2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bugün kontrolumüz vardi canim .Doğmasa bugün normalde 38+2 haftalik olacakti .3450gr olmus. Doktor fena degil ama biraz daha alsada iyi olurdu dedi. Erken doğduğu icin düğme diye seviyor hemşireler. doktorda illaki bu kızi bana ver eve götüreyim diyor. oglumda ciddiye almis vermeyiz kardeşimi diyor zavallım😂. Sizlerinde az kaldı.insallah hep birlikte bekliyecegiz güzel haberlerinizi.
Oğlunun tatlılığı beni öldürecek 🥰 ismi ne canım?

Doğum yapan arkadaşlar sizden ve refakatçiden covid testi istendi mi ? Doğum yapacağım hastane isteğe bağlı dedi ama bazıları da zorunlu diyor.
Ben henuz dogum yapmadim ama benim gidecegim hastane de hem benim icin hem refakatcim icin zorunlu diyor. Arkadasim doguma girerken covid pozitif cikti, bebegini ve anneyi diger bebek ve annelerden izole sekilde tuttular hastanede. O acidan zorunlu olmasi guzel bence

Hanimlar bugun randevum vardi. Doktora saclarimi boyatabilir miy diye sordum izin verdi. Var mi sacini boyatan acaba? Organik boyayla boyaticam
Selam, ben 2 kere boyadim. Doktoruma organik boya ile boyasam diye sordugumda normal boya ile de boyayabilirsin sorun olmaz demisti. Normalde de loreal'in amonyaksiz boyasini kullaniyordum, ayni boya ile boyadim.

Kandan mı bakıyorlar yoksa bu burundan yapılan sürüntü testi mi? Ben sürüntüden azıcık korkuyorum da :olamaz:
Burundan sürüntü testi yapılıyor. Öyle korkulacak bir şey değil.kaşıntı gibi oluyor o kadar. Üç kere yaptırdım şimdiye kadar test öyle abartıldığı kadar acı hiç hissetmedim. Belki Sezaryen tarihi belli olunca rutin testler ile birlikte kandan bakarlar.

Merhaba. Doğum yapan tüm annelerimize hayırlı olsun. Bekleyenleri de Allah sağlıkla kavuştursun inşallah. Bugün eltim bazı hastanelerin aileden habersiz bebeğe covid aşısı yaptığını söyledi. Ben pek ihtimal vermedim ama böyle birşey mümkün olabilir mi gerçekten?
Şöyle söyleyeyim ben yapılan aşı covid değil k vit aşısı hasta bakıcı ikinci gün bizden de bebeği k vit aşısı yapılacak diye aldı hatta biz ne oluyoruz falan dedik öyle bir söyledi ki biz covid aşısı anladık eşim dışarı çıkıp hemşire ile görüşünce farklı bir aşı olduğunu anladık içiniz ferah olsun.. Hatta archerwoman archerwoman eşine sorarsan canım o bizi daha iyi aydınlatır..

Selam, ben 2 kere boyadim. Doktoruma organik boya ile boyasam diye sordugumda normal boya ile de boyayabilirsin sorun olmaz demisti. Normalde de loreal'in amonyaksiz boyasini kullaniyordum, ayni boya ile boyadim.

Guzel o zaman. Doktor izin verse de tereddut de kalmistim cunku. Ben de boyatirim o halde

Öyle saçma şey mi olur !!! Benim iznim olmadan nasıl yapacaklarmış. Eltiniz sağlık bakanlığında falan mı çalışıyor böyle bi duyum almış. Neye inanarak söylüyor ki?
Duymuştur biryerlerden. Ama kendinden çok emin soyleyince insan bir acaba diye düşünüyor ne kadar imkansız görünse de.

Umutumut82 Umutumut82 canım bir şey sormak istiyorum ilk sezeryanim bundan beş buçuk yıl önce olmuştu ne hamilelikte ne de doğumdan sonra ayak sisligim hiç olmamıştı.. Bu hamilelikte de yaşamadım ama dünden beri ayaklarım sanki bana ait değil sende de oldu mu? Kullanılan ilaçlar değişti de herkeste mi oluyor acaba? Kilo da bu sefer eskisinde olduğu gibi biranda gitmedi..

