2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
kızlar çok kafama takıyorum şeker diyeti yapıyorum ama çok katı değil .5 kilo aldım hamilelik başından beri 3 aydır hiç kilo almıyorum hatta tartıldım vermişim 500 gr daha halbuki bu aylarda bebek aldıkça kilo almam gerekmiyor mu bebek kilo mu almıyor acaba.kendimde almak istiyorum ama istedikçe alamiyorum artık çok gücsüzleşmeye başladım.ne yapıcam normal mi bu zamanlarda kilo almayıp vermek
Şeker diyeyi yapmiyorum ama ben de verip geri aldığım kiloyu saymaz isek 7 kg aldim toplamda. Son 1.5 aydır da aynı kilodayım bi alıyorum bi veriyorum. Eğer kan değerlerin normal, bebeğin de kilo alıyorsa cok takma derim.

Şeker diyeyi yapmiyorum ama ben de verip geri aldığım kiloyu saymaz isek 7 kg aldim toplamda. Son 1.5 aydır da aynı kilodayım bi alıyorum bi veriyorum. Eğer kan değerlerin normal, bebeğin de kilo alıyorsa cok takma derim.
insallah canım bazı yerlerde artık bu haftadan sonra her hafta 500 gr alınmalı falan yazıyor bebek kilosu normal derse baya bir rahatlıycam artık bugün doktorum

S Sarisinmelekk
Yatak güzel değişik bir gelenek. Bence içinden ne geliyor ise onu yap. Bu kadar zorlukları sen çektin senin ne istediğin önemli. Herkesin zevki rengi düşüncesi farklı. İsim konusun da da kusura bakmasın kimse biz onları ne streslerle bugüne getirdik sen istesen zaten k.v. ismimi koyardın. İsmine karar vermişsin geri kalanların da saygı duyması gerekli.

kızlar çok kafama takıyorum şeker diyeti yapıyorum ama çok katı değil .5 kilo aldım hamilelik başından beri 3 aydır hiç kilo almıyorum hatta tartıldım vermişim 500 gr daha halbuki bu aylarda bebek aldıkça kilo almam gerekmiyor mu bebek kilo mu almıyor acaba.kendimde almak istiyorum ama istedikçe alamiyorum artık çok gücsüzleşmeye başladım.ne yapıcam normal mi bu zamanlarda kilo almayıp vermek
Bende şeker diyeti yapıyorum bende 2 aydır kilo almıyorum. Ama bebek alıyor. Kalbini bozma bence şeker diyetinde düzenli saatli ve belirli şeyler yediğimizden kilo almadığımızı düşünüyorum.

Kafası büyükmüş ya ona çirkin dedi bende biraz sinirlendim açıkcası. Kafası büyük olunca çirkin mi oluyormuş. Gece gece stresliydi heralde diye geçiştirdim bende. Evet canım erken doğum riski kalkıyor ama ben hazır değilim daha 😞 korkular sardı başıma ne gelicek bilmiyorum kurbanlık koyun gibiyim😃 hayırlısıyla bir kucağımıza alsaydık 🤲🏻
Bende bebekleri çirkin tipsiz diye severim. Nazar değmesin diye😃😃

Canim sen istedigin ismi koy boşver kimseyi memnun edemezsin. Benim k.v ogluma hamileykende kendi kendine 50gr bilezik alicam dedi çeyrek hatta 1 zıbın bile almadi 😂. Almasında zaten beklentim yok. Bundada aynisini söyledi kale bile almadım. bebislerimiz saglikli olsunda anneleri babaları yapar herşeylerini.
Bende de aynı durum var😃😃 5 yıldır çocuğum olmadı diye çirkin konuşmaları oldu. Birde anju olmuştu ozaman dediki kızına oğluna 1 er bilezik sende doğum yaparsan bir bilezik de sana dedi. Ne dediklerini bilmiyorlar. Küçük bilezik takarsa bozabilirsem bozacam ahtım var çok canımı yaktılar.🙈 onun takacağı bileziğe kaldıma değil çok canımı yaktıkları için. Kusurlu ilan ettiler beni. Yaşım yerinde olmadı yaradanıma bin şükür ki okadar uğraşırken şimdi verdi bana.

Arkadaşlar ben bugün hastane çantasını hazırladım koyduklarımın listesini ekliyorum sanki çok az oldu ne ekleyebilirim yardımcı olur musunuz ?
FF0C8C6C-0F79-4D04-9DD3-E17C6879D46A.png
FF0C8C6C-0F79-4D04-9DD3-E17C6879D46A.png

Kizlar bende basur oldu hemoroit yani:KK43: Hangi doktora gidilmeli kadin doktorumami :KK43: cok tuhaf bi siskinlik var ve agriyor ilk defa duydum böyle bisey basina gelen varmi? Hamilelikde oluyormus:KK43: nasil tedavisi ilacmi fitilmi🤒
Bende de var arada sızlıyor ama çok büyük acısı yok bende onun için gitmedim doktora. Ama dün hamile bir arkadaşda da olduğunu anlattı hatta dedi ki kantoron sürmemi geçirdiğini dedi ama ben uygulamaya korktum. Dahiliye bakıyor sanırım hemoraite geçmiş olsun.

