2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
bizimki öz oglunu hayattan tiksindirdi.
artık annelikte eskisi gibi kutsal sayılmasın. herkesinki aynı degil.
cennet anaların ayagının altında derler her annenin degil maalesef

Eşim de bu durumdan hiç hoşnut değil sinir oluyor onlar gezdikçe ama tipik bir erkek gibi bi şey diyemiyor. Umarım bir iki gündür ban söz verdi yoksa diyorum ya delirebilirim evet sakinleşip cuma gününü düşünmem gerek sağlıkla alalım kucaklarımıza bu da geçecek ama geçerken çok düşmanlık biriktirecek gibi

bizimki öz oglunu hayattan tiksindirdi.
artık annelikte eskisi gibi kutsal sayılmasın. herkesinki aynı degil.
cennet anaların ayagının altında derler her annenin degil maalesef
Katılıyorum canım her anne anne değil senin en azından eşin anlamış benim eşim de çok rahatsız tavırlardan bakalım neler olacak benimki de belki zamanla bu kıvama gelir anlar

Canım benim çok sağ ol kaydettim hemen yarın başlayacağım inşallah işe yarar

Bu insanlar niye kendileri yaşamamışçasına rahatlar bu kadar yahu

Yaaa Ne diyecegimi bilmiyorum artık. Sadece kayınvalideler yapmıyor tabi ozellikle yuklenmek istemiyorum ama genelde onlar göze batıyor en çok. Tabi ek gıdaya başlatalım doğar doğmaz mahrum kalmasinlar bu güzel lezzetlerden Yahu su bile verilmemesi gerekiyor ben simdiden bunu kayinvalideme nasil anlaticam onu dusunuyorum.

Kızlar bu büyüklerin gelmesi muhabbetine ben oğlumda lohusa depresyonuna girdim o zaman kv ve annem mi birbirlerini çekemediler bilmiyorum annemin gelip kv böyle böyle diyo gibi tek bir cümlesi beni hasta etmişti zaten depresyondan annemi istiyorum diye ağladm diye kv küsüp evine dönmüştü o kadar saçma ki şimdi düşündükçe onlarn yaptığı benm kafama takmam anneme dedm kimse hakkında bana birsey demeyin kv ye annem hastanede yanımda kalacak 1 yada 2 gün gel evde oğlumun yanında kalıver dedim o da köyde işi gücü var pek hevesli değil bu sefer acil doğum olursa yetişemezsem se annen orda gözüm arkada değik felan dedi Allahım bu sefer hiç birseyi kafaya takmamayı düşünüyorum sizde öyle yapın gelen gelsin birde giderler muhatap olmayın o günleri saçma sapan seyleri düşünerek geçirdiğime çok pişmanım ama elde olan birsey de değildi 40 gün depresyondaydm ben allahım yaşatmasın bi daha

Benim kayınvalidem hamileliğin başından beri tembihliyor beni. Her emzirmeden sonra su verecekmişim. Bebeğin içi kururmuş susuzluktan süt yapıcı çaylardan içmeyecekmişim içinde ne var belli değilmiş. Malt içecekler aşırı şekerliymiş bebeğe dokunurmuş. Kıyafetlerini ütülemeye gerek yokmuş penyesi zaten inceymiş yanarmış hepsi filan
He He tamam deyip geçiyorum her dediğinde

Son düzenleme:
Yanında rahat olacağınız kişinin olması en makbul olanı tatlım, bebek görme bahanesiyle eve gelip çadır kurmaya kalkışanlara lafım. Hadi tamam hamileyken destek oldular bu yinede lohusaliyken cümbür cemaat gelip eve yerleşmelerini haklı göstermez. Olmaz ayıptır yahu. Kadınız biz türlü rahatlığa konfor alanına ihtiyacımız olacak o sürede, hadi erkekleri geçtim kadınlar nasıl bu kadar düşüncesiz olabilirler. Aklım almadı okuduklarımı
Tatil hepimiz hakettik kasım ayından bu yana her birimiz nelerden geçti neler yaşadık çok hakettik ya hepimiz Tüm anneler ve yavruları bunları konuşmamız gerekirken doğuma rahat duygularla girmemiz gerekirken şimdiden strese girdi herkes üçüncü düşüncesiz şahıslar yüzünden

