2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben bulgaristanlıyım canım orda yaptırmam gerek burda bulgarisan konsoloslugu bana cok uzak okadar yol gidecegime bulgaristana gidince yaptirmayi tercih ettigim için hep erteledik birde nikahi duğunde istemistim ayri olmasini istememistim nasip olmadi bi turlu
Benim ikisi bir aradaydı ama öyle de oluyor böyle de olurmuş hiç ısrarcı olmamak gerek bir şekilde olsun da nasıl olursa olsun işte 😅

Yok canım gebelik şekerim çıkmamıştı. Doktorda dün tekrar baktı çıkamamış şekerin o zaman genetiktir dedi. Ben 1.75 boyundayım ve iri kemikli balık etliyim eşimde 1.85 oda 93 kilo genetiktir diye umuyorum. Ama tekrar bi şeker testi yaptırsammı diye aklımdan da geçirmiyo değilim🤔
Cnm genetiktir o zaman yeni test yapmışlar tekrar yapmam ben olsaydım. Yine de sen bilirsin
Saglıkla al kucagına tosuncuğu :nazar: :emir_bebek:

Nosking Nosking cnm senide rüyamda gördüm. Dün temmuz annelerine bakarken soldaki bebişin hareket etmediğini yazmıştın bilinç altıma girmiş demek ki 🤣Baştan söylüm çok saçma ona göre 🤣masanın üstünde iki tane kocaman karpuz var güya bebişler onun içindeler sagda ki bebiş hareket etti ardından soldaki bebişin de hareket etti.Saçma olduğunu söylemiştim. :KK70:

Kızlar iki şey aklıma takıldı size danışmak istiyorum. 29.haftadayım, Sağlık ocağım tetanoz aşısını 30.haftada yapacakmış. Çok geç değil mi? Herkes erkenden oldu. 2.si 4.aydan beri şuana kadar vitamin olarak hem regenesis max hem de omega 3 kullanıyordum balık hiç yemediğim için, şimdi doktor değiştirdim o da diyor ki regenesisin içinde omega 3 var, kullanma ek olarak diyor. İki doktora da güveniyordum ne yapacağımı bilemedim. Siz kullanıyor musunuz

Nosking Nosking cnm senide rüyamda gördüm. Dün temmuz annelerine bakarken soldaki bebişin hareket etmediğini yazmıştın bilinç altıma girmiş demek ki 🤣Baştan söylüm çok saçma ona göre 🤣masanın üstünde iki tane kocaman karpuz var güya bebişler onun içindeler sagda ki bebiş hareket etti ardından soldaki bebişin de hareket etti.Saçma olduğunu söylemiştim. :KK70:
Dün zaten bi panikle yine hastaneye gittik. Ebe karnımı karpuz gibi salladı sonra başladı hareketler bu sefer de sancı cıktı 🤣🤣 benzerini yaşamışım bak🤣

Bunu bende merak ediyorum. Dikkat etmeye çalışıyorum. Tatlıdan olabildiği kadar uzak duruyorum meyve falan azalttım. Pirinç patates hemen hemen çıktı yemek listemden. Yine de biraz meyve falan yesem şekerim çıktı mı acaba diye kendimi bitiriyorum resmen.
selamlar, aynı durum bende de var. Şeker yüklemesinde şeker değerlerim normal çıktı ama doktor dikkat et, diyet yap dedi. Bir de şeker yüklemesinde bayılmıştım. Tabi sürekli diyet de yapmıyorum. 3 hafta önce kontrolüm vardı doktor herşey yolunda görünüyor dedi test istemedi, diyete devam dedi. Diyet yapmıyorum diyemedim :KK43: ama şeker yüklemesinden beridir bazen çikolata, pasta vs gibi şeyler yediğimde 10 dk sonra kalbim çarpıyo, içim bayılacak gibi oluyor sonra kendiliğinden geçiyor. Şeker yüklemesinden sonra psikolojik mi kaldı yoksa şekerle ilgili mi bilemiyorum :KK43: Pazartesi günü dahiliyeye randevu aldım sırf bunun için.

Günaydın kızlar, bu sabah ilk idrarım afedersiniz çay rengi gibiydi koyu sarı da değil kırmızılık vardı. Kanamam mı oldu diye korktum ama yoktu. Sizce neden olabilir başına böyle bişey gelen var mı? Doktora sorayim mi?
Bence kesinlikle sor cnm Olmazsa Bi idrar tahlili yaptırırsın

kızlar çok kafama takıyorum şeker diyeti yapıyorum ama çok katı değil .5 kilo aldım hamilelik başından beri 3 aydır hiç kilo almıyorum hatta tartıldım vermişim 500 gr daha halbuki bu aylarda bebek aldıkça kilo almam gerekmiyor mu bebek kilo mu almıyor acaba.kendimde almak istiyorum ama istedikçe alamiyorum artık çok gücsüzleşmeye başladım.ne yapıcam normal mi bu zamanlarda kilo almayıp vermek

