2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bu insanlar niye kendileri yaşamamışçasına rahatlar bu kadar yahu

Yani boyle bir donemde gercekten Rabbim yardimciniz olsun...ben en basta esimle konustum sadece isime yarayanlar gelir kalir gerisini istemem dedim..tamam dedi taa ki gecen ay kv ve gorumcem de gelmek isteyene kadar...simdi ikisini de cok iyi tanirim ben birsey istemeden kendiliginden kalkip bi yemek yapmazlar veya bi supurge tutmazlar....esimle kavga ettim hemen actim musluklari😂😂😂onlar gelirse ben otele gider 40ligim bitince alirsin beni ve bebegimi dedim...cunku lohusa kafasiyla gercekten kirici olacagima inaniyorum...esim de beni tanidigi icin yani gercekten yapacagimi bildiginden en sonunda pes etti ve annesine ile kizkardesine gelmeyin havalar sicak tek klimamiz var esim rahat edemez dedirttim😁.. yanima sadece yegenimi aldim ..o da sagolsun her isi yapiyor zaten hem de ben daha tek kelime demeden 🙏bir kisi yetiyor bence...gerisi gereksiz stres ve Kalabalik😁
Bence bir kişi bile fazla yalnız daha rahat bakılıyor

Benim de dün kontrol vardı ben toplanma olarak sandığım şeylerin sancı olduğunu öğrenmiş oldum😂 baya 100falan bile çıktı ama düzenli değildi artarsa sancılar ya da sıklaşırsa gel dedi yoksa 10gun sonraya çağırdı ama senin kist olunca çağırması normal inşallah sağlıcakla kavuşursunuz kist de gider gecer🙏
Benim de kac gundur kasilma da var, arada adet sancısı gibi birden saplanan ağrılarım var ama düzensiz olduğu için çok takılmıyorum açıkçası. Bazen günde beş altı, bazen sekiz on, değişiyor.

Kızlar yazdıklarınızı okudum içim daraldı sanki hepsi bana geleceklermiş gibi. Samimiyetimle söylüyorum bu insanlar gerçekten düşüncesiz. Olamaz böyle olmamalı. Ben baştan tavir koydum, burası 45 derece zaten nefes almak dahi zor, bana gelen bebek bahane tatil şahane mantığıyla gelecek ki bunu bildiğim için açık açık söyledim ben kimseyi ç e k e m e m. Kimse çekmemeli, bir kişi olur hani yardımcı olur yada kendine en yakın hissettiğin kişi olur tamam ama bu nedir 😤 Acik açık soyleyin zaten su zamanlarda bile canimiza okunuyor biz kimse için yapmadık bu çocukları, lohusalikta rahat olmamız gerek en özel en yorucu en mukaddes zamanlar. Benim eşimin ailesi kıpırdıyor gelme hevesliler, ya ben hamileyken kimseden destek görmedim şimdi gelip sanki benim evimi mi temizleyecekler yemek mi yapacaklar bir yükümü mü alacaklar hayır deniz, kum,gunes yine herseyi ben yapacagim ben hangisiyle uğraşacağım bir de oturup misafir çekeceğim bebek bahanesiyle. Düşüncesi bile bogdu beni, bu kendi ailem içinde geçerli ki onlarla bile tavirliyim asla kimseyi lohusa zamanında kabul etmiyorum. Sonrasında da kimse kusura bakmasın aylardır eve tikandik eşim ben çocuğumuz köpeğimiz bir tatili hakettik bunu kimsenin bozmasına izin vermem. Uzun oldu ama cidden cok sinirlendim kimseye bu kadar tahammül etmek zorunda değilsiniz, o kadar uzun boylu degil💁‍♀️ durumunuzu bilmiyorum ama belki bekara koca boşamak kolay da diyebilirsiniz ama ben eşiniz anlayışlı biri ise ne yapıp ne edip bir yolunu bulup bu durumdan kendinizi kurtarın, beni sevmesinler inanın umurumda değil ne kavgalar edildi ne laflar yedim ama asla tavrimdan vazgecmedim katlanamam asla. Geliniz diye yada kizlariyiz diye bu rahatsiz edici durumlara katlanmak için dünyaya gelmedik bu çocukları dunyaya getirmiyoruz, herkes işine geldiği gibi kafasına göre kalkıp beni rahatsız edemez😒
Bence yardimci olamayacak olan gelmesin. Hasta olan is yapamayan niye geliyor zaten. Biz esimle bir nebze sansliyiz o da sozde ailesiyle gorusmuyor ben de... Ama teyzem gelecek. Ona sorsan o da is yapamiyor. Yengem gelecekti. Dugune gitmeyi tercih etti. Gitmezse olmazmis vs... Bari 15 gun boyunca kadin tutayim dedim. Ama onu da yapmicam cunku tasinma isimiz de var. Parayi ordaki temizlige harcamam lazim. Dogumdan sonra 2. gun toparlarim diye dusunuyorum. Kendim yapacam isimi vallahi. Allah kimseye muhtac etmesin. Parasiz da birakmasin. Paran olunca en azindan kadin vs tutuyorsun...

