2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar bugün yine kontrol günümüzdü bebişimin genel durumu iyi USG de ağzını açtı bugün gözlerini kapatıp açtı 🥰😍
Yanlız tam poz veriyor doktor görüntü alicak yine el yüze gidiyor 😁😖
Kızlar doktor bana hiç nst fln bahsetmiyor bende unutuyorum haliyle.
Nst ye ne zaman girilmeye başlanıyor?Siz başladınız mı?

Benim sanirim 4-5.aydan beri dogum pozisyonunda bir cok kisinin de oyle cok normal 😁 korkmana gerek yok sadece baskı biraz daha oluyor aşagıya dogru. Bir de kaburgalari tekmeliyor acitiyor bazen bebek.
Son bir haftadır yürümekte çok zorluk çekiyodum demek ondanmış 😢 teşekkür ederim ya rahatladım biraz

Arkadaslar merhaba...2-3gundur bende inanilmaz yorulma oluyor yani sicak havalarin da etkisi illaki vardir doye thamin ediyorum..ilk gebeligim o yuzden normali onu da bilmiyorum🙄sizde de varmi yorgunluk halsizlik hic bisey yapmak istememe
Merhaba Kan degerlerine baktirmakta fayda var.benim demir degerim dusmus bayaa.basimi kaldiramiyordum.birkc gundur takviye aliyorum ve cok iyiyim.

Siz vücudunuzu dinleyin zaten bence ani şeylerde vücut tepki veriyor. Ben dün sabah arabayla ufak çaplı bir kaza yaşadım tüm gün stresli geçti o yüzden oldu mesela, içim rahat etti acile gidince. zaten haftamız ileri ya hemen sarı alan çıkıyor hatta beni kadın doğuma talep etmememe rağmen doktor tekerlekli sandalyeyle çıkarttırdı hadi doğum olursa yolda giderken bu tehlikeyi yaşamamak için. Dinlenin magnezyum için ekstra soda için çocuğun düzelmesi gerek🙏🏻Çok geçmiş olsun
Geçmiş olsun canım🌸
Birsey sormak istiyorum ben daha puset almadım daha önce kızıma almıştım ama hiç kullanışlı değildi resmen bebeğim ikiye katlaniyordu ve çok ağırdı puset... alanlar yada daha önceden kullanıp memnun olan varmı bana marka önerebilir misiniz lütfen çok kararsızım
Benim araştırdığıma göre en çok önerilenler maxi cosi, besafe izi go, cybex. Ama bebek arabanı almadıysan önce ona karar ver çünkü her puset her arabaya olmuyor.
Ben de bir güncelleme yapayım 🙂 Pazartesi günü 33+0’da kontrolüm vardı. Ac yine geride, fl ve bpd ileride çıktı 🤷🏻‍♀️ Doktorum proteinden zengin beslenmemi söyledi. Et, süt, yumurta vs. Bir sonraki kontrolümü de bayramdan sonraya verdi 😱 38. Haftaya denk geliyor. Sonrasında haftada bir olacak. Doktorumu o kadar çok seviyorum ve güveniyorum ki bir şey de diyemedim. Araya ek bir randevu oluşturabilirim içim rahat etmezse, çoğunluk artık 15 günde bir gitmeye başlayacak gibi anladım, bir ay uzun geliyor bana bu haftalardan sonra 😌
Ben 32. haftada gitmiştim en son , 34. haftaya randevu verdi sonra da her hafta geleceksin dedi. Bence sen araya bi randevu sıkıştır🙂

Kızlar bugün yine kontrol günümüzdü bebişimin genel durumu iyi USG de ağzını açtı bugün gözlerini kapatıp açtı 🥰😍
Nazlı olacak herhalde annesi :))) nst ye ben 32+0 da girdim canım. Olduğum bir ameliyat nedeniyle erken doğum riskim vardı rahim ağzı boyum hep normaldi ama doktorum yine de temkinli gitti hep. Bir de kasılmam çok fazlaydı her kontrolde ultrason anında falan karnım sertti onunda etkisiyle 32 de başlatmış olabilir beni. Senin durumun riskli olduğu için başlıyoruz yoksa 35 te nst ye başlıyoruz demişti. Seninde her şeyin yolunda gidiyorsa belki o haftaya kadar bekler doktorun

Nazlı olacak herhalde annesi :))) nst ye ben 32+0 da girdim canım. Olduğum bir ameliyat nedeniyle erken doğum riskim vardı rahim ağzı boyum hep normaldi ama doktorum yine de temkinli gitti hep. Bir de kasılmam çok fazlaydı her kontrolde ultrason anında falan karnım sertti onunda etkisiyle 32 de başlatmış olabilir beni. Senin durumun riskli olduğu için başlıyoruz yoksa 35 te nst ye başlıyoruz demişti. Seninde her şeyin yolunda gidiyorsa belki o haftaya kadar bekler doktorun
Evet canım hep herşey yolunda diyor suyun iyi,rahim agzin iyi vs...vs
Belki ondan daha henüz alınmadım nst ye.Aman iyi olsunda ☺️Tek riskim kan sulandirici kullanmak 😟onun dışında herşey şuana kadar iyi gibi.

