2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben araştırma devlette doğum yapmıştım, oğlum için orada şimdilik devam ediyoruz çok iyi bir çocuk doktoruna denk geldik, sarılık takibini de orada yaptılar iki defa kontrole gittik çok şükür yükselmeden geçmiş. Pazartesi üçüncü kez kontrole gideceğiz, ayrıntılı herseyini kontrol ediyorlar👍
Merhabalar devlette sarılık kontrolü kan tahlili ile mi yapılıyor bilirubin değerine mi baktılar ben özelde yaptırdım bi cihaz var derisine tutup bakılıyor eşim güvenilir bulmadı haftaya randevumuz var da duruma göre kan mı aldırsak diyorum

Vallahi saglik calisani yakini oldugu icin burada sacma salak savunma yapanlar varsa Allah onlari devlet hastanesindeki kotu muameleyle sinasin ne diyeyim. Aptal bir yaklasim acikcasi. Hastaya kotu muamele yapani yakini degil tillahi gelse elimden kurtaramaz. Bedelini odetirim cezai olarak. Ekmegiyle oynamisim cart curt umrumda degil. Ekmegini dusunen adam gibi calisir.
Size asssla cevap vermeyeceğim artık bu son, diğer yazdığınız kişiye de çünkü sizlerin seviyesi anca şiddete vs yönelik ben sizin gibilere laf anlatamam bunu da düşünce özgürlüğü demişsiniz bir avukat olarak söylüyorum o düşünce özgürlüğü kapsamına girmiyor Allah sizi sağlıkçının eline düşürmesin inşallah kötğ kalpleriniz ve kötü dilleriniz ile hiç muhtaç olmayın inşallah🙏🏻

Vallahi saglik calisani yakini oldugu icin burada sacma salak savunma yapanlar varsa Allah onlari devlet hastanesindeki kotu muameleyle sinasin ne diyeyim. Aptal bir yaklasim acikcasi. Hastaya kotu muamele yapani yakini degil tillahi gelse elimden kurtaramaz. Bedelini odetirim cezai olarak. Ekmegiyle oynamisim cart curt umrumda degil. Ekmegini dusunen adam gibi calisir.
Sizin ettiğiniz dua vs benim ettiğim dua bile seviyenizi ortaya koyuyor cidden gerçek hayatta muhatap bile almayacağım bir insanım beni mentionlamasını daha fazla ciddiye alıp okuyamam 🙏🏻Esenlikler diliyorum içinize kin nefret öfke ile ne kadar başarabilirseniz 🙏🏻

Size asssla cevap vermeyeceğim artık bu son, diğer yazdığınız kişiye de çünkü sizlerin seviyesi anca şiddete vs yönelik ben sizin gibilere laf anlatamam bunu da düşünce özgürlüğü demişsiniz bir avukat olarak söylüyorum o düşünce özgürlüğü kapsamına girmiyor Allah sizi sağlıkçının eline düşürmesin inşallah kötğ kalpleriniz ve kötü dilleriniz ile hiç muhtaç olmayın inşallah🙏🏻
Sen zaten mumkunse bu konularla ilgili hic cevap yazma! Burada neyin reklamini yapip ınsanlari neden pasifize etmeye calisiyorsun anlayamadik. Siddeti savunan falan da yok be! Bir sey tutturmussun siddet vs. Kim diyor git dov diye. Insanlari zan altinda birakmaya calisma bakim! Fazla oldun sen! Kimsin nesin be! Bizi dusurmesin anladik da Allah da senin saglikcinin eline dusursun insallah! Hasta misiniz nesiniz ya! Arkadaslar kotu muamele gordugunuz an bana yazin. Saglik bakanligi ile irtibatta olacagim. Yemin ettim. Ozellikle boyle saglikci kocisini didisini koruyanlar yuzunden. Yarasi var heralde..