10 günde 200 gram almışız kilo olarak haftası ile uyumlu hatta biraz önde onun için tıkılmadı ama doktorum sağolsun kilo önde olunca şekere taktı kafayı. şeker yok zorla çıkaracak bende şekeri. Tokluk 84 çıktı hala diyor diyete devam.

Benimkiler de bayramdan bi hafta önce geldiler. Hepsini kendi evimde bırakıp annemin yanına taşındım kocamı da aldım 🤣🤣🤣🤣 söylenip duruyorlar biz duvar seyretmeye mi geldik, yok biz çok sıkıldık, bugün kontrol vardı ne zaman doğacakmış ne dedi doktor 🤣🤣🤣 allahtan doğru düzgün maske takma huyları yok corona geçirdikleri halde. Ben de bahane edebiliyorum ya hastalık bulaştırırlarsa bize diye. Tabi benim eşim çok pimpirikli zayıf noktasını deşiyorum biraz beynini yiyorum filan 😂😂
👍👍👍 çok güzel hareket valla tebrik ederimmm👏👏👏😁 bayıldım 🤩🤩
Evet istemiyor ulen gelmeyin bi huzur verin. diyecek koca bulamadik gitti.😜
😒😒 nerdeee🥴
Bizde de böyle oldu başlangıçta sadece annem diye anlaşmıştık eşim ben gelmeyin diyemem diyip sıyrıldı kommmple geliyorlar o kadar korkuyorum ki bu kadar insan üst üste napıcaz diye bide babam gelmeyim ben kalabalık yapmayım dedi hiç babam gibi ince düşünen yok bir de benim annem ve kardeşim iş yapar hizmet eder oturucaklar onlar diye canım sıkılıyor benim yüzümden ne duruma düşecekler diye 🥺valla tadını çıkaramıyorum keşke hiç kimse olmasaydı yanımda 🥺
Benim annemle kız kardeşim geldi annem gelir gelmez ben kızıma bakmaya geliyorum ,onun dışında kimse benden hizmet beklemesin dedi..
ben de kalmaya gelecek yok ama kayınvalide görümce evlerimiz dipdipe hergün burun burunayiz ..6 elti 3 görümceyiz gelen giden misafir çok olucak.. eşimle ailesi yüzünden kavga edip küstük bayramdan beri işte, dün oturup konuştuk ama halledemedik😑 aman neyse😒

Kızlar yazdıklarınızı okudum içim daraldı sanki hepsi bana geleceklermiş gibi. Samimiyetimle söylüyorum bu insanlar gerçekten düşüncesiz. Olamaz böyle olmamalı. Ben baştan tavir koydum, burası 45 derece zaten nefes almak dahi zor, bana gelen bebek bahane tatil şahane mantığıyla gelecek ki bunu bildiğim için açık açık söyledim ben kimseyi ç e k e m e m. Kimse çekmemeli, bir kişi olur hani yardımcı olur yada kendine en yakın hissettiğin kişi olur tamam ama bu nedir 😤 Acik açık soyleyin zaten su zamanlarda bile canimiza okunuyor biz kimse için yapmadık bu çocukları, lohusalikta rahat olmamız gerek en özel en yorucu en mukaddes zamanlar. Benim eşimin ailesi kıpırdıyor gelme hevesliler, ya ben hamileyken kimseden destek görmedim şimdi gelip sanki benim evimi mi temizleyecekler yemek mi yapacaklar bir yükümü mü alacaklar hayır deniz, kum,gunes yine herseyi ben yapacagim ben hangisiyle uğraşacağım bir de oturup misafir çekeceğim bebek bahanesiyle. Düşüncesi bile bogdu beni, bu kendi ailem içinde geçerli ki onlarla bile tavirliyim asla kimseyi lohusa zamanında kabul etmiyorum. Sonrasında da kimse kusura bakmasın aylardır eve tikandik eşim ben çocuğumuz köpeğimiz bir tatili hakettik bunu kimsenin bozmasına izin vermem. Uzun oldu ama cidden cok sinirlendim kimseye bu kadar tahammül etmek zorunda değilsiniz, o kadar uzun boylu degil💁‍♀️ durumunuzu bilmiyorum ama belki bekara koca boşamak kolay da diyebilirsiniz ama ben eşiniz anlayışlı biri ise ne yapıp ne edip bir yolunu bulup bu durumdan kendinizi kurtarın, beni sevmesinler inanın umurumda değil ne kavgalar edildi ne laflar yedim ama asla tavrimdan vazgecmedim katlanamam asla. Geliniz diye yada kizlariyiz diye bu rahatsiz edici durumlara katlanmak için dünyaya gelmedik bu çocukları dunyaya getirmiyoruz, herkes işine geldiği gibi kafasına göre kalkıp beni rahatsız edemez😒
Yeni doğum yapmış bir insanın evinde sülale boyu kalmayı hiç bir zaman anlayabilmiş değilim annenin yanında rahat edebileceği bir bayan hadi neyse de erkekli çoluklu çocuklu gelmek nedir😡 Benim annem de bana yakın iki güne bir eşim büyük oğlumu dışarı çıkaracaksa geliyor her geldiğinde bakıyorum ya sepetteki ütümu yapmış ya bir kap yemek bakması gereken hastamız var bunu da beklemiyorum ama en azından ne işimize karışır ne de beni üzer.. Arkadaşlarım bile gelip maske ile yemek yapalım işlerinize yardım edelim diyor biz istemiyoruz ama teklif etmeleri bile mutlu ediyor.. Kaç kez kapıdan sebze meyve bırakıp gittiler güzel dostlar edinmisiz diye düşündük..

