2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Kızlar benim haftaya salı gibi ikili teste girmem gerekiyordu ama eşim aradı tatil ayarlamış bu havada Nasıl olacaksa tatil şaştım kaldım ya bana sürpriz yapmak için de yeni söylüyor şimdi tatil dönüşüne kaldı mecburen ikili ama 13+larda olacak çok geç kalmış olurmuyum sizce ya
Canım kaçırma ihtimalin var ikiliyi bu ara doktora giden çoğu arkadaşın bebişi gününden önce gidiyo demekki bebişler hızlı büyüme evresindeler sen 13+diye gidersin 14+ çıkabilirsin

Kızlar bu 3 gun once ki ultrasyon görüntüm ilk çocuğum erkek.nub dan anlayan var mi biri kiz desin.
Maşallah canım kuzucuğa :nazar:
Sen kız dedin diye değil ama nuba göre kız canım bu bebiş :))
Hayırlısıyla sağ salim gelsin miniğin :dua:

Çorlu dayım de birde hadii :KK200::KK200::KK200:
Yok canım ben kırklareli’deyim, abimler bir dönem tekirdağ’daydı oraları da biliyorum o yüzden :KK49: ama çorlu’ya gezmek için çok sık gidiyoruz:KK200::KK200: hatta hastane olarak çorlu’yu tercih edecektim ama burgazda bulunca o kadar uzağa gitmeyelim dedik :))

Yok canım ben kırklareli’deyim, abimler bir dönem tekirdağ’daydı oraları da biliyorum o yüzden :KK49: ama çorlu’ya gezmek için çok sık gidiyoruz:KK200::KK200: hatta hastane olarak çorlu’yu tercih edecektim ama burgazda bulunca o kadar uzağa gitmeyelim dedik :))
Çorlu da doğdum büyüdüm ben. Bir parçam orası yani.. Burgaz dan Çorlu ya sıkıntı yaşardınız zaten. İyi bir hastane bulduysan Burgaz da devam etmen daha sağlıklı olur. İyi karar vermişsiniz.

İkisinden de çok korkuyorum ben :KK35:
Kızım var erkek çocuk gözümü korkutuyor. Allah herşeyden önce sağlıklı sıhhatli hayırlı evlat nasip etsin tabii. Ama vallahi yalan yok korkuyorum o_O
Erkek anaları destek pleasee :olamaz:
Erkek çocuk yetiştirmekten bende nedense korkuyorum canım :KK33:
Eşim sen korkma ben hakkından gelirim onun diyo :confused:
Allah sağ salim gelmelerini nasip etsin inşallah cümlenin evladını :dua::anne:

Aramızda 2 gün varmış canım hayırlısıyla arkalı önlü alırız günümüzü :))
2 gün ne ki canım ,:KK68:2013 haziran annelerinde en kucugumuz hepinizden önce 34 haftalık gayet de sağlıklı doğmuştu.Hic belli olmuyor bu çocukların sağı solu valla.

Bu arada benim de sezaryen olma durumum varmış, kasık fıtığım vardı son durum ne bilmiyorum :63: doktora da sormayı unuttum
Canım fitikta ikinmak yani normal doğum yasak.Bende de 3 fıtık ve disk kayması olduğu için yasak.Zaten fıtık olmasa bile asfiktik doğum öyküsü var, kimse normal yaptırmazdı.

Kızlar merhaba bugun muayenem vardi. Çok şükür minigimi gördüm. Minicik ellerini ayaklarını pit pit atan kalbini ne güzel bir duygu bu . nasil hizli hareket ediyor öyle .tabi ben daha hissetmiyorum. :anneadayı:.Insallah hepimiz sağlıkla kucagimiza alırız. Biz bebeği 11+3 olarak biliyorduk gelişimi 12+1 çıktı . ondan ense kalinligina bakti doktorum. Çok şükür sorun yok. İkili test sonuçlarını da simdi almaya gidiyorum. Insallah güzel haberlerle gelirim. Cinsiyet için de biraz erken bi kac hafta sonra belli olabilir dedi.
Hayırlısı olsun maşallah canım:nazar: kan da güzel çıkar insallah.simdi değilse bile en geç 2-3 haftaya herkesin cinsiyeti netleşti artık burda bence.

