2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Canım yaşadıkların hiç kolay değil korkmakta haklısın ama tedirgin oluyırsan çok gecikmeden dr na git bence

Çok zordu canım yaşadıkların senin travma oldu resmen hem senin 40 'ın çıkmış sayılmaz ikinci kez hastaneye yatıp sancı verilmesinden sonra saymalısın çünkü o da doğum gibi zor oldu
O da doğru canım böyle bakmamıştım duruma. Hayırlısıyla bir 40 ı göreydik. 40 olmadan da doktora zırt pırt gitmek istemiyorum. İnş bir şey olmaz

Kızlar benimkinin de yüzü böyle hep. Geçiyor yine oluyor. 40 ından sonra devam ederse doktor alerjik olabilir dedi işte ama kumaşa ya da bana temas ettiği an oluyor. Sıcaktandır diyorum ben

Eklentiler

• 05464212-54B9-451F-8EB8-CEE1FB589FCC.jpeg
    74,3 KB · Görüntüleme: 58
Ah maşAllah çok iyi biz 20 günlüğüz 20 dk birini 20 dk diğer göğüsümü emiyor alt değişme gazı derken 1 saati buluyor

Ben tek göğüs gidiyorum canım bir göğsü ne kadar emerse emiyor. 2-3 saat sonra diğer göğsüm tam dolmuş oluyor bu sefer onu veriyorum.

Sanırım öyle oldu canım yara göğsü kesince bi daha olmadı

Canim benim bebegimde de ayni oldu gunde 5kez yapan cocuk bir sure sonra 2dunde bir yapmaya basladi hatta en son 5gunde bile yaptigi oldu doktor kontrolunde kilo alimi beslenmesi iyi kaka yaptimi civik ve cokta yapiyor normal dedi kabiz olsa kati olurmus bizimki biriktirip yapiyormus sade anbe sutu aliyorsa 10 gune kadar yapmamasi normalmis

Kızlar gece oglum ilk defa 4 saat uyuyunca bende uyudum ememedigi için göğüslerim tıkandı ateşim var şuan tir tir titriyorum emdirdim zorla ama haka göğsüm vok acıyor ucuda yara zaten
Cnm gogus ucu alsana çok rahat edersin.brnim kullandığım avent in .anne kokusunu alabiliyor bebek.benim hayatımı kurtardı çok şükür.ben 3 saatte bir sagiyorum.mastit e cevirmesin.dr duş al ve ov masaj yap dedi.

Cnm 1 kasıktan fazla kusuyorsa ,devam ediyorsa mutlaka dr götürmelisin.benim dr böyle dedi.bir kaç gün bebegin gogus karin ve sırtını sıcak tut cnm.ve karnını doyurduktan sonra mi kusuyor ,sarsınca mi ,sallayınca mi,durup dururken mi kontrol et .

Cnm bana 4 litre su iciriyor dr um.devam ediyorum hala.ilk 20 günde doğduğu gün gaz azaltıcı ,Süt kalitesi için laktamax aldırdı.kullandim bitti.hergun 3 bardak süt atıyorum.buzdolabim süt dolu.55 gün oldu.suyu hiç azaltmadim.

Eklentiler

• 20201101_093426.jpg
    88,2 KB · Görüntüleme: 16
Cnm gogus ucu al ve 1 gün bir memeyi sağ ve aloa vera sur beklet.yada 1 gün biberonla ver sütü.krem vs varsa sur dinlendir.benim parçalanmak üzereydi aloa vera ve gogus ucu kurtardı.hala ara ara kullanıyorum gogus ucunu.ama kabuk bağlayan yara hızla iyileşti.

