2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Çok sağ olun kızlar inşallah tüm anneler sağlıkla doğumdan çıkar iki yıl önce de kızım için buradaydım ne günler yaşadık inanın birimiz doğum yapınca ağlıyorduk hala görüşüyoruz arkadaşlarla sıkı dostluklar olusturduk

Aman aman süper canım darısı bizlere inşallah
İkili testtin nasıl bir sakıncası var ki tercih etmiyorsun canım aydınlatır mısın
Kızlar ikili üçlü ve dörtlü tarama testleri çeşitli tahlil sonucları bir araya getirilerek bebekte kromozomal bozukluk olup olmadığı hakkında size yüzdelik ihtimal veren testlerdir bazen risk on bin de bir iken bazen iki yüz elli de bir ve bazen de daha yüksek çıkabilir. Bu testlerde ki yüksek ihtimal karşısında amniyosentez ile bebeğin içinde bulunduğu kesenin içinden sıvı alınır ve dna taraması ile kesin genetik yapı ve cinsiyet ortaya çıkar. Amniyosentez de riskli bir işlemdir.sonuç yüksek risk çıktığı halde sağlıkla doğan çok bebek vardır ama down sendromu ve benzeri bazı rahatsızlık lar ın tamamında da yüksek risk çıkmıştır o yüzden bir on görüdür fakat kesin sonuç değildir. Ha birde şöyle bir yönü var bolca kafa karıştırır bolca stres e sokar....

Kızlar ikili üçlü ve dörtlü tarama testleri çeşitli tahlil sonucları bir araya getirilerek bebekte kromozomal bozukluk olup olmadığı hakkında size yüzdelik ihtimal veren testlerdir bazen risk on bin de bir iken bazen iki yüz eell de bir ve bazen de daha yüksek çıkabilir. Bu testlerde ki yüksek ihtimal karşısında amniyosentez ile bebeğin içinde bulunduğu kesenin içinden parça a alınır ve dna taraması ile kesin genetik yapı ve cinsiyet ortaya çıkar. Amniyosentez de riskli bir işlemdir.sonuç yüksek risk çıktığı halde sağlıkla doğan çok bebek vardır ama down sendromu ve benzeri bazı rahatsızlık lar ın tamamında da yüksek risk çıkmıştır o yüzden bir on görüdür fakat kesin sonuç değildir. Ha birde şöyle bir yönü var bolca kafa karıştırır bolca stres e sokar....
Ve ayni zamanda tedavi sunma amacli da degil bildigm ve cevremden duysugm kadaryla. Kurtaja karar verip vermemek icn yapilan belki de saglikli dogacak olan cocugunuzu korkuyla bekleme sebebidir.. ben hicbirini yaptirmicm insallah rabbim hepimize saglikli bebisler versin :anneadayı::dua:

Ve ayni zamanda tedavi sunma amacli da degil bildigm ve cevremden duysugm kadaryla. Kurtaja karar verip vermemek icn yapilan belki de saglikli dogacak olan cocugunuzu korkuyla bekleme sebebidir.. ben hicbirini yaptirmicm insallah rabbim hepimize saglikli bebisler versin :anneadayı::dua:
Amin canım inşallah

Ben genelde yaptırdım canım tabiki herkesin kendi tercihi benim yaptırma sebebim kesinlikle aldırmak değil de böyle bir gerçek varsa doğum anına kadar kendimi hazırlamaktı çünkü doğum zaten zor bir süreç o esnada bu şoku yaşamak daha zor

İyi akşamlar kızlar yarın kan testtim çıkacak çok merak ediyorum bu arada hiç doymuyorum hep açım ilk hamileliğimde 9kilo almıştım şimdi hiç kendime güvenmiyorum tatlı tuzlu hiç ayırmadan yiyorum

Kızlar ikili üçlü ve dörtlü tarama testleri çeşitli tahlil sonucları bir araya getirilerek bebekte kromozomal bozukluk olup olmadığı hakkında size yüzdelik ihtimal veren testlerdir bazen risk on bin de bir iken bazen iki yüz elli de bir ve bazen de daha yüksek çıkabilir. Bu testlerde ki yüksek ihtimal karşısında amniyosentez ile bebeğin içinde bulunduğu kesenin içinden sıvı alınır ve dna taraması ile kesin genetik yapı ve cinsiyet ortaya çıkar. Amniyosentez de riskli bir işlemdir.sonuç yüksek risk çıktığı halde sağlıkla doğan çok bebek vardır ama down sendromu ve benzeri bazı rahatsızlık lar ın tamamında da yüksek risk çıkmıştır o yüzden bir on görüdür fakat kesin sonuç değildir. Ha birde şöyle bir yönü var bolca kafa karıştırır bolca stres e sokar....
Aynen katiliyorum canim ben de yaptirmamistim doktora yaptirmak istemiyorum cunku huyumu biliyorum sonucu kafama takicam ,bi sikintida olsa aldirmak gibi bi dusuncemde yok oyuzden istemiyorum demistim.

Aman aman süper canım darısı bizlere inşallah
İkili testtin nasıl bir sakıncası var ki tercih etmiyorsun canım aydınlatır mısın

Sakıncadan değil bir zararı yok tabi.sonucu öğrensem de öğrenmesem de çocuğu aldırmayacağım için gerek duymuyorum. Hem anne karnında iyileştirme gibi bir durum da yok. O yüzden tercihim bu. İnşaallah canım en yakın zamanda süz de duyacaksınız. Dua edelim birbirimize

Günaydın anneler ben sağlık ocağına kan vermeye gidiyorum yine bakalım yükseliş varmı İğneden bana da 3tane yazdı kan sulandırıcı YÖK progestan ve folik asit yazdı
Bnm kan sulandirici kan pihtilasmasi hastadi oldugum icin zaten kullaniorm normalde verilmez yani

Kızlar bir şey soracağım yumurtlama günümde tek ilişki oldu. Tek ilişki ile hamile kaldım. Bu durumda geç döllenme ihtimali olamaz değil mi?

Merhabalar arkadaşlar baştan sona kadar mesajlarınızı okudum sessiz takipciydim. Pazar idrarda salı da kanda gebelik cikti. İkinci gebeligim istenen bi bebekti bende Nisan annesi olacağım inşallah. 3 ay önce çok minik bı düşüğüm oldu. Şimdide biraz endiseliyim. Hep beraber sağlıcakla kucaklarimiza alırız insaallah.
Kan değerim 700 lerde
Bat 12 Ağustos

Bana bugun artışı görünce verdi içtim ve sersem gibi oldum acaip baş dönmesi oldu 2 saat uyudum az önce ezan okundu sabah ezanı okunuyor sandım :)))
Ay ablamdada öyle etki etmişti sürekli uyuyordu :KK45: Bakalım bende hemen yarın olsa diye bakıyorum az sonra uyurum zaten:) enabıza geçmemiş daha sonuç meraktan ölcem :olamaz:

Ay ablamdada öyle etki etmişti sürekli uyuyordu :KK45: Bakalım bende hemen yarın olsa diye bakıyorum az sonra uyurum zaten:) enabıza geçmemiş daha sonuç meraktan ölcem :olamaz:
Sen de uyu bence uyuyunca çok güzel geçiyor vakit:)) gündüz de iş yerindeyim ama bu ara iş az kafam hiç dağılmıyor hep bebekte maşallah:))

X