2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Oyyy Allah yardım etsin vallahi düşüncesizlermis kusura bakma canım Allah'tan kimsem yokmuş
Öyle ya en azından bütün zorluğu kendin çekiyorsun ona göre bi süzen oturtuyorsun. Beni ikizlerin bakımı zorlamıyor misafirler yüzünden uyuyamiyorum. Yoksa bebeklerim 3 saat kesintisiz uyuyorlar o arada ben de çok güzel uyuyabilirdim.

Doğrudur canım Allah yardımcın olsun onlarada akıl fikir versin inşallah

üç yerde 40-50 ve 60 dolaylarında çıktı, bana çok gelmemişti ama doktor nedense çok önemsedi bunu.
Benim de dün kontrol vardı ben toplanma olarak sandığım şeylerin sancı olduğunu öğrenmiş oldum baya 100falan bile çıktı ama düzenli değildi artarsa sancılar ya da sıklaşırsa gel dedi yoksa 10gun sonraya çağırdı ama senin kist olunca çağırması normal inşallah sağlıcakla kavuşursunuz kist de gider gecer

Kızlarr selam bugün kontrolümüz vardı 36+2 bebişim 2600gr mış doktor normal kgsi dedi ama bana az gibi geldi bebeğe kilo aldırmak için neler tüketebilirim ?

Yaaa çok fena, benzer bir durum bende de var doğumdan sonra kayınvalidem kayınpeder gelecek. Evim kutu gibi ancak sığıyoruz, yatak odam çok sıcak gün içinde. Ben nasıl evde rahat giyineceğim duş alıp bornozumla odama geçeceğim salonumda uzanabileceğim emzireceğim bilmiyorum.
Bir de bu yetmezmiş gibi görümcem kocası ve 2 küçük çocuğu da sonradan gelme planında (aynı şekilde öğretmen aile) Evimde yatak odam dışında 2 misafirlik yer var bilemiyorum nerede yatacaklar. Zaman yaklaşsın açık açık rahat edemem diyeceğim. isterse arasın benim istemediğimi söylesin.
İnsanlar mı çok düşüncesiz biz mi büyütüyoruz anlamıyorum ama düşündükçe geriliyorum.

Yeni çıkardık işte canım şimdilik bişey yok kontrol edicekler haftaya ne derler artık bilemiyorum ama uyumuyor hiç günde iki üç defa uykuya dalıyor geri kalanı ikinmakla kendini sikmakla geçiyor
Doğmamış olsaydı şimdi kaçıncı haftada olacaktı?
Bebeklerin bağırsakları anne karnında düşmüş o yüzden doğum sonrası kolay bi şekilde gaz çıkartıp kaka yapabiliyorlarmış. Doğduktan 2 hafta sonra bağırsak kıvrımları oluşuyormuş gaz sancıları da o zaman başlıyormuş. Kolik bebekler doğumun 2-3.haftalarinda ortaya çıkıyormuş yani.
Doktorla görüştünüz mu gaz damlası tavsiye eder belki.

Kızlarr selam bugün kontrolümüz vardı 36+2 bebişim 2600gr mış doktor normal kgsi dedi ama bana az gibi geldi bebeğe kilo aldırmak için neler tüketebilirim ?
Ultrason ölçümlerine güvenme doğum kiloları ultrason ölçümleriyle alakasız oluyor genelde daha yüksek kiloda doğuyorlar. Herkesin fazla doğar benimkiler usg ölçümünden az doğdu ama

Maşallah bende aynı durumdayım sizle arada ufak yoklamalar dışında hiç belirtim yok ama endişe etmeyin. vaktini geçerse suni sancı verirler doğumu başlatmak için ama eğer uygun değilse sezaryen

Ultrason ölçümlerine güvenme doğum kiloları ultrason ölçümleriyle alakasız oluyor genelde daha yüksek kiloda doğuyorlar. Herkesin fazla doğar benimkiler usg ölçümünden az doğdu ama
Yaaa olsun annesii, sen beslerr kg aldırırsın bebişlerinee
Ya ben kendimi o kadar ağırlaşmış hissediyorum ki göbeğimi taşıyamıyorum gibi o yüzden hep daha yüksek kgdadır diye düşünüyodum duyunca çok az geldi

Ben de şimdiden bu durumları düşünüp strese girmeye başladım. Kvminde anneminde evi yürüyüş mesafesinde ama annem bende kalsın istiyorum sadece çünkü yürüyüş mesafeside olsa kvninki daha yakın sadece bir yol var aramızda gidip gelebilir yani ama kesin oda kalacak bende bir de üstüne şehirdışından kızı ve eşi geldi kesin onlarda gelip duracaklar herşeye karışıp laf söyleyecekler gibi hissediyorum. O yüzden düşündükçe fena stres yapıyorum. Bakalım Allah hepimizin yardımcısı olsun

Çok haklısın. Ama benim kayınvalidem annemi arayıp sen de geliyorsun di mi ben iş yapamam da demiş yatmaya geliyor bazısı daha gelmeden kendine hizmet ettirmenin il yapmamanın yolunu yapıyor ona ne yapılabilir bende çözümü yok

Doğmamış olsaydı şimdi bekliyor olacaktım canım 38+5 olacaktı doktoru tatilde normal göz beyin ve kalça için götürüyoruz ama kendi doktoru daha gelmedi normal bir çocuk doktoruna goturcem haftaya o belki biseyler der dışarı çıkarmamızi bile istemiyorlar eve gelip bakıyorlar artık gelmiyorlar sağlık ocağından ama

Yüksektir canım moralini bozma hiç. Bebeğin pozisyonu cihazın kalitesi çok fazla değişken var. Benimkilerin kilosuna doğumdan 2 gün önce baktı doktorun söylediğiyle birinin dogum kilosu arasında 300 gram vardı düşün.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…