2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Yurtdisinda yasiyoruz ikimizinde ailesi trde, cok sükür dogumdan sonrada hep tektim evde tek yardimcim esimdi,,, yani sonucda herkes kebdinede bebeginede bakabilir,,, hele bu koronada hic istemem kimseyi yanimda
Ah ah keşke istemeyince gelmeseler.. İstememe hakkım olduğunu düşünmeme bile izin vermiyor kimse.

Kızlarr selam bugün kontrolümüz vardı 36+2 bebişim 2600gr mış doktor normal kgsi dedi ama bana az gibi geldi bebeğe kilo aldırmak için neler tüketebilirim ?
Selam, bende dün 36+3 de muayeneye gittim Dr um izinde olduğu için başka Dr a gittim 2 haftada 150 Gr almış sadece 2600 Gr olmus şok oldum. Ölçü kağıdında AC 2 hafta geri görünüyor moralim bozuldu boyu uzamış 50 cm e yakın ama karın çevresi küçük, Dr normal falan da demedi suyum da biraz azalmış kilodan çok su daha önemli bol su iç dedi sadece. korkuyorum gelişme geriliği olacak diye ondan önceki 2 hafta 650 Gr almıştı. Et balık protein mercimek yumurta bı de sık yemek lazım sanırım benim bu ara iştahım gitti ondan mı oldu bilmiyorum

Bizimkiler ayyynıymış e madem niye geliyorsun diye sormak istiyor insan di mi Yolunu çok güzel yapmış seninki de umarım çok kalmazlar canım faydan yoksa yenidoğan bebek her türlüenfeksiyona açıklar niye kalabalık oluşturuyorsunGörümceme demiştim yani hadi onlar babaanne dede görümceme dedim ki bir iki aylıktan sonra gel abla sen hem sosyal gülümsemesi başlar daha tatlı olur dedim okul başlamadan gelecem dedi hani ne diyebiliriz ki gelme o zaman gelmen şart mı biz gelince görürsün anlamıyorum ne acelesi var bebek görmenin bu kadar Ben kendimi geçtim eğer bebeğim bi enfeksiyon kapsın antibiyotik kullanmak zorunda kalsın eşim de dahil herkesi tararım

Sıkma canını benim geçenki kontrolümde bir haftada 500gr almış görünüyordu bu hafta kontrolde 50gr almış gibi ölçüldü ama doktor biz haftalık kontrollerde kilo kıyaslaması yapamayız doğru sonuç vermez haftasıyla uyumlu olmasına suyuna hareket ve kalp ritmine bakarız kiloyu kafaya takma dedi bu hafta ben de hiç dikkat edemedim ne süt ne yumurta ne muz sadece bulduğumu yedim canım istemiyor diye de az az yedim sıcak olunca havalar

Yok nişan falan gelmedi canım. Çatı muayenesinde fark edildi.. 9. Katta oturuyoruz geçen hafta asansör bozuldu diye 2 defa 9 kat merdiven çıkmak zorunda kalmıştım onun etkisi vardır diye düşünüyorum.
ah bu merdiven cıkma işi ne kadar etkili acaba
bizim ev 4 ncü kat toplam 50 basamak gibi basamak var. asansör yok.
sadece doktor kontrolü için cıkıyorum artık evden
ama işte 3-4 güne bir inip cıkmam gerekiyor.
dün kontrolüm vardı rahim agzı uzunlıgu falan normaldi . acıklık için muayne etmedi doktor.
beni de şu merdiven inip cıkma olayı zorluyo. sezeryan istiyorum vaktinden önce gelmesin diye inmiyorum dışarı

Aynen hiç takılma buna, ben son 1 aydır ne kilo ne boy öğrendim. En son ki kontrolüm de hocam kilo boy vs demediniz dediğim de bana da artık onlarla işimiz yok bundan sonra önemli olan ölçümler, su ve plasentanın durumu doğuma yaklaştıkça bunlar daha önemli daha farkli parametreler önemli olur demişti. Gelişim geriliği vs olsaydı ki bu saatten sonra sanmıyorum çok önceki haftalarda belli ederdi kendini içini rahat tut.Yeme konusunda bende saldım iştahım hiç kalmadı ne bulursam öyle gecistiriyorum yinede yoğurt, süt, meyva, iki güne bir yumurta, tabiki bol su devam ediyorum

Biz de bugün kontrolden geldik, 35 haftalık 2700gr 49cm olmuşuz, doktordan sezaryen için gün istedim 22 ağustostan sonra alırız ameliyata dedi, ben daha erken bekliyordum 16-17 ağustos gibi, yıkıldım resmen, bu sıcaklarda 5-6 gün bile çok uzun geliyor, bir de artık özlem var biran önce kavuşmak istiyorum. Ama doktor 39 haftaligi görmekte kararlı, hayirlisi bakalım.