Dün kontrolümüz vardı nasip olursa 5 Ağustosa sezaryen için gün verdi. İnşallah o güne kadar dayanabiliriz. Genel anestezi olsa dedim sen nasıl rahat edeceksen öyle olsun dedi. Serklajı da sezaryenden sonra sen uyurken alırım dedi. Hadi hayırlısı. Anestezi konusunda aslında kararsızım hem bebeğin doğduğu anı görmek istiyorum hem de korkuyorum bir de serklaj alınacak o zaman genel olmazsa zor olur mu bilmiyorum.

Dün kontrolümüz vardı nasip olursa 5 Ağustosa sezaryen için gün verdi. İnşallah o güne kadar dayanabiliriz. Genel anestezi olsa dedim sen nasıl rahat edeceksen öyle olsun dedi. Serklajı da sezaryenden sonra sen uyurken alırım dedi. Hadi hayırlısı. Anestezi konusunda aslında kararsızım hem bebeğin doğduğu anı görmek istiyorum hem de korkuyorum bir de serklaj alınacak o zaman genel olmazsa zor olur mu bilmiyorum.
İki kez belden uyusturmali doğum yaptım ilki zordu anestezi doktoru ve kendi doktorum beni aşırı germisti ama oğlumu görüp komple bayilttiklari için o ana değerdi.. İkinci de hiç bir acı hissetmedim anestezi doktoru sürekli ben yanındayım ne hissedersen söyle dedi.. En sonlara doğru midem bulanıyor dedim hemen boynumu çevirip peçete koydu kus sıkıntı yok dedi o kadar iyiydi ki doğumdan sonra bile doktoru düşününce mutlu oldum.. Doktoruna güveniyorsan o anı yaşa derim ilk görme tenine dokunması inanılmaz güzel 🥰

D
Ben de dün muayene oldum. 37+0 dı. 3150gram olmuş. Bende serklaj vardı, hatırlayan vardır.
Serklajı alma planı yapılacaktı ama plan değil direkt uygulama yaptık :KK70:
Doktor ben bi muayene edeyim, ipe ulaşabilirsem alırım şimdi dedi. Baktı, erişti ve aldı. Tabii biraz rahatsız bir işlemmiş.

Serklajla ilgili olarak da bebeğin yaptığı basınca bağlı olarak bir tarafta bir et katlanması gibi bişey olmuş. Bunun kanamaya sebep olma ihtimali var, bu istemediğimiz bir şey dedi. Bi aksilik olmazsa bunu doğumda alırız dedi. Bir de biraz yapışıklık olmuş dedi, onu da eliyle açtı. Bir miktar kanamam da oldu, yoruldum baya. Bu arada çatı muayenesi de yaptı zaten.

Daha önceden duymadım kimseden ama böyle doğum ile birlikte rahimde işlem yapılıyor mu ya? Yani sezeryan planlasak yapılır rahatça ama normal planlıyoruz, kafam karıştı. Dün de bir sürü şey olunca detayını soramadım, haftaya yine gideceğim o zaman konuşurum da merak ettim işte. Epidural mi spinal epidural mi onu da konuşmadık tam olarak, zaten o çok fark etmez heralde benim için. Uzun bir işlem değildir heralde diye umuyorum.
Dikişi anastezi olmadan mı aldı? Öyle mi oluyormuş. Benim sezaryen mecbur olunca Önceki de sezaryen sırasında alınmıştı yine sezaryen sonrasında alacak.

Biz de spinal dedik ama bebeğin ne zaman geleceği belli değil.

X