Canım pusetimiz var chicco Nun ilk kuzuma almıştım o çok fazla pusette durmadığı için oto koltuğu almamıştık o zamanlar ... şimdi o yüzden bakınıyorum ... britax çok pahalı , daha uygun oturabileceği bişey bakınıyorum açıkçası ... baby Plus Joie ve converse tavsiyeleri var onlara da bi bakayım ... eğer içime sinmezse çıtayı biraz daha yükselteceğim mecbur çok teşekkür

Kızlar günaydın uyanan var mı?
ya bu kızıl ötesi ateş ölçerden aldım. Bebeği emzirdim işte az önce. Ben biraz üşümüşüm gece, bebek sıcak geldi. Ama yoklayınca her yerini normal buldum. Dur dedim ölçeyim yine. Ölçünce alın 36.5-36.7 lerde boyun 37.5 filan çıkıyor ama çok yakından ölçünce böyle çıktı. 2-3 cm uzak ölçüyorum normal çıkıyor. Bir panik oldum gittim oğlumu ölçtüm, onun da boynu yakından ölçünce 37.5 çıktı. Halbuki çocugun ateşi yok. Şu an alet mi bozuk, ben mi yanlış kullanıyorum yoksa benim bebe ateşli mi kafam karıştı. Bir şey yoksa da çocuga boşuna ilaç vermek istemiyorum

Canım en doğru alından ölçüyor onlar. Merak etme ama sürekli kontrol et

Kızlar günaydın, gerçi ben gece hiç uyuyamadım. Buraya da iç dökmek için yazıyorum yoksa artık kafayı yicem. Geçen bahsetmiştim eşim annemi istemiyor evde diye. Zaten konuşmuyorlar pek aynı ortamda bulunmuyorlar bile annem sadece benimle ve bebekle ilgileniyor ev işlerine yardimcinoluyro. Her neyse eşim dün konuşmak istedi neyse dedim tamam konuşalım ama konuşmaktan beter etti. Orta yolu bulalım diyo ama iki lafından biri annenler gitsin ben karimla ve çocuğumla başbaşa kalmak istiyorum oluyor. Ben istemiyorum dedim su 40 çıkana kadar yalnız kalmak istemiyorum dedim ama bu sefer daha da sinirlendi bağır çağır kavga ettik, ben çekip gidecekmiş deyip durdu psikolojisi bozulmuş artık. Boşanalım dedi. Ben gece ne uyuyabildim ne konuşabildim. 15gun olmuş bebeğimi dünyaya getireli ama daha keyfini çıkaramadım.

merhabalar arkadaşlar
Aralık annesiyim sizlere birşey danışmak istedim.
bebekler ne zaman gece gündüz farkını öğrenmeye başlıyor. Bu farkı anlamaları için birşey yaptınız mı?

ikinizde haklısınız. şu durumda ben eşinle bir daha konuşup çocuğunun bakımında ve evin işlerinde sana yardımcı olacaksa anneni gönderebileceğini söylemenin doğru olacağını düşünüyorum. babalarda bebekli yeni hayata adapte olmak isterler. şu an bebekten uzak hissediyor olabilir kendisini. sen lohusasın o da babalığa alışmaya çalışan bir insan. o sebeple bence eşinle tekrar konuş ama annenin kalması konusunda ısrarcı olma. onun verdiği desteği kendisinden beklediğini söyle bakalım ne diyecek

merhabalar arkadaşlar
Aralık annesiyim sizlere birşey danışmak istedim.
bebekler ne zaman gece gündüz farkını öğrenmeye başlıyor. Bu farkı anlamaları için birşey yaptınız mı?
2.haftadan itibaren başlıyorlar. ben gece uykusuna yatırırken loş ışık yakıyorum ve yatak odasına geçiyorum mutlaka. onun haricinde özel yaptığım birşey yok

2.haftadan itibaren başlıyorlar. ben gece uykusuna yatırırken loş ışık yakıyorum ve yatak odasına geçiyorum mutlaka. onun haricinde özel yaptığım birşey yok
Gündüzleri salonda mı yatıyor? Küçül bir bebeğim daha var gündüzleri yatak odasında ama aydınlıkta yatırsam olur sanırım değil mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…