Bende de aynı durum var😃😃 5 yıldır çocuğum olmadı diye çirkin konuşmaları oldu. Birde anju olmuştu ozaman dediki kızına oğluna 1 er bilezik sende doğum yaparsan bir bilezik de sana dedi. Ne dediklerini bilmiyorlar. Küçük bilezik takarsa bozabilirsem bozacam ahtım var çok canımı yaktılar.🙈 onun takacağı bileziğe kaldıma değil a çok canımı yaktıkları için. Kusurlu ilan ettiler beni. Yaşım yerinde olmadı yaradanıma bin şükür ki okadar uğraşırken şimdi verdi bana.

Allah islah etsin kötü konusanları. Benim tavrım hep nettir. Birazda tırsarlar benden çünkü içime atmam pat diye cevap veririm ezdirmem kendimi. eşim eğer haklıysam tavrıma karısmaz arkamda durur. Bende 5 senedir tedavi oluyordum haberleri yok. 2. Bebegi düsünmüyormusunuz diye bir sefer sordular. O bizim özelimiz dedim bir dahada sormadılar. Cadıyım yani cadı 😂

Bende şeker diyeti yapıyorum bende 2 aydır kilo almıyorum. Ama bebek alıyor. Kalbini bozma bence şeker diyetinde düzenli saatli ve belirli şeyler yediğimizden kilo almadığımızı düşünüyorum.
çevremdekilere sen kilo almıyorsun bebekte almıyordur diyorlar birazdan ondan sanırım çok etkilendim yoksa bu kadar takmıyordum .insallah normaldir

Iyiyiz canım kilo almasini bekliyoruz baska bi saglik problemi yok şükür sizleri de takip.ediyorum yine de doguran oldumu diye vazgecemiyorum hâlâ
Maşallah:nazar: cnm inş hemencecik kiloda alır. Kendin emzirebiliyor musun görmene izin veriyorlar mı? Ahh bu küvöz var ya en büyük korkum Allah yardımcın olsun bir an önce eve geçmeniz dilegıyle :dua:

çevremdekilere sen kilo almıyorsun bebekte almıyordur diyorlar birazdan ondan sanırım çok etkilendim yoksa bu kadar takmıyordum .insallah normaldir
Cnm bebişin gelişimi normalse kafaya takma o kadar herkes kilo alacak diye bişey yok ben 62,63 ile hamile kaldım şuan 70 kilo oldum en son 32 haftalık iken 68 kgdum o zamana kadar uzun süre orda takılı kaldım. ama 32 den sonra Günlük muz, muzlu puding yoğurt ve diğer meyveleri de yiyince 70 kiloya geldim. önemli olan bebişin sen kilo almıyorken onun gelişiminin iyi olması ne güzel işte doğum kilon çok olmayacak

Kızlar bu sabah mutfagin camını siliyim dedim gözlerim karardi amannn siz denemeyin. Hergün bir odanin canimi ve mutfak dolaplarini silerim diyordum ama imkansız gibi. Oyüzden kadın çagirdim haftaya gelip camlari ,mutfak dolaplarini,koltuklarimi silecek sonraki haftada doğum var . Halılarımi yıkamaya verdim. Dondurucuya sarma ,köfte ,gül böreği , poğaça ,2 boton kek ,haşlanmış nohut fasulye attım. Kayısı hoşafı yapıp kavanozladım ne olur ne olmaz diye. 1 gün öncesindede 2 3 çeşit kurabiye tatlı ,çorba 3 4 çesit zeytin yağlı yapıcam. Evde çocuk olunca mecbur hazırlıklı olmak gerekiyor.

Sıcaklarla aranız nasıl kızlar ve duygusallık var mı sizde de. Bu aralar bi acayipim gerginlik, korku, mutluluk hepsi birbirine karıştı. Son haftalarda acaba iyi mi bebeğim, acaba ona iyi bakabiliyor muyum, yeterince yiyebiliyor muyum, doğum nası olacak ben nası anne olucam kaygıları doldu taştı 🥺 Bir de annemlerin kendi içinde problemleri var annem sürekli bana yansıtıyo telefon açıp ağlıyo, ölücem sıkıntıdan, beni öldürecek bu baban yok bilmem ne, sana gelip kafa dağitcam diyo benim kafam yerinde ya sanki😛 Hamilelik midir nedir iyice batıp sıkıntı yaratıyor bana. Ağladım bugün ben de şimdi de bebeği üzdüm diye ağliyorum. Doktoruma sabah bahsettiğim idrar problemini yazdım cevap bile vermedi, doktorumla da bi bağım yok zaten. Ultrasondan çocuğa patlak gözlü bu dedi moralimi bozdu öff doğum olunca bu takıntılı duygusallık hali bitiyor mu ki 🥺

X