2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Canım nasılsın toparlanabildin mi ☺️ Bebeğin nasıl ☺️
🥰 Çok şükür canım ikimizde iyiyiz yatarken kalkarken birinin yardımı olmadan zorlanıyorum ama biliyorum geçecek canımı sikmiyorum gaz sancısı sezeryan sonrası zorluyor insanı öyle bir dönüyor ki karnimda hala karnimda bebek var tekme yiyorum gibi hissediyorum 😅 hepsi geçecek biliyorum ❤️ Darısı sağlıkla sizlere🙏

Bende ikilemdeyim ya. Beyazlar Aldi basini gidiyor.kuafore gitsem oranin atmosferini, kalabaligini Vs cekmek istemiyorum.evde yapmak icin sacim uzun yetemem ve hazir boyalar beyazlari kapatabilir mi guvenemiyorum. Bir yandan da dogum sonrasi boya, kesim birden kuafore gitmek mantikli geliyor da geliyor. Allah baska dert vermesin insallah 🤪
Dogum sonrasi ben de gitmeyi dusundum ama inan gidilmez. Bebek yenidogmus olacak ve birakamicaz. Bebekle gitmek zaten olmaz. En iyisi dogumdan once gerekli seyleri yaptirmak. En azindan 2 ay goturur bizi sonrasi Allah kerim

Canım kesinlikle böyle bişey mümkün değil diyor kovit aşısı zaten henüz çocuklar üzerinde uygulanmıyor yani 10 yaşındakine uygulanmıyorken yenidoğana mümkün değil.
Bize hastanede hepatit b ve k vit aşısı yapıldı çok ara verince her şeyi unutmuşum k vit içinde eşime kanamalar için falan diye açıklama da bulunmuş hemşire.. Ben kendim henüz aşı olmamisken bebeğime yapılmasını kesinlikle istemezdim zaten..

Cevabın için teşekkür ederim canım ❤️ Maşallah sana rahatladım yazdıklarını okuyunca ben iki hamilelikte de yoğun bulantılar sonucu 9 kg aldım ilkinde hemen gitmişti.. Şişlikler inşallah bende de biran önce iner o zaman başkasının ayağını taşıyor gibiyim 😊

Ahh canım bende aynen öyleydim resmen ayaklarimin ve bileklerimin şekli değismisti . Bak resmini atayim son halini. Sadece hamilelikte şişlik cok olunca tansiyon takip etmek lazim. Hep öyle kalacak diye üzülmüstüm . Simdi ayaklarima bakıp bakıp ayy ne güzel ayaklarim var diye gurur duyuyorum 😂 Screenshot_2021-07-24-17-53-11.png

Ahh canım bende aynen öyleydim resmen ayaklarimin ve bileklerimin şekli değismisti . Bak resmini atayim son halini. Sadece hamilelikte şişlik cok olunca tansiyon takip etmek lazim. Hep öyle kalacak diye üzülmüstüm . Simdi ayaklarima bakıp bakıp ayy ne güzel ayaklarim var diye gurur duyuyorum 😂Eki Görüntüle 2892145
Resmi görünce şaşırdım benim de bu yolda gidiyor gibiydi şimdi yüksekte tutuyoruz sürekli.. Darısı bana biran önce eski ayaklarımı özledim 😊

Ben
Hanimlar bugun randevum vardi. Doktora saclarimi boyatabilir miy diye sordum izin verdi. Var mi sacini boyatan acaba? Organik boyayla boyaticam
Ben hiç boyatmadım dip boyam aldı başını gitti 😃 bu kadar kısa süre kalınca da hiç boyatmam, doğumdan sonraya kaldı artık, ne kadar doğal boya bile olsa kimyasal madde var içinde diye düşünüyorum. Zaman az kaldı zaten.

Ben

Ben hiç boyatmadım dip boyam aldı başını gitti 😃 bu kadar kısa süre kalınca da hiç boyatmam, doğumdan sonraya kaldı artık, ne kadar doğal boya bile olsa kimyasal madde var içinde diye düşünüyorum. Zaman az kaldı zaten.
Benim de saclar berbat durumda. Ben de sabretmek isterdim biraz daha ama dogumdan sonra birak sac boyatmayi sacini kasirsan op basina koy 😁 o yuzden acele ediyorum.

Merhabalar benim de 7cm basit kistim vardı. İlac tedavisi ile 1.8 cm ye düştü doktor dedi bu kendiliğinden gecer. simdi Bebek için ugrasıyoruz, benim de olmuyor önümüzdeki ay klomene baslayacağım. Acaba benim de kistim hamile kaldıgımda büyür mü böyle sizinki tamamen kaybolmamıs miydi.
normalde küçülüyor ama büyüme ihtimali de var. doktor bana da küçülür demişti, 15 cm oldu. Kesinlikle kistten kurtulmadan çocuk düşünmeyin derim.
Ben sorunlu bir gebelik geçirdim sırf bu yüzden 25. haftadan beri ha doğdu ha doğacak stresi içindeyim.