Sizin ettiğiniz dua vs benim ettiğim dua bile seviyenizi ortaya koyuyor cidden gerçek hayatta muhatap bile almayacağım bir insanım beni mentionlamasını daha fazla ciddiye alıp okuyamam 🙏🏻Esenlikler diliyorum içinize kin nefret öfke ile ne kadar başarabilirseniz 🙏🏻
Burda insanlarin damarina basip basip sonra da masum maskesini takip senin ettigin beddua benim ettigim dua bidi bidisina da girme! Yettin artik. Insanlar hassas bir donemde ve kac gundur burada inadina damarina basiyorsun insanlarin. Hadi bakim...!!!!!

Kızlar biberon temizliğini nasıl yapıyorsunuz? Her kullanımdan sonra kaynatıyor musunuz? Emzik temizleme deterjanı aldım her seferinde onunla yıkıyorum normal musluk suyu ile. Arada bir de kaynamış suda bekletiyorum. Ama günde 6-7 kere mama verince her seferinde kaynatmak zor oluyor. Deterjan ile yıkamak yeter mi?

Canim emzik deterjaniyla biberon fircasiyla yıkayip duruluyorum(musluk suyuyla) sonrasindada kaynatilmis sogutulmus suyla çalkaliyorum. ben kizim icin ayri su ısitici aldim(çelik) . Devamlı kaynatilmis sogutulmus suyum oluyor. Günde 1 seferde yıkadiktan sonra kaynatilmis su koyup bekletiyorum

Cevap verdiginiz diger kisi dediniz diye cevap verme gereksinimini duydum...avukat oldugunuzu belirtmissiniz...ben de avukatim ve siddete zaten insan olarak karsiyim ki bu isin esprisi zaten... Burda dusuncemizi de belirtmekten cok, var olan ve sistematik olarak devam eden ,hastaya kotu muameleyi konusuyoruz...sizin duruma denk gelip gelmediginiz de burdaki kimseyi iilgilendirmiyor ...birileri haksizliga ugramissa,cani yanmissa ,siz direk savunmaya gecmeniz sacma .....oncelikle avukatsaniz zaten bu olaya nesnel yaklasabilmeniz de lazim ...kimsenin aldigi parada gozumuz yok,mevkide gozumuz yok,isini hakkiyla yapan hekimler ve diger saglik calisanlari bizim basimizin tacidir...burdaki sinirlendigimiz konu sorumsuz bir sekilde calisanlar....ama sizin israrla bu konuda hassas davranip bir anne olarak karsinizdakilere kotu kalpli olmakla,siddet yanlisi olmakla suclamaniz hedef gostermeniz,olayi provake etmeniz cok cirkin....kaldi ki bu sadece saglik calisani icin de gecerli degil....devlet memuru adi altinda calisan her calisan icin gecerli....burda hepimiz anne/anne adayiyiz ve dhaa cok hastanelerle hasir nesir oldugumuz bir donemde oldugumuz icin saglik calisanindan ornekler verdik...ve evet bir avukat olarak soyluyorum illa fiziksel degil,psikolojik siddet goren herkes hakkini savunabilmeli...kotu muamele sineye cekilmemeli...tutanak tutup gerekli mercilerde hak aranabilmeli ki herkes insan olsun once..calistiklari yere ,mevkiye saygilari olsun...yemek yedikleri kaba tukurmemeyi ogrenmeliler....

