2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben kendim için 3 pijama 1 hastane cikisi elbise
Makyaj,saç duzletici ,
Duş için temizlik mazemeleri
Havlu ,alt ust çamaşır
Tarak fln
Bebiş için sadece hastane çikisi bir de 10 takim alacagim yanima almanyada hazirlasanda hastaneden cikis gunune kdar herseyi onlar karsiliyor diye gerek olmuyor ama yinede kendi goguspompami fln alacagi mhastaneye az birseyler daha koyarim nenolur ne olmaz bebek için

Selam kizlar bizim bugun kotrole gittik allaha sukur hersey normal kizim 2.300 olmus 2 hafta once 2.200 du bana az geldi doktor az degil haftasina gore cok iyi diyor da nebleim guvenemedim bugun 34+4 olduk bu haftalarda sizin bebisler nekadardi
Ben 33+2’de gittiğimde 2180 gibi dedi daha önceki kontrollerde iki haftada 400-500 gr alıyordu bu sefer 230gr almış üzüldüm doktorum tam daire olarak ölçemiyorum pozisyondan dolayı kilolar 200-300gr yanılma payı ile ölçüyor cihazda kafana takma haftasıyla gayet uyumlu demişti
Kabak lokumu bildiğimiz lokum gibi mi canım biraz cezerye tarzı?

Merhaba. Ben de 34+0 ım şuan. Bizimki de halâ oturur pozisyonda, sırt ve baş kısmı ile de sağ böbreğime dayanıyor... Hareketleri de yavaş... Çok eserse debeleniyor birkaç kez... Doktorum huyu böyle galiba dedi İlk zamanlar korkuyordum ama gelişimi iyi olduğu için rahatladım...

Yanlış yazmışım galiba. kabak şeklinde lokumluklar var ya biblo tarzı onlardan içine şeker yada çikolata koyup tülle süslemeyi düşünüyorum. Bebek hediyesi olarak dağıtmak için ama karar vermedim henüz.

Eklentiler

• D3D2295D-524B-40DC-A41E-29C95C54CDD2.jpeg
    459,6 KB · Görüntüleme: 23
ben de kabaklı lokum diye arattım internette varmış da balkabaklı lokumlar güzel de görünüyorlar

Bende korkuyorum açıkçası hareketlerinin azalmasından o yüzden ana yüreği işte panik yapıyorum

Selam kizlar bizim bugun kotrole gittik allaha sukur hersey normal kizim 2.300 olmus 2 hafta once 2.200 du bana az geldi doktor az degil haftasina gore cok iyi diyor da nebleim guvenemedim bugun 34+4 olduk bu haftalarda sizin bebisler nekadardi
Canım bu arada kilosu gayet iyi bence, benim de bugün kontrolüm vardı. 2470 çıktı benim erkek bu arada. Bence hiç kafana takma. Benimkinin de boyu uzamamış mesela çok az uzamış

Canım geçmiş olsun kızlarına kavuşmuşsun sen de iyiymişsin maşallah üçünüze de herşey yoluna gircek hayırlısıyla hiç merak etme

bugün bende tam 34+0 ım günü gününe ayniyiz benim bebegiminde hareketleri yavas ,geceleri biraz daha hareketli oluyor. Doktorum bebegin karakteri oldugunu soyluyor :)

Benimde kontrolüm vardı bugün 34+2 ve kilosu 2400 gr ,gayet iyi sağlıklı dedi doktorum. Her gün 1 muz ve yumurta mutlaka yemeye çalış dedi

İzin vermiyorum hiç bir şekilde şu an için araya kıskançlık sokmaya lüzum yok doğunca da yine aynı şekilde tepkimi veririm zaten ailelerle aynı şehirde değilim akraba komşu gelgit durumu da yok koronadan sıkıntısız atlatırız inşallah o açıdan yeter ki büyük bebelerle kontrolü bizler saglayabilelim onların ihtiyaclarini ihmal etmeyelim vakit ayirmamiza firsat versin miniklerimiz üzülürüm eksik kalirsam yetemezsem oğluma

bende sezeryan korkusu başladı bu aralar Başka var mı benim gibi canı tatlı olan
Bende sezaryen korkusu yok da, her an sancim başlayacak suyum gelecek ve normal doğum yapmak zorunda kalacağım korkusu var, niyeyse normal doğum çok korkutuyor beni, sanki tek doğuracak benmişim gibi. Düşünüyorum oradan bebek çıkması imkansız gibi geliyor

