam aort anevrizmasi sebebiyle hayatini kaybettigini ogrendim....geride biri 2yasinda digeri 5gunluk bebek kaldi...etkisinden bir turlu cikamiyorum...sonra diyorum taktigimiz seylerden utanmaliyiz...Rabbim once esinin ve cocuklarinin sonra tum sevenlerinin yardimcisi olsun...bi an olsun aklimdan gitmiyor ve elimde olmadan nasip olursa haftaya girecegim sezeryandan korkmaya basladim...gerek bebegimi gerekse kendimi dusunmekten alikoyamiyorum😞😞😞😞
Allah rahmet eylesin geride kalanlara Allah sabır versin 🙏 olan geride kalan çocuklara olacak malesef 😔

Kızlar merhaba süt konusunda çok sıkıntı çekenimiz var gordugum kadarıyla ben de korktum, bizim geline sordum onun sezeryandan hemen sonra gelmisti sütü ve bebegi sarilik olmadi hic. Bundan içmiş çok tavsiye etti, küp seker gibi suya atiliyormuş. Ben de siparis verecegim, belki size de faydasi olur paylasayim dedim. Yorumlarini okudum da sütü kesilmek üzere olanların bile arttırmış bakalım gorecegiz 😊

Eklentiler

• Screenshot_20210814-142251_Chrome.jpg
    Screenshot_20210814-142251_Chrome.jpg
    72,9 KB · Görüntüleme: 47
Kızlar bebegim 9günlük bir kaç gündür kakasını yaparken sesler cikiyor ishal gibi hani fork fork 😬anlatabildim mi bilemiyorum vede biraz daha sıvı ama mukus yok.
Endişelenmelimiyim normalmidir bilemiyorum henüz çocuk doktoru işini tam oturtmadim.
Anne sütüne alışma sürecinde de böyle oluyormuş ama benimde bir kaç gündür düzenli anne sütü veriyorum mama çok nadir çünkü sağiyorum hep sütüm anca yeterli diye.
Sizinkilerin diskilamasi nasıl?

Ben en sonunda duphalac şurup içtim. Başka hiç birşey işe yaramadı.
Sanirim benim de yapacağım o olacak😂
Kızlar bebegim 9günlük bir kaç gündür kakasını yaparken sesler cikiyor ishal gibi hani fork fork 😬anlatabildim mi bilemiyorum vede biraz daha sıvı ama mukus yok.
Endişelenmelimiyim normalmidir bilemiyorum henüz çocuk doktoru işini tam oturtmadim.
Anne sütüne alışma sürecinde de böyle oluyormuş ama benimde bir kaç gündür düzenli anne sütü veriyorum mama çok nadir çünkü sağiyorum hep sütüm anca yeterli diye.
Bende onu merak ediyordum siyah kakasi bitti sari renkliye dondu ama sulu ve fork fork yapiyor dun geceden beri ayni dedigin sekilde esim hastaneyi arayip sormus getirin demis ama bilemedim ben de normal yaziyoe nette mukusle degilse sayisi 5-6dan fazla değilse diye bilemedim

Kakanin rengi nasil ? Sulu olmasi gayet normal temizleniyor benim kizimda oyle . Yedigine dikat ediyor mu sun ? Ben domates salatalik biber fln hic birsey yemiyorum bebekte ishala yol aciyor diye dikat ediyorum yediklerime

Kızlar doğuma yakın asiri akintisi olan var mıydı aranızda.2 gündür çok geliyor.birde bebek 3 kilo 700 gr olmuş bu kiloya yakın Doğu yapan varmiydi?(normal).çok zor olmaz mı ya?
3400 normal doğum yaptım. 10 gün erken geldi. Sıkıntı olmazsa doğuyor korkma bence zaten çıkan rakamlar tahmini bebeğin kilosu az da olabilir.🥰

Yazmayacaktım aslında ama yazmak istedim, ben bu yaşıma kadar hep devlet hastanesine gittim, 2 kere operasyon geçirdim ,2 aşılama oldum, boyun duzlesmesinden 1 yıla yakın nöral terapi oldum ve öyle hiç ilgisiz umursamaz bir tavırla karşılaşmadım, hemsiresinden doktoruna özenle ilgilendiler, devlet hastanelerinin sıkıntısı çok kalabalık olması, şu an özel hastaneye gitme sebebim devlette randevu bulamam, haa diğer ülkeler gibi kontrolleri ebeler yapsa, gebeler sık sık kontrole çağırılmasa o yoğunluk da olmaz ama bu bile ne kadar önemsediğinin göstergesi, özelde bin türlü testle koyamadiklari teshisleri devletteki doktorlar tek muayene ile koyuyorlar çünkü daha tecrubeliler ama tabiki heryerde olduğu gibi sağlık sektöründe de sorunlu insanlar var, hepsi çok iyi hepsi mükemmel demek de çok saçma olur. Hele ki 42 haftalık olmuş tüp bebegi normal doğsun diye bekleyen bir doktor... o doktorun savunulacak ne durumu olabilir ki, Allah versin cezasını. Kordon dolanmasıni bile fark etmeyen bir doktora ne denir ki nasıl savunuluyor. Böyle bir durumda anneye durum anlatılıp sezaryen seçeneği düşünülmeliydi, devlet illa vajinal doğum yapın demiyor ki devlet politikasıyla bunun ne alakası var. Bizim gelinimizin ablası geçen ay doğum yaptı, önceki doğumu kötü geçtiği için doktordan sezaryen rica etti ve devlet hastanesinde sezaryen doğum yapıldı. Tamamen anne ve doktorun takdirine kalmış bir durum bu. Bunu devlet özel diye de ayirmamak lazım, iyi doktor ve kötü doktor şansı sadece. Bu olay hepimizi çok üzdü ve etkiledi o anneyi düşünemiyorum bile, Allah heryerde iyi insanlarla karşılaştırsın.

Sanirim benim de yapacağım o olacak😂

Bende onu merak ediyordum siyah kakasi bitti sari renkliye dondu ama sulu ve fork fork yapiyor dun geceden beri ayni dedigin sekilde esim hastaneyi arayip sormus getirin demis ama bilemedim ben de normal yaziyoe nette mukusle degilse sayisi 5-6dan fazla değilse diye bilemedim
20 günden sonraki bebeklerde bu durum problemmiş ama şuan anne sütüne alışma süreci olduğu için olabilirmiş internette öyle yazıyor ama bilemedim sayıda fazlalık yokta öyle sesler çıkarması birde karnı ağrıyor gibi yüzünü ekşitiyor sanki ne yapmak lazım bilemedim.Birde d vitamini vermişti damla sağlık ocağı onun yan etkilerinde de var ama.
Kakanin rengi nasil ? Sulu olmasi gayet normal temizleniyor benim kizimda oyle . Yedigine dikat ediyor mu sun ? Ben domates salatalik biber fln hic birsey yemiyorum bebekte ishala yol aciyor diye dikat ediyorum yediklerime
Aslında çok dikkat edemiyorum yoğurt,süt vs tuketmiyorum soğuk yememeye çalışıyorum ama mesela geçenlerde süt yapıyormuş diye ama bulgur tükettim ama bir yandan da gaz yapiyor kahvaltıda yeşil biber,domates vs de yemiştim çok bilgim yok aslında detaylica hangileri gaz yapar diye.
Rengi açık sarı mukus yok ama yaparken fork fork sesler geliyor patlama gibi.

Kızlar gaz damlamız bitti eşim bunu almış bunu kullanan var mı? Nedense diğer kullandığım iyiydi buna da önyargılı yaklaşıyorum
IMG_20210814_154523.jpg

20 günden sonraki bebeklerde bu durum problemmiş ama şuan anne sütüne alışma süreci olduğu için olabilirmiş internette öyle yazıyor ama bilemedim sayıda fazlalık yokta öyle sesler çıkarması birde karnı ağrıyor gibi yüzünü ekşitiyor sanki ne yapmak lazım bilemedim.Birde d vitamini vermişti damla sağlık ocağı onun yan etkilerinde de var ama.

Aslında çok dikkat edemiyorum yoğurt,süt vs tuketmiyorum soğuk yememeye çalışıyorum ama mesela geçenlerde süt yapıyormuş diye ama bulgur tükettim ama bir yandan da gaz yapiyor kahvaltıda yeşil biber,domates vs de yemiştim çok bilgim yok aslında detaylica hangileri gaz yapar diye.
Rengi açık sarı mukus yok ama yaparken fork fork sesler geliyor patlama gibi.
Ses yapmasi iyi gazi cikartiyor sari olmasi da cok normal kiziminda sari kolik icin ilac al gaz cikarsin rahatlasin anason çayi da uyumadan verebilirsin midesine iyi gelir benim kulandigim ilac tr de yok malesef bende ilac veriyorum bol bol gaz cikartiyor kakasini yaparkende gazla beraber yapiyor cocuk rahatliyor gazini cikarmasin cok iyi merak etme

İnş değildir cnm dualarım seninle 🙏
Kızlar covid sonucum pozitif😟 şok oldum hastaneden eve başka bir yere cıkmadım eve kayınvalidem kuzenim geldi onlarda bısey yok. Annem eşimde hiç belirti yok aşılılar gerçi. Doktor yeni değil 10 günlük fln dedi.Antibiyotik tedavisi başladık. Bebişte bişey yok şükür. Aman dikkat edin ben maskesiz hastane koridorunda bile yürümemiştim.

Kızlar covid sonucum pozitif😟 şok oldum hastaneden eve başka bir yere cıkmadım eve kayınvalidem kuzenim geldi onlarda bısey yok. Annem eşimde hiç belirti yok aşılılar gerçi. Doktor yeni değil 10 günlük fln dedi.Antibiyotik tedavisi başladık. Bebişte bişey yok şükür. Aman dikkat edin ben maskesiz hastane koridorunda bile yürümemiştim.
Gecmis olsun en korktuğum şey 🤦🏼‍♀️ bugune kadar kendimi kolladım aşı olmadım diye hic bir yere cikmadim, hastaneden covid kaparsam bir de bebeğe bulastirirsam diye ödüm kopuyor 😬 aşı olmuş muydun peki hamileyken ? Insallah hasar kalmadan atlatirsin bebege de bulasmamistir 🙏🏻 gerçi onun da hafif atesi oldugunu yazmissin bi ara umarim ondan degildir

Gecmis olsun en korktuğum şey 🤦🏼‍♀️ bugune kadar kendimi kolladım aşı olmadım diye hic bir yere cikmadim, hastaneden covid kaparsam bir de bebeğe bulastirirsam diye ödüm kopuyor 😬 aşı olmuş muydun peki hamileyken ? Insallah hasar kalmadan atlatirsin bebege de bulasmamistir 🙏🏻 gerçi onun da hafif atesi oldugunu yazmissin bi ara umarim ondan degildir
Teşekkürler canım, ya sorma benimde en korktuğumdu aşı yaptırmadım doğumu bekledim. Maskesiz asla adım atmam hastaneden bulaştı sanırım doğum sonrası, çünkü doğuma girmeden test verdim. Bebeğin doktorunu aradım ateşini takip et korkma bısey olmaz dedi.Çok şükür iyi şuan bi sorun yok. İnşallah böylelikle atlatırız.

Normal canım benımde öyle bebegin sıyah bıttımı anne sütü alan bebegin dıskısı öyle oluyor,, ıshal seklınde sarı

Ah kuzum ya gecmis olsun 10gunlukse artik gecme asamasinda demekki kolay atlatmıssin hemen toparlarsin da gecer inşallah. Hastane odasinda hep maskesiz durduk dogal olarak ama gelen hemşireler doktor falan hep maskeliydi oda disarisinda hep maske taktik inşallah kapmadan geçiririz önümüzdeki günleri de bir an önce aşı olmak istiyorum ben de ptsi kontrolüm var yarin da bebisin kontrolü soracağım iki doktora da ne zaman vurulabilirim diye. Rabbim şifacin olsun bebisini de uzak etsin canim

X