Cevap verdiginiz diger kisi dediniz diye cevap verme gereksinimini duydum...avukat oldugunuzu belirtmissiniz...ben de avukatim ve siddete zaten insan olarak karsiyim ki bu isin esprisi zaten... Burda dusuncemizi de belirtmekten cok, var olan ve sistematik olarak devam eden ,hastaya kotu muameleyi konusuyoruz...sizin duruma denk gelip gelmediginiz de burdaki kimseyi iilgilendirmiyor ...birileri haksizliga ugramissa,cani yanmissa ,siz direk savunmaya gecmeniz sacma .....oncelikle avukatsaniz zaten bu olaya nesnel yaklasabilmeniz de lazim ...kimsenin aldigi parada gozumuz yok,mevkide gozumuz yok,isini hakkiyla yapan hekimler ve diger saglik calisanlari bizim basimizin tacidir...burdaki sinirlendigimiz konu sorumsuz bir sekilde calisanlar....ama sizin israrla bu konuda hassas davranip bir anne olarak karsinizdakilere kotu kalpli olmakla,siddet yanlisi olmakla suclamaniz hedef gostermeniz,olayi provake etmeniz cok cirkin....kaldi ki bu sadece saglik calisani icin de gecerli degil....devlet memuru adi altinda calisan her calisan icin gecerli....burda hepimiz anne/anne adayiyiz ve dhaa cok hastanelerle hasir nesir oldugumuz bir donemde oldugumuz icin saglik calisanindan ornekler verdik...ve evet bir avukat olarak soyluyorum illa fiziksel degil,psikolojik siddet goren herkes hakkini savunabilmeli...kotu muamele sineye cekilmemeli...tutanak tutup gerekli mercilerde hak aranabilmeli ki herkes insan olsun once..calistiklari yere ,mevkiye saygilari olsun...yemek yedikleri kaba tukurmemeyi ogrenmeliler....
Ben tek saglık calısanları için demıyorum ışini layıkıyla yapmayan bütün insanlar için dıyorum burda hepımız hamıleyız ve saglık calısanlarıyla hep ırtıbattayız,,, cocuk yapıp cocuga hayatı zından eden anneler babalar var ne işkenceler eden tecavuz eden anne babalar var,baba tanıyorum igrenerek cocugun yuzune bakıyor kız dıe okutmuyor ne yanı ben anneyim dıe eşim baba die kalkıp bunlarımı savunayım,,, cocuga okulu zehir eden ögretmenler tanıdım bızzat küçükken bende yasadım sırf aılemdede öğretmen var dıe kalkıp bırı bır ögretmenle kötü anısını paylasınca dırek savunmayamı geceyim,,, zor degıl sadece empati kursa herkes bukadar uzamaz kadın dıyorkı saglık calısanındsn şiddet gördüm ötesi varmı bugun daha neler var tabi anlayana,,,,,,,

merhaba arkadaşlar, 12 ağustos perşembw günü normal doğum için gitmiştim acil sezaryenle kızımı kucağıma aldım. hem normal doğum süreci hem sezaryen mahvetti beni. çok kötü şeyler yaşadım ama burada anlatıp kimseyi etkilemek istemiyorum. kızımda bende şimdi çok iyiyiz, Allahın izniyle bugün taburcu olurum inş. bebişimde emiyor ama süt kanalları daha yeni yeni aktifleşiyormuş. süt konusunda tecrübeli önerisi olan biri var mı sezaryen sonrası? çünkü çok güzel çekiyor kızım göğüslerimi mama vermek istemiyorum.

Burda insanlarin damarina basip basip sonra da masum maskesini takip senin ettigin beddua benim ettigim dua bidi bidisina da girme! Yettin artik. Insanlar hassas bir donemde ve kac gundur burada inadina damarina basiyorsun insanlarin. Hadi bakim...!!!!!
Canım benim nolur sakin ol sinir sistemin için endişe etmeye başladım güzelim.

Sen zaten mumkunse bu konularla ilgili hic cevap yazma! Burada neyin reklamini yapip ınsanlari neden pasifize etmeye calisiyorsun anlayamadik. Siddeti savunan falan da yok be! Bir sey tutturmussun siddet vs. Kim diyor git dov diye. Insanlari zan altinda birakmaya calisma bakim! Fazla oldun sen! Kimsin nesin be! Bizi dusurmesin anladik da Allah da senin saglikcinin eline dusursun insallah! Hasta misiniz nesiniz ya! Arkadaslar kotu muamele gordugunuz an bana yazin. Saglik bakanligi ile irtibatta olacagim. Yemin ettim. Ozellikle boyle saglikci kocisini didisini koruyanlar yuzunden. Yarasi var heralde..
Seviyeniz mahalle karısından hallice. Arkadaşlr diyerek korumaya geçmişsiniz sanki burdakilere bir zarar vermişim gibi. Ben seviyemi assla bozmam sizin gibi konuşamam hamurumda yok. Lütfen benimle konuşmayın siz çok utanıyorum sizinle yazışmaktan.