Kizlar sizlerin bir konuda fikirlerini almak istiyorum..benim
icin cok önemli..
Hamileligimin basinda pandemiden dolayi devlette ve ozel hastanede randevu alamadıgım ve hastaneler cok kalabalık olduğu icin özel bir kliniği tercih etmiştim.. simdiye kadar bir sorun yasamadim doktorumla.. doktorum bulunduğum sehirden başka bir şehirdeki hastane ile çalışıyor.. dogum icin 7 bin tl gibi bir rakam istediler..dogum oturdugumuz şehre 1.5 saat uzaklıkta bir hastanede . arabamız yok maalesef dolmuşlar var yada taksiyle gideceğim.. taksi git gel 1000 tl istiyor..
Simdi size sorum bu şartlarda 34. Haftada hastane ve doktor değiştirmek mantikli mi.. yeni gideceğim doktoru tanımıyorum.. özel hastane yine dogum ücreti 3500 tl.. bu haftada doktor değiştiren hastaya doktorların bakışı nasil olur onu da bilmiyorum.. siz olsanız ne yapardınız fikir verirseniz çok sevinirim

Ben hic dusunmez degistirirdim doktorumu.1.5 saat yol cekmek ayri, takside dolmusta surunmek ayri Ustune o kadar para bayilmak ayri eziyet.cocugunuza ayirip, ona harcarsiniz o parayi.her doktor dogum yaptirabilir ve tabii ki her hastanede gerceklesebilir bir Olay bu.derseniz ki yogun bakim unitesi olsun, tam donanimli hastanede dogurmak isterim evet Benim de tek tercihim budur ...neden ve nasil bir duygusal bag kuruyorsunuz doktorlarla anlamiyorum gercekten.benim sadece hastanem belli.dogumuma ters bir durum olmazsa o zaman gorevli ebelerden biri girecek sadece.hepsi Turkiyedekiler gibi deneyimli ve egitimli.ha ters birsey olursa mesaideki doktorlar hemsireler gelecek yardima.hicbirini hatirlamiycam hastaneden cikinca daha once ki 2 dogumumda oldugu gibi.

Benim doktoruma 33 haftalık hamile olan bir Kadın gelmişti ama doktorum kabül etmedi. Tıp fakültesinde başka bir doktora yönlendirdi. Özel hastanelerdeki doktorlar genelde kendi takip etmedikleri hastaları pek almazlar. Ama sorunsuz geçen bir hamilelik sürecin varsa, her şey yolunda ise kabül edebilirler. Devlet ya da tıp falan düşünürsen olabilir. Hiç arada gidip muayene olduğunuz başka bir doktor olmadı mı?

Tesekkur ederim cevabınız için.. aslinda doktorumu değiştirmek istemememdeki sebep zor bir gebelik geçirdim panik atak hastasıyım her ayrıntıya hakim doktorum.. yeni doktorum nasil olacak bilmiyorum. Birde 5 yasinda oglum var onuda çok yalnız bırakmak istemiyorum..
Acil bir durumda doktoruma ulaşamadım devlete gitmistim.. yani anı bir doğum olsa 1.5 saat uzağa nasil gideceğim diye dusunuyorum.. stresten elim ayagima dolaştı..

Bende ondan korkuyorum kabul etmek istemiyorlar.. cok sorunlu olmadı ama kanamam olmustu ve şekerim yüksek birde panik atak hastasıyım doktorum bütün bilgilerime hakim..ama acil bir doğumda nasil 1.5 saat uzağa gideceğim simdiden düşünmeye başladım..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…