2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar hastane odanız için bir hazırlığınız var mı? Kapı süsü, bebek şekeri, şerbet vs gibi? Neler yapacaksınız?
Kapı süsü hazırlayacağım keçeden bir de çikolata yaptırırım ama hastanede ziyaretçi yasak doğuma kadar kalkar mı bilmiyorum ama bunları yapacağım ben

Kızlar hastane odanız için bir hazırlığınız var mı? Kapı süsü, bebek şekeri, şerbet vs gibi? Neler yapacaksınız?
En başından beri devlette doğum yapıcam nasılsa , özenmeye gerek tok diye hiç düşünmedim bunu. Ama doktorum Ağustos’ta özel bir hastaneye geçiyormuş. Bende orada yapıcam doğumu. Sen yazınca bende neden olmasın dedim kopya çekeyim sizden

Canim bizim gidecegimiz hastanede yil sonuna kadar ziyaretci yasak, o yuzden ben de bisey hazirlamadim. Acikcasi isime geldi ziyaretcilerin yasak olmasi bebege odaklanirim sadece mis gibi

Ne güzel en azından 6. aydan sonra kabul etmiş ama benimkiler ne yaptıysam almadılar çok zorlandım şimdi oğlum emzik kullanmasını çok istiyorum gerçekten büyük bir kurtarıcı

Kızlar merhaba yarın tam 35+0 oluyorum geçen hafta kontrolüm vardı özelde bu hafta da devlette kontrolüm var sorunum şu ki bebeğin kafası hala sağ tarafımda doğum pozisyonuna girmedi ki ben zaten sezeryan olucam sorun değil benim için ama artık hareketlerini eskisi kadar hissetmiyorum benim gibi olan var mı? Hep derdim kilo alınca daha fazla hissedicem diye ama yok aksine kilo aldıkça şu son haftalarda daha az hissediyorum karnım küçük kimse zaten hala 35. Haftalık hamile olduğuma inanmıyor onunla alakalı olabilir mi

Selam kizlar bizim bugun kotrole gittik allaha sukur hersey normal kizim 2.300 olmus 2 hafta once 2.200 du bana az geldi doktor az degil haftasina gore cok iyi diyor da nebleim guvenemedim bugun 34+4 olduk bu haftalarda sizin bebisler nekadardi
34+0 da bebeğimin kilosu 2350 kuzum aynılar hiç sorun etme doktor bana kilosunu takıntı yaptığını biliyorum ama şimdi bebek bu pozisyonda 2350 dedi öğleden sonra gel pozisyon değiştirirse onu söylerim dedi yani demek istediği ultrason cihazları ne kadar iyi olursa olsun bebek pozisyonuna göre tahmini şeyler gösteriyor kiloyu

Kızlar önümüzdeki hafta çantamı hazırlamayı planlıyorum, hastane çantası listesi yapanınız var mı Kopya çekeyim birazcık :)) Ne günlerden buralara geldik vallahi gözyaşım pıt
Ikimizin gunleri ayni cnm ben cok birsey hazirlamadim oyle herseyi kendim icin bebek icin aldim ama daha canta yapmadim

Ayrıntılı anlatımınız için teşekkür ederim. Oğlum kabüllenmiş görünüyor ama sorun çevremdeki bazı kişiler özellikle de alt katta oturan yaşlı bi teyzemiz var oğlumu gördükçe kardeşin olacak senin papucunu dama atacaklar falan demesi. Bir iki kere uyardım ama doğumdan sonra bu tarz söylemlerle daha çok karşılayacağım.

Ohh icimi rahatlatin cnm valla normalde kiloya takinti yapmiyorum da en az 2.400 bekliyordum 2 hafta icinde 100 gram fazla soyleyince bi korktum ister istemez okadar az mi aldi diye insallah hersey normaldir

Bende de oluyor canım, özellikle sağa sola dönerken çok zorluyor, aynı şekilde.