Kizlar antibiyotik kullanan var mi?
Yan etkilerini hissediyor musunuz?
Basim cok agriyor bilinc bulanikligi bas donmesi yaşıyorum.. ilactan dolayi mi bilmiyorum.. benim gibi olan var mi
Evet hamileliğimin yarısı enfeksiyondan çeşit çeşit antibiyotikle geçti şimdide kullanıyorum ama 200 mg geçmiyor bahsettiğiniz rahatsızlık ciddi yan etki belirtileri doktorunuzla konuşun değiştirsin 🙋🏼‍♀️

Avukat olmanıza çok şaşırdım geçen burda şiddet uygulamaktan bahsedip buna düşünce özgürlüğü demiştiniz bunun düşünce özgürlüğü olmadığını bilmeniz gerekiyor bence mesleki açıdan. Şiddet söz konusuysa işin esprisi diyip geçilmiyor maalesef ülkemizin sorunu bu. Ben burda bi şeyleri provake etmiyorum doktor hatası hastane hatası her şey olabilir ki olayı hiçbirimiz tam bilmiyoruz arkadaşımız gider başvurur doktorun hatası ortaya çıkar. Ben zaten doktorun hatası yok demedim beni etiketleyenler hemen doktor hatası diyip geçti. Az biraz bu malpraktis davalarını biliyorsanız aşinasınızdır halka göre her şey doktor hatası ancak dava açılıp bilirkişi raporu alındığında o hiç öyle olmayabiliyor. Bu olayda sanki hepimiz doğumhanedeymişiz gibi davranmayalım ha doktor hatası da çok tabi mümkün nitekim 42. Haftayı beklemek de çok tehlikeli bu öngörülebilirdi. Ben bizim vergilerimizle bilmem ne yazılana cevap verdim yetti artık cidden bide beni etiketlemişti biri. Arkadaşımızın yaşadığı üzücü olaya kahroldum burada 9 ay birlikte konuştuk ve ismen aşina olduğum birinin başına gelmesi aşırı üzdü beni. Hiç beklemiyordum. Arkadaşımız inşallah gerekli yerlere başvurur ne hatası olduğu ortaya çıkar.

Canım artık dayanamadım oğlusun karnının ağrısına biogaia aldım. İnşallah şifa olur. İlk oğlumda da kullanmıştım, memnun kaldığımı hatırlıyorum.
İlk 1 ayı geçti mi bebeğiniz benimki de çok ağlıyor tamany kimyonlu krem aldım damlalar yasak diye.. biogaia ve nurse harweys şurup alıcam ben de 1. Ayını doldurur doldurmaz

İlk 1 ayı geçti mi bebeğiniz benimki de çok ağlıyor tamany kimyonlu krem aldım damlalar yasak diye.. biogaia ve nurse harweys şurup alıcam ben de 1. Ayını doldurur doldurmaz
B burcecagri pahalı bir krem bu arada boyuna göre ama artık dayanamıyordum en azından işe yarasın diye kullanıyorum daha iyi geçiyor gecelerimiz