Allah kolaylık versin bacım. Prensesler gibiydi heralde senin kv baba evinde. Bişey yapmayacaksa kalabalık yapmasın öf bana bile geldiler

Canım benim şu dönemde kendinden başkasını düşünme ben kızımın doğumunda annemleri kayınvalidemleri kardeşimi vs çağırdım hevesli hevesli ama hiç hayal ettiğim gibi olmadı annemin yemek yanına yaptığı mezeye bakıp amaaaan bu kime yetecek demişti kv yardım etmek yerine babam evimi süpürürken balkonda oturup sokağı izlemişti hele hele kocamın 2 günlük halimde bile bana sebepsiz tavırlı ayarlı olmasını hiiiiç unutamıyorum altın kocam gitti ana kuzusu damat geldi birden o ara ama noldu şimdi maymun gözünü açtı bir kere yerler onu daha bir saat önce annesini susturdu işine karışma kızın konuşup durma daraldı şimdi ters ters konuşacak diye kayınvalideme geldim doğuma annemleri de buraya çağırdım onlar yanımdayken görümce kayınbirader falan yatıya gelemez zaten öptürmem maskeyle yaklaşın dedim bir ağlamama bakar eşim dağıtır ortalığı aman eşim alınacak aman görümcem alınacak hiç zerre umrumda değil diğer lohusalığım zehir oldu bu kez izin vermem!!! Uzun oldu biraz ama sinirim bozuluyor o zamanlar aklıma geldikçe!!! Kendinizi ezdirmeyin çektiğinizde kalıyorsunuz anca

Diyorumda iste bugün trip attim bütün gün valla. Neyse hayirlisi bakalim dedigin gibi. Gelmezse günü gecerse suni yaoacaklar srtik.

Bir de her emzirmeden sonra haa bunu ogrendigim iyi oldu yalnız seninkinin malt iceceginden süt çaylarindan haberi de var yanmişsin, benimki bilmez, dur bakalım neler yaşayacagız, allah yardimcimiz olsun.

Bir de her emzirmeden sonra haa bunu ogrendigim iyi oldu yalnız seninkinin malt iceceginden süt çaylarindan haberi de var yanmişsin, benimki bilmez, dur bakalım neler yaşayacagız, allah yardimcimiz olsun.

Arkadaşlar bana bir bitkisel takviye önerdi hastanedeki hemşire hanımlar, sezeryan sonrası sütü 2 güne değil akşamına getiriyor dediler. Gerçekten de kullandım ve damla damla gelmeye başladı.

Yani boyle bir donemde gercekten Rabbim yardimciniz olsun...ben en basta esimle konustum sadece isime yarayanlar gelir kalir gerisini istemem dedim..tamam dedi taa ki gecen ay kv ve gorumcem de gelmek isteyene kadar...simdi ikisini de cok iyi tanirim ben birsey istemeden kendiliginden kalkip bi yemek yapmazlar veya bi supurge tutmazlar....esimle kavga ettim hemen actim musluklarionlar gelirse ben otele gider 40ligim bitince alirsin beni ve bebegimi dedim...cunku lohusa kafasiyla gercekten kirici olacagima inaniyorum...esim de beni tanidigi icin yani gercekten yapacagimi bildiginden en sonunda pes etti ve annesine ile kizkardesine gelmeyin havalar sicak tek klimamiz var esim rahat edemez dedirttim.. yanima sadece yegenimi aldim ..o da sagolsun her isi yapiyor zaten hem de ben daha tek kelime demeden bir kisi yetiyor bence...gerisi gereksiz stres ve Kalabalik

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…