Umutumut82 Umutumut82 canım bir şey sormak istiyorum ilk sezeryanim bundan beş buçuk yıl önce olmuştu ne hamilelikte ne de doğumdan sonra ayak sisligim hiç olmamıştı.. Bu hamilelikte de yaşamadım ama dünden beri ayaklarım sanki bana ait değil sende de oldu mu? Kullanılan ilaçlar değişti de herkeste mi oluyor acaba? Kilo da bu sefer eskisinde olduğu gibi biranda gitmedi..

Canim benim ilk sezeryanimda hic ayak sisligim olmadi. Gebelikte 20kg civari aldim. dogumdan sonrada 7 kg gitti en fazla .
Bu hamilelikte 10kg aldim ayaklarim kütük gibi şişti. Dogumdan sonrada 7 8 gün şişlik devam etti. Bugün sezeryandan sonraki 15.gün 15kg verdim.
Doktor bana bazi kadinlarim kullanilan ilaclar nedeniyle dogum sonrasida şişebilecegini gecici oldugunu söylemişti.

Şöyle söyleyeyim ben yapılan aşı covid değil k vit aşısı hasta bakıcı ikinci gün bizden de bebeği k vit aşısı yapılacak diye aldı hatta biz ne oluyoruz falan dedik öyle bir söyledi ki biz covid aşısı anladık eşim dışarı çıkıp hemşire ile görüşünce farklı bir aşı olduğunu anladık içiniz ferah olsun.. Hatta archerwoman archerwoman eşine sorarsan canım o bizi daha iyi aydınlatır..
Canım nasılsın toparlanabildin mi ☺️ Bebeğin nasıl ☺️

Aynen ben de dogum yaklasti diye istiyorum. Foto falan cektiricez. Oglusuma kotu bir hatira birakmak istemem 😍
Bende ikilemdeyim ya. Beyazlar Aldi basini gidiyor.kuafore gitsem oranin atmosferini, kalabaligini Vs cekmek istemiyorum.evde yapmak icin sacim uzun yetemem ve hazir boyalar beyazlari kapatabilir mi guvenemiyorum. Bir yandan da dogum sonrasi boya, kesim birden kuafore gitmek mantikli geliyor da geliyor. Allah baska dert vermesin insallah 🤪

Canım kesinlikle böyle bişey mümkün değil diyor kovit aşısı zaten henüz çocuklar üzerinde uygulanmıyor yani 10 yaşındakine uygulanmıyorken yenidoğana mümkün değil.

Bende ikilemdeyim ya. Beyazlar Aldi basini gidiyor.kuafore gitsem oranin atmosferini, kalabaligini Vs cekmek istemiyorum.evde yapmak icin sacim uzun yetemem ve hazir boyalar beyazlari kapatabilir mi guvenemiyorum. Bir yandan da dogum sonrasi boya, kesim birden kuafore gitmek mantikli geliyor da geliyor. Allah baska dert vermesin insallah 🤪
Ben de ne yapacağımı bilemedim sanırım doğumdan sonra bi bakıma giricem 😄

Canim benim ilk sezeryanimda hic ayak sisligim olmadi. Gebelikte 20kg civari aldim. dogumdan sonrada 7 kg gitti en fazla .
Bu hamilelikte 10kg aldim ayaklarim kütük gibi şişti. Dogumdan sonrada 7 8 gün şişlik devam etti. Bugün sezeryandan sonraki 15.gün 15kg verdim.
Doktor bana bazi kadinlarim kullanilan ilaclar nedeniyle dogum sonrasida şişebilecegini gecici oldugunu söylemişti.
Cevabın için teşekkür ederim canım ❤️ Maşallah sana rahatladım yazdıklarını okuyunca ben iki hamilelikte de yoğun bulantılar sonucu 9 kg aldım ilkinde hemen gitmişti.. Şişlikler inşallah bende de biran önce iner o zaman başkasının ayağını taşıyor gibiyim 😊

X