2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Doğum yapan arkadaşlar sizden ve refakatçiden covid testi istendi mi ? Doğum yapacağım hastane isteğe bağlı dedi ama bazıları da zorunlu diyor.
Benden istiyor benim hastane ama refakatci için bir şey demediler bizim de sormak aklimiza gelmedi ptsi kontrolüm var sorarim bakalim😂

Merhaba. Doğum yapan tüm annelerimize hayırlı olsun. Bekleyenleri de Allah sağlıkla kavuştursun inşallah. Bugün eltim bazı hastanelerin aileden habersiz bebeğe covid aşısı yaptığını söyledi. Ben pek ihtimal vermedim ama böyle birşey mümkün olabilir mi gerçekten?

Merhaba. Doğum yapan tüm annelerimize hayırlı olsun. Bekleyenleri de Allah sağlıkla kavuştursun inşallah. Bugün eltim bazı hastanelerin aileden habersiz bebeğe covid aşısı yaptığını söyledi. Ben pek ihtimal vermedim ama böyle birşey mümkün olabilir mi gerçekten?
İmkansız canım asla olamaz öyle bişey. Görümcem covid oldu, 1 yaşındaki bebeğine de geçti sürüntü testi bile yapmadılar anne olduysa bebek de olmuştur dediler. İnanmayın öyle şeylere

Doğum yapan arkadaşlar sizden ve refakatçiden covid testi istendi mi ? Doğum yapacağım hastane isteğe bağlı dedi ama bazıları da zorunlu diyor.
Ben tüm testlerim kan alınarak devlette yapılmıştı başka hastanedeki kendi doktorum e nabizdan bakarak o sonuçlara göre sezeryana aldi.. Eşime de kan alınarak yapıldı zorunlu dendi bize..

Peki sana çatı muaynesi yapıldı mı bi de doğumla alakalı bişey diyorlar mı normal olacak sezeryan olacak diye canım
yok tatlım yapılmadı henüz. doğum şeklini doğum seyrinde karar verilcekmiş. devlet hastanesinde öyle çok bireysel ilgilenmiyorlar. iki defa açılma varmı diye alttan muayene oldum ama çatı muayenesi daha özel bi durum sanırsam.

Benim gittiğim hastanede yatışı yapılan, ameliyat olan her hastaya standart uygulama hatta diğer özel hastanelerde de aynı şekilde standart. 15-20 dk da sonuç çıkıyor. Hızlı test diye bi şey yapıyorlar.refakatçi için yapıyorlar mı onu bilmiyorum. En son 300 TL idi fiyatı ama muayene ücretleri falan Haziran ayında artmıştı test ücreti de artmıştır.

yok tatlım yapılmadı henüz. doğum şeklini doğum seyrinde karar verilcekmiş. devlet hastanesinde öyle çok bireysel ilgilenmiyorlar. iki defa açılma varmı diye alttan muayene oldum ama çatı muayenesi daha özel bi durum sanırsam.
Bana da bu haftaya kadar bşey yapılmadı sadece nst bağlıyorlar sancı bakıyorlar o kadar

Öyle saçma şey mi olur !!! Benim iznim olmadan nasıl yapacaklarmış. Eltiniz sağlık bakanlığında falan mı çalışıyor böyle bi duyum almış. Neye inanarak söylüyor ki?

Bende merak ediyorum insallah normal dogum yapabilmistir. 🙏🙏 senin kızçe nasıl yarı kırkınızı çıkartiyosunuz az kaldı 💕🥳

Bugün kontrolumüz vardi canim .Doğmasa bugün normalde 38+2 haftalik olacakti .3450gr olmus. Doktor fena degil ama biraz daha alsada iyi olurdu dedi. Erken doğduğu icin düğme diye seviyor hemşireler. doktorda illaki bu kızi bana ver eve götüreyim diyor. oglumda ciddiye almis vermeyiz kardeşimi diyor zavallım😂. Sizlerinde az kaldı.insallah hep birlikte bekliyecegiz güzel haberlerinizi.

Hastanelere bağlı sanırım. Benim gittiğim hastanede zorunlu. Planlı sez. ise öncesinde yapılıyor paket fiyatına dahil, ani acil doğum olursa da kandan yapılacak daha hızlı olsun diye extra ücret alıyorlar
Ya işi nasıl paraya dökmüşler o kandan yapılan hızlı tanı testlerini eşime ve arkadaşlarına korona çıktığında paket paket dağıtmışlardı eve getirdi bi iki tane devlet hastanesinde paket paket çöplere atıldı onlar doğruluğı yok diye ve özeller bunu paralı yapıyor çok sinir bozucu ama hepimizin elimahkum gibi işte biz de normal doğum istesek veya aniden gelişse doğum bizden de alıcaklar çok sinir bozucu.

Amin canım inşallah 🥰Korkuyorum biraz kendim için değil bebeğe bişey olursa diye canım.
Hiç korkma sakın, bebiş karnında güvende onu sağsalim çıkarabilecek tek kişi sensin kendine güven, onu oraya koyan mevlam yolunuda gösterir elbet

Benim gittiğim hastanede yatışı yapılan, ameliyat olan her hastaya standart uygulama hatta diğer özel hastanelerde de aynı şekilde standart. 15-20 dk da sonuç çıkıyor. Hızlı test diye bi şey yapıyorlar.refakatçi için yapıyorlar mı onu bilmiyorum. En son 300 TL idi fiyatı ama muayene ücretleri falan Haziran ayında artmıştı test ücreti de artmıştır.
Kandan mı bakıyorlar yoksa bu burundan yapılan sürüntü testi mi? Ben sürüntüden azıcık korkuyorum da :olamaz:

Hayır tabiki :)

X