Ayni problem bende de var.. sagdan sola donerken cok aciyor.. ozellikle yataktan kalkarken cok zorlaniyorum sanirim normal bir durum..
Evet benide çok zorladı resmen soluma dönmek işkence gibiydi sanki biri tekmelemis orami kemiklerim ayrılıyor gibi
Bazılarının doğum sonrası da devam etmiş umarım geçer benim 2haftadir böyle dün özellikle artti.

Selam kizlar bizim bugun kotrole gittik allaha sukur hersey normal kizim 2.300 olmus 2 hafta once 2.200 du bana az geldi doktor az degil haftasina gore cok iyi diyor da nebleim guvenemedim bugun 34+4 olduk bu haftalarda sizin bebisler nekadardi

Ohh icimi rahatlatin cnm valla normalde kiloya takinti yapmiyorum da en az 2.400 bekliyordum 2 hafta icinde 100 gram fazla soyleyince bi korktum ister istemez okadar az mi aldi diye insallah hersey normaldir
Canım bebekler her defasinda ayni gr almazmiş o tarz bir yazı okumuştum yani bunun bir standarti yok bazen 200 Gr alır bazen 100.
Birde son zamanlara doğru artık büyümeleri duruyor yavasliyormuş.
Benimde bir ara 400 gr birden almıştı sonra ki kontrolde 200 anca.

Çevremdeki insanları nasıl kontrol edebilirim? Önünde sonunda yanında konuşulacak kıskanıyor mu diye ki şimdiye kadar bir çok kere kıskanıyor mu diye konu açılmaya çalışıldı. Kadına diyorum yanında konuşmuyoruz bu konuları diye ısrarla soruyor. Artık lohusalık depresyonuna bağlayıp insanları terslerim biraz. Yapacak bir şey yok. Annem yanımda kaldığı sürece sorun olmaz o bi şekilde susturur da sonrası için de Allah benim yardımcım olsun.

Çok şükür iyisiniz Gör bak kızlar nasıl da atlatıcak herşeyi, nasıl da güçlüler onlar Rabbim sağlık versin

Her gittigimde 200 aldigi için yine okadar bekledim de 100 deyince korktum inşallah doguma kadar 3000 olur

Pediatristler damaksız olmasını öneriyorlar. Ben bibs aldım görseli güzel diye hem de kauçuk olduğu için. Ancak kauçukların şişme sıkıntısı var 4-6 haftadan fazla kullanılmaması gerekiyor aksi takdirde şişip şiştiği haliyle diş damak yapısına zarar verebilir. Damaklı kesinlikle önermiyorlar ben her çeşit aldım tutar belki diye, umarım birinden birini tutar

Kapı süsü sevmiyorum onun için yaptırtmadım. Şerbet falan hiç bana göre değil. Oğlumda hiç bir hazırlığım yoktu sağolsun arkadaşım bebek çikolatası yaptırmış hastanede gelenlere onu ikram ettik sonra çiçek sepetinden çiçek şeklinde keklerden almıştım eve gelenlere ikram için yine öyle bir şey düşünüyorum. Zaten bu ortamda kimse hastaneye gelmez. Hediye olarak karar veremedim ama magnet açacaklar oluyor ya onlardan ya da kabak lokumlumlar oluyor ( bu ara çok hoşuma gitmeye başladı) onlardan yaptırırım.

Ne güzel en azından 6. aydan sonra kabul etmiş ama benimkiler ne yaptıysam almadılar çok zorlandım şimdi oğlum emzik kullanmasını çok istiyorum gerçekten büyük bir kurtarıcı
Emzik vermem galiba ama ahtım var ilk günden biberonu dayayacağım diye. Emzik, biberon hiç vermedim ve çok zorlandım.

Ikimizin gunleri ayni cnm ben cok birsey hazirlamadim oyle herseyi kendim icin bebek icin aldim ama daha canta yapmadim
Ben de aynı canım aldim bişeyler ama çanta falan yok Geçen bir kız gördüm instada 37. Haftasına girdiğinde doğurdu sorunsuz ilerliyordu gebeligi şaşırdım doğurunca korktum dedim bişeyler yapayim en iyisi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…