ayrıca kilo olayına hiiç takılmayın. ben hem özelde hem deblette kontrole gidiyorum.
bayram öncesi devlette 2600 ölçüldü.
daha dün 19 gün olmasına ragmen 2700 küsür ölçüldü.
ki ben bayramda annemin yanındaydım . güzel beslendim. 3 haftada kendim de 1 kilo almışım. ki benim kilolar genelde bebege gidiyo

demem o ki cocugun duruşu ultrason aleti doktorun milimlik ölçümü herseyi etkiliyo.
bana doktor dedi cok iri bi bebek olmaz 3200 3400 gibi olur dedi.
önemli olan saglıklı olması ben zaten minyon biriyim eşimde aşırı yapılı degil. ben bu kilolara bile mutlu oluyorum.

hatta kontrollde dedim rahim agzım kısalmışmı diye .surda 10 gün sonra alıcaz bebegi kısalsa ne olacak bu saatten sonra dedi doktor :):)

ben sezeryan tarihi öncesi dogmasından korktugum için öyle dedim dedim. bundan sonra bişi olmaz gibi bişi dedi

hala gerçek bi premses kendisi şu an şöyle sakinleşiyorum “ AZ KALACAKLAR AZ KALACAKLAR
ya ztn gerekirse az kalsın diye huzursuzlık yapıca bunlara.
ama ztn o yapıda insan olsan zaten kendi gelmek istemez.
anlamıyorım ya oglan annelerinin bi tarafını yırtmasını.
her yerimizden kan akıcak. vücuttan ter.
ztn bilmiyoruz ilk gebelik bş rahat bıraksalar. öfff
yemin ederim bizde oglan annesi olacagız bizim zamanımıza dügün dogum kalmaz diyorum anneme.
ona bile diyo yaaa olur mu adetlerimiz örf geleneklerimiz var
gelenegimize başlıcam diyorum

sezeryan tarihin belli oldu mu canm? benim de yarın belli olacak büyük ihtimal
Hayır cuma kontrolüm var. Son tahliller yapılacak. Gün verir mi bilmiyorum. Hastane değiştirecek olmasa söylerdi şimdiye haftaya cuma da doğuma gel diyecek diye doğuyor içime ama bakalım 38+0 oluyorum o zamana da. Erken mi sence

Benim annem yapar işte düşün ki millet oturuyor boş boş kim yapacak benim için kalkıp yapar ama onlara sofra kurmasını vs istemiyorum umarım düşündüğüm kadar korkunç geçmez Çünkü gerçekten kv min tavrını düşündükçe sinir oluyorum Ben eşimle tartıştım bu konuda hak veriyor bana ama işte herkes gelip beni rahatsız ederse çocuğum enfeksiyon kaparsa bana hak verse ne vermese ne.. Siz de çok tartışmayın akışa bırakın.. ben eşimde şeye güveniyorum ne kendi ailesi ne başkası çok rahat edemez yalnız kalmayı ailecek kalmamızı isteyebilir suratımızı asalım deliye lohusa sinirine yatalım belki seninkiler çok gelmez benimkiler de az kalır keşke sadece ben ve eşim olsaydık diyorum ben de … Allah yardımcımız olsun

Canım benimkiler istanbula giderken bir geceliğine bize uğradılar ankaraya. Doğum tarihime tam bir hafta vardı.(geçen hafta) Ben yemek hazırladım zaten yoldan geliyolar yani ama sofra kurmaya yardım edilmez mi ya da kaldırmaya bulaşığa çaya kahveye? Doğumuma bir hafta var herkes oturdu görümcem yine boş tabakları bana taşıdı ben yemek koydum en azından bu yapıldı Kimse demiyor kızım gel otur sen haftaya doğum yapacaksın. Millet koltukta oturuyor ben sandalyede demiyolar ki gel burda sen otur sanki onlar hamile. Ya daha neler neler. Kvalidem kendi evinde iş yaptırmaya çalışırdı bunu gördüğüm çok iyi oldu. Kimse benim evimde yapmasın iş ben de gittiğimde aynı onun yaptığı gibi koltuğa oturup kalkmıcam. İnsan kullanmayı çok sever. Koltuktan ayırmaz poposunu ki bu sırada maazallah bi çay doldurur Ben de aynısını yapıcam artık popomu koltuktan kaldırmıcam

Sen şanslıymışsın bak yaşamıcaksın İkinciye umut edeyim ben de

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…