2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Ben bir yerde okumuştum her ağlamasi bebek aç anlamına gelmez diye. Ben mamayı bıraktım tamamen, günde bir kez akşam veriyordum 60cc. Eğer kilo alıyorsa yetiyordur. Anne sutuyle çok aşırı kilo almaz diyor doktorlar ama zaten önemli olan aşırı kilo alması değil, sağlıklı alması ve düzgün alması. Ben de sagdigim zaman en çok 60cc gordum, hatta emzirdikten sonra sagdigimda çok daha az. İki meme birden toplam 40 falan oluyor. Emzirmeden iki memeyi birden sagmadim hiç, dolu dolu ne kadar çıkıyor bilmiyorum ama öyle sütüm taşmadi hiç.
Aynen her ağlama aç olduğu anlamına gelmez kucak istiyor olabilir uykusu olabilir gazı olabilir dediğin gibi. Kilo alımı ilk ay çok değildi ama ortalamaydı bakalım bu ay 15 ocakta gideceğiz o zaman belli olacak. Belki de bebeğin midesini büyütmeyince anne sütü çok olmasa da bebeğe yetiyordur

Aynen her ağlama aç olduğu anlamına gelmez kucak istiyor olabilir uykusu olabilir gazı olabilir dediğin gibi. Kilo alımı ilk ay çok değildi ama ortalamaydı bakalım bu ay 15 ocakta gideceğiz o zaman belli olacak. Belki de bebeğin midesini büyütmeyince anne sütü çok olmasa da bebeğe yetiyordur
Evet canım kakası cisi iyiyse yetiyordur muhtemelen. Bizimki de ağlıyor memeden sonra bazen ama hemen kanguruyla alıyor babası ya da oyaliyoruz bir sekilde. Eminim biberonla daha düzenli fazla fazla cekiyordur, alissa onu ister gibi geliyor bana. 7sinde bizimde randevumuz var orda belli olur kilosu. Eşim evde tartiyor önce kendini sonra bebek kucağında bir daha tartiliyor, düzenli kilo aliyor ama olması gereken kaç gram bilmiyorum. Büyüdüğünü kıyafetlerden de anlıyoruz kolumuzda ağırlaşmasıdan, hareketlerinden. Artık gözüyle takip ediyo mesela, guluyo, ailemle kamerada konuşurken onlara bakiyo, dönme denemeleri yapıyor az az. Öyle olunca gelişimi normaldir herhalde diye ağlasa da çok dikkate almıyorum memeden sonra. Bazen huysuzluktan da çok ağlıyorlar sanki

Ay kızlar benim bebe uyumuyor ya tüm gün kucakta mizikliyor hiç uyumuyor ne yapacağımı şaşırdım emzirmekten memelerim yara oldu
Canım kucakta çok yoruluyor olabilir yorulan bebekler uyuyamazmış bize de yorun da akşam uyusun dediler diye çocuğumu da kendimi de günlerce eziyete bırakmışım. Gerçi babası hala kucaktan indirmiyo ama ilk Zamanlar kadar değil 🤷‍♂️ kızımın da yavaş yavaş düzeni oturacak inşallah 🤲🏻

İyi geceler kızlar 🤗 yapılan yorumları okuyorum da gerçekten ben mi çok rahatım yoksa sizlerin işi mi zor bilemiyorum hatta burayı okudukça aklıma geliyo süt mü yetmiyor kilosu ne kadar vs vs. Emziriyorum mama hiç vermedim. Hiç de sağım yapmadım. Sütüm yetmezse aç kalırsa sürekli ağlar diyorum. kilo alması iyi ağırlığını anlıyorum. Bir kaç gün sıkıntı yaşadık muhtemelen atak dediğimiz zamanlar (onu da burda okudum). Ama burda sütleri mamaları cc ölçümleri falan okudukça şaşırıyorum o kadar yorucu yıpratıcı olmamalı ya da sen fazla rahatsın diyorum kendime.

Kızlar ben hiç süt felan sagmiyorum bebeğim kısa süre emip bırakıyor saatte 1 yada 2 saatte bir bazen uyuyorsa 3 saatte bir ama hep kısa süre emiyor en fazla 7 8 dakika sütüm hızlı gidiyor doyuyor diye hissediyorum çünkü 2.900 gr doğdu şu anda tam 2 aylık ve 5.400 gr doğum kilosu fazla olanlara göre az gelebilir belki ama 2500 gr almış oluyor ama burda okuyorum 20 dk emziren 30 dk emziren benim bebeğim hayatta emmez o kadar uzun süre zorluyorum diliyle itiyor memeyi istemiyor canım sıkılıyor emse süt de daha artacak

İyi geceler kızlar 🤗 yapılan yorumları okuyorum da gerçekten ben mi çok rahatım yoksa sizlerin işi mi zor bilemiyorum hatta burayı okudukça aklıma geliyo süt mü yetmiyor kilosu ne kadar vs vs. Emziriyorum mama hiç vermedim. Hiç de sağım yapmadım. Sütüm yetmezse aç kalırsa sürekli ağlar diyorum. kilo alması iyi ağırlığını anlıyorum. Bir kaç gün sıkıntı yaşadık muhtemelen atak dediğimiz zamanlar (onu da burda okudum). Ama burda sütleri mamaları cc ölçümleri falan okudukça şaşırıyorum o kadar yorucu yıpratıcı olmamalı ya da sen fazla rahatsın diyorum kendime.
Ay şimdi bende yorumları okuyup aynı duyguları hissettim ve msj yazdim yeni ben de hiç sagmiyorum süt ancak yetiyor ama ac da kalmıyor kilo da gayet iyi alıyor ama ne kac ml emdigini biliyorum ne dolaba süt koyuyorum

