2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Suan ki sevincimi anlatamam ikiz erkek (6aylik erken dogdular yasamadilar) sonra tek erkek bu da erkek olur mu diye kara kara dusunuyordum
Allah rahmet eylesin canım.
Allah gönlündekini sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallah

Kızlaarrr.. :KK43:
Gaz sancısı değil de..
Böyle adet ağrısı gibi; karın ve kuyruk sokumu ağrısı yaşayanlar var mı?
Sabahtan beri geçmek bilmeyen orta şiddetli bir sancı var. Başta önemsemedim ama geçmiyor.
Sanki adet olucam gibi bir ağrı.
Ne yapmalıyım?
Canim benim de bazen agrim oluyor ve senin gibi kuyruk sokumum ağrıyor oturup kalkarken zorlaniyorum . Aksama dogru geciyor. Ama cok şiddetli değil.

Senin kabızlık devam mı kuzu :deli:

Dediğine katılıyorum canım hazır olan bebek zaten gününü beklemeden geliyo.
Ablam gününde doğum yaptı öyleyken yiğenim 1 hafta küvezde kaldı solunum sıkıntısından.
Arkadaşım erken doğum yaptı aynı gün taburcu oldular.

Yetiştirme konusuna çok dikkat edicem canım gerçi kayınvalidem bilir huyumu ne kadar hassas olduğumu o konuda,tek korkum çocuk ufakken amcalar,dede,babanne tarafından şımartılması bunada elimden geldiğince dikkat etmeye çalışcam
O olaydan bende çok korkuyorum.Ilk torun olacak.Bizimkiler şimdiden olmadık şeyler söylüyor birde doğunca ne yapacaklar bilmiyorum.Çok şımartma ve çocuğa sınırsız özgürlük verme huyları var.Babamlarla aynı mahallede oturuyorum.Hergun görüşüyoruz.Nolcak bilmiyorum.ılk bebek ve bende acemiyim.yaşim 28 küçük degilim ama bilmiyorum.off ofo_O

O olaydan bende çok korkuyorum.Ilk torun olacak.Bizimkiler şimdiden olmadık şeyler söylüyor birde doğunca ne yapacaklar bilmiyorum.Çok şımartma ve çocuğa sınırsız özgürlük verme huyları var.Babamlarla aynı mahallede oturuyorum.Hergun görüşüyoruz.Nolcak bilmiyorum.ılk bebek ve bende acemiyim.yaşim 28 küçük degilim ama bilmiyorum.off ofo_O
Benim es tarafindan da ilk torun . Kv cinsiyeti erkek adi da su olsun diyo bana gecen gun . Ben de saglikli olsun kizi erkegi mi var dedim
Isimiz zor kizlar Allah yardimicimiz olsun

Canım doktorunu ara istersen. Ağrı şiddetli ise önemli olabiliyormuş. Hemen önlem alırlar.
Çok şiddetli değil ama geçmeyince canım sıkıldı. Üşüttüm mü ne ayaklarım da buz gibi. Biraz daha bekleyip arayayom en iyisi. :KK43:
Canim benim de bazen agrim oluyor ve senin gibi kuyruk sokumum ağrıyor oturup kalkarken zorlaniyorum . Aksama dogru geciyor. Ama cok şiddetli değil.
Benimde çok şiddetli değil. Ayaklarım çok üşüyor birde. Isıtamadım bir türlü. Üşüttüm heralde. :KK43:
Hamileliğimizin kışa dek gelmesi iyi mi kötü bilemedim.

Senin kabızlık devam mı kuzu :deli:

Dediğine katılıyorum canım hazır olan bebek zaten gününü beklemeden geliyo.
Ablam gününde doğum yaptı öyleyken yiğenim 1 hafta küvezde kaldı solunum sıkıntısından.
Arkadaşım erken doğum yaptı aynı gün taburcu oldular.

Yetiştirme konusuna çok dikkat edicem canım gerçi kayınvalidem bilir huyumu ne kadar hassas olduğumu o konuda,tek korkum çocuk ufakken amcalar,dede,babanne tarafından şımartılması bunada elimden geldiğince dikkat etmeye çalışcam
Devam canım hız kesmeden devam ediyor :KK53: birkaç gün rahat ettim sonra tekrar başladı :olamaz:

Çok şiddetli değil ama geçmeyince canım sıkıldı. Üşüttüm mü ne ayaklarım da buz gibi. Biraz daha bekleyip arayayom en iyisi. :KK43:

Benimde çok şiddetli değil. Ayaklarım çok üşüyor birde. Isıtamadım bir türlü. Üşüttüm heralde. :KK43:
Hamileliğimizin kışa dek gelmesi iyi mi kötü bilemedim.
2 gündür ben de ayaklarımı ısıtamıyordum çareyi battaniyeye kendimi sarmakta buldum. Ayağımda da bir çorap bir de patik var ona rağmen buz :110:

Çok şükür sonuçlar iyi geldi elhamdulillah hepimiz güzel sonuçlar alırız Insallah. Darısı sana hiç strese girme sonuçları cabuk çıkıyor,tabi bende telaş yaptim :halay:
Canım gözün aydın, inşallah hepimiz güzel sonuçlar alırız :) çok sevindim senin adına :KK68:

Kabızlık çeken arkadaşlara bi tavsiye :)
Bir tane salatalığı rendeleyip bir kase yoğurt içine katsınlar cacık yapar gibi ama içine su girmicek üzerinede az zeytinyağı gezdirsinler :KK66:
Bende deneyim bu ara fenalardayım. Bi kac gündür magnezyum icemedim. Kayısı hosafi da yapamadım. Zor durumdayım :olamaz:bunu deneyim bari

Arkadaslar merhabalar bebegimin gelisimi durdugu icin kurtaj oldum suan hala hastanede yatiriyorlar kanamam biraz fazla diye

Bende senin gibi nub ne acaba diye bakiyorum gruptan biri bizi aydınlatsıııın:KK45:
:KK53: Oturdum baktım ultrason kağıtlarına ama hiç bişi anlamadım.
Yok kız bu :) kızımın cinsiyetini öğrendiğimiz fotoğrafı :))
Yetiştirme konusu çok hassas, çok ince bir çizgi.Cocuk yetiştirmede bir ikinci kisi surece dahil olunca plan bozuluyor bence.Ogretmenligi sadece 3 yıl yapabildim ben ama stajerlikle birlikte 5 yilda birçok öğrencide bunu gözlemleme imkanım oldu.sadece anne- babanin yetiştirdiği ve bu süreçte nerdeyse her konuda hemfikir olup çatışma yaşamayan aileden gelen çocuklar hemen kendini belli ediyor.Kurallara uyuyorlar ve her ne olursa olsun anne baba ortamda olmasa dahi yanlış bir davranışta bulunmuyorlar kolay kolay.Cekiniyorlar, saygiyi biliyorlar.Ama 2-3 kişinin müdahil olduğu çocuklar önce herkese farklı davranmayı ve yalan söylemeyi ogreniyorlar.Ebeveynler resmen adamına göre davranmayı öğretiyor.Ve her istediğini yapanla aralarında saygı sınırı olmuyor.Cok kolay yasitiymis gibi davranabiliyor o yetişkine.
Bu konuda tam olarak sana katılmıyorum. Yani genelleme olmamış. Şöyle denilebilir büyükanne ve dedelerce büyütülmüş ve onlar tarafından şımartılmış yani anne babanın olur vermediği bir konuda, büyükanne dede tarafından gizli gizli istediği yapılan bir çocuk evet şımarık olma ihtimali yüksektir. Ama ikinci bir kişi denilince olay değişiyor bence. Kızıma 4 yıl boyunca Ailemizden olmayan birisi baktı Benim haricimde yani senin deyiminle ikinci biri devreye girdi. Senin öngörüne göre adamına göre davranan yalan söyleyen ve saygı sınırı olmayan bir çocuk olmalıydı. Ama öyle bir çocuk değil. İnşallah sağlıkla dünyaya gelirse gene o ikinci kişi bakacak. İnşallah ablası gibi saygılı ve akıllı olur oda.

Kızlar sizde bas ağrısı oluyor mu . Gecen haftadan beri nerdeyse her gün başım ağrıyor . Migrenim var normalde ama migren ağrısı degil onu biliyorum
Oluyor ara ara Canım. İlk hamileliğimde de olurdu. Geçmiş olsun biraz uyu geçer. Dayanamazsan parol içebilirsin.

Nub ney :eek: cahilliğime ver. Ney bu nub:işsiz:

Bende senin gibi nub ne acaba diye bakiyorum gruptan biri bizi aydınlatsıııın:KK45:
Nub bebeğin organı :) çıkıntıya göre yani çıkıntı dikse erkek, paralelse kız diye tahmin yapıyorlar :) ben baksam da anlamıyorum ama :halay:
Hatta forumda konusu vardı nuba göre cinsiyet tahmini diye. Orada bu işten baya anlayanlar yorumda bulunuyorlar :)

X