2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Kızlar, bebişim bir buçuk aylık, iki hafta sonra iki aylık olacak.
Bugün ilk defa bütün gün boyunca kaka yapmadı. Şimdi korkmaya başladım. Kabız olabilme durumu olabilir . 😒İnternette okudum ne yapmam gerektiğini. Ayrıca, Doktor da gaz sancısı için BioGaia ilacını bulundurmamızı istemişti. Kullanmamızı tavsiye etmeyerek reçeteye yazmıştı. Bende damlattım şimdi uyudu.
Sizlerde bu sıkıntıyı yaşıyor musunuz?
Ya da bu durumu yaşayanlar olduysa tavsiyeleriniz nedir ?
Merak etme hergün kaka yapacak diye bisey yok, 1 hafta yapmaması da günde 5defa kaka yapması da normal sayılıyor. Benim kızım 3 gunde bir yapıyor doktor normal olduğunu söylemişti

44.gun bitti bebeğim benim hareketlerime konuşmama gülmüyor. Refleks olarak ağız hareketiyle gülümsedi ama ben güldürmedim yani bilinçli bir gülme değildi bence. Kafaya taktim bunu da. Dün gittiğim doktor sorun değil iki hafta sonra tekrar bakarız dedi bazı bebekler geç gülermiş. Doktordan önce hemsirede vardı, biraz gidikladi oynadı sevdi ama bebeğim gülmedi yine. Pasaport resmi çektirdik orda sanki hafif gulumsemis gibi gelmisti bana. Sizinkiler nasıl? Mental gelişimi için sana tepki verip gülmesi lazım dedi doktor ama daha erken de dedi bir yandan. 6.haftadan itibaren baslarlarmis
Benim kiz guluyo goz temasi kuruyo canim babasinada halasina da banada gulumsuyo yarin 40 olcaz
Kızlar günaydın nasılsınız
Bebegimin yüzündeki sivilceler allerji gibi oldu henüz dr a götürmedim bisey değdiğinde falan kıpkırmızı oluyor emzirirken mesela. Konak ve bu bizim yaşadığımız duruma sivilcelenmeye vs hep egzema demiş internette internetten birseye bakmak çok kötü oluyor en uç ve korkutucu durumlar yazıyor acaba yediğim birşey sutten geçip alerji mi yapti
Canim ya bizde ayni durumdayiz ben ilk once resim attim doktora watsaptan alerjiye benziyo dedi eger huysuzlanirsa artarsa getirin bi bakim dedi biraz artma vardi yuzunde ensede ve gogusunde kulaginda minik minik sivilce seklinde bende bugun goturdum bakti korktugumuz gibi deil dedi egzema felan deil dedi bana 2 tane nemlendirici krem onerdi teni cok hassas bebek dedi ismini yaziyim istersen
Btoderma
Atoderm
Bunlarin ikisinden birini kullanabilirsin dedi

Kızlar, bebişim bir buçuk aylık, iki hafta sonra iki aylık olacak.
Bugün ilk defa bütün gün boyunca kaka yapmadı. Şimdi korkmaya başladım. Kabız olabilme durumu olabilir . 😒İnternette okudum ne yapmam gerektiğini. Ayrıca, Doktor da gaz sancısı için BioGaia ilacını bulundurmamızı istemişti. Kullanmamızı tavsiye etmeyerek reçeteye yazmıştı. Bende damlattım şimdi uyudu.
Sizlerde bu sıkıntıyı yaşıyor musunuz?
Ya da bu durumu yaşayanlar olduysa tavsiyeleriniz nedir ?
Biogaia ilaç değil takviye gıda gaz damlası vs değil yani faydası var zararı yok düzenli kullanın 6 ay iyi gelir şıp diye bir günde değil ama biraz düzenli kullanımda biz faydasını gördük eskisinden daha kolay tuvaletini ve gazini yapıyor
Gün boyu kaka yapmama olayında ise bizim başımıza gelmedi ama arkadaşlar a dr idrar önemli kaka 2 güne kadar sıkıntı değil demişti

Dedigin ilac probiyotik mi canim ben de forbiome kullaniyorum doktor devam et dedi ozellikle sezeryan dogumlarda ozellikle oneriyorlarmis

Ben saglik ocagi tartilarina hic guvenmiyorum canim ilk topuk kani icin gidince tarttilar kilo almis dedi sonra doktora gittik kilo vermis dedi tek bi tartida tartilmak lazim zeten tarti sallaniyordu dedim fark etmez dedi ama fark ediyor ins doktorda iyi cikar kilosu
İnşallah canım şimdi bol bol emziriyorum diyorum oğlum çok içmen lazım sütünü pazartesi sınavımız var geçmemiz lazım 😂😂

Biogaia ilaç değil takviye gıda gaz damlası vs değil yani faydası var zararı yok düzenli kullanın 6 ay iyi gelir şıp diye bir günde değil ama biraz düzenli kullanımda biz faydasını gördük eskisinden daha kolay tuvaletini ve gazini yapıyor
Gün boyu kaka yapmama olayında ise bizim başımıza gelmedi ama arkadaşlar a dr idrar önemli kaka 2 güne kadar sıkıntı değil demişti
Bilgi verdiğin için teşekkür ederim 🙏🏻Bakalım 🤔 iki gün gözlemleyeceğim olmadı doktora gideriz .