Aradaki yanlışlığı düzeltmemize sevindim doğrusu :KK200: Kimsecikler üzülmesin :KK68:
Sen alttan aldığın için düzeldi canım benim:KK68:Nasil olgun ve alçak gonulluymussun, çok sevdim seni:KK200::KK50:

evet canım diğer platformdan hatırlıyorum orda da kalbini aynı zamanda duymuştuk sonra orası yok oldu ben cok endişelendim bişey mi oldu diye şükür olmamış içini rahat tut aklına kötü şeyler getirme hayırlısıyla kucağımıza alacağız minnoşlarımızı :anneadayı::KK200:
Evet canım kapattım orayi, ilgilenemedim.Birileri de erkek almıştı gruba.Ego sorunu olan biri çıktı saydirdi saydirdi engelledi gitti.Ugrasamicam diyip kapattım.insallah canım amin:KK200:

Evet tam adamına denk geldin çünkü benim kadar pozitif bir doğum hikayesi olan yoktur herhalde. Ameliyathaneye 8.30 da indim 8.50 de odaya çıktık :) ameliyathane iner inmez hemen belden uyuşturdular aynı koldan kan alırken iğne batması hissi iğneyi yaparken bacaklarıma doğru sıcaklık vurdu. Sonra uzandm doktorum geldi karnıma dokunuyolardı ama ben bacaklarımı hissediyorum kıpırdatabiliyorum dedim meğersem orada kesmiş bile karnımı. Başıma bi çocuk koymuşlardı sürekli nasılsın iyimisin kendini kötü hissedersen söyle diye konuşuyordu.O arada derinden bi bebek sesi geldi boğuk boğuk yan tarafta saat vardı kafamı cevirip baktım 8.40. Karnımda eller var hissediyorum ama kötü bi his değildi. Bebeği giydirip yanıma getirdiler kalan 10 dk nasıl geçti anlamadım. Odaya geldikten 2 saat sonra bacaklarımın uyuşuklugu geçer gibi oldu kalkıp yürüdüm ama tam normal yürüyemedim hem uyuşukluktan hemde dikişler kasılıyodu.. Sonra ara ara tekrar kalkıp yürüdüm akşama baya normal yürüyordum. Dikişler anlattıkları gibi korkunç ağrımıyor bana adet agrısı gibi geldi açıkcası.. eve geldikten 1 hafta sonra tamamen herşeyimle normaldim. Hiç doğum yapmamış gibi hissettim karnımı. Öyle bebeğe uzanırken falan da zorluk yaşamadım gerçekten tedirgin girmeyin ameliyata pozitif düşünün herşey çok rahat geçiyor. İnşallah bu doğumumda aynı olur çünkü sorumluluğum ikiye katlanıyor
Aaa 20 dk da dogum:KK57:gercekten bu kadar güzel bir sezeryan hikayesini ilk kez duydum.Ay maşallah diyim nazar etmiyim, bu da öyle kolay geçsin hiç anlama inşallah, tabi bizim de böyle güzel geçsin amin:KK200: içimi rahatlattı hikayen canım çok teşekkur ederim.Cok korkuyordum ben bide ustune efsane korkunç hikayeler okudum...sonrası çok dusunduruyordu beni.cunku yardımcı olacak kimsem yok, oğlum da bana muhtaç hep yatıyor,kucaklamak zorundayım.Cok iyi geldi bu yazın bana:KK68:

Çorlu da doğdum büyüdüm ben. Bir parçam orası yani.. Burgaz dan Çorlu ya sıkıntı yaşardınız zaten. İyi bir hastane bulduysan Burgaz da devam etmen daha sağlıklı olur. İyi karar vermişsiniz.
Biz merkezdeyiz kırklareli’de ama özel hastane yok maalesef büyük eksik, o yüzden mecbur çevre illere ilçelere baktık hep. Buraya gelmeden önce de istanbul’da yaşadık bir dönem. Allah kolaylık versin, trakya insanı daha sıcak oralara gidince aramışsındır o sıcaklığı :)

2 gün ne ki canım ,:KK68:2013 haziran annelerinde en kucugumuz hepinizden önce 34 haftalık gayet de sağlıklı doğmuştu.Hic belli olmuyor bu çocukların sağı solu valla.

Canım fitikta ikinmak yani normal doğum yasak.Bende de 3 fıtık ve disk kayması olduğu için yasak.Zaten fıtık olmasa bile asfiktik doğum öyküsü var, kimse normal yaptırmazdı.

Hayırlısı olsun maşallah canım:nazar: kan da güzel çıkar insallah.simdi değilse bile en geç 2-3 haftaya herkesin cinsiyeti netleşti artık burda bence.