kızlar çok kafama takıyorum şeker diyeti yapıyorum ama çok katı değil .5 kilo aldım hamilelik başından beri 3 aydır hiç kilo almıyorum hatta tartıldım vermişim 500 gr daha halbuki bu aylarda bebek aldıkça kilo almam gerekmiyor mu bebek kilo mu almıyor acaba.kendimde almak istiyorum ama istedikçe alamiyorum artık çok gücsüzleşmeye başladım.ne yapıcam normal mi bu zamanlarda kilo almayıp vermek
Doktora gittiğinizde bebeğin kilosu ile ilgili birşey demiyor mu? İnşallah bebek alıyordur önemli olan o. Biz hiç almasak da olur. Bu zamana kadar doktorun bununla ilgili tahliller yapması gerekiyordu. Ben de ilk 5 ay almadım doktora sorduğumda eğer 15 güne kadar da almazsan kan testi yapar tiroid ve bir kaç değerine bakarız demişti tam hatırlamıyorum ama şu an.

eşimle evlenmeye karar verdik evimizi hazırladık eve çıktık düğün tarihi koyduk korona geldi iptal oldu geçen yıl bu yıl düğün yapacaktık hamile kaldım .
Bizim de pandemiye denk geldi, ertelendi, mayısta nikah yaptık, eşimin kız kardeşini bile almadılar nikaha. Halbuki büyük salondu ve toplamda 5-6 kişiydik. Eşyalar gelmedi, fabrikalar kapandı, istediğim gibi bir ev bulamadım, kiraya çıktım, ev sahibi canıma okudu. Evlendiğimden beri tek başıma kaldım, sonra hamile kaldım. Hiç hevesim kalmadı, hamile dış çekimi yapıcaktım yapmadım, hamile iken bir iki resmim vardır belki, o da özellikle çekilmiş falan değil. İnsan yüzü görmüyoruz. Doğumdan önce zorla pcr testi yapılması, insanlardan kaçar hale gelmem, şı olsam bi dert olmasam bi dert. Offf
Ağustosta düğün yaptık iki saat, ama annem ensemde boza pişirdi iki ay, sakın hamile kalma sakın hamile kalma diye.

Kızlar iki şey aklıma takıldı size danışmak istiyorum. 29.haftadayım, Sağlık ocağım tetanoz aşısını 30.haftada yapacakmış. Çok geç değil mi? Herkes erkenden oldu. 2.si 4.aydan beri şuana kadar vitamin olarak hem regenesis max hem de omega 3 kullanıyordum balık hiç yemediğim için, şimdi doktor değiştirdim o da diyor ki regenesisin içinde omega 3 var, kullanma ek olarak diyor. İki doktora da güveniyordum ne yapacağımı bilemedim. Siz kullanıyor musunuz
Regenesis max ben iki kutu kullandım 2.ci trimestr haftda iki gun regenesis diger günler decavit ve 7.ayimda bebegin beyin gelişimi için. Ancak omega3 fazlası da iyi değildir zaten yaz aylarında da çok önerilmez. Iki ayrı vitamin bencede gerek yok.Regenesis max icinde ki omega3 yeterlidir 👍
Günaydın kızlar, bu sabah ilk idrarım afedersiniz çay rengi gibiydi koyu sarı da değil kırmızılık vardı. Kanamam mı oldu diye korktum ama yoktu. Sizce neden olabilir başına böyle bişey gelen var mı? Doktora sorayim mi?
Sıcaklardan su kaybı da olmuş olabilir tatlım, gece çok su icmedigimizden de olmuş olabilir böbrekler susuz kalinca idrar rengi koyulasir belki oyle birseydir.Ancak kırmızı rengi koyuysa dr mutlaka sor tahlil yapabilir ihmal etme👍

Doktora gittiğinizde bebeğin kilosu ile ilgili birşey demiyor mu? İnşallah bebek alıyordur önemli olan o. Biz hiç almasak da olur. Bu zamana kadar doktorun bununla ilgili tahliller yapması gerekiyordu. Ben de ilk 5 ay almadım doktora sorduğumda eğer 15 güne kadar da almazsan kan testi yapar tiroid ve bir kaç değerine bakarız demişti tam hatırlamıyorum ama şu an.
32+0 da 1900 gr dı bebek bugün gidicem merakla be korkuyla çünkü iki haftada kilo verdim doktorum pek önemsemiyor diyet yaptığın için falan diyor ama ben takıyorum kafama tsh ve kan tahlili yaptı geçen gittiğimde ama bir sorun yok dedi insallah almıştır biraz 34+1 im bugün

32+0 da 1900 gr dı bebek bugün gidicem merakla be korkuyla çünkü iki haftada kilo verdim doktorum pek önemsemiyor diyet yaptığın için falan diyor ama ben takıyorum kafama tsh ve kan tahlili yaptı geçen gittiğimde ama bir sorun yok dedi insallah almıştır biraz 34+1 im bugün
Aslında bebeğin kilosu iyi çıkmış 32+0da. İnşallah bu gittiğinizde de iyi çıkar.

X