Canım kucakta çok yoruluyor olabilir yorulan bebekler uyuyamazmış bize de yorun da akşam uyusun dediler diye çocuğumu da kendimi de günlerce eziyete bırakmışım. Gerçi babası hala kucaktan indirmiyo ama ilk Zamanlar kadar değil 🤷‍♂️ kızımın da yavaş yavaş düzeni oturacak inşallah 🤲🏻
Ay bilmiyorum ki ondan mi acaba banyo da yaptırdık bide bi daha dikkat edeyim belki ondan da olabilir

Ay bilmiyorum ki ondan mi acaba banyo da yaptırdık bide bi daha dikkat edeyim belki ondan da olabilir
Bence Bi kaç gün dene. Ben ağlamadan almıyorum artık kucağıma endikten sonra ya da altı değiştikten sonra keyifli ise dizlerimi hafif yüksek tutup orda oturtup ilgileniyorum konuşuyorum bazen göğsüme yatırıyorum keyifliyse eğer tabi. Uyur uyumazda yerine koyuyorum. Yormayı bıraktıktan sonra daha rahatım uyku süresi de arttı gündüz bile

Ay şimdi bende yorumları okuyup aynı duyguları hissettim ve msj yazdim yeni ben de hiç sagmiyorum süt ancak yetiyor ama ac da kalmıyor kilo da gayet iyi alıyor ama ne kac ml emdigini biliyorum ne dolaba süt koyuyorum
Maşallah canım inşallah bizim yaptığımız da doğrudur 🤗 şaşırıyorum acaba hata mı yapıyorum diye bende

Kızlar ben hiç süt felan sagmiyorum bebeğim kısa süre emip bırakıyor saatte 1 yada 2 saatte bir bazen uyuyorsa 3 saatte bir ama hep kısa süre emiyor en fazla 7 8 dakika sütüm hızlı gidiyor doyuyor diye hissediyorum çünkü 2.900 gr doğdu şu anda tam 2 aylık ve 5.400 gr doğum kilosu fazla olanlara göre az gelebilir belki ama 2500 gr almış oluyor ama burda okuyorum 20 dk emziren 30 dk emziren benim bebeğim hayatta emmez o kadar uzun süre zorluyorum diliyle itiyor memeyi istemiyor canım sıkılıyor emse süt de daha artacak
Benim ki de uykuyu almamışsa en çok beş dk duruyo meme de yeniden uyuyakalıyo. Ama aç olarak uyanırsa kendiliğinden 15 20 dk bazen 30 dk emiyo

Aç uyaniyor ya mamayi hazir edene kadar nasil sakinlestiriyorsun yada saatini bilip önceden mi hazirliyorsun canim
Hemen meme veriyorum katılarak ağlıyor tahmin ettiğin gibi gece uyuşuk çekiyor bıraksam saatlerce agzin da durur biraz çektiğini hissedince eşim mamayı getiriyor. Gecede genelde 2 kez kalkıyoruz birinde ben uyanmıyorum eşim kucağında tutup diğer eliyle mamayı hazırlıyor

Benim oglumda süt yüzüne fışkırdığı anda bile emmek istemiyor mecbur sağıp veriyorum mamada veriyorum sütum yeni artti ama doyurmuyor galiba hemen acikiyor sütten sonra 🤔 bide uykuya dalmakta cok zorlaniyor yasayan var mi söylene söylene 1saatte ancak daliyor
Artması için bisey yaptin mi ben bugün burdan arkadaşım tavsiye ettiği laktamax sipariş vericem bi kaç eczaneye sorduk yokmuş. Uykuya dalmada bi tekniği illaki vardır. Omuzda memede yüz üstü müzikli birini seçebilir

Bizlerin bebekleri zor rahatlıkla yada çok kasmakla alakası yok .Bebek emiyorsa aylık kontrolde kilosu boyu gelişimi iyiyse bizler gibi uğraşmazsın. Uğraşan arkadaşların benim gibi öncesinde veya şuan devam eden sıkıntıları var ben mesela süt icirme derdindeyim mamayı kesemiyecegimi biliyorum ama az da olsa sütüm bitmesin bari 6 aya kadar gunde 200 cc olsa anne sütü onu korusun diye uğraşıyorum. Mazerrr Mazerrr arkadaşımız da bebeğini yormadan besleme derdinde. Gibi gibi uğraşanların hikayesi ya erken doğmuş ya kuveze kalmış ya bi sağlık sorunu var ya sütü az yada sütü yok gibi damlaları makinayla topluyor.
Çok isterdim emzireyim altını alayim uyusun. Süt olmuyor koş mama getir çocuğun ağzına sondayla ver uyur git biberon ucunu tak kendi kendimize olmadık yani 😉

X