Bbegimdede aynısını var pek takmadım bence çok sıcak tuttugumuzdanda olabilir
Olabilir canim doktor bu ihtimalide soyledi
Kizlar acil bilgi😀 sleepy 2 almayim 3 aliym direk diorm bizim ki 4 kusur kilo 2 mi alaym 3 mu hala 1 kullaniodk ama artk kucuk geliyo
Ben 3 kullaniyorum bugun doktora kontrole gittigimde bizimki 39 gunluk ve 5 kilo olmus yani 9 gunde 300 gr daha almis

Kızlar iyi geceler,

ya Allah beterinden saklasın her gün yeni bir şeyle sınav oluyoruz. Bir önceki gün mastitle uğraştım full, bebeğin gaz ve kabızlık problemi de sürüyor maalesef her gaz çıkarmamız ağlamalı. Şimdi de regl oldum, yoğun diye kafama taktım. Normalde takmam da, biliyorsunuz benim doğumdan 1 hafta sonra rahim sarkmam oldu bildiğiniz elime geldi😭 sonra tampon yapıldı 3 gün pansumana gittim Allah kimseye vermesin çok sancılıydı çok. O günden sonra psikolojim bozuldu, bir hafta yattım kalkmadım, 40ım dolacak her tuvalete gittiğimde korkarak taharetleniyorum elime gelecek diye. O korku hiç gitmedi, doktor iyi bir şey olmaz diyor ama ne bileyim. Bugün de yine tuvaletten sonra temizlenirken hafif dikişlerimi kontrol edeyim dedim, rahim girişinde bir kabarıklkk hissettim. O hep orada mıydı yoksa yine bir kısmı aşağı mı indi korkuyorum artık😭😭 çarşamba 40 ım dolacak kontrole gideceğim ama değil cinsellik ben daha oraya elimi süremiyorum 🤦🏻‍♀️ Bu vakte kadar toparlanmamış olma ihtimali dehşete düşürüyor beni. Şimdi de orada yanma hissediyorum aman diyorum bir şey mi var yoksa. Muhtemelen ped takmaktan oldu işte ama beynim öyle çalışmıyor off
Çok zordu canım yaşadıkların senin travma oldu resmen hem senin 40 'ın çıkmış sayılmaz ikinci kez hastaneye yatıp sancı verilmesinden sonra saymalısın çünkü o da doğum gibi zor oldu

Bugün 40 günlük olduk canım kusmayı çok önemsemiyordum ama rengi tedirgin etti beni. Evet göğsüm yara yarık var hatta ondan mıdır dersin lansinoh kullanıyorum ama, mama da kullanmadığım için nasıl dinlendireceğim ki göğsü😢
Canim emzirirken gogsun kaniyosa kakasinda bile kirmizilik gorebilirsin ablamin oyleydi cocuk kan iciyodu valla oyle emzirdi sonra ne gecirdi biliyomusun farmasi ayni sefa kavanoz kremini surdu ustune strec yapistirdi.Ona bunu tavsiye edende bendim.Fakat kendime yapmak aklima gelmedi gecen uara oldu ne sursem dedim ablam onu soyledi yani terzi kendi sokugunu dikemez derler ya ben oyle oldum😂 korkma canim seninde oyle olmustur.

Eşinizle cinsel olarak tekrar yakınlaşmaya başladınız mı? 40i dolanlar için soruyorum. Düşünenler nasıl korunma yontemi düşünüyor? Doktor bana progesteron tablet önerdi yumurtlamayı önlüyor diye. Doğum kontrol hapı emziren anneler için onerilmiyormus. Kondom tarzı şeyler de ne olur ne olmaz çifte koruma en güzel :)) şu an başıma gelmesini en son istediğim şey bir yil izinde tekrar hamilelik. Sizler ne düşünüyorsunuz?
Canim bizimkide bekliyo malum 3 ay oldu covid olunca ustune hemen dogum eklendi doktorum hormonlu spiral onerdi yada emziren anneler icin hap var ismini soyledi ama aklimda deil yarin hayirlisiyla bi abdest alalimda pazartesi doktoru arayip ismini alicam ilacin ama kondomla baslarim tabiki bi eve 3 evlat yeter bence sonrasinda spirali dusunuyorum tabiki yararsa

X