Sen alttan aldığın için düzeldi canım benim:KK68:Nasil olgun ve alçak gonulluymussun, çok sevdim seni:KK200::KK50:

Evet canım kapattım orayi, ilgilenemedim.Birileri de erkek almıştı gruba.Ego sorunu olan biri çıktı saydirdi saydirdi engelledi gitti.Ugrasamicam diyip kapattım.insallah canım amin:KK200:

Aaa 20 dk da dogum:KK57:gercekten bu kadar güzel bir sezeryan hikayesini ilk kez duydum.Ay maşallah diyim nazar etmiyim, bu da öyle kolay geçsin hiç anlama inşallah, tabi bizim de böyle güzel geçsin amin:KK200: içimi rahatlattı hikayen canım çok teşekkur ederim.Cok korkuyordum ben bide ustune efsane korkunç hikayeler okudum...sonrası çok dusunduruyordu beni.cunku yardımcı olacak kimsem yok, oğlum da bana muhtaç hep yatıyor,kucaklamak zorundayım.Cok iyi geldi bu yazın bana:KK68:
Ben de öyle duydum canım doğruymuş demekki, yapacak bir şey yok doktor ne derse o olacak artık :)

küçük doğan bebek daha hızlı büyüyor ya oğlum 45 cm doğdu her gittiğim doktor niye küçük doğdu diye soruyordu şimdi yaşıtlarından uzun
Canım bence gününe göre kilosu iyiymiş doktorlar az mı bulmuş.
Hiç belli olmuyo kuzum ablam gününde doğum yaptı 3kilo doğdu yiğenim 1 hafta küvezde kaldı 6aylıkken 9aylık diyodu maşallahı vardı gelişimi çok güzel:nazar:
Arkadaşım 38+da sezeryanla 4.5kilo doğum yaptı zayıfladı doğduktan sonra,şuan 10 aylık ayına göre hala zayıf

Amin canım inşallah. Çevremde gördüğüm erkek çocukları hep yaramaz söz dinlenemez oluyorlardı ondan galiba :confused:

Karşılıklı olduğu için bence :KK68:

Biz merkezdeyiz kırklareli’de ama özel hastane yok maalesef büyük eksik, o yüzden mecbur çevre illere ilçelere baktık hep. Buraya gelmeden önce de istanbul’da yaşadık bir dönem. Allah kolaylık versin, trakya insanı daha sıcak oralara gidince aramışsındır o sıcaklığı :)
Aramaz mıyım ? Çorlu gözümde cennet cennet :KK61:

3 kg doğdu canım.
Oğlum da 3 kg dogmustu:KK200:

İnşaallah güzel haberler alırsın tatlım.
Araştırdığıma göre; ense 3 mm ve üstü riskliymiş. Onun altı iyiymiş.

Ben evde olmama rağmen; ev leş gibi. Ne yemek yapasım geliyor ne de ev işi. Çok saldım valla.
Seni düşünemiyorum bile.
Allah kolaylık versin. :)
Ben de her gün öğlenden başlıyorum düşünmeye akşama nasıl yemek yapcam diye.Temizlik desen o bicim haftalardır.Duzelecek diye avundum hep ama yok nerdee.Cok sıkıldım bu uyuşukluk halınden artık.

Biliyorum musun ben de korkuyorum .evet oğlum var ama biliyosun durumu sadece yatıyor o.Simdi oğlum olursa ilk olacak aslında birçok konuda.Cok hareketli oluyorlar ya erkek çocuklar o yüzden yetemezsem diye korkuyorum.Bide sen de ogretmendin dimi canım.Ben 2.5 yaştan itibaren sınıfına götürürüm diye hayal ederdim önceden hep.

Canım valla içime mi doğuyo nedir anlamadım bende öyle bi doğum olur sağ salim bebeğime kavuşurum inşallah diye tahmin ediyorum :KK68:

İnşaallah güzel haberler alırsın canım.
Doktora ikili test stresiyle sormayı unutmuşum cinsiyetini. :) Kendi de soru sormadıkça açıklama yapmayan birisi. Haftaya soracağım artık.
Bende ek vitamin alıyorum, premesis kullanıyorum. Ama hiç faydası yok sanki.
Ultrason görüntüsünden anlayan varsa cinsiyet tahmini yapabilir mi kızlar?
Erkek gibi cnm masallah

X