Merhaba. Doğum yapan tüm annelerimize hayırlı olsun. Bekleyenleri de Allah sağlıkla kavuştursun inşallah. Bugün eltim bazı hastanelerin aileden habersiz bebeğe covid aşısı yaptığını söyledi. Ben pek ihtimal vermedim ama böyle birşey mümkün olabilir mi gerçekten?
Eşim de ya aşı yaparlarsa diye doğuma girmek istedi, ciddiye almadığım gibi bir de adama paronayak muamelesi yaptım, ciddi mi bu?

Doğum yapan arkadaşlar sizden ve refakatçiden covid testi istendi mi ? Doğum yapacağım hastane isteğe bağlı dedi ama bazıları da zorunlu diyor.
Benim pazartesi doğum var. Bugün test yaptırdım. Acil olanlardan istenmiyor sanırım. Bir de 300Tl test. Ben devlette yaptırdım.

Benim de saclar berbat durumda. Ben de sabretmek isterdim biraz daha ama dogumdan sonra birak sac boyatmayi sacini kasirsan op basina koy 😁 o yuzden acele ediyorum.
Canım ben boyattım 🙈 rica ettim koltugu dışarıya taşıdılar dışarda boyadılar, ben de fotolarda kötü görünmek istemediğim için boyattım🥳doğum sonrası kimbilir ne zaman gidebilcez 🙊

Kızlar bana cevap verebilecek olan biri varsa çok mutlu olurum. Dün ntsye girdim biraz kasılma çıktı ama sıkıntı yoktu eve geldim. Ama son bi kaç gündür özellikle bugün bel ağrısı bacak ağrısı ve çatı ağrısı artık çok yoğun hissediyorum. ne otururken ne ayakta ne uzanırken rahatım, karnım sanki mengeneyle sıkılıyo gibi yavrumu sıkıştırıyom gibi hissediyorum. ayaklarım zaten şişti buna sanki tüm bedenim eşlik etmiş gibi. her an patlamaya hazırım. karnım taş gibi ve ağrıyor. doğum yakın mı değil mi nasıl anlıcam hiç bilmiyorum uyuyamıyom artk 😔

Canım hemen doktorunla irtibata geçmen lazım 🙏🙏

Ayyy hala gün veremedi 😬 dün kontrolüm vardı. Cuma günü hastanedeki son günüm. Gel son Testlerini burda yapalım sonrasını da konuşuruz dedi. Ama diğer hastaneye geçmeden net bir şey diyemeyecek bence 😅haftaya da hiç ümidim yok yani 🤓 heyecanla bekliyorum ☺️ Senin doktorun da vermedi tarih di mi ?
canım bende 29 temmuzda gidicem .
birde salı günü özele gidicem.
ama perşembe günü ameliyat gününü verebilir.
bana öncesinden 12-13 agustos olabilir dedi tam 39 +0 da ama bi aksilik olmazsa.
dün gece biraz rahatsızlandım . böyle sabahları uyanırken de sertleşiyo . rahime dogru bi baskı hissediyorum .agrıdan sanki acılıvercek gibi hissediyorum. bayram öncesi nst de sancı falan yoktu ama çokşükür

Bugun sabahtan beri karnım bir taş, şişip şişip geriliyor ve az ama sert hareketler hissediyorum. Ayaklarım balon olmuş şimdi farkettim. Karnımda çatlak yoktu, bugun itibariyle olmuş demek ki kaçınılmaz sonmuş yağ merhem hikaye. Bazen belimden sırtımdan hafifçe bi ağrı yokluyor gibi. Tuvaletim varmış afedersiniz gaz varmış hissi de cabası. Akıntılarda sıklaştı. Bugun uyurken koruyucu alez serip uyuyacağım belli olmaz diye düşündüm tabi uyuyabilirsem😀 son günlerde uyuyamıyorum. Heyecan, gerilim, korku, sevinç, Özlem ve daha niceleriyle burayı takipteyim 😃 neler oluyor bana

Benim de son günlerde garip garip rüyalar.. birinde eşim beni aldatıyormuş çünkü ben aşırı şişmanmışım 🙈 birinde de kendi kendime soruyorum bu kurban bayramında şaşırıp da beni kesmesinler diye 😂 sezeryan korkusu mu geldi nedir anlamadım 🙈😂

X