Canim nst ye 32.haftada basladim ben. Birdahakine sorarsin. Benimkide hep eller hatta ayaklar suratinda 😍

Kafası büyükmüş ya ona çirkin dedi bende biraz sinirlendim açıkcası. Kafası büyük olunca çirkin mi oluyormuş. Gece gece stresliydi heralde diye geçiştirdim bende. Evet canım erken doğum riski kalkıyor ama ben hazır değilim daha 😞 korkular sardı başıma ne gelicek bilmiyorum kurbanlık koyun gibiyim😃 hayırlısıyla bir kucağımıza alsaydık 🤲🏻

Canım belki çirkin kelimesini farklı amacla kullanmiştir. Bende bebekleri çirkin diye severim nazar değmesin diye. Rahmetli ananemde çirkin diye severdi yada sirkeli sarimsaklı derdi.

Canim sen istedigin ismi koy boşver kimseyi memnun edemezsin. Benim k.v ogluma hamileykende kendi kendine 50gr bilezik alicam dedi çeyrek hatta 1 zıbın bile almadi 😂. Almasında zaten beklentim yok. Bundada aynisini söyledi kale bile almadım. bebislerimiz saglikli olsunda anneleri babaları yapar herşeylerini.
Aynen canım gelin olduğumdan beri 2 yüzük alacağim sana dedi 2 yıldır tık yok 🤣🤣 bende hiç birşey beklemiyorum temn konuştuk ayşe koyun o zaman dedi kendi ismini bende o zaman kilosu kadar altın hazırlaman dedim yoksa koymam şakasından lafım ulaşmıştır herhalde yerine 😁 çok bekler

Aynen canım gelin olduğumdan beri 2 yüzük alacağim sana dedi 2 yıldır tık yok 🤣🤣 bende hiç birşey beklemiyorum temn konuştuk ayşe koyun o zaman dedi kendi ismini bende o zaman kilosu kadar altın hazırlaman dedim yoksa koymam şakasından lafım ulaşmıştır herhalde yerine 😁 çok bekler

😂😂😂😂😂

Ben de bir güncelleme yapayım 🙂 Pazartesi günü 33+0’da kontrolüm vardı. Ac yine geride, fl ve bpd ileride çıktı 🤷🏻‍♀️ Doktorum proteinden zengin beslenmemi söyledi. Et, süt, yumurta vs. Bir sonraki kontrolümü de bayramdan sonraya verdi 😱 38. Haftaya denk geliyor. Sonrasında haftada bir olacak. Doktorumu o kadar çok seviyorum ve güveniyorum ki bir şey de diyemedim. Araya ek bir randevu oluşturabilirim içim rahat etmezse, çoğunluk artık 15 günde bir gitmeye başlayacak gibi anladım, bir ay uzun geliyor bana bu haftalardan sonra 😌
Bende bugün 33+1 im ve bu sefer benimde FL,HC,BPD önde çıktı AC bir kaç gün geride çıktı😬
Birileri geride kalıyor abaniyorum vitaminli,protein iceren şeylere bu seferde karın çevresi geride kalmiş 🤔

Serklaj yaptıran arkadaşlar akıntınız oluyor mu? Bazen su gibi bazen de beyaz kıvamlı bi akıntı geliyor. Doktorumda her seferinde dikiş var ondan kaynaklanıyor diyor. Beyaz akıntı artınca fitil verdi belki mantar olabilir diye. Ama geçmedi.

Ne olacak adı merak ettim.

Geçmiş olsun canım🌸

Benim araştırdığıma göre en çok önerilenler maxi cosi, besafe izi go, cybex. Ama bebek arabanı almadıysan önce ona karar ver çünkü her puset her arabaya olmuyor.

Ben 32. haftada gitmiştim en son , 34. haftaya randevu verdi sonra da her hafta geleceksin dedi. Bence sen araya bi randevu sıkıştır🙂
Çok teşekkür ederim 😚🧚🏻‍❤❤️❤️🙏🏻

Serklaj yaptıran arkadaşlar akıntınız oluyor mu? Bazen su gibi bazen de beyaz kıvamlı bi akıntı geliyor. Doktorumda her seferinde dikiş var ondan kaynaklanıyor diyor. Beyaz akıntı artınca fitil verdi belki mantar olabilir diye. Ama geçmedi.
Bende var. Mantardan hiç şüphe etmedim çünkü serklajdan sonra devamlı fitil ilaç kullandım. Onu atıyor vücut. Değişiklik olmadığı için de tuhaflık olduğunu düşünmedim. Ama çamaşırımda ıslaklık da oluyor özellikle geceleri. Onun da ter olduğuna inanıyorum ya da ufak kaçırıyorumdur ( ay umarım kaçırmıyorumdur.) Yani kuruyunca geride hiç iz kalmıyor temiz gibi duruyor. Hormonlar falan o bölgede yoğun çalışma var, kesin terdir o .

Anakucakları zaten anne karnına yakın pozisyonda durabilecekleri şekilde tasarlanıyor. Ama ağırlık konusunda evet ağır olmayan sağlam bişey seçilmeli. Biz maxi cosi aldık. Bebek arabamızla da uyumlu. Elde ekstra taşımaya gerek yok zaten arabaya takılıyor. Ayrıca hastaneden çıkış yapmak için gerekli diye biliyorum🤷‍♀️
Hayırlı olsun güle güle kullanın ❤️Bebek arabanızın modeli nedir acaba

X