Eklentiler

• E4255E0C-F33F-4792-97C7-F79B8FC6A488.png
    E4255E0C-F33F-4792-97C7-F79B8FC6A488.png
    216,9 KB · Görüntüleme: 33
Avukat olmanıza çok şaşırdım geçen burda şiddet uygulamaktan bahsedip buna düşünce özgürlüğü demiştiniz bunun düşünce özgürlüğü olmadığını bilmeniz gerekiyor bence mesleki açıdan. Şiddet söz konusuysa işin esprisi diyip geçilmiyor maalesef ülkemizin sorunu bu. Ben burda bi şeyleri provake etmiyorum doktor hatası hastane hatası her şey olabilir ki olayı hiçbirimiz tam bilmiyoruz arkadaşımız gider başvurur doktorun hatası ortaya çıkar. Ben zaten doktorun hatası yok demedim beni etiketleyenler hemen doktor hatası diyip geçti. Az biraz bu malpraktis davalarını biliyorsanız aşinasınızdır halka göre her şey doktor hatası ancak dava açılıp bilirkişi raporu alındığında o hiç öyle olmayabiliyor. Bu olayda sanki hepimiz doğumhanedeymişiz gibi davranmayalım ha doktor hatası da çok tabi mümkün nitekim 42. Haftayı beklemek de çok tehlikeli bu öngörülebilirdi. Ben bizim vergilerimizle bilmem ne yazılana cevap verdim yetti artık cidden bide beni etiketlemişti biri. Arkadaşımızın yaşadığı üzücü olaya kahroldum burada 9 ay birlikte konuştuk ve ismen aşina olduğum birinin başına gelmesi aşırı üzdü beni. Hiç beklemiyordum. Arkadaşımız inşallah gerekli yerlere başvurur ne hatası olduğu ortaya çıkar.
Avukat olmama sasirmayin gecen burda siddet uygulamaktan bahsederken eger devamindaki yazismalarimi okusaydiniz ne demek istedigimi anlardiniz...bazen birine sinir olursunuz ve icinizde bi tane gecirmek istersiniz agzina kafasina deyip olayi da acikca belirtmistim bunu bir avukat olarak degil bir insan olarak ,hormonlari tavan yapmis bir anne adayi olarak soylemistim ....hangi meslekte olursak olalim oncelikle hepimiz insaniz....arkadasa kotu davranilmisti ve ben de demistim ki ah ben olacaktim sacini basini yolardim...hani ben olsam da yine kimsenin sacini basini yolamazdim zira adamdan bi posta dayak yiyen ben olurdum..hamile halimle bir doktora saldirmak siddet uygulamak zaten hayatin olagan akisina aykiri...ben ki ayakta durabilsem kendi yemegimi yaparim,temizligimi yaparim bu surecte.... .akil var mantik var en nihayetinde kimseye saldirmazdim tabiki ama hastaneyi ayaga kaldirirdim gordugum muamele karsisinda ilgili mercilere kesinlikle cikardim...bunu dile getirmek istemistim ama ertesi gun baktim sikayet edilmisim,siteye giremiyorum...resmen cocuk gibi ....halka gelince herkes her doktora suc atmiyor ki konusmanin en basindan beri isini layikiyla yapmayan saglik personeli diye bahsediliyor...bu konusmalarin goz ardi edilip birini direk kotu kalpli insan olarak yaftalamak bence asil siddettir...burda gebeliign basindan beri birlikteyiz birbirimize yeri geldi en iyi destekci,duaci olduk....sorunlarimizi konustuk,mutluluklarimizi paylastik...gayri ihtiyari bu mesakatli surecte karsilastigimiz kotu muameleler uzerine dertlestik ve bu forumun amaci da bu zaten...kimse kimsenin bir kelimesine bir tabirine bir duygu durum degisikligine olumsuz anlamda katki saglamamali yani muhalefete gerek yok..katilmadiginiz bir dusunce oldugunda cevap vermek zorunda degilsiniz ki...250-300kisiye yakin bu forumu takip eden var ve herkes ayni seyi dusunup ayni kelimeleri kullanmak zorunda degil...bunu bi asmak lazim oncelikle....birinin dusuncesini elestirmeden once sizinle ayni seyi dusunmek ,ayni tabirleri kullanmak zorunda olmadiigini bilmek,o olgunlukta